Jump to content


Photo

Отиш'о је


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 16 October 2007 - 21:26

...неки вани, а неки ка небу.

Иако сам неоргански подносио Тошетову музику, био је човек на месту и селебрити за пример, о чему речито сведочи и вест објављена на Б92, као и преко 350 реакција на ову тужну вест.

Саучешће породици, грађанима Македоније и свим обожаватељима Тошета Проеског.

Poginuo pevač Toše Proeski

16. oktobar 2007. | 09:44 -> 18:19 | Izvor: B92, Beta

Nova Gradiška, Skoplje -- Makedonski pevač Toše Proeski poginuo je jutros kod Nove Gradiške u Hrvatskoj, u saobraćajnoj nesreći. Sutra sahrana i dan žalosti

Prema prvim informacijama, uzrok nesreće je umor vozača, nepoštovanje saobraćajnih propisa i neprilagođena brzina, saopštila je portparolka Policijske uprave brodsko-posavske Kata Nuić, dodajući da policija nastavlja istragu. Hrvatski elektronski mediji javili su i neproverenu informaciju, prema kojoj je vozač neposredno pre nesreće zbog umora zaspao za upravljačem.

Proeski je bio suvozač u džipu "folksvagen tuareg", kojim je upravljao makedonski državljanin Georgij Georgijevski. On se zbog prebrze vožnje i nedovoljnog razmaka između vozila zabio u zadnji deo kamiona na autoputu Zagreb-Lipovac, u smeru ka Zagrebu.

Vozač Georgijevski i menadžer Ljiljana Petrović, koja se takođe nalazila u automobilu, s teškim povredama prevezeni su u bolnicu u Novu Gradišku.



U Opštoj bolnici Nova Gradiška lekari su se požalili novinarima da rade u nemogućim uslovima jer pred bolnicom dežura gomila novinara koji čekaju najnovije informacije o stanju povređenih iz automobila.

Policija je o nesreći obavestila ambasadu Makedonije u Zagrebu i ujedno demantovala navode pojedinih medija da su se u automobilu nalazili i roditelji poginulog Proeskog.

Sutra sahrana Proeskog i dan žalosti

Toše Proeski biće sahranjen sutra u 13.00 sa državnim počastima u rodnom gradu Kruševo, saznaje agencija Beta u kancelariji premijera Nikole Gruevskog.

Sahrani će prisustvovati porodica, građani Kruševa i Makedonije, državni zvaničnici i vrh Makedonske pravoslavne crkve, a opelo će služiti njen poglavar, arhiepiskop Stefan.

Proeski je rođen u mestu Kruševo u Makedoniji. Imao je 26 godina.

Proeski je proglašen zaslužnim građaninom Makedonije, a sutra, na dan njegove sahrane, biće dan žalosti, odlučila je makedonska vlada.

Delegacija makedonske vlade otići će večeras vojnim helikopterom u Zagreb kako bi preuzela telo Proeskog. On će sutra biti sahranjen u Kruševu uz državne počasti, saznaje Beta.

Makedonski parlament danas neće raditi zbog smrti Proeskog, saopštio je poslanicima predsednik makedonske skupštine Ljubiša Georgijevski.

Vest o jutrošnjoj pogibiji Tošeta Proeskog izazvala je šok u Makedoniji.

Makedonija se prema Proeskom ponaša kao prema državniku. Dvadesetšestogodišnji pevač u Makedoniji je, bez sumnje, bio napopularnija ličnost, verovatno jedan od najtalentovanijih pevača koje je zemlja ikad imala.

U rodnom gradu Proeskog, Kruševu, građani se skupljaju ispred njegove rodne kuće. "Kada je porodica primila ovu tragičnu vest, nismo mogli da poverujemo. U šoku smo", izjavio je Beti jedan od rođaka Proeskog koji nije želeo da bude imenovan.

Na centralnom skopskom trgu Makedonija otvorene su knjige žalosti, a građani se okupljaju i pale sveće kako bi odali poštu poginulom pevaču.

Atmosfera u Skoplju nakon smrti popularnog pevača može se uporediti s onom koja je vladala prilikom pogibije predsednika Borisa Trajkovskog.


Proeski je važio za najboljeg pevača pop muzike u Makedoniji i bio je velika zvezda u celom regionu. Bio je predstavnik Makedonije za pesmu Evrovizije 2004. u Istanbulu.

Iste godine imenovan je za regionalnog ambasadora dobre volje UNICEF-a, a tim povodom snimio je pesmu "Za ovoj svet" (makedonsku verziju) i "This World" (englesku verziju).

Pre desetak dana na stadionu u Skoplju održao je veliki humanitarni koncert, na kojem je bilo više od 30.000 ljudi. Proeski je dovršavao studije Muzičke akademije u Skoplju.


Ambasada Makedonije u Beogradu takođe će u svojim prostorijama otvoriti knjigu žalosti 17. i 18. oktobra.



#2 flavoure-flave

flavoure-flave
  • Members
  • 229 posts

Posted 16 October 2007 - 22:41

Ni ja nisam mirisao njegovu muziku ali sudeci po stvarima koje sam o njemu procitao,bio je zaista faca.Neka mu je laka crna zemlja.

#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 October 2007 - 22:57

bash mi zao momka. pojma nemam je l pevo neshto a la Vlada Georgijev or what, al svaki put kad sam gledala neki njegov intervju uvek je bio nasmejan, prirodan, bez pretvaranja, topao.

prosto je neverovatno kako nijedan narodnjak da zglajzne. ona Karleusha ima da pozivi josh 150 godina, ko da roka esenciju belog luka direkt u aortu.

#4 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 16 October 2007 - 22:58

Čini mi se da je Toše verovatno najoplakivanija osoba od Vardara pa do Triglava , da ograničim na vreme posle raspada bivše nam domovine....naravno, eto sreće da se to nije ustanovilo...... mio, veseo i zaista talentovan (volele se ili ne njegove pesme).....

Jedna u njegovom izvodjenju.....

#5 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 16 October 2007 - 23:10

Ja sam ga slusala iako su mi se mnogi smejali. Ali svaku pesmu je Pevao sa velikim P. Kada sam jutros cula, poceh da placem. Jedina uteha mi je sto sam ga cula uzivo. Neprocenjivo.

#6 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 16 October 2007 - 23:22

Tužno, nisam ga slušao, nisam pratio njegov rad ali me je fascinirala njegova dobrota koja se samo kod nekih ljudi ne može prikriti. Zračilo je iz njega.

#7 Bladerunner

Bladerunner
  • Members
  • 372 posts

Posted 16 October 2007 - 23:25

R.I.P.

Imao je najbolju live izvedbu "Zajdi, zajdi"...

#8 Avangardik

Avangardik
  • Members
  • 28 posts

Posted 16 October 2007 - 23:28

slava mu .

#9 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 16 October 2007 - 23:30

R.I.P.

Imao je najbolju live izvedbu "Zajdi, zajdi"...



respect za zajdi zajdi, bas sam pre neki dan skino sa youtuba i konto kako je dobro otpevao...nije da sam gotivio njegovu muziku, ali izgledao je kao kul lik...R.I.P.

#10 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 16 October 2007 - 23:30

Fan ili ne, ne može a da vam ne bude žao tako nasmejanog momka. Prerano je otišao.
Saučešće.

#11 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 16 October 2007 - 23:35

koliko nasmejanih, ok, normalnih likova gine na ulicama svaki dan?
zasto se samo zbog ovog jednog digla ovolika frka...

#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 October 2007 - 00:00

wow.
alal ti na doprinosu.

idi sad i predlozi administraciji da se otvori pdf Čitulja da bismo tako pokrili komentare na sve normalnme, mlade i nasmejane koji umiru diljem zemljinog shara.

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 17 October 2007 - 00:12

koliko nasmejanih, ok, normalnih likova gine na ulicama svaki dan?
zasto se samo zbog ovog jednog digla ovolika frka...


Zato što je ovaj bio селебрити.

Čak se primio i tabloidni BBC pa preneo vest, i to na naslovnoj.

#14 Al_Pashino

Al_Pashino
  • Members
  • 126 posts

Posted 17 October 2007 - 00:43

R.I.P.

momak je bio skroz na mjestu. bio je ambasador dobre volje UNICEF-a, napravio veliki broj humanitarnih koncerata u svojoj zemlji i inostranstvu donirajuci prihode mladima...covjek je stvarno promovisao neke pozitivne zivotne vrijednosti i bio totalno okej lik...

velika tuga :rolleyes:

Edited by Al_Pashino, 17 October 2007 - 00:44.


#15 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 17 October 2007 - 01:32

Tuga,ali baš.