Jump to content


Photo

Kolumne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
284 replies to this topic

#31 kurosh

kurosh
  • Members
  • 15 posts

Posted 28 November 2007 - 16:47

Svidja mi se ovaj clanak, jer pokazuje nemoc autora, ne sto jadan nije mogao da prica ljudima koji nece da ga slusaju,
nego sto je njegov intelekt nikakav i da uzmes sito i prosijes ove prazne rijeci, ne bi ostalo gotovo nista...

U svim ovakvim clancima, kao i kod ljudi koji to sve podrzavaju, nema nikada nikakvog rjesenje,
samo onako kritika vec ohrdanih fraza, tipa fasisticka Srbija i slicno...
naime nemaju ipak dovoljno hrabrosti ili zelje ili sta ja znam cega sve, da kazu neki prijedlog, kako bi to trebalo da bude,
mozda da se zabrani SPC ? Kostunica i Tadic pohapse i osude kao fasisti, radikali po kratkom postupku ili sta drugo, onako demokratski ?


imas problem saplemenice i to veliki i nije samo tvoj.
velike misli i filozofije ponekad budu shvacene mnogo kasnije od njihovog nastanka,ali ovo sto je covek napisao niti su velike misli niti filozofija vec dijagnoza ove zemlje,naroda i drzave.
ego,povredjena sujeta,gubitak nacionalnog dostojanstva(kroz sve zadnje izgubljene ratove),pogresno zapisana nacionalna istorija(ucesnici velikih svetskih ratova sa neostvarenim stabilnim mirom i unutrasnjim granica),ksenofobija(za sve su ti krivi drugi),prozivanje po svetskim medijima,crne liste za vizu i sta ne sve jos....to te boli i stvara sve tvoje teorije zavere i nemogucnost realnog sagledavanja situacije,to je tvoja dijagnoza.

#32 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 November 2007 - 17:12

Nesto gledam ove vesti, to jest slusam sa strane, bio je ukljucen OBN, pa mislim, majku mu, gde god u ex SFRJ srbende vise ne mogu da rovare, svuda je bolje i ljudi se normalno razvijaju bez njhovih gluposti i budalastina. Gde god da su ostale srbende kao neki znacajniji faktor, jos uvek je tu rovarenje, ludizam i zivotinjizam. Da se to kava i da se otvara onaj logor za prevaspitavanje u deliblatskoj pescari dok jos moze. Eto lepog resenja za rosethorna.

@Sheridan: srbende

Edited by Henry Chinaski, 28 November 2007 - 17:14.


#33 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 28 November 2007 - 17:46

imas problem saplemenice i to veliki i nije samo tvoj.
velike misli i filozofije ponekad budu shvacene mnogo kasnije od njihovog nastanka,ali ovo sto je covek napisao niti su velike misli niti filozofija vec dijagnoza ove zemlje,naroda i drzave.
ego,povredjena sujeta,gubitak nacionalnog dostojanstva(kroz sve zadnje izgubljene ratove),pogresno zapisana nacionalna istorija(ucesnici velikih svetskih ratova sa neostvarenim stabilnim mirom i unutrasnjim granica),ksenofobija(za sve su ti krivi drugi),prozivanje po svetskim medijima,crne liste za vizu i sta ne sve jos....to te boli i stvara sve tvoje teorije zavere i nemogucnost realnog sagledavanja situacije,to je tvoja dijagnoza.

ali u ovom tekstu nema nista osim frustracije da neki ljude nece da slusaju da im on prica kako su oni fasisti, sto nije nista neobicno...

#34 Cleric

Cleric
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 November 2007 - 17:53

A ko je tebi sta rekao? Samo lepo objasnjavam da to oko cega suludi patrijote kukumavce i naprdjuju mozda za ove druge nisu ponizenja nego je bas do jaja pos'o. I sta sad tu ima nejasno? Znaci, samo vi kukumavcite i naprdjujte, koga je za to briga. Vi se i onako ni za sta ne pitate.


A ti si u iluziji da ''vas'' neko za nesto pita?

#35 Cleric

Cleric
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 November 2007 - 17:56

Nesto gledam ove vesti, to jest slusam sa strane, bio je ukljucen OBN, pa mislim, majku mu, gde god u ex SFRJ srbende vise ne mogu da rovare, svuda je bolje i ljudi se normalno razvijaju bez njhovih gluposti i budalastina. Gde god da su ostale srbende kao neki znacajniji faktor, jos uvek je tu rovarenje, ludizam i zivotinjizam. Da se to kava i da se otvara onaj logor za prevaspitavanje u deliblatskoj pescari dok jos moze. Eto lepog resenja za rosethorna.

@Sheridan: srbende


A u 'erceg-Bosni je mnogo bolje, u Hrvatskoj sjajno, u Sloveniji bajno, a u Svajcarskoj, gde se ljudi ubijaju zbog gubitka posla kad ga zigube u pedeset i nekoj, jer nemaju sredstva za zivot do penzije u 63. godini, idu na Mundpflege ture jer nemaju para za to u Svajcarskoj, i tamo su verovatno Srbi rovarili, pa zato Svajcarci, Englezi, Nemci masovno beze da zive u Indiji, ili makar drugoj evropskoj zemlji?Mnogo si mi ti pametan.

#36 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 28 November 2007 - 17:59

A u 'erceg-Bosni je mnogo bolje, u Hrvatskoj sjajno, u Sloveniji bajno, a u Svajcarskoj, gde se ljudi ubijaju zbog gubitka posla kad ga zigube u pedeset i nekoj, jer nemaju sredstva za zivot do penzije u 63. godini, idu na Mundpflege ture jer nemaju para za to u Svajcarskoj, i tamo su verovatno Srbi rovarili, pa zato Svajcarci, Englezi, Nemci masovno beze da zive u Indiji, ili makar drugoj evropskoj zemlji?Mnogo si mi ti pametan.


Ma da, redovi na aerodromima, ali to nije nista, najgori su oni sto pokusavaju peske i plivajuci...slike izbeglickih kolona iz zapadne evrope su zaista srceparajuce.

#37 Cleric

Cleric
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 November 2007 - 18:11

Ma da, redovi na aerodromima, ali to nije nista, najgori su oni sto pokusavaju peske i plivajuci...slike izbeglickih kolona iz zapadne evrope su zaista srceparajuce.


(uzdah)

Nisi bas mnogo putovao, zar ne?Ili ako si putovao, nisi ZIVEO tamo?Znas, verovao ti ili ne raznijem pricama, u Srbiji se mnogo, mnogo lakse zivi nego u zapadnoj Evropi.Tamo nema ''snalazenja''.Ili imas pare, ili crknes od gladi.A za Svajcarsku, zemlju cokolade i satova, mogu da ti pricam do sudnjeg dana; iskustvo dugo dvadeset godina.Problem je u tome sto Teofil, koga kao i Milosa Vasica izuzetno cenim, za razliku od Lukovica, kojeg ne cenim, ima tekstove koji su sjajni, na momente genijalni, ali opsti utisak koji ostavlja jeste da je Srbija zemlja iz koje treba bezati glavom bez obzira.A nije.

Edited by Cleric, 28 November 2007 - 18:13.


#38 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 28 November 2007 - 18:22

Nisi bas mnogo putovao, zar ne?Ili ako si putovao, nisi ZIVEO tamo?


Pa nisam bas puno, samo poslednjih 15 godina.
I istina je, ovde ako si nezaposlen dobijes samo bednih 50-60 funti nedeljno, pored placenog stana. U srbiji je to svakako mnogo vise - koliko je sada socijalna pomoc? Zato englezi masovno emigriraju u srbiju.

Ne seri bre!

#39 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 November 2007 - 19:06

A ti si u iluziji da ''vas'' neko za nesto pita?

Ponovo zamena teza. Ja nisam, ali ti jesi da tebe (i vas) neko zanesto pita. Zato cu ja da cepam peceno bravce 10 decembra ili tu negde, i da uzivam, a ti ces i dalje da places.

...Tamo nema ''snalazenja''.... ali opsti utisak koji ostavlja jeste da je Srbija zemlja iz koje treba bezati glavom bez obzira.A nije.

Narocito ako si od one pasmine koja voli da zivi u svom prirodnim okruzenju - u svinjcu. A to oko "snalazenja" , sto vise brabonjas, to se meni sve vi se povraca od tebe. Jebo te miskovic u snalazljivo domace vaspitanje. Niste vi bombardovani kako je trebalo.

A u 'erceg-Bosni je mnogo bolje, u Hrvatskoj sjajno, u Sloveniji bajno, a u Svajcarskoj, gde se ljudi ubijaju zbog gubitka posla kad ga zigube u pedeset i nekoj, jer nemaju sredstva za zivot do penzije u 63. godini, idu na Mundpflege ture jer nemaju para za to u Svajcarskoj, i tamo su verovatno Srbi rovarili, pa zato Svajcarci, Englezi, Nemci masovno beze da zive u Indiji, ili makar drugoj evropskoj zemlji? Mnogo si mi ti pametan.

'Ajde ti ne pravi se tu blesav, nego da sad ovde priznas kako je to bilo kad si u Svajcarskoj 20 godina ziveo u supi, vrsio nuzdu u poljskom klozetu, i umivao se na cesmi. Da cujemo. A mozda si stvarno blesav, ili si mozda samo nepismen, pa ne umes da razumes da u tome sto si citirao lepo pise "u ex SFRJ". Ah, da. Mnogo me zabole kako je u Herceg Bosni. Ja ne znam ni sta je to. A Hrvatskoj i Sloveniji ni vodu ne mozes da nosis. Oslobodise se pametni ljudi od vas pametnjakovica pa im svanu, a kad ce ovde da svane, bem li ga. Mozda ako izvrsiste kolektivno samoubistvo sad kad vam ga uzmu iz vase duse. Mislite o tome.

Edited by Henry Chinaski, 28 November 2007 - 22:23.


#40 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 28 November 2007 - 23:31

Nesto gledam ove vesti, to jest slusam sa strane, bio je ukljucen OBN, pa mislim, majku mu, gde god u ex SFRJ srbende vise ne mogu da rovare, svuda je bolje i ljudi se normalno razvijaju bez njhovih gluposti i budalastina. Gde god da su ostale srbende kao neki znacajniji faktor, jos uvek je tu rovarenje, ludizam i zivotinjizam. Da se to kava i da se otvara onaj logor za prevaspitavanje u deliblatskoj pescari dok jos moze. Eto lepog resenja za rosethorna.

@Sheridan: srbende

Ako je i od tebe, mnogo je.Oladi malo, čitaj stripove i grickaj čipi čips. Pogubio si živce bez razloga. Ma šta da ovde sipaš, uvek imaš opravdanje zbog tog Superhikovog zadaha.

#41 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 29 November 2007 - 00:16

Ti sad mozes da se sprdas i bunis protiv ovih cinjenica ali to je tako. Zasto je mnogo? Sve je to tacno. Jesu li srbende neki faktor u Sloveniji ili Hrvatskoj? Nisu. Zato oni i napreduju. Ne bave se ljudi vise teritorijama, nekakvim nacionalnim pitanjima, ognjistima, kolevkama i ostalim budalastinama, nego ljudi napreduju i razvijaju gradjansko drustvo u kome je drzava servis gradjanima, a nije sta ja znam, nekakva nakaza i neprijatelj gradjanima, kao ovde sto je, zarad nekakvih visih ciljeva. Jesu li srbende i sledbenici Ilije Garasanina ovde faktor? Jesu. Zato ovde i propada. Odakle god da su srpski mislioci i politicari najureni, odmah je pocelo da se poboljsava. A evo i zbog cega.

Mile je jednom pisao o imperijalnom karakteru srpske drzave i srpskog naroda. Neki su se smejali i sprdali, ali Mile je tu u pravu bio. Srbi uglavnom sebe dozivaljavaju kao nekakav imperijalni narod, a srpska drzava posebno sebe tako dozivaljava. Naravno, to sve u mikrouslovima Balkana, mada neki idu i dalje od toga, kao ovi olosi sad. Oni ce da brane svet cuvajuci Kosovo, dok im unutra po zemlji vrsljaju birokrate, kurvestije, lopovi i bolesnici, kojima se ama bas niko ne bavi. Jebi ga, nema igranke dok traje operacija. Dakle, sve to sto se desava vec 20 godina je rezultat takvog bolesnog stava, i tog pridavanja prevelikog znacaja sebi, to jest jednoj maloj, moralno i na svaki drugi nacin propaloj, nevaznoj zemljici, koja je poslednja u Evropi po svemu, osim po broju lopova, i koja se povremeno pominje samo zbog toga sto je slucajno u Evropi. Ne mozes ti da ocekujes da ce civilno drustvo i cak infrastrukturu svoje zemlje da razvijaju neki kojima su glave stalno u oblacima i stalno resavaju nekakva nebeska pitanja o nekim teritorijama ili nesto. Iskot do iskota. Znaci, da ponovo zakljucimo, odakle god da su ovi maloumnici proterani - tamo je procvetalo. Recimo, ja sam 100% siguran da kad bi se Srbija stvarno svela na beogradski pasaluk - procvetalo bi i onima koji bi ostali van tog pasaluka. Svidjalo se to tebi ili ne, to ti je sto ti je.

#42 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 29 November 2007 - 00:30

na folklandska ostrva je izvrsena agresija od strane argentine. tacka.
stanovnici folklandskih ostrva nijesu zeljeli, i ne zele, ni otcjepljeneje, ni argentinsku okupaciju. druga tacka.
jeste, postoje ljudi koji zele da budu ponizavani.
od strane samo svojih "elita".
zasada tri tacke.
o njima teofil najcesce i pise...


i na srbiju tj kosovo je izvrsena agresija od strane zemalja clanica NATO pakta protivno povelji Ujedinjenih nacija koja ne dozvoljava napade na druge clanice UN bez odobrenja Saveta Bezbednost. Ili za Srbiju ne vazi ono sto vazi za druge?

Ko na Zivotinjskoj farmi Orsona Velsa. Sve zivotinje su jednake samo su svinje jednakije od drugih. Izgleda da mi nismo te svinje.

#43 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 29 November 2007 - 00:43

Orson Vels jedino moze da bude ćetnik, ama farmer ne moze.

#44 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 29 November 2007 - 00:57

i na srbiju tj kosovo je izvrsena agresija od strane zemalja clanica NATO pakta protivno povelji Ujedinjenih nacija koja ne dozvoljava napade na druge clanice UN bez odobrenja Saveta Bezbednost. Ili za Srbiju ne vazi ono sto vazi za druge?

Ko na Zivotinjskoj farmi Orsona Velsa. Sve zivotinje su jednake samo su svinje jednakije od drugih. Izgleda da mi nismo te svinje.

prouci to malo bolje...

dobro ti ovo sa orsonom...
usput, pozdravio te orvel.
i porucio da vi nijeste te svinje...radi se o drugima...

#45 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 November 2007 - 01:27

Ko na Zivotinjskoj farmi Orsona Velsa.

:rolleyes: