Jump to content


Photo
- - - - -

ADSL


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
356 replies to this topic

#31 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 26 November 2007 - 21:03

Ok. Shvatila sam: ako me Telekom ne otera u grob, niko nece :huh: . Novosti zvuce ovako: taj sveprisutni pojam " ne postoje tehnicke mogucnosti" moze i da znaci da "nemamo podatke o vlasniku telefonske linije" (ako sam dobro razumela nemaju JMBG). Eto, to je tehnicki nedostatak zbog koga ja ne mogu da uvedem adsl.

Idem sad da umrem od smeha. :rolleyes:

#32 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 08 December 2007 - 13:04

Upravo razgovarah sa korisnickim servisom Sezam-pro-a (tel/0700-700-100)
Moje pitanje je bilo:

Dal' je istina da ce se posle Nove godine brzina ADSL-a ponovo duplirati, ili su to samo glasine?
Odgovor koji sam dobio je da ce se to najverovatnije i desiti, ali da je to jos uvek nezvanicna informacija.

Dakle ovo je jos uvek nezvanicno, ali eto cisto da znate da to nisu glasine, nego da se na tome radi. :rolleyes:

:huh:

#33 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 09 December 2007 - 11:12

Upravo razgovarah sa korisnickim servisom Sezam-pro-a (tel/0700-700-100)
Moje pitanje je bilo:

Dal' je istina da ce se posle Nove godine brzina ADSL-a ponovo duplirati, ili su to samo glasine?
Odgovor koji sam dobio je da ce se to najverovatnije i desiti, ali da je to jos uvek nezvanicna informacija.

Dakle ovo je jos uvek nezvanicno, ali eto cisto da znate da to nisu glasine, nego da se na tome radi. :rolleyes:

:huh:

Pazi ovako... Nova godina... glasine... povecanje brzine... sta ti to govori? Verovatno lazna informacije, jer ako se secas prvu promenu su najavili za mart, a bila je u septembru... sumnjam da ce Telekom povecati brzine jos jednom u 3 meseca. Doduse mozda 1:16... tj 1024/64 pa ti vidi kome se to isplati. Nadam se da je prica tacna, ali nesto sumnjam...

#34 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 09 December 2007 - 15:01

Ja sam to samo nacuo od nekoliko ljudi, pa sam zato i zvao da pitam. A valjda gde ima dima, ima i vatre.
Nadam se da ce ipak biti nesto od toga.
Za pare koje dajemo treba da dobijemo brzi net. Vec smo pricali o tome da je Srbija na trecem mestu od pozadi u evropi sto se tice "cena-brzina".

#35 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 09 December 2007 - 15:17

sumnjam da ce Telekom povecati brzine jos jednom u 3 meseca.

sumnjam i ja.. al tajming ne mora nista da znaci - u hrvatskoj je u periodu od samo nekoliko meseci u vise navrata povecavana brzina ADSL-a

#36 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 11 December 2007 - 16:37

Malo sam se raspitao... postoji mogucnost da povecaju UPL i da povecaju brzine na 2 i 4 mbps.. tako da ce biti 512/128 1024/256 1536/384 2048/512 4096/1024... Ali to je ultra nezvanicno

#37 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 11 December 2007 - 20:49

Malo sam se raspitao... postoji mogucnost da povecaju UPL i da povecaju brzine na 2 i 4 mbps.. tako da ce biti 512/128 1024/256 1536/384 2048/512 4096/1024... Ali to je ultra nezvanicno

Isto tako sam i ja cuo.

#38 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 30 December 2007 - 13:44

Занима ме калико се у просеку чека на АДСЛ? Летос сам се пријавио код ЕУнета и још увек ништа. Кажу да нема слободних портова (централа Бежанија).
Несрећан сам. :rolleyes:

#39 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 30 December 2007 - 16:17

Занима ме калико се у просеку чека на АДСЛ? Летос сам се пријавио код ЕУнета и још увек ништа. Кажу да нема слободних портова (централа Бежанија).
Несрећан сам. :rolleyes:

Nema pravila.. ako ima portova oko 2 radne nedelje, ako nema portova.. kad rodis jarice, telice i ostale zivotinjke... tj dok telekom ne prosiri kapacitete centrale... nema to veze ni sa provajderom ni sa uplatom ni sa bilo kim od nas... samo od opreme za ADSL u tvojoj centrali...

#40 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 30 December 2007 - 20:08

Занима ме калико се у просеку чека на АДСЛ? Летос сам се пријавио код ЕУнета и још увек ништа. Кажу да нема слободних портова (централа Бежанија).
Несрећан сам. :rolleyes:


Jesi probao SBB kablovski net ?

#41 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 30 December 2007 - 20:16

Jesi probao SBB kablovski net ?

Нисам, пошто Радијус Вектора доминира у мом блоку. :rolleyes:
Безобразно су скупи за ону што нуде.

#42 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 30 December 2007 - 22:52

Занима ме калико се у просеку чека на АДСЛ? Летос сам се пријавио код ЕУнета и још увек ништа. Кажу да нема слободних портова (централа Бежанија).
Несрећан сам. :rolleyes:

Jesi li probao kod drugog provajdera da odeš ili kod Telekoma ?

#43 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 30 December 2007 - 23:47

Jesi li probao kod drugog provajdera da odeš ili kod Telekoma ?


Једноставно, нема портова. АДСЛ могу добити једино ако нађем неку дебелу везу у Телекому.

Србија 21 век. :rolleyes:

#44 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 31 December 2007 - 12:33

cek cek da ti objasnim. Ako nadjes debelu vezu u telekomu mozes da dobijes i ADSL2+ na tvom portu sto ce reci 24 Mbit/s. Port koji se montira u razdelniku je isti i za 512/64 i za 24/4 Mbit/s pitanje je samo kako ce ti onaj sto radi u telekomu iprogramirati port. Trenutno telekom ima 512,1024 i 1536 i on nudi to kao jedinu mogucnost provajderima za prodaju.

Sto se tice portova koliko ja znam Tosin bunar centrala nema slobodne prikljucke ni za ISDN niti za POTS jos od juna ove godina. Sve je otislo za 1 mesec. Ako si na centrali zemun tamo jos uvek ima za POTS ali nema za ISDN. Provajderi su svi jednaki prema telekomu. Samo je pitanje da li telekom ima slobodan port da namontira onog trenutka kada ih nema vise nema ih niti za jednog internet provajdera tako da mozes da podneses zahtev kod svih uvek ce ti biti isti odgovor. Ako podneses zahtev kod Telekoma za ADSL ista prica jer to radi sasvim druga direkcija telekoma tj prodaju radi direkcija prodaje a realizaciju JUPAK a montazu sami operativci unutar centrala. Ma koliko zvucalo smesno kordinacija medju njima je katastrofa.

#45 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 31 December 2007 - 13:59

cek cek da ti objasnim. Ako nadjes debelu vezu u telekomu mozes da dobijes i ADSL2+ na tvom portu sto ce reci 24 Mbit/s.

Размислио сам, ипак се то коси са мојим моралним начелима. :rolleyes: