Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#1336 pikli

pikli
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 November 2008 - 21:05

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Btw. ne znam od kada je to Djilasu primitivizam srednje ime, valjda je mars-u-pizdu-materinu :ph34r:

mala lekcija iz diplomatije

Kad ministar spoljnih poslova otvoreno i neuvijeno nešto poruči susednoj državi to znači da ova namerno ne prihvata suptilne diplomatske signale koji se šalju i da je otvoreno bezobrazna.

Posle toga, odbiti prijem odlazećem ambasadoru je samo sprovođenje državne politike. Siguran sam da bi gradonačelnik rado popričao sa ex ambasadorom, kao što to čini sa ostalima.

Ja samo pitam svu gospodu zgroženu našom spoljnom politikom da mi objasne zbog čega hrvatski predsenik ne može da uputi ispriku srpskom narodu?
Takođe podsećam da sam raspravu na temu hrvatske isprike već imao na ovom forumu (tražite po arhivi koga zanima) i da mi niko nije pružio dokaz da su se hrvati ispričali srbima za počinjene zločine.

Edited by Vesna, 24 November 2008 - 02:24.
edit citiranog posta


#1337 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 24 November 2008 - 10:29

...
Jednostavno, DS nije i ne sme da bude nekome ko je u/za LDP vece zlo od radikala, DSS-a,NS-a i SNS-a. :ph34r:
Prosto ne sme.


Pa, da jeste vece zlo od DSS-a i radikala, ne bi ih "podrzali" lokalu...Takodje si naveo ono pljuvanje po Danici, Olji...Isto tako mozes da kazes da su njima Ceda i LDP vece zlo od radikala i DSS-a...Nisam jos cuo da je neko od njih pitao Vucica posto mu je odelo...Daleko od toga da opravdavam onakvu reakciju i mejlove upucene Danici, a sto se tice Pere i ogradjivanja LDP-a od njegovog teksta, mislim da je Pera istupio iskljucivo u svoje ime, a ne u ime LDP-a, a koliko se secam, tekst je izasao u Feralu, pa je jedino Feral mogao da se ogradi od toga...

#1338 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 November 2008 - 12:49

Nisam jos cuo da je neko od njih pitao Vucica posto mu je odelo...

Ne glasam za SRS/SNS (to je isto), pa ne ocekujem nista od njih.
Za LDP glasam i od njih, PRIRODNO, ocekujem da budu drugaciji.
Ne interesuje me komshijsko dvorishte, ukoliko moje makar malo smrdi. :ph34r:

#1339 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 November 2008 - 15:18

Ne glasam za SRS/SNS (to je isto), pa ne ocekujem nista od njih.
Za LDP glasam i od njih, PRIRODNO, ocekujem da budu drugaciji.
Ne interesuje me komshijsko dvorishte, ukoliko moje makar malo smrdi. :)

Ja od LDP ocekujem da podrzi opstinske koalicije Tomislava Nikolica i Borisa Tadica!
A od mizogonog Urosa i mizogonog Pere da ostave na miru Larku, Danicu Vucenic, Ljiljanu Smajlovic i spomenutu koaliciju. :D
Ne interesuje me komshijsko dvorishte, ukoliko moje makar malo smrdi! :D
Uskoro Vesna Pesic i Zarko Korac izlaze iz koalicije :D, sto pre propadne LDP to je bolje. :D
Ja glasam za njih, prirodno je da sve ovo pisem jer nemam cedisticki neoliberalni partijski mozgic. :ph34r:

Edited by st.maurice, 25 November 2008 - 17:09.


#1340 Tvrdica

Tvrdica
  • Members
  • 813 posts

Posted 25 November 2008 - 20:34

Tajni transkript: Boris Tadić & Dobrica Ćosić Objavljeno: Uto, 25. 11. 2008. 18:12 SIN NACIJE PROTIV OCA NACIJE



SIN NACIJE PROTIV OCA NACIJE



Kuloarske priče da je Dobrica Ćosić bio taj koji je ubedio Borisa Tadića da Ljiljana Smajlović-Ugrica postane ambasador u Kanadi, dobile su svoju potvrdu u još jednom presretnutom telefonskom razgovoruDežurni presretač: Petar Luković
Prvi razgovor: 16,21 h

ĆOSIĆ (nenametljivo): Dobro jutro, predsedniče! Kako si?

TADIĆ (konfuzno): Dobro sam, nego ne znam s kim razgovaram. Tata, da nisi ti?

ĆOSIĆ (druželjubivo): Nije tata, sinko, ali kao da jeste. Ovde čika Dobrica, tvoj deda Gedža...

TADIĆ (uzbuđeno): Oprostite, čika Dobrice, što vas odmah nisam prepoznao. Učini mi se da je tatin glas, imate baš sličan volumen u tonalitetu, izvinite, neće se ponoviti. Nego, da vas pitam: kako junačko zdravlje? Trebate nam zdravi, čika Dobrice, Srbija se na vas oslanja već decenijama, briga o vašem zdravlju više nije vaša lična stvar već, rekao bih, nacionalno pitanje čija važnost...

ĆOSIĆ (skromno): Nemoj, Borise, da preteruješ: kao verni sluga Srbije ništa nisam vredniji od radnika koji zorom kreće u fabriku ili kosača na valovitom žitnom polju ili seoskih domaćina koji ustaju u cik zore ne bi li nahranili izgladnele domaće životinje. Ja samo volim Srbiju onako kako je i ti voliš: kao našu samohranu majku jedinicu.

TADIĆ (zbunjeno): Znam, čika-Gedžo, ali dozvolite da brinem. Vi Srbiji dajete onu patinu bez koje bi ova država izgledala bezdušno: pogledajte, uostalom, tu Evropu u koju, nažalost, moramo da uđemo; nemaju oni Ćosića, čika Dobrice, nemaju!

ĆOSIĆ (pocrveneo): Baš juče kažem tvom ocu: „Ljubo, sin ti je div-junak“. A njemu milo, skida i briše naočare, vidim da se nadahnuo ponosom. Pravi sin pravog oca!

TADIĆ (pocrveneo): Nemojte, čika Gedžo, da preterujete: kao prvi među jednakima u Srbiji, svejedno što sam Predsednik države i najjače stranke, nisam zaslužio tu čast da me pozovete telefonom i pitate kako sam. Dobro sam, uglavnom, ali daleko je to od zadovoljstva, dragi moj čika Dobrice.

ĆOSIĆ (zabrinuto): Zadovoljstvo je precenjeno, da ti kaže čika Gedža.

TADIĆ (otvoreno): Srbija je to osetila na sopstvenoj koži, a naročito danas kad nam otimaju Kosovo, o kojem ste vi, usuđujem se da kažem, ispisali krvavu istoriju svetskog stida. Tata mi je godinama glasno čitao vaše rečenice koje su mi se urezale u krvotok: „Naša zaostalost je naša ekonomska prednost“. Veličanstveno!



ĆOSIĆ (vizionarski): Sve za Srbiju!

TADIĆ (hladno): Nije, čika Gedžo, da nemam vremena za razgovor s vama, naprotiv, svaka vaša reč važnija je od stotine rečenica kojima me u minutu obasipaju, ali, upravo su kod mene neki tužni ministri iz EU, stalno se pitam, čika Dobrice, gde je nestala ta selekcija inteligencije u vremenima kad nam je pamet potrebna kao kruh.

ĆOSIĆ (oklevajući): Kruh?

TADIĆ (brzo se ispravljaući): Hleb, naravno, ostao mi kruh u glavi jer upravo spremamo kontratužbu protiv Hrvatske: za genocid, pljačku, silovanje nejači, rušenje Vukovara i uništenje srpskog Dubrovnika.

ĆOSIĆ (mirno): Neka, neka. Samo ti radi. Zvaće te čika Gedža malo kasnije. Može oko pet?

TADIĆ (slavodobitno): Jedva čekam, čika Dobrice.


Drugi razgovor: 17,02 h

ĆOSIĆ (veselo): Opet ja! Čika Dobrica!

TADIĆ (veselo): Tačan kao sat! Precizan, nezaustavljiv!

ĆOSIĆ (uzdržano): Nego, nešto mi sad pade na pamet: reče mi tvoj otac da imate probleme sa ambasadorima, otuđilo se to od svog naroda, daleko od domovine - daleko od srca.

TADIĆ (pošteno): Neki sam se dan žalio tati: svi bi u ambasadore! Malo sam razočaran, čika Dobrice, svako ko dođe na vlast odmah želi u inostranstvo! Jel' tako bilo i pod Titom?

ĆOSIĆ (obazrivo): S Titom nisam imao nikakvih kontakta.

TADIĆ (dobrodušno): Tata mi je pričao da ste s drugom Titom plovili „Galebom“ i obilazili sve one zemlje gde su vas dočekivali kao korifeje slobode i nesvrstanosti.

ĆOSIĆ (ljutito): Tata laže! Ljuba se malo izgubio poslednjih decenija - ne ljuti se, otac ti je - ali više ne zna šta priča. Ja jesam putovao „Galebom“, ali protiv svoje volje.

TADIĆ (užasnut): Kidnapovali su vas?

ĆOSIĆ (dramatično): Još strašnije: mogao sam da biram - ili da budem bačen u more ili da uživam.



TADIĆ (mrmljajući): Ne želim da znam.

ĆOSIĆ (pravdajući se): Nisam imao izbora. Jeste, uživao sam, ali sam u sebi prezirao tu feštu komunističke pohlepe i raskoši. O tome sam, sećaš se, pisao u naknadnim dnevničkim beleškama, mora da ti je Ljuba to čitao.

TADIĆ (oprezno): Ne sećam se.

ĆOSIĆ (užurbano): Nemoj, Borise, molim te da se vraćamo u daleku, ružnu prošlost! Imao bih i ja negde da nađem tvoje izjave o Zoranu Đinđiću iz vremena kad je bio živ; čini mi se - a ti me ispravi ako grešim - da si i ti uživao na Đinđićevom „Galebu“ dok si u sebi prezirao tu vrstu bahatosti na koju u detinjstvu nisi navikao, otac te tome nije naučio, znam.

TADIĆ (posramljen): Ma, da vam objasnim...

ĆOSIĆ (agresivno): Da ja tebi nešto kažem: dok sam te godinama ljuljao na kolenima i pojao ti kosovski ciklus, onako brljiv kad si bio dete, zaluđen šnenoklama i kolačima, poslednja stvar koju sam mogao da slutim jeste da ćemo se jednog dana, kad odrasteš, a izrastao si, bogami, u srpskog lepotana, raspravljati o „Galebu“ i Titu. Srećom da nisi pomenuo Miloševića: jer da ti odmah kažem, Slobodana sam samo dvaput u životu video; jednom kad me je predložo da budem Predsednik SRJ i drugi put kad me je smenio! Istina je da sam negde napisao da Srbija posle Pašića nije imala boljeg predsednika, ali moraš da znaš da sam tog dana imao starački proliv, srce mi je preskakalo, stomak zavijao, glava me bolela, širio sam zenice, imao grip, preživeo moždani udar i dobio hemoroide. Šteta je da moji kritičari o tome nisu obavešteni.

TADIĆ (dvostruko posramljen): Nije mi, čika Dobrice, bila namera da se vraćamo u prošlost, vidite i sami da sam Deklaracijom o pomirenju prošlost poslao u zaborav, tamo gde je prošlosti mesto, već sam samo hteo da vam objasnim da prosto ne znam šta ću sa ambasadorima. Kad biste samo vi imali nekakav razuman predlog...

ĆOSIĆ (spremno): Tvoj mi tata danima priča kako se onaj Dušan Bataković iz Kanade žali da mu je hladno, steže ga neka magla, smeta mu sneg, dosta mu je zimske garderobe; razumem Dušana - bio godinama ambasador u Atini među srpskim prijateljima, zalagao se za ujedinjenje Grčke i Srbije, šteta je, dragi moj Borise, što nije došlo do realizacije tog predivnog predloga; zamisli, danas, Srbija do Atine, Srbija do Krfa, Srbija do Tasosa, Srbija do Mediterana... Kakvu smo diplomatsku šansu propustili, nikad mi neće biti jasno.

TADIĆ (izvinjavaući se): Noćima o tome razmišljam. Tata mi je pričao o Miloševićevoj ideji da kad se ujedinimo - jedne godine imamo Grka a iduće godine Srbina za predsednika zajedničke države. Tata sve zna: kaže da je propuštena poslednja šansa da postanem predsednik GrkoSrbije, verovatno bi me zezali da se zovem Tadićopulos, ali mi ne bi smetalo, majke mi.

ĆOSIĆ (naučno): Toliko smo divnih prilika propustili da ponekad ne želim da se sećam. Dubrovnik - srpski autonomni grad, recimo. Vukovar - centar SAO države na tlu Hrvatske. Doboj - glavni grad centralne Bosne. Virovitica - najzapadnija srpska tvrđava. Split - glavni grad Srpskog Jadrana. Pa Rijeka, pa Opatija, pa Priština... tužno je, sinko, da smo bili tako blizu a opet tako daleko. Srpska sudbina: dobitnici u miru, gubitnici u ratu u kojem nismo učestvovali.

TADIĆ (gledajući na sat): Nije da žurim, nego imam neke sastanke sa ovim evropskim budalama oko viznog režima...

ĆOSIĆ (umno): Vizni režim je precenjen.

TADIĆ (hitro): Slažem se, nego da se čujemo za sat, važi?

ĆOSIĆ (radosno): Nego šta!


Treći razgovor: 19,17h

ĆOSIĆ (veselo): Opet ja!

TADIĆ (neumorno): Čika Dobrice, svaka čast na tajmingu: baš sam u kancelariji, digao noge na sto, hvala Bogu da su svi otišli!

ĆOSIĆ (ozbiljno): Malopre sam se čuo s tvojim ocem i nešto mislimo, ne ljuti se, da je Kanada idealno mesto odakle treba da počnemo ofanzivu na Ameriku, sad kad je tamo onaj Pomama...

TADIĆ (ispravlja): Obama.

ĆOSIĆ (nezaustavljivo): Svejedno... Ljuba i ja mislimo da nam je u ovom trenutku napad sa severa Amerike neophodan; jeste Bataković bio dobar ali je on više mediteranski tip, pre bi mu legao Pariz nego Otava, takav je čovek, shvataš; a za Kanadu nam treba neko ko je naviknut na sarajevsku zimu, neko ljut, očeličen medijskom hladnoćom, racionalan, spreman da srpsku dijasporu stavi u stanje pripravnosti i prevede u SAO jedinice, neko ko odlično zna engleski i barata diplomatijom kao barutom; neko ko izgleda kao muškarac a predstavlja se ženom; genetska mešavina Smilje Avramov i Sonje Liht; čudovište na točkovima šiški...

TADIĆ (zateknut): Imamo li nekog takvog?

ĆOSIĆ (u speedu): Imamo! Ljiljana Smajlović-Ugrica!

TADIĆ (spušta noge sa stola): Čekajte malo, čika Gedžo. Ovih smo je dana smenili sa mesta glavne urednice „Politike“, ne znam koliko ima smisla...

ĆOSIĆ (uverljivo): Ima, ima! Ne samo da ćeš, dragi moj Borise, pokazati svoju širokogrudost prema ljudima koji su iz drugih partija, već ćeš sebi obezbediti mesto u aveniji velikana koji svoje protivnike pripitomljavaju tako što ih pretvaraju u svoje najžešće prijatelje! Ljiljana, da ti kaže čika Gedža, nema nikakva čvrsta politička uverenja, da budem precizniji - njena jedina uverenja su vezana za mesto abasadora u Kanadi.

TADIĆ (koprca se): Ali, ona me je u „Politici“ žestoko kritikovala, svašta radila protiv mene...




ĆOSIĆ (narodski): Politika je kurva, moj Borise. Naročito „Politika“. Prvo, ništa nije ona organizovala, već su joj smestili, a drugo - u svemu tome nije imala nikakve veze.

TADIĆ (očajnički): Ali, ona je pisala tekstove protiv mene!

ĆOSIĆ (odmereno): Jeste, ali je bila drogirana. Imam podatke da ju je silovao Vojislav Koštunica i pod pretnjom ucene ostvario svoje političke planove.

TADIĆ (očajnički nastavlja): Ali, ona je u „Politiku“ dovela Đorđa Vukadinovića i Antonića koji su godinu i više dana radili protiv mene, predsednika Demokatske stranke i predsednika Srbije.

ĆOSIĆ (ravnodušno): Silovali su i Antonića i Vukadinovića.

TADIĆ (duboko uzdahnuvši): Ne seri.

ĆOSIĆ (ledeno): Ne serem. Tata ti može potvrditi da su Vojislav Koštunica i Velimir Ilić, uz pomoć Mlađana Dinkića silovali Antonića i Vukadinovića. Naročito je seksualno zločest bio Dinkić.

TADIĆ (prebledeo): Ali, Dinkić je sad uz mene.

ĆOSIĆ (praktično): To više nije važno. Prošlost je samo skrama za skicu budućnosti. Skica nije slika: bol ne znači bolest.

TADIĆ (zbunjen): Pa, šta da radimo.

ĆOSIĆ (mirno): Ljilana Smajlović je ambasador u Kanadi, Dušan Bataković u Francuskoj. Vidi gde ćeš Milana St. Protića. Od pre neki dan prešao je kod nas. Mislim da Švajcarska nije loša: em imamo onog metiljavog Maršićanina iz Koštuničine vojske, em je Švajcarska neutralna.

TADIĆ (konfuzan): Da pitam tatu?

ĆOSIĆ (hladnokrvno): Nema potrebe, ovo je poruka od mene i tate.

TADIĆ (pokušava da se sabere): Ali, šta će reći javnost?

ĆOSIĆ (lukavo): Javnost smo vi i ja, predsedniče. Nikad ne zaboravite: sve je prolazno, samo je Srbija večna.

TADIĆ (ushićeno): Aha.

ĆOSIĆ (nostalgično): A baš si bio sladak dok sam te ljuljao na kolenima. Srce od deteta!

TADIĆ (u šoku): Hvala, čika Dobrice.

ĆOSIĆ (racionalno): Čujemo se, Boki! Ajde zdravo!

#1341 stojo

stojo
  • Members
  • 465 posts

Posted 25 November 2008 - 20:49

---


Pera Luković odavno polemiše samo sa glasovima u sopstvenoj glavi. Da li te gluposti što čovek piše iko čita? Mislim van debatnog kluba LDP-a...

#1342 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 November 2008 - 20:51

Pera Luković odavno polemiše samo sa glasovima u sopstvenoj glavi. Da li te gluposti što čovek piše iko čita? Mislim van debatnog kluba LDP-a...

Evo ti, i evo sad.

#1343 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 25 November 2008 - 20:52

Tajni transkript: Boris Tadić & Dobrica Ćosić Objavljeno: Uto, 25. 11. 2008. 18:12 SIN NACIJE PROTIV OCA NACIJE

:ph34r:

maestralno :)

edit : odakle je ovo ?

Evo ti, i evo sad.

stojko, bogami ti je sad zesce spustio :D

Edited by zagor, 25 November 2008 - 21:02.


#1344 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 November 2008 - 21:05

Pera Luković odavno polemiše samo sa glasovima u sopstvenoj glavi. Da li te gluposti što čovek piše iko čita? Mislim van debatnog kluba LDP-a...

Ocigledno se cita i u otadzbinskoj upravi cim si se ti javio

#1345 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 25 November 2008 - 21:08

Pera Luković odavno polemiše samo sa glasovima u sopstvenoj glavi. Da li te gluposti što čovek piše iko čita? Mislim van debatnog kluba LDP-a...

Cita .I to citava armija.
Nego trampimo se za slova. Ti meni "J" a tebi "K". Moze?
Dacu ti i pride.Tepsiju gibanice i flashu sljivke :ph34r:

#1346 Tvrdica

Tvrdica
  • Members
  • 813 posts

Posted 25 November 2008 - 21:56

:ph34r:

maestralno :)

edit : odakle je ovo ?


stojko, bogami ti je sad zesce spustio :D


Perine ali i druge zanimljive textove pročitajte na http://www.e-novine.com/
Ima i lepih fotki kao ova koja se zove Bermudski trougao.

Attached Files



#1347 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 November 2008 - 01:33

Ja od LDP ocekujem da podrzi opstinske koalicije Tomislava Nikolica i Borisa Tadica!
A od mizogonog Urosa i mizogonog Pere da ostave na miru Larku, Danicu Vucenic, Ljiljanu Smajlovic i spomenutu koaliciju. :ph34r:

Vidish, mene,kao glasaca i kao gradjanina, interesuje da opcija za koju glasam naziva stvari pravim imenom.
Odnosno da ucesce u vlasti nazove ucescem u vlasti.
I ocekujem da se ponasa onako kako se predstavlja. :)

#1348 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 November 2008 - 03:19

Vidish, mene,kao glasaca i kao gradjanina, interesuje da opcija za koju glasam naziva stvari pravim imenom.
Odnosno da ucesce u vlasti nazove ucescem u vlasti.
I ocekujem da se ponasa onako kako se predstavlja. :ph34r:

Pa ti kao gradjanin ima garant da glasas za Tomu posto se odrekao Karlobaga a hoce i u Jevropu....

#1349 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 December 2008 - 11:31

:ph34r:

'Senzacionalno otkriće srpskih medija
MLADIĆ MOŽE DA UBIJE!
'

Posted Image

Edited by st.maurice, 27 December 2008 - 11:45.


#1350 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 December 2008 - 14:47

@ Magripa-neko ko je blizak americkim desnicarima nema pravo da kritikuje srpske, jer su Nikolic i Bush istog politickog profila.A za desnicu, btw, nikada necu glasati. :ph34r:
Barem ne za fasisticku.
Za desnicu bih glasao jedino kada bi se ponovila situacija u kojoj je bila Francuska na pretposlednjim izborima za predsednika.