Jump to content

Photo
- - - - -

Varsava, Poljska

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 09 November 2007 - 23:58

Dakle ovako:

Razmisljam da odem u Varsavu na neko krace vreme, recimo na nedelju dana ili nesto tako. Interesuje me da li uopste vredi ici. Turisticki. Da se razumemo, nikada nisam bio u Poljskoj i nemam blage veze kako Poljska izgleda. Poljsku poznajem kroz radove Kislovskog, kroz Dekalog kroz Veronikin dupli zivot. Za mene je Poljska knjizevnosti: Lipska, Simborska, Gombrobic, Sulc, itd. itd...

#2 BenDower

BenDower
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 November 2007 - 14:02

Varsava je moderan i rekao bih pomalo bezlican grad. Ako te interesuju poljska istorija i kultura, onda idi u staru prestonicu - Krakov. Ja sam bio u martu dva dana i zao mi je sto nisam ostao malo duze. Zapravo, ako imas nedelju dana to je sasvim dovoljno da obidjes oba grada. Koristan link: www.virtualtourist.com

#3 per caso

per caso
  • Members
  • 8 posts

Posted 24 November 2007 - 07:53

Ja sam veliki fan Varsave (nakon sto sam 2 godine ziveo u PL, mada ne u Varsavi) i svakako ti preporucujem da odes tamo - s jedne strane grad mozda jeste pomalo sterilan, ali s druge ima neku sirinu i glamuroznost metropole, sto se na istoku ne srece bas cesto. Ima par dobrih muzeja da se vidi (npr. sve vezano za Varsavski geto), Palata kulture je isto fascinantna. Nocni zivot je vrlo razvijen, gradski prevoz je odlican, hrana (a bogami i smestaj) su vrlo prihvatljivi... Nadam se da sam ti pomogao - javi se ako te zanima nesto vise...

#4 UDBA

UDBA
  • Members
  • 28 posts

Posted 03 December 2007 - 13:10

Ja sam veliki fan Varsave (nakon sto sam 2 godine ziveo u PL, mada ne u Varsavi) i svakako ti preporucujem da odes tamo - s jedne strane grad mozda jeste pomalo sterilan, ali s druge ima neku sirinu i glamuroznost metropole, sto se na istoku ne srece bas cesto. Ima par dobrih muzeja da se vidi (npr. sve vezano za Varsavski geto), Palata kulture je isto fascinantna. Nocni zivot je vrlo razvijen, gradski prevoz je odlican, hrana (a bogami i smestaj) su vrlo prihvatljivi... Nadam se da sam ti pomogao - javi se ako te zanima nesto vise...

:huh:
Pan badzo piekno slovkie co Varsava . Miesce je piekno i s rodscu prihodim do Varsave co imam casi.

A i spomenke su piekne . No s Varsava . V koluski. Tam dozo casi prihodim do dobse kolezanke ( kohane )

Dzinkujem

Prevod

Gospodin jako lepo pise o Varsavi. Mesto je lepo , a sam centar tsarog grada je istorija . Uspomene iz varsave su lepe , a jos lepse iz mesta Koluski gde sam odlazio kod prijateljice . :rolleyes:

#5 Xicotrute

Xicotrute
  • Members
  • 50 posts

Posted 04 December 2007 - 00:29

:)
Pan badzo piekno slovkie co Varsava . Miesce je piekno i s rodscu prihodim do Varsave co imam casi.

A i spomenke su piekne . No s Varsava . V koluski. Tam dozo casi prihodim do dobse kolezanke ( kohane )

Dzinkujem

Prevod

Gospodin jako lepo pise o Varsavi. Mesto je lepo , a sam centar tsarog grada je istorija . Uspomene iz varsave su lepe , a jos lepse iz mesta Koluski gde sam odlazio kod prijateljice . :rolleyes:

Serbšćina...? :huh:

#6 new media

new media
  • Members
  • 67 posts

Posted 07 December 2007 - 13:54

Serbšćina...? :rolleyes:

Ja mislim da se kvaliteti Varsave vise vide ako se u njoj zivi, nego sto ih je moguce iskusiti kao turista (provela sam tamo godinu dana i isla jos nekoliko puta). Vredi videti, ali ne moras se zadrzavati. Moj savet je da posetis Krakov, Gdanjsk i Varsavu, to su tri vrlo raznolika grada i donece puno raznolikih utisaka. Od Varsave do svakog od njih mozes stici za oko tri sata, udobnim i pozdanim vozovima.

#7 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 07 December 2007 - 14:36

:huh:

Dzinkujem

Prevod

Khm, a koji je ovo jezik? Jer poljski nije sigurno :)

Inace Varsava je OK grad, svakako ga vredi videti i mozes provesti nedelju dana tamo a da ti ne dosadi. Preporucujem: Lazienki, Palac Kultury, Wilanow, Stare Miasto, ul. Krakowskie Przedmiescie, Aleje Jerozolimskie, setnju pored Visle...

Edited by Jaruzelski, 07 December 2007 - 14:42.

#8 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 26 December 2007 - 14:02

Varsava je moderan i rekao bih pomalo bezlican grad.

Slazem se !!!

#9 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 31 December 2007 - 18:17

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#10 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,197 posts

Posted 01 January 2008 - 22:12

Pitaj bre ovde;

klik na forum

Vredi pogledati koliko Poljaci vole CRO :rolleyes:

#11 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 02 January 2008 - 16:48

Ako nekog zanima kako Varsava izgleda, ovaj link je odlican: http://www.ziolek.pl...ulice/index.htm
Profesionalno uradjene fotografije...

#12 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 06 January 2008 - 12:06

Bio sam u Poljskoj te sam napisao putopise za svaki grad koji sam posetio:

Varšava: http://www.jeftinapu...05/varsava.html
Krakov: http://www.jeftinapu...005/krkaov.html
Vielička (rudnik soli): http://www.jeftinapu...5/vielicka.html
Osvijećim (Aušvic): http://www.jeftinapu...005/ausvic.html
Gdanjsk: http://www.jeftinapu...05/gdanjsk.html

Najlepši je definitivno Krakov! Vroclav i Poznanj su takođe interesantni ali ih nisam posetio.

#13 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 06 January 2008 - 14:45

Odlican sajt! Hvala na informacijama, bas ti zavidim!

#14 melania

melania
  • Members
  • 1 posts

Posted 29 August 2012 - 17:19

cao svima.zanima me da li neko zna neki motel u varsavi da je lep i ekonomicam,hvala u napred