Jump to content


Photo
- - - - -

Škola stranih jezika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 16 November 2007 - 14:42

Želim da upišem kurs za učenje nemačkog i italijanskog jezika.
Naprosto ne znam koju od mnogobrojnih postojećih škola u Beogradu da izaberem.
Koju biste mi vi preporučili?
Kakva su vaša iskustva sa školama za učenje stranih jezika?

#2 John Constantine

John Constantine
  • Members
  • 16 posts

Posted 18 November 2007 - 23:08

Želim da upišem kurs za učenje nemačkog i italijanskog jezika.
Naprosto ne znam koju od mnogobrojnih postojećih škola u Beogradu da izaberem.
Koju biste mi vi preporučili?
Kakva su vaša iskustva sa školama za učenje stranih jezika?

FLTS - Foreign Language Teaching School
Strahinjica bana 49
Telefon ne znam.Ovo je jedna od najozbiljnijih skola za ucenje stranih jezika u Beogradu,mislim da je osnovana pre 15 ili 16 godina.Mozes ih naci na web site-u British Council-a koji ih preporucuje kao izuzetno ozbiljnu skolu.Moja iskustva sa njima su izuzetno povoljna,doduse za engleski jezik,nemacki i italijanski nisam ucio ali pretpostavljam da su na nivou engleskog.

#3 Paris

Paris
  • Banned
  • 49 posts

Posted 30 December 2007 - 22:32

Imas na sajtu Strani jezici preporuke nekih skola pa vidi.

#4 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 31 December 2007 - 12:15

Želim da upišem kurs za učenje nemačkog i italijanskog jezika.
Naprosto ne znam koju od mnogobrojnih postojećih škola u Beogradu da izaberem.
Koju biste mi vi preporučili?
Kakva su vaša iskustva sa školama za učenje stranih jezika?


Nemoj da preterujesh. Uzmi ili nemacki ili italijanski.
Kako to mislish da mozesh da se borish sa oba jezika istovremeno?

Mnogo je bolje "step by step"..

Ja sam u davna vremena i predavala u institutu stranih jezika u Jovanovoj.
To je u moje vreme bila "first" adresa. Kako je sada zaista ne znam.

U Beogradu postoji i Goethe institut. Pretpostavljam da i oni imaju kurseve nemackog.

#5 Paris

Paris
  • Banned
  • 49 posts

Posted 01 January 2008 - 12:44

Slazem se :rolleyes: Na kapiram samo zasto toliko broj ljudi zeli da uci vise jezika od jednom kad je to kontraproduktivno.

#6 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 02 January 2008 - 11:04

Institut ne bih preporucio nikome, ne znam kakav je bio ranije ali u zadnje 3-4 godine znam! Znam ljude koji tamo predaju ili su predavali, i sto je najvaznije znam ogroman broj njihovih ucenika.. Neki su zadovoljni, uglavnom roditelji-snobovi jer je to cuveni 'institut', neki ne, uglavnom odrasli svesni nivoa znanja koji su poneli odatle! A to je nesto u sta sam upucen, nivo njihovog znanja je katastrofa!

#7 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 02 January 2008 - 12:54

Institut ne bih preporucio nikome, ne znam kakav je bio ranije ali u zadnje 3-4 godine znam! Znam ljude koji tamo predaju ili su predavali, i sto je najvaznije znam ogroman broj njihovih ucenika.. Neki su zadovoljni, uglavnom roditelji-snobovi jer je to cuveni 'institut', neki ne, uglavnom odrasli svesni nivoa znanja koji su poneli odatle! A to je nesto u sta sam upucen, nivo njihovog znanja je katastrofa!


Koji institut ne bi preporucio? Ovaj moj? (Jovanova)

Ciji je nivo znanja "katastrofalan". Profesora koji tamo predaju?

#8 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 02 January 2008 - 16:00

@Teja Mislim na institut stranih jezika u Jovanovoj, i nivo znanja ucenika koji su tamo ucili jezike u zadnje 2-3 godine! A njihov nivo je verovatno u korelaciji sa predavacima, ili pak znanje koje imaju ne umeju da prenesu.. To je moja preporuka. Ako neko pak ima drugacija iskustva neka kaze coveku zato sluzi forum i ova tema!

#9 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 03 January 2008 - 13:54

Slazem se :rolleyes: Na kapiram samo zasto toliko broj ljudi zeli da uci vise jezika od jednom kad je to kontraproduktivno.


Zasto je kontraproduktivno? Imam osecaj da ako pocnem da ucim samo jedan jezik zaboravicu onaj drugi!

#10 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 03 January 2008 - 15:47

Zasto je kontraproduktivno? Imam osecaj da ako pocnem da ucim samo jedan jezik zaboravicu onaj drugi!


Koji drugi?

Covek je pitao gde moze istovremeno da uchi dva (strana) jezika?

#11 DaVinchi

DaVinchi
  • Members
  • 134 posts

Posted 03 January 2008 - 16:06

Bilo italijanski bilo nemacki.
Da, ja sam pitala!
Naravno, ne moram oba da pohadjam u istoj skoli, samo je problem koju skolu odabrati!

#12 #vladimir#

#vladimir#
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 February 2008 - 03:14

Baš čudno. Ni više škola, ni manje preporuka za neku od njih....

Što se Instituta tiče, ja često čujem da je to dobro mesto za učenje jezika. Teško mi je da poverujem da su toliko pali u protekle 2-3 godine. Znanje ne zavisi samo od škole, mora i posle da se svakodnevno čita, sluša, razgovara, da ne kažem i napiše ponešto s vremena na vreme. Kolarac je verovatno standardno dobar, a košta otprilike koliko i Institut. Od manjih škola čuo sam za Chelsea, Makenzijeva, kod Hotela Slavija. Ne reklamiraju se previše, ali nisu skupi i čini mi se da imaju termina subotom. Treba otići, uraditi ulazni test i to je to...

Da li je neko slušao engleski ili nemački u Berlitzu? Da li se oni možda razlikuju od ostalih? Posebno me zanimaju poslovni kursevi?

#13 Xenon

Xenon
  • Members
  • 92 posts

Posted 03 February 2008 - 12:09

Malo je nezahvalno dati preporuku sa školu u koju ja idem, jer ne mogu da je poredim sa drugim školama. Ali ja sam zadovoljan koliko nemačkog sam naučio za 2 kursa (sad sam na trećem), a krenuo sam od nule.

Za Berlitz, na osnovu jednog slučaja, nisam oduševljen. U mojoj grupi je dečko koji je bio kod njih. Došao je zbog, kako kaže, lošeg kvaliteta nastave, a zaista, na istom nivou znanje mu je mnogo slabije od našeg koji smo u ovoj školi od početka.

#14 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 February 2008 - 16:43

slažem se sa savima koji te odgovaraju od učenja dva strana jezika istovremeno, dovoljno ćeš se namučiti dok savladaš i samo jedan. Oxford centar u Dobračinoj je skroz ok, ali mnogo bolja varijanta je imati privatnog profesora ( i to po mogućstvu native speaker-a, ima ih)

#15 pitanje111

pitanje111
  • Members
  • 58 posts

Posted 03 February 2008 - 23:39

ne znam ti reci o mjestu gdje da ucis , ali mogu ti reci o jezicima ...
ja sam njemacki nesto malo ucio i katastrofalan je , jako je tezak a meni nije nesto ni lijep , zvuci mi previse grubo ...
ali zato je italijanski lagan , a i lijep je jezik , ja ga znam manje vise ...
lako se uci , mislim da ga za godinu dana mozes bas fino savladati , jos ako se sjecas latinskog tim jos bolje ...
meni licno najveci problem sa talijanskim je to sto pricaju jako brzo , ono otvoris rai uno ili rai due i slusas ih , i tako se naviju , pogotovo kad se nesto raspravljaju , tu tek pricaju sto na sat i to je tesko pohvatati ...
ali dobro to ti moze biti dobra vjezba za savladavanje jezika ....
mozes gledati i onu seriju "carolija" , tu bas fino polako pricaju i razgovjetno ...

Edited by pitanje111, 04 February 2008 - 00:02.