Jump to content


Photo
- - - - -

Pomoc oko foruma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
445 replies to this topic

#1 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 09:31

veruj da je meni bilo potrebno skoro godinu dana da skapiram sve pogodnosti forumskog softvera kako se sta radi, quotuje,


Ih, pa ja ni danas ne znam kako se npr. YouTube stavlja u post, osim da dam link.


ali se takodje slazem da kilometarsko quotovanje tudjih postova da bi se odgovorilo jednom recenicom nema smisla.


Slazem se da nema, ali to mnogi rade. Lijek za to je da se u quote stavi samo bitan dio, a ne citav post.

#2 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 09:36

Ih, pa ja ni danas ne znam kako se npr. YouTube stavlja u post, osim da dam link.


[youtube] a ovde idu oni znaci i slova posle znaka = u jutjub linku [/youtube]


a evo i kako se kvotuje:

[quote] sav tekst koji je ovde izmedju ce izaci lepo kvotovan [/quote]

a moze da se klikne i na reply, onda ostane i koga smo i kad kvotovali:
[quote name='Ziza' post='1898493' date='12.11.2007, 09:31']Ih, pa ja ni danas ne znam kako se npr. YouTube stavlja u post, osim da dam link.[/quote]

Edited by nickie, 12 November 2007 - 09:40.


#3 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 09:50

Youtube Video ->http://www.youtube.c...h?v=oCeKkJlMJDQ">Original Video
">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Jbg, nije to to sto hocu. Hocu da odmah bude slika. :rolleyes:

Edited by Ziza, 12 November 2007 - 09:52.


#4 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 09:57

to je to. al ne treba da ubacis ceo link, nego samo kuke i kvake (slova i brojeve) posle znaka jednako (=).

dakle samo oCeKkJIMJDQ

Edited by nickie, 12 November 2007 - 09:57.


#5 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 09:59

Youtube Video ->Original Video



:rolleyes: , fala Nickie

Edited by Ziza, 12 November 2007 - 10:01.


#6 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 11:33

Tja, i od svih mogucih, ja izaberem onaj koji vise nije dostupan. :rolleyes:

Evo jos samo jedan za probu. Neki od vas ju mozda dugo nisu vidjeli. Teta Josipa se odlicno drzi.

Youtube Video ->Original Video


#7 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 12 November 2007 - 20:49

eto ni ja nisam imao pojma to za YouTub, vidis sta ti je tehnika, Niki je cudo od 4umasa, pardon moderatora, cek sad jedno ili drugo :rolleyes: :huh:

#8 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 14 November 2007 - 16:56

@teja

da bi stavila sliku u post, koristis attachment editor (nalazi se ispod belog tekst editora u koji kucas post ili reply).
u desnom delu attachment editora imas dugme search (ili browse :rolleyes:), kliknes na dugme i nadjes sliku (koja mora da ti se nalazi na kompjuteru). kada si nasla sliku, kliknes na zeleno upload (obratiti paznju da je max velicina za aploud 2MB).
onda kliknes gore na manage current attachments, pa ti ispadne lista sa svim slikama koje si aploudovala (mozes, naravno i vise od jedne) i onda kliknes na sliku koju oces da ubacis u post. kad kliknes pojavi ti se i u tekst editoru da si stavila attachment.

postoji i drugi nacin, kad slika nije na kompjuteru, nego na nekom drugom sajtu, tada koristis dugme iznad tekst editora sa slicicom (insert image) i kad na to kliknes treba tu da uneses adresu slike koju oces da ubacis.

Edited by nickie, 14 November 2007 - 17:20.


#9 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2007 - 17:16

@teja

da bi stavila sliku u post, koristis attachment editor (nalazi se ispod belog tekst editora u koji kucas post ili reply).
u desnom delu attachment editora imas dugme search (ili browse :rolleyes:), kliknes na dugme i nadjes sliku (koja mora da ti se nalazi na kompjuteru). kada si nasla sliku, kliknes na zeleno upload (obratiti paznju da je max velicina za aploud 2MB).
onda kliknes gore na manage current attachments, pa ti ispadne lista sa svim slikama koje si aploudovala (mozes, naravno i vise od jedne) i onda kliknes na sliku koje oces da ubacis u post. kad kliknes pojavi ti se i u tekst editoru da si stavila attachment.

postoji i drugi nacin, kad slika nije na kompjuteru, nego na nekom drugom sajtu, tada koristis dugme iznad tekst editora sa slicicom (insert image) i kad na to kliknes treba tu da uneses adresu slike koju oces da ubacis.


Hvala Nickie na informaciji. Za ovo prvo sam znala ( od ranije :huh: , ali onomad mi sa nekom slikom psa nije poslo za rukom.

Isprobam ponovo..

A hvala za ovo drugo ( kad mi slika nije na kompu) .To nisam znala..

Lep pozdrav
Teja

#10 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 20 November 2007 - 17:12

a evo i kako se precrta tekst:

[s]tekst koji hocemo da precrtamo[/s]

i kako izgleda na kraju:
tekst koji hocemo da precrtamo

#11 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 November 2007 - 11:14

..

tješka grješka

Edited by king louie, 22 November 2007 - 12:08.


#12 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 06 December 2007 - 15:35

za beatris, kastora i ostale koji se jos ne snalaze sa kvotovanjem.

1.kvotovanje jednog posta: klikom na reply ispod posta koji zelite kvotovati, kvotuje se samo jedan post.


2. kvotovanje vise postova: kliknuti prosto na quote pored svih postova koje ocete da kvotujete pa na add reply ispod svih postova na topiku.
svi postovi koje ste oznacili za kvotovanje moraju se pojaviti u tekst editoru

3. generalno, sav tekst koji zelite kvotovati treba staviti prosto izmedju izmedju
[quote]
na pocetku i
[/quote]
na kraju teksta koji zelimo kvotovati.
ovo je jako zgodno i za post na koji zelimo da odgovorimo tacku po tacku.

evo i primera:
[quote]tekst koji se kvotuje[/quote]

visak teksta unutar ovih znakova uvek mozete izbrisati. i pozeljno je, ako se vas odgovor ne odnosi bas na taj deo.

veliki i dugacki kvotovi su takodje nepregledni, teski za pracenje i mogu se protumaciti kao trolovanje.

valjda nista nisam zaboravila :rolleyes:

Edited by nickie, 06 December 2007 - 15:38.


#13 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 December 2007 - 22:34

kako se stavlja juzer na ignore?

#14 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 08 December 2007 - 23:47

kako se stavlja juzer na ignore?


odes na profil najdrazeg forumasa :rolleyes:, pa gore desno kliknes na options, pa na ignore user, onda na update ignored users.

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 December 2007 - 23:56

:huh: hvala.

( btw. radi :rolleyes: )

Edited by BeatrisDal, 08 December 2007 - 23:59.