Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Problemi homoseksualaca u Srbiji


  • Please log in to reply
11577 replies to this topic

#11536 FilipBelgrade

FilipBelgrade
  • Banned
  • 15 posts

Posted 20 September 2015 - 15:21

Kakvi su Vasi utisci posle Parade Ponosa ?  Procitao sam na sajtu namenjenom pripadnicima LGBT populacije   Lepotani.com

da je ove godine bilo tri puta manje ucesnika nego prosle godine,to jest da je doslo samo oko 300 ucesnika.


Edited by FilipBelgrade, 20 September 2015 - 21:32.

  • 0

#11537 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 20 September 2015 - 16:52

  Ruska novinarka pitala ambasadora SAD da li je gej

 

Beogradsku Paradu ponosa su svojim prisustvom podržali i šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport i ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi.

Izvor: Beta

 

nedelja, 20.09.2015. | 15:00

 

Kirbi je tom prilikom kazao da svaka manjinska zajednica zaslužuje podršku.

"Došao sam da podržim Srbiju i srpsko društvo na tom putu", rekao je ambasador.

Novinarka medijske ekipe iz Rusije upitala je Kirbija da li je gej, odnosno homoseksualac na šta je ambasador odgovorio da nije i novinarki uzvratio istim pitanjem.

Ona je odgovorila da nije gej već "normalno ljudsko biće" :lol+: dok je Kirbi dodao da je "svako biće normalno".

 

c/p

 
  • 0

#11538 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 20 September 2015 - 19:51

Kakvi su Vasi utisci posle Parade Ponosa ?  Procitao sam na sajtu namenjenom pripadnicima LGBT populacije Lepotani.com da je ove godine bilo tri puta manje ucesnika nego prosle godine,to jest da je doslo samo oko 300 ucesnika.

 

Dok god to bude bilo okupljanje manjine hrabrih lgbt- evaca, gay_ngo- ovaca  i fensi- šmensi- čedabikijevaca sa iphone_čićima, nikakav značajniji napredak se neće postići.

To što bi na čelu kolone možda bio Vučić opet ništa ne bi bitnije promenilo.

To ne treba da bude u formi nekakvog političkog skupa kao da su izbori ili referendum u pitanju nego slavljenje ljubavi.

Najvažnije je da se ljudi u Srbiji oslobode tog straha od homoseksualizma.

Recimo ovde u Norveškoj to bude slavlje kao i bilo koje drugo. Roditelji se s decom (pro)šetaju, nema nekog posebnog maskiranja učesnika nego se dele kolači i sok, pušta se muzika, organizuju se neki kvizovi i takmičenja kao i na bilo kom drugom skupu i to je to.

Zar je to toliko teško sprovesti u Srbiji? 


  • 0

#11539 FilipBelgrade

FilipBelgrade
  • Banned
  • 15 posts

Posted 20 September 2015 - 20:35

Da li je trac ili istina da su plate u Norveskoj oko 5000 evra ? Toliko kod nas prima na primer Guvernerka Jorgovanka oko 635000 dinara. Vecina ljudi koji zive i rade u Srbiji rade na procenat ,tako da na kraju meseca prime neku sicu u iznosu od 16000 - 25000 dinara. Drugim recima,vecina naroda u Srbiji radi za kikiriki . Kada bi i mi u Srbiji imali norveske plate siguran sam da protivnici parade ne bi toliko histerisali oko odrzavanja iste . Na zalost, bedno zivimo i onda nam sve smeta ...


  • 0

#11540 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 20 September 2015 - 20:36

 

Zar je to toliko teško sprovesti u Srbiji? 

Na zalost, jeste - prakticno nemoguce. :blush:


  • 0

#11541 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 20 September 2015 - 20:45

Da li je trac ili istina da su plate u Norveskoj oko 5000 evra ? Toliko kod nas prima na primer Guvernerka Jorgovanka oko 635000 dinara. Vecina ljudi koji zive i rade u Srbiji rade na procenat ,tako da na kraju meseca prime neku sicu u iznosu od 16000 - 25000 dinara. Drugim recima,vecina naroda u Srbiji radi za kikiriki . Kada bi i mi u Srbiji imali norveske plate siguran sam da protivnici parade ne bi toliko histerisali oko odrzavanja iste . Na zalost, bedno zivimo i onda nam sve smeta ...

 

Kako to da se onda ne održavaju demonstracije ispred NBS- a i kakve uopšte veze ima ekonomska situacija sa nečijim pravima?

Da to ima bilo kakve veze onda se u tim i takvim uslovima ne bi ni sklapali brakovi a ni pravila deca.

Kolike su s druge strane plate u Kataru, Emiratima ili Saudi- Arabiji i kakva su prava lgbt zajednice tamo?


  • 0

#11542 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 20 September 2015 - 21:28

@ FilipBelgrade

Ova poslednja recenica ti je velika zabluda...Na divljem Zapadu nije prvo doslo do povecanja zivotnog standard,pa je on prestao da bude "divlji", nego obrnuto...


  • 0

#11543 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 20 September 2015 - 21:31

Kontra bogatstva arapskih drzava moze se staviti siromastvo Srednje i Juzne Amerike, gde su gej prava na nivou najbogatijih drzava u svetu.


  • 0

#11544 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 September 2015 - 22:48

Kontra bogatstva arapskih drzava moze se staviti siromastvo Srednje i Juzne Amerike, gde su gej prava na nivou najbogatijih drzava u svetu.

Pardon, veliki deo ovih Amerika uopste vise nije siromasan... Sad je cak i Kolumbija medju srednje razvijenim zemljama, u velikom ekonomskom usponu. A Meksiko vec izvesno vreme ima jacu ekonomiju od, na primer, Rusije.


  • 1

#11545 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 September 2015 - 22:50

Da li je trac ili istina da su plate u Norveskoj oko 5000 evra ? Toliko kod nas prima na primer Guvernerka Jorgovanka oko 635000 dinara. Vecina ljudi koji zive i rade u Srbiji rade na procenat ,tako da na kraju meseca prime neku sicu u iznosu od 16000 - 25000 dinara. Drugim recima,vecina naroda u Srbiji radi za kikiriki . Kada bi i mi u Srbiji imali norveske plate siguran sam da protivnici parade ne bi toliko histerisali oko odrzavanja iste . Na zalost, bedno zivimo i onda nam sve smeta ...

A da nismo mozda i malo, malkice razmazeni? Recimo, svi imaju male plate, ali kad dodje vreme svinjokolja, uzimaju se krediti da bi se pravile besmislene slavske proslave, da o svadbama i sahranama ne pricam. Najskuplji aranzmani za letovanja se uvek prvi rasprodaju, a gomila budaletina takodje uzimakredite radi letovanja, a posle po kafanama sere protiv Zlih Banaka...


  • 2

#11546 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 21 September 2015 - 13:49

Da li je trac ili istina da su plate u Norveskoj oko 5000 evra ? Toliko kod nas prima na primer Guvernerka Jorgovanka oko 635000 dinara. Vecina ljudi koji zive i rade u Srbiji rade na procenat ,tako da na kraju meseca prime neku sicu u iznosu od 16000 - 25000 dinara. Drugim recima,vecina naroda u Srbiji radi za kikiriki . Kada bi i mi u Srbiji imali norveske plate siguran sam da protivnici parade ne bi toliko histerisali oko odrzavanja iste . Na zalost, bedno zivimo i onda nam sve smeta ...

Ehm....pa jel ces sad da cekas da prvo porastu plate, pa onda da se recimo boris za pravo glasa, ravnopravnost polova, pravo na neometano uzivanje poseda itd? Ili ces da postavis okvire u kojima se ostvaruju ljudska prava koja si preuzeo na sebe time sto se smatras civilizovanom drzavom, pa ces na osnovu toga da gradis pravni sistem, koji ce da omoguci ekonomski napredak? Evo u Kini je dohodak veci nego u Srbiji, ali niko nema pravo glasa (odnosno ima, ali kao i da nema), jel bi ti radije u Kini ziveo? 


  • 0

#11547 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 September 2015 - 15:05

Ehm....pa jel ces sad da cekas da prvo porastu plate, pa onda da se recimo boris za pravo glasa, ravnopravnost polova, pravo na neometano uzivanje poseda itd? Ili ces da postavis okvire u kojima se ostvaruju ljudska prava koja si preuzeo na sebe time sto se smatras civilizovanom drzavom, pa ces na osnovu toga da gradis pravni sistem, koji ce da omoguci ekonomski napredak? Evo u Kini je dohodak veci nego u Srbiji, ali niko nema pravo glasa (odnosno ima, ali kao i da nema), jel bi ti radije u Kini ziveo? 

E to je skup pravih pitanja. Pa ljudi su i 1989-1990-1991 masovno odlazili iz Srbije, kad se materijalno nakon Ante Markovica zivelo mnogo bolje nego danas, dobar deo (ne tvrdim svi) zato sto nisu mogli da podnesu psiholoski pritisak, ratnu psihozu, ispiranje mozga kroz medije, histericni etnonacionalizam, a ne samo iz ekonomskih razloga. Ima ljudi koji su tada otisli u zemlje koje su u to doba bile i siromasnije od nas (npr. Portugal) i ostali tamo, jer nisu morali da trpe sav onaj drugi pritisak na mozak. 


  • 0

#11548 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 21 September 2015 - 20:34

Pardon, veliki deo ovih Amerika uopste vise nije siromasan... Sad je cak i Kolumbija medju srednje razvijenim zemljama, u velikom ekonomskom usponu. A Meksiko vec izvesno vreme ima jacu ekonomiju od, na primer, Rusije.

Frapantno nisam znao...a i ne pratim parametre za uporedjenje svetske ekonomske situacije i komparacije stanja Meksika i Rusije. Ne znam šta je doprinelo rastu standarda Kolumbije, neki doping možda iz kartela ili neki oblici ekstremnog turizma, ili možda dobrobiti izbora za Mis sveta, šta li tek pokreće, vrag bi ga znao, meksičku ekonomiju, plasmani u 1/16 finala fudbalske reprezentacije!? kad im severni sused drži barikade na granici.


Edited by Janne240, 21 September 2015 - 20:35.

  • 0

#11549 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 21 September 2015 - 20:40

Ovo je kako mali Djokica zamislja Amerike i njihove uzajamne odnose.


  • 0

#11550 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 September 2015 - 21:52

Ipak, cestitke za ovogodisnji "Pride" , izgledao da je bio uspesan, konacno bez incidenta! Dogodine bi, ipak, trebalo biti vise ministara ( pa i premijer) vlade R. Srbije na Pride-u!


  • 0