Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#1321 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 18 November 2008 - 15:47

... i srce nije na levoj ni na desnoj strani, vec u centru.

Ovo citiras Vojislava Kostunicu, Olivera Antica ili Borisa Tadica?
Svim tim opcijama smetaju ekstremisti koji kritikuju vlade iz tamo nekog Ferala, e-Novina...


Ovako: mozes da me proglasis za pristalicu staljinizma, aristotelovca, epikurejca, larpurlartizma, racionalizma, marksizma, i kog god hoces -izma. Niti imam sta protiv niti mogu da te sprecim. Ali povezati me sa trojicom imenovanih - dovodi u pitanje dobar ukus. A ja sam, pored toga, pomalo i gadljiv. Narocito kad neko poveze imenovane i - opcije. Ostalo da ne pominjem i zarad pomenutog dobrog ukusa.

Edited by fender_bender, 18 November 2008 - 15:48.


#1322 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 November 2008 - 21:12

@ st.maurice-uvredio sam gejshe, a ne LJS.:ph34r:
I, btw, neko ko misli (nepostojecim) mozgom vodje, nema pravo da mi prigovara da sam mizogin.
@ BlackDog-kako za koga.Meni nije bitno to sto on dize tri prsta ako to odvraca glasace od SNS-a, DSS-a i SRS-a i priblizava ih demokratskom bloku.

#1323 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 November 2008 - 21:15

Ne bih rekao da je Pera kadrovski komesar ali rećenica ti je vrlo konfuzna. Neće biti da je to...

Ivo Viskovic 2002.nije u usao u SDP i kad je SDU napustio SDP 2003.nije se vratio, a sada ne podrzava CJ.
Zato ga je Pera izvoleo napasti.
+ sto ima svoje misljenje, koje se u 90% slucajeva kosi sa Perinim.

#1324 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 November 2008 - 22:13

@ st.maurice-uvredio sam gejshe, a ne LJS.:)
I, btw, neko ko misli (nepostojecim) mozgom vodje, nema pravo da mi prigovara da sam mizogin.

Nemao/imao pravo da ti prigovorim, mizogon si! :D
Po cemu si to bolji od PL? On barem nije spominjao nekakve koncentracione logore i ciklon B do sada kao sto ti jesi. Ti nasao da kenjas nekome za mizogonost, pa ako neko nema pravo na takav prigovor to si onda ti sa ovakvim seksistickim komentarima koje bi moderacija morala da sankcionise! :D

Da bi rasmisljao potreban ti je prvo mozak, a ti taj osnovni uslov ne ispunjavas. :ph34r:
Stop mizogoniji i seksizmu!
Ekstremizam je ekstremizam cak i kada je Urosev.

#1325 stojo

stojo
  • Members
  • 465 posts

Posted 19 November 2008 - 12:15

Stop mizogoniji i seksizmu!


Što volim ove što uzvikuju parole... :ph34r:

Živela Komunistička partija! Živela!

#1326 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 19 November 2008 - 12:21

@ st.maurice-za razliku od tebe, koji si na strani vodje, ja sam uvek na strani zrtve nasilja.
Za ovo poslednje je potreban mozak, koji ti, kao ni vecina cedoljubaca, nemas!:ph34r::

#1327 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 November 2008 - 12:30

Kaže mu čovek koji kad god se pomene Tadić krene da vrišti kako je ovaj bolji od onih najgorih i kako bi nas isti sa'ranili da nema Spasitelja.
Ajde prestani više da deliš ljudima lekcije. LDP i njihov lider, kao i PL, su u žestokoj manjini po svemu u ovoj državi. Za trendove se obrati onima koje aboliraš šta god da čine.

#1328 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 19 November 2008 - 12:31

@ st.maurice-za razliku od tebe, koji si na strani vodje, ja sam uvek na strani zrtve nasilja.
Za ovo poslednje je potreban mozak, koji ti, kao ni vecina cedoljubaca, nemas!:ph34r::

Ti si neki stručnjak za merenje količine mozga ?

Može li moja malenkost upitati kojom količinom ti raspolažeš ?

Ili je to službena tajna ?

#1329 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 19 November 2008 - 12:51

Ma opusteno ljudi, pogotovu ti...

Što volim ove što uzvikuju parole... :ph34r:
Živela Komunistička partija! Živela!

tebe ne znam.

Malo sam se nasalio na Urosev racun imitirajuci njegov stil pisanja i prethodne komentare na racun PL. Dzabe, PL je mizogoni ekstremista, samo to drugi koji LJS nazivaju gejsom nisu. To je hardwired pa ne vredi dalje ulaziti u raspravu.
Ko prkosi logici koristeci je, partijski je cinovnik ldp-a! :)

#1330 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 23 November 2008 - 02:03

ĐILAS MRZI OPROŠTAJE

Posted Image
Zatvorena vrata za Hrvata: Dragan Đilas
PHOTO: BETA/MILE GVOZDENOVIĆ

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas – desna i leva finansijska ruka Borisa Tadića – odbio je da u oproštajnu posetu primi Tončija Staničića, ambasadora Hrvatske, valjda kao dimni signal da multimilioner Đilas saoseća sa izbeglicama iz „Oluje“ i sa njima deli bol (ali ne i pare) glede fascinantne srpske kontratužbe Međunarodnom sudu pravde
Piše: Petar Luković

Netom objavljen rat Borisa Tadića i njegovog Demokratskog stranačkog kartela protiv Hrvatske – ušao je u fazu tradicionalne srpske osvete po proverenom sistemu Slobodana Miloševića; svojevemeno je, tamo davne 1989, američki ambasador u Beogradu Voren Cimerman čekao punih godinu dana da se predsednik Srbije umilostivi i primi ga u audijenciju; svega 19 godina docnije, novembra 2008, gradonačelnik Beograda Dragan Đilas – desna i leva finansijska ruka Borisa Tadića – odbio je da u oproštajnu posetu primi Tončija Staničića, ambasadora Hrvatske, valjda kao dimni signal da multimilioner Đilas saoseća sa izbeglicama iz „Oluje“ i sa njima deli bol (ali ne i pare) glede fascinantne srpske kontratužbe Međunarodnom sudu pravde.

Ovde više nije reč o primenjenom primitivizmu pomenutog Đilasa – primitivizam je odavno njegovo srednje slovo – već o minimumu pristojnosti, naročito kad je u pitanju veleposlanik ambasade koja je, po srpskom plamenom defaultu, poslednjih godina, kad god je bilo prilike, uvek bila kamenovana, paljena, razbijana i razjebana samom činjenicom da je bila „hrvatska“, odnosno „neprijateljska“, odnosno „ustaška“, odnosno „antisrpska“.

Ali, kako je Đilas samo vojnik Borisa Tadića i posilni Vuka Jeremića, za razumevanje je potez ignorisanja kojim je pokušao da izbriše sve ono što je Tonči Stančić – jedan od najkultivisanijih ambasadora u Beogradu – činio godinama: pokušavao i uspevao da poveže pokidane niti saradnje između dve države, organizirao čitav niz manifestacija, konačno, vlastitu foto-izložbu usred Beograda, na šta mu je uzvraćeno đilaštinom tipa „ko te jebe kad si Hrvat“.

Sve to, razume se, nije bilo dovoljno da gradonačelnik Đilas nađe petnaest minuta dragocenog vremena za oproštajnu posetu za jednog od velikih prijatelja Beograda. Politička mantra tadićevske propagande koja svakog Hrvata vidi kao potencijalnog ustašu, baš kao u vreme Slobodana Miloševića ili Vojislava Koštunice, dočekala je na primeru odlazećeg hrvatskog veleposlanika svoju najbedniju sliku, zahvaljući Draganu Đilasu i njegovim nalogodavcima.

Kako ono beše 1996, majke ti: „Beograd je svet“?

Srećom, zahvaljujući Đilasu, Beograd je danas deo Demokratske stranke Borisa Tadića.

Malo li je?

Pitajte Tončija Staničića.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Btw. ne znam od kada je to Djilasu primitivizam srednje ime, valjda je mars-u-pizdu-materinu :ph34r:

Edited by Vesna, 24 November 2008 - 02:24.
reklamiranje


#1331 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 November 2008 - 02:16

Srećom, zahvaljujući Đilasu, Beograd je danas deo Demokratske stranke Borisa Tadića

Docim Pera zaboravlja da vlast u Beogradu i Djilasa kao gradonacelnika podrzava LDP, bez koga ta ista vlast ne bi postojala.:ph34r:
Kako se principi napustaju zbog sake kvota u javnim preduzecima, a to se naziva podrskom.:)
Kad je vec toliko principijelan sto je .... LDP-u sve po spisku zbog podrske nekome koga PL naziva fasistom?:D

#1332 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 23 November 2008 - 08:05

Docim Pera zaboravlja da vlast u Beogradu i Djilasa kao gradonacelnika podrzava LDP, bez koga ta ista vlast ne bi postojala.:ph34r:
Kako se principi napustaju zbog sake kvota u javnim preduzecima, a to se naziva podrskom.:)
Kad je vec toliko principijelan sto je .... LDP-u sve po spisku zbog podrske nekome koga PL naziva fasistom?:D


Ti bas ne propustas priliku?
Da LDP nije podrzao ovu vlast, onda bi verovatno opljunuo po njima kako su jadni jer su prepustili vlast radikalima i ostaloj bagri...
Ovde je rec o Djilasu kao gradonacelniku i o jednom potezu koji nas vraca u ona vremena... :D

Edited by Frankie Wilde, 23 November 2008 - 08:24.


#1333 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 November 2008 - 15:41

Ti bas ne propustas priliku?
Da LDP nije podrzao ovu vlast, onda bi verovatno opljunuo po njima kako su jadni jer su prepustili vlast radikalima i ostaloj bagri...
Ovde je rec o Djilasu kao gradonacelniku i o jednom potezu koji nas vraca u ona vremena... :)

Prvo, meni ne smeta to sto je LDP podrzao gradsku vlast, tj.prihvatio da bude deo vlasti, ja to smatram politicki i gradjanski odgovornim cinom, pre svega prema gradjanima i gradjankama Beograda, jer bi radikalska i DSS-ovska fasisticka gamad na vlasti u Bg-u bila sramota za Beograd.
Drugo, smeta mi to sto ucesce u vlasti ne nazivaju pravim imenom.Izvini, ali kvote za JP u Beogradu znace ucesce u vlasti, a ne podrsku.
Trece, ako podrzavas vlast, odnosno ucestvujes u njoj, onda pojedi govna do kraja.
Cetvrto, Djilas ne vodi diplomatiju Srbije niti je predstavlja u inostranstvu.To mu nije u nadleznosti.
Diplomatiju vodi (nazalost) Vuk Jeremic (da se mene pita, vodili bi je Goran Svilanovic, Jelena Milic, Zivorad Kovacevic, Jelica Minic, Milica Delevic, Ivo Viskovic ili Ivan Vejvoda, al ne pita me se, jbg), Srbiju u inostranstvu predstavlja Boris Tadic, kome je to jedna od nadleznosti.\
Peto, nikada, ali NIKADA, mi nece biti jasna ekvidistanca LDP-a od DS-a, s jedne strane, i DSS-a, SNS-a i SRS-a, s druge strane.Politicka alternativa treba da ima najvecu distancu prema fasizmu i nosiocima, otvorenim nosiocima istog, a te tri stranke, a ne DS, ma koliko mana imala, to jesu, a LDP se predstavlja kao politicka alternativa.
Ne interesuju me frustracije LDP-ovaca zbog toga sto ih se 2004.izbacilo iz stranke, proslo je skoro 5 godina, sad je LDP institucionalizovana i institucionalna stranka, i ima obavezu da saradjuje sa DS-om, a ne da ga potkopava vise nego sto DS to sam sebi radi.A LDP upravo to i radi, nazalost.
Sesto, u vreme kada su se VP i Zarko Korac borili protiv velikosrpskog fasizma i zlocina, CJ je salutirao Radovanu Karadzicu i pisao fasisticke tekstove u Tragu istine.
Sedmo, u vreme kada su se GSS,SDU, LSV i tada vanparlamentarni SPO zalagali za lustraciju, CJ je bio protiv nje, kao i Zoran Zivkovic.Secam se kako je CJ javno izrekao 1) kako Srbiji ne treba lustracija, jer je vazna strucnost, a ne politicka pripadnost i 2) kako je na RTS-u ponosno u Beogradskoj hronici gostovao i rekao da je prikazivanje protesta SPS-a i SRS-a zbog izrucenja Milosevica ICTY i saradnje s Hagom inace, njihovo demokratsko pravo i da je Srbija demokratska zemlja, u kojoj se na drzavnoj TV prikazuju protesti opozicije.
Umesto da ih se tada zabrani i zavrsi sa stokom jednom zauvek. :ph34r:
Edit:
Osmo, secam se Perinih pljuvackih tekstova i o CJ i o ZDJ, pa se sada ocigledno pere od toga.
Bas me zanima sta bi radio i kakve bi tekstove pisao kada bi BT ili Djilas bili ubijeni, a prete im, jbg.
Kao i Rasimu Ljajicu i Vladimiru Vukcevicu.
I to oni isti koji su klali po Sloveniji, Hrvatskoj, BiH i Kosovu i na kraju ubili tog istog Zorana Djindjica, kome se on sada klanja.
Ni ja ne volim ni Djilasa ni Tadica, ali da ucestvujem u kampanji protiv njih zajedno sa fasistickom bagrom iz SRS-a, SNS-a i DSS-a, pojacanu Zemunskim klanom i braniocima fasisticke koljacke bagre, NE PADA MI NA PAMET, ni u najludjim snovima.
Nek se malo obuzda i zapusi nos, s obzirom na to da hejt usmerava na pravu osobu (prave osobe), ali na pogresan nacin, u pogresno vreme i na pogresnom mestu.
NE SADA, NE OVAKO I NE U OVAKVOJ SRBIJI!
Kad troglava fasisticka azdaja odumre i kada se spusti na manje od 10% sve zajedno, tada ce biti potpuno legitimno hraniti i Tadica i Djilasa govnima!

Edited by uros_s78, 23 November 2008 - 15:54.


#1334 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 23 November 2008 - 18:52

Prvo, meni ne smeta to sto je LDP podrzao gradsku vlast, tj.prihvatio da bude deo vlasti, ja to smatram politicki i gradjanski odgovornim cinom, pre svega prema gradjanima i gradjankama Beograda, jer bi radikalska i DSS-ovska fasisticka gamad na vlasti u Bg-u bila sramota za Beograd.
Drugo, smeta mi to sto ucesce u vlasti ne nazivaju pravim imenom.Izvini, ali kvote za JP u Beogradu znace ucesce u vlasti, a ne podrsku.
Trece, ako podrzavas vlast, odnosno ucestvujes u njoj, onda pojedi govna do kraja.


U prethodnom svom postu na ovom topiku si napisao "podrzava"...Odluci se...Meni je svejedno kako ce se to zvati sve dok je onaj olos sto dalje od vlasti...Ne samo u Beogradu nego bilo gde...

Cetvrto, Djilas ne vodi diplomatiju Srbije niti je predstavlja u inostranstvu.To mu nije u nadleznosti.


Koliko sam skapirao iz teksta, ambasador Hrvatske je trazio prijem (posto se udaljava sa funkcije) da bi se oprostio od grada koji mu je pruzio gostoprimstvo, a time se (valjda) iskazuje neko postovanje prema domacinu...Stvar opste kulture je prihvatiti posetu i oprostiti se...

Diplomatiju vodi (nazalost) Vuk Jeremic (da se mene pita, vodili bi je Goran Svilanovic, Jelena Milic, Zivorad Kovacevic, Jelica Minic, Milica Delevic, Ivo Viskovic ili Ivan Vejvoda, al ne pita me se, jbg), Srbiju u inostranstvu predstavlja Boris Tadic, kome je to jedna od nadleznosti.\
Peto, nikada, ali NIKADA, mi nece biti jasna ekvidistanca LDP-a od DS-a, s jedne strane, i DSS-a, SNS-a i SRS-a, s druge strane.Politicka alternativa treba da ima najvecu distancu prema fasizmu i nosiocima, otvorenim nosiocima istog, a te tri stranke, a ne DS, ma koliko mana imala, to jesu, a LDP se predstavlja kao politicka alternativa.


Da ne mislis da se DS vise distancira od onog starog DS-a i te politike koja je nekad profilisala tu stranku? Dokaz ti je i navedeni ministar inostranih poslova.
LDP se, koliko ja znam, jasno distancira od fasizma u bilo kom obliku, a lideri koalicije okupljene oko te stranke su bili na antifasistickom mitingu u NS-u, za razliku od celnika DS-a...Pa, nije LDP kohabitirao, saradjivao, pisao Ustav, i izglasavao besmislene preambule, memorandume i slicne gluposti o Kosovu sa DSS-om i SRS-om, vec je to radio DS, ako se secas...Da li LDP treba da zatvori oci, usi i usta na sve to ili da pokusa, kroz kritiku, da ukaze DS-u da gresi...
Meni, recimo, trenutno jako smeta sto se LDP ne oglasi i pokusa da spreci postavljenje novog direktora SKC-a, i smatram da se tu itekako imaju za sta kritikovati...

Ne interesuju me frustracije LDP-ovaca zbog toga sto ih se 2004.izbacilo iz stranke, proslo je skoro 5 godina, sad je LDP institucionalizovana i institucionalna stranka, i ima obavezu da saradjuje sa DS-om, a ne da ga potkopava vise nego sto DS to sam sebi radi.A LDP upravo to i radi, nazalost.
Sesto, u vreme kada su se VP i Zarko Korac borili protiv velikosrpskog fasizma i zlocina, CJ je salutirao Radovanu Karadzicu i pisao fasisticke tekstove u Tragu istine.


Ima obavezu da saradjuje sa DS-om, ali isto tako ima obavezu i da kritikuje taj isti DS kad ovi krenu da brljave, sto je , u poslednje vreme, bas nekako cest slucaj...Ne gledam to kao na pokopavanje, vec pre kao na kritiku...A, slozices se da se, ocito, LDP isto pita koliko i ti za postavljenje ministra inostranih poslova...Sto se tice frustracija, nisam bio u DS-u, kao sto nisam ni u LDP-u...I slazem se da se Vesni i Zarku nema sta prigovoriti, i ostaje zal za njihovim vecim uticajem u ovom drustvu...Sto se Cede tice, tu mesta za kritiku svakako ima, ali zar nismo svi mi malo odrasli?:D

Sedmo, u vreme kada su se GSS,SDU, LSV i tada vanparlamentarni SPO zalagali za lustraciju, CJ je bio protiv nje, kao i Zoran Zivkovic.Secam se kako je CJ javno izrekao 1) kako Srbiji ne treba lustracija, jer je vazna strucnost, a ne politicka pripadnost i 2) kako je na RTS-u ponosno u Beogradskoj hronici gostovao i rekao da je prikazivanje protesta SPS-a i SRS-a zbog izrucenja Milosevica ICTY i saradnje s Hagom inace, njihovo demokratsko pravo i da je Srbija demokratska zemlja, u kojoj se na drzavnoj TV prikazuju protesti opozicije.
Umesto da ih se tada zabrani i zavrsi sa stokom jednom zauvek. :ph34r:


Da sam se ja pitao, sa njima bi se zavrsilo mnogo, mnogo pre tog hapsenja, tako da hapsenja ne bi uopste bilo...Sto se tice izjave o "strucnosti pre politicke pripadnosti", mozda malo da probas da citas izmedju redova...Makar se meni cini da ta izjava, u tom trenutku, nosi izvesnu dozu ironije...Tacnije, koga si u bivsim strukturama rezima imao kao strucno lice? :) Sa prikazivanjem protesta tadasnje opozicije nemam nikakav problem...Zar se nisi i ti borio protiv medijskog mraka devedesetih? Ili smo mozda trebali da odemo i da pobijemo tih 200, 300 penzosa na Dedinju?

Edit:
Osmo, secam se Perinih pljuvackih tekstova i o CJ i o ZDJ, pa se sada ocigledno pere od toga.
Bas me zanima sta bi radio i kakve bi tekstove pisao kada bi BT ili Djilas bili ubijeni, a prete im, jbg.
Kao i Rasimu Ljajicu i Vladimiru Vukcevicu.
I to oni isti koji su klali po Sloveniji, Hrvatskoj, BiH i Kosovu i na kraju ubili tog istog Zorana Djindjica, kome se on sada klanja.
Ni ja ne volim ni Djilasa ni Tadica, ali da ucestvujem u kampanji protiv njih zajedno sa fasistickom bagrom iz SRS-a, SNS-a i DSS-a, pojacanu Zemunskim klanom i braniocima fasisticke koljacke bagre, NE PADA MI NA PAMET, ni u najludjim snovima.
Nek se malo obuzda i zapusi nos, s obzirom na to da hejt usmerava na pravu osobu (prave osobe), ali na pogresan nacin, u pogresno vreme i na pogresnom mestu.
NE SADA, NE OVAKO I NE U OVAKVOJ SRBIJI!
Kad troglava fasisticka azdaja odumre i kada se spusti na manje od 10% sve zajedno, tada ce biti potpuno legitimno hraniti i Tadica i Djilasa govnima!


Au, au, au...
Cekaj, zbog straha od nacionalisticke bagre, mi trebamo da trpimo priblizavanje nekadasnjeg stozera demokratskih promena toj istoj nacionalistikoj bagri, kradju po javnim preduzecima od strane istih, svadju sa celim svetom, mantranje o Kosovu i slicne gluposti? Pa, sve dok se vlast bude vrsila na nacin na koji je oni vrse, taj strah i jeste opravdan...Danas nemas neku blistavu alternativu sadasnjoj vlasti, a 40, 50 % funkcionalno nepismenih ljudi u Srbiji su i tvoja i moja, kao i njihova realnost...Te ljude interesuje sta ce sutra jesti, da li ce imati za najosnovnije potrebe...Ne gledaju ideologiju, niti grebu ispod povrsine...Gledaju ko vrsi vlast, pa ako ne valja, daj ove druge...E, toga se treba plasiti.
Tako da nema "nije pravo vreme"...Vremena vise nema, izgubljeno je mnogo, niti mi imamo luksuz da se vracamo na staro, da resavamo istorijske pravde i nepravde...Niti smo dovoljno jaki za tako nesto, niti imamo vremena, a sadasnja vlast se najvise bavi time...

#1335 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 November 2008 - 19:21

U prethodnom svom postu na ovom topiku si napisao "podrzava"...Odluci se...Meni je svejedno kako ce se to zvati sve dok je onaj olos sto dalje od vlasti...Ne samo u Beogradu nego bilo gde...

Podrzava, al nominalno.:D

Koliko sam skapirao iz teksta, ambasador Hrvatske je trazio prijem (posto se udaljava sa funkcije) da bi se oprostio od grada koji mu je pruzio gostoprimstvo, a time se (valjda) iskazuje neko postovanje prema domacinu...Stvar opste kulture je prihvatiti posetu i oprostiti se...

Da, ali to sto je Djilas uradio nema isti efekat kao kada bi to uradio BT ili VJ.:lol:

Da ne mislis da se DS vise distancira od onog starog DS-a i te politike koja je nekad profilisala tu stranku? Dokaz ti je i navedeni ministar inostranih poslova.
LDP se, koliko ja znam, jasno distancira od fasizma u bilo kom obliku, a lideri koalicije okupljene oko te stranke su bili na antifasistickom mitingu u NS-u, za razliku od celnika DS-a...Pa, nije LDP kohabitirao, saradjivao, pisao Ustav, i izglasavao besmislene preambule, memorandume i slicne gluposti o Kosovu sa DSS-om i SRS-om, vec je to radio DS, ako se secas...Da li LDP treba da zatvori oci, usi i usta na sve to ili da pokusa, kroz kritiku, da ukaze DS-u da gresi...
Meni, recimo, trenutno jako smeta sto se LDP ne oglasi i pokusa da spreci postavljenje novog direktora SKC-a, i smatram da se tu itekako imaju za sta kritikovati...

DS nikada nije imao politicku ideologiju, vec je isao kako vetar duva.I nikada nije bio GSS, SDU niti LSV.
To radi i sada i to nije nista cudno.
Samo sto je sreca sto u istom postoje iskreni levicari.
Politika koja je profilisala i koja jos uvek profilise DS jeste (gradjanski) populizam, u smislu da se nikoga ne gade.
LDP se ne distancira od fasizma, jer i sam, kroz Perine tekstove i neogradjivanja od bljuvotina po Larku, gazzi, Danici Vucenic, Olji Beckovic, Jeleni Milic i Dusanu Maljkovicu samo zato sto se ne slazu s politikom LDP-a i neogradjivanja od onoga sto su neki LDP-ovci napisali Danici Vucenic posle intervjua sa Cedomirom ("Ostrascena, nepismena kurvo).
I to je, takodje, fasisticki. :ph34r:

Ima obavezu da saradjuje sa DS-om, ali isto tako ima obavezu i da kritikuje taj isti DS kad ovi krenu da brljave, sto je , u poslednje vreme, bas nekako cest slucaj...Ne gledam to kao na pokopavanje, vec pre kao na kritiku...A, slozices se da se, ocito, LDP isto pita koliko i ti za postavljenje ministra inostranih poslova...Sto se tice frustracija, nisam bio u DS-u, kao sto nisam ni u LDP-u...I slazem se da se Vesni i Zarku nema sta prigovoriti, i ostaje zal za njihovim vecim uticajem u ovom drustvu...Sto se Cede tice, tu mesta za kritiku svakako ima, ali zar nismo svi mi malo odrasli?:)

To nije kritika, to je potkopavanje, jer DSS, SRS i SNS kritikuju,DS hrane govnima, to je, po meni, neprirodno. :)
Trebalo bi da bude obrnuto. :D

Da sam se ja pitao, sa njima bi se zavrsilo mnogo, mnogo pre tog hapsenja, tako da hapsenja ne bi uopste bilo...Sto se tice izjave o "strucnosti pre politicke pripadnosti", mozda malo da probas da citas izmedju redova...Makar se meni cini da ta izjava, u tom trenutku, nosi izvesnu dozu ironije...Tacnije, koga si u bivsim strukturama rezima imao kao strucno lice? :D Sa prikazivanjem protesta tadasnje opozicije nemam nikakav problem...Zar se nisi i ti borio protiv medijskog mraka devedesetih? Ili smo mozda trebali da odemo i da pobijemo tih 200, 300 penzosa na Dedinju?

Glede zavrsavanja s njima, mislim isto.
Glede prikazivanja protesta-to nije bila demokratija, nego promocija ratnih zlocinaca na drzavnoj televiziji, i trebalo je ne da RTS ne prenosi to, vec da sam skup bude zabranjen. :D

Au, au, au...
Cekaj, zbog straha od nacionalisticke bagre, mi trebamo da trpimo priblizavanje nekadasnjeg stozera demokratskih promena toj istoj nacionalistikoj bagri, kradju po javnim preduzecima od strane istih, svadju sa celim svetom, mantranje o Kosovu i slicne gluposti? Pa, sve dok se vlast bude vrsila na nacin na koji je oni vrse, taj strah i jeste opravdan...Danas nemas neku blistavu alternativu sadasnjoj vlasti, a 40, 50 % funkcionalno nepismenih ljudi u Srbiji su i tvoja i moja, kao i njihova realnost...Te ljude interesuje sta ce sutra jesti, da li ce imati za najosnovnije potrebe...Ne gledaju ideologiju, niti grebu ispod povrsine...Gledaju ko vrsi vlast, pa ako ne valja, daj ove druge...E, toga se treba plasiti.
Tako da nema "nije pravo vreme"...Vremena vise nema, izgubljeno je mnogo, niti mi imamo luksuz da se vracamo na staro, da resavamo istorijske pravde i nepravde...Niti smo dovoljno jaki za tako nesto, niti imamo vremena, a sadasnja vlast se najvise bavi time...

Ne zbog straha, vec zbog postavljanja prioriteta i vrednosti na svoje mesto.
Jednostavno, DS nije i ne sme da bude nekome ko je u/za LDP vece zlo od radikala, DSS-a,NS-a i SNS-a. :D
Prosto ne sme.