Jump to content


Photo
- - - - -

Maltretiranje štićenika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 15 November 2007 - 22:27

Onako za razmisliti. Vidim, da nevladine organizacije rade samo u Rusiji i Srbiji. A to je gospodo moja zato što bi za ovakve klevete u svim demokratskim državama ovakvi bili javno kastrirani u domaćim medijima !


A šta bi se desilo ako bi se ispostavilo da je sve tačno?

#32 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 15 November 2007 - 23:36

A šta bi se desilo ako bi se ispostavilo da je sve tačno?


Ili da je delimicno tacno? Ovakvi bi u medijima ovde recimo (UK) bili dobrano preispitani, a u isto vreme bi imao ospadu svih ovih bolnica novinarskim ekipama, i bitnijim politicarima u pratnji novinarskih ekipa. Gluposti. Objektivni mediji u demokratskoj drzavi bi se satrli dok ne bi proverili svaki detalj tog izvestaja. A usput bi zvali relevantne ministre da lepo pakuju kofere.

Sto se tice bacanja para Vaso, misilm da si propustio par nepotrbnih troskova kao sto u vojska, SPC i BIA za pocetak.

#33 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 15 November 2007 - 23:55

Ili da je delimicno tacno? Ovakvi bi u medijima ovde recimo (UK) bili dobrano preispitani, a u isto vreme bi imao ospadu svih ovih bolnica novinarskim ekipama, i bitnijim politicarima u pratnji novinarskih ekipa. Gluposti. Objektivni mediji u demokratskoj drzavi bi se satrli dok ne bi proverili svaki detalj tog izvestaja. A usput bi zvali relevantne ministre da lepo pakuju kofere.

Sto se tice bacanja para Vaso, misilm da si propustio par nepotrbnih troskova kao sto u vojska, SPC i BIA za pocetak.


Drago mi je što si ovo izneo, jer to je jedan od pozitivnih primera zapadne prakse koju treba slediti.

I naravno, I stand corrected po pitanju ovih trošadžija. :rolleyes:

#34 krios

krios
  • Banned
  • 344 posts

Posted 16 November 2007 - 00:12

A šta bi se desilo ako bi se ispostavilo da je sve tačno?


Trebalo bi sve u zatvor !

Ne kažem, da nije tačno ali posle snimaka ipak mislim, da je više problem neznanja, para u vidu, da nema adekvatnih lekova i jedna medicinska sestra na 50 pacijenata. Pa sad ti razmisli kako će jedan čovek da zbrine 50 osoba sam. Naravno-vezanjem.

Ali najlakše je u Srbiji biti kritičar !

#35 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 November 2007 - 00:16

Ali najlakše je u Srbiji biti kritičar !

ne, u srbiji je najlakše biti političar na vlasti
ako te neko nešto i pita, pozoveš se na imunitet* i mirnabačka
a možeš i da računaš na podršku biračkog tela koje zdušno saoseća sa tvojim problemima :rolleyes:






* hilandar, kosovo, stranačka slava...

#36 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 16 November 2007 - 00:19

Da se samocitiram:

Za probleme ovih ustanova nisu toliko krivi lekari i ostalo osoblje (mada snose deo krivice), već loša vlada koja razbacuje novac za neke stvari, dok štedi za one kojima je najpotrebniji.


Nisu krivi ako je odnos 50:1, već mogu biti krivi za neodgovornost. Za ovaj odnos je kriva država.

I kritikovaću sve dok plaćam porez i dok to želim. Voleo bih da sam u normalnijoj državi, pa da kritikujem predsednika što ima ružnu kravatu ili smešan sako, ali sada ima malo bitnijih pitanja.

#37 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 16 November 2007 - 00:31

Ово:

Када су 23. јула нашу болницу посетили представници међународне невладине организације која се бави заштитом права особа ометених у развоју, с њима је био и Ерик Розентал. Он је изјавио да је изузетно задовољан оним што је код нас видео, и нагласио да је овде много боље него у суседним земљама, па ме утолико више чуди овакав извештај. Похвале су замењене критикама, рекао је јуче др Веселин Савић, заменик директора вршачке Специјалне неуропсихијатријске болнице.

и ово:

Свака невладина организација наступа независно и самостално претпостављам, и има племениту намеру. Начин како је рађено у овом случају, презентирањем у медијима, без претходног обавештавања људи код којих су били, није најбољи. Не мислим да је овакав један извештај спектакуларан подстицај да урадимо нешто што смо заборавили да урадимо.

што се мене тиче довољан су доказ да је један овакав рапорт наручен из неких политичких центара моћи и да је заиста оно што је Коштуница рекао - мрачњачка пропаганда.

#38 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2007 - 06:07

Veliki broj neprofitnih humanitarnih organizacija koje nisu na budzetu zavisi od donacija. Sto je NHO eksponiraniji, to su novcane donacije vece. Najbolje prolaze oni koji su radikalni, ali ne i ekstremni. Dakle, jedna radikalna NHO ima za cilj da obradi zadatak tako da pukne sto jace - svako nijansiranje problema u prelivima sive boje, i stvar prestaje da bude interesantna. Svako skandalazno crnjenje, i stvar je prodata. Kada se takvo skandalizovano crnjenje prenese preko sredstava javnog informisanja, cilj je postignut, NHO je eksponirana prema potencijalnim donorima, pare lezu na racun, bukiraju se intervjui i reportaze, ide eventualno izdavanje knjige, i sve redom. Dakle, iza mnogih slicnih akcija lezi licni, a ne opsti interes. To sto su se domaci nadlezni nasli u cudu, jer ih je zbunio razvoj dogadjaj samo svedoci o stepenu profesionalizma autora dokumentarca (cilj opravdava sredstva, a on ih je dobro razradio), i stepenu amaterizma na lokalnom nivou. Postoji nesto sto se zove afidavit koji ogranicava pravo iznosenja podataka pre nego sto ih druga strana ne odobri, i sto predstavnik medija ili NHO mora da potpise pre nego dobije pristup u instituciju.

Meni sve ovo lici na takvu akciju - ne verujem da ima organizovanih mracnih sila iza svega, bar ne na nekom drzavnom nivou (sto ne znaci da neko odatle nece iskoristiti i ovo za dodatni krose ili aperkat).

edit...uz sve navedeno, ne treba iz vida izgubiti činjenicu da stepen zaštite ugroženih grupa ne prati stepen razvoja društva u celini...neko je pogrešno procenio da to niko neće primetiti.

Edited by Mr.Smith, 16 November 2007 - 07:07.


#39 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 November 2007 - 06:22

што се мене тиче довољан су доказ да је један овакав рапорт наручен из неких политичких центара моћи и да је заиста оно што је Коштуница рекао - мрачњачка пропаганда.


Mile

Hajde hipoteticki da kazemo da se i radi o pomenutoj mracnoj propagandi. To je jedna stvar.

No toj deci u pomenutoj ustanovi nije dobro. Fakat. Njima treba prava nega, briga i stimulacija. To je sasvim druga stvar.

I ako se mi sad uhvatimo te (grozomorne) izjave o mracnoj propagandi onda to nije nista drugo do nacin da se na (grizu) savest udari plaster. Gulanferski. Da se operu ruke. Da se opet svi zalude i odvrate od stvarnog problema. To kako su svi protiv nas smo vec previse puta culi. Deja vu. Jasta, nema niko preca posla nego samo misli na to kako da naskodi Srbiji.

Ja sam veceras na svedskoj televiziji odgledala kracu reportazu iz te ustanove. Nema zbora, u povecoj sali sa puno krevetica leze deca u ocajnom stanju, sva su vezana. A tek kupatilo kako izgleda. Rekao bi covek da gleda slike iz nekog gulaga. I to je problem broj 1. Sve ostalo je na petom mestu.

btw, taj koji je dao izjavu zapravo je sam zadojen propagiranjem ... vreme je da ispiranjem mozga podseti narod kako su svi protiv nas pa ce onda lakse shvatiti zasto je Kosovo izgubljeno ... pa da, zato sto su svi protiv nas ...

Edited by cyberwor/L/d, 16 November 2007 - 06:28.


#40 Duka

Duka
  • Members
  • 128 posts

Posted 16 November 2007 - 08:27

Da je stanje loše, očito je. Da se radi o zloupotrebi štićenika, njihovom isorištavanju... ne verujem.
Da je izveštaj zlonameran, više je nego vidljivo. Da je takav izveštaj naručen ... mož' da bidne, ne mora da znači.

#41 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 16 November 2007 - 09:37

Nazalost sad je i ovo pitanje postalo politika. Halabuka za nekoliko dana. Ono pravo je da drustvo postane svesno hendikepirane dece i osoba i da pokaze svoju humanost. Neko je negde spomenuo zasto ucenici i studenti ne bi volontirali, gram paznje toj deci, a naravno i odraslima, sto puta vise vredi nego paznja prema obicnim ljudima. I oni koji volontiraju bi naucili mnogo o samom sebi, i siguran sam postali bolji ljudi. (Usput bio skoro film sa Robinom Vilijamsom po istinitoj prici, o coveku koji je bio u dusevnoj bolnici dobrovoljno jer je bio sklon suicidu. Kad ga devojka pita: "Kako su te to izlecili doktori?", on odgovara "Nisu me izlecili doktori, izlecili su me pacijenti!" )

Osecam da sam patetican (po srskom znacenju te reci a ne engleskom), ali verujem da je to ziva istina.

#42 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 16 November 2007 - 10:32

Nazalost sad je i ovo pitanje postalo politika.


Tacno. Ovo je pre svega drustveno pitanje i sramota. Bezdusno je to pretvarati u politicki boj i prati ruke teorijama zavere.

To nazalost svedoci o jednom mentalitetu gde se ljudski zivot ne vrednuje mnogo. Negirati slike koje sve govore i baviti se politickom retorikom je sramno.

#43 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 November 2007 - 10:51

Tacno. Ovo je pre svega drustveno pitanje i sramota. Bezdusno je to pretvarati u politicki boj i prati ruke teorijama zavere.



Bezdušno, sramno, nisko

Hoće li neko konačno nalupati par šamara tom tipu da mu se vrati na mesto sve što mu se u glavi izmestilo?

#44 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 17 November 2007 - 01:08

U policijskim državama uvek i svugde isto: za nedela vlasti nije kriva vlast, nego oni koji govore o tim nedelima.

#45 John Constantine

John Constantine
  • Members
  • 16 posts

Posted 17 November 2007 - 02:30

[quote name='Mioba' date='16.11.2007, 00:16' post='1902241']
ne, u srbiji je najlakše biti političar na vlasti
ako te neko nešto i pita, pozoveš se na imunitet* i mirnabačka
a možeš i da računaš na podršku biračkog tela koje zdušno saoseća sa tvojim problemima :rolleyes:

:huh: :) ;)