Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Problemi homoseksualaca u Srbiji


  • Please log in to reply
11577 replies to this topic

#10951 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 16 September 2014 - 20:14

Čitam na jednom sajtu komentar devojke koja je bila na dočeku sportista juče. Kada su predstavnici neke, nazovi, patriotske organizacije počeli da dele letke protiv parade i gej populacile , hteli su i njoj i njenoj drugarici da daju, a kada su one to odbile, on ih je , taj što je delio, počeo da vredja, i nazvao, izmedju ostalog  - prljavim lezbejkama,  kaže, da nije bilo  njenog društva i njenog dečka, došlo bi do frke, jer su ovi hteli i fizički da se sa njom obračunaju...... :wacko:

Pa otprilike tacno opisuje veliki broj interakcija sa predstavnicima "patriotskih" organizacija. Nikada nisam cuo necije iskustvo da su recimo imali racionalno utemeljene predloge da se poboljsa privreda, smanji deficit, unapredi obrazovna struktura ili poboljsa zdravstvena zastita. Ili zastiti okolina. Ili ocisti autobusko stajaliste. Ali zato jesam predloge da se zabrani zenama studiranje na drzavnim univerzitetima. Da se isto zabrani Romima i nepravoslavcima. Da se isele iz Srbije, razni "drugi". Da se ogranici pravo na zdravstvenu zastitu na one koje pogodnim smatraju clanovi organizacije. Da se "duhovnim vrednostima" poboljsa privreda. I tako. 


  • 0

#10952 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 16 September 2014 - 21:57

Evo jednog interesantog teksta,  da malo relaksiramo  atmosferu    21.gif

 

http://www.vijesti.m...95024?piano_t=1


Edited by šušumiga, 16 September 2014 - 22:27.

  • 0

#10953 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 16 September 2014 - 22:15

Pa to je veeeelika diskusija u istorijskoj nauci, ali je jasno jedno: u najmanju ruku se smatralo normalnim i niko se nije cudio preterano u antickom svetu. A taboo je, naravno, doneo mracni monoteizam kad je zavladao, nakon slavnog Milanskog edikta koji Srbi slave k'o krsnu slavu.

 

Kad smo kod istorije, jako zanimljiv tekst o homoseksualizmu u Osmanskom carstvu.

 

http://www.cks.org.r...nost-u-turskoj/


  • 0

#10954 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 September 2014 - 08:01

@ Upekkha

 

Moja logika svakako nije da treba zabraniti strancu da se seta centrom prestonice (ili bilo kog grada u Srbiji) I pojede pljeskavicu na kiosku, kao sto nije logika da homoseksualac ne moze da se proseta. To nikakve veze sa pominjanom paradom nema.

 

Poenta lezi u krivom tlu drzave, gde kojekakvi ustupci I kombinacije sa onim koji podrzavaju "zdravu Srbiju" I one koji sa ledja udaraju nekoga ko govori jezik koji ne razumeju stvaraju losu atmosferu I na sirem planu od realnog. Mnogo stranaca, pa I gejeva, seta ulicama Beograda, ali nije svaki laka meta zbog toga, I to tako ne treba posmatrati.

 

Ne negiram, pritom, da je mnogo pogresnih stavova po pitanju bilo kog oblika razlicitosti, sto u drzavi kakva je ova nalaze i kurs onima koji se bore za svoja prava.


  • 0

#10955 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 17 September 2014 - 09:27

...

 

OK, shvatio sam konacno sta hoces da kazes. Ti uopste nisi pritajeni homofob vec samo tvrdis da je stanje u Srbiji toliko lose da parada nema nikakvog smisla. Cuj, nije da ja ne znam da je Srbija jedna beznadezno zapustena septicka jama - ali je eto ipak ne nipodastavam toliko kao ti. Mogao bi da poradis malo na patriotizmu.  ;)


  • 1

#10956 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 17 September 2014 - 10:25

LGBT prava su apsolutno najbolji način za borbu protiv svih oblika diskriminacije u Srbiji.  Udariš tamo gde je otpor najveći, kad (ako ikad) to središ, ostalo će biti lako. Nisu velike šanse, ali nadam se. Budala će uvek biti, ali nadam se u okvirima izdvojenih incideneta, ne na ovom nivou. Mada, dok crkva ne smanji svoj uticaj, to neće biti lako...


  • 0

#10957 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 September 2014 - 10:48

@ Unpekkha (ne radi quote, pa moram ovako)

 

Nisam ja delija (kako su me neki oznacavali), da bih negovao patriotizam u grudima na takav I slican nacin. ;)

 

@ Realni

 

Vrlo dobro iskorisceno kad-ako resavanja problema.

Poenta onoga sto sam pisao je da "osvescivanje" naroda, pa I onih kojima razlicitosti "ne smetaju" mora ici drugacijim koracima, obzirom na svest ljudi u Srbiji.

 

Mene muka uhvati kada vidim naslov da je stranac (gej) napadnut u mojoj zemlji, a da po pitanju takvih problema postoje samo osude I politikanstka govorkanja po medijima.

Sa druge strane, Lgbt organizacija upravo stoga mora primeniti model pogodan ovom podneblju, gde pritom ne mislim da svoju borbu treba da prekinu.


Edited by Manoly, 17 September 2014 - 11:00.

  • 0

#10958 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 17 September 2014 - 11:35

 

Poenta onoga sto sam pisao je da "osvescivanje" naroda, pa I onih kojima razlicitosti "ne smetaju" mora ici drugacijim koracima....

 

 

Mene muka uhvati kada vidim naslov da je stranac (gej) napadnut u mojoj zemlji, a da po pitanju takvih problema postoje samo osude I politikanstka govorkanja po medijima.

Sa druge strane, Lgbt organizacija upravo stoga mora primeniti model pogodan ovom podneblju, gde pritom ne mislim da svoju borbu treba da prekinu.

 

A koji je to?   

 

Tihi protest, iza zatvorenih vrata, na netu... Time ništa ne može da se postigne. Ako ti je cilj apsolutna sloboda te populacije, onda je ta neka "anonimnost" tog procesa u startu priznavanje poraza. 


  • 0

#10959 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 September 2014 - 11:40

Apropo reakcija drustva - svaki svestan I savestan pojedinac trebalo bi u svom okruzenju da utice, koliko je u mogucnosti. Svaki, pa I najmanji korak ljudi koji na pravi nacin vide ukljucivanje onih koji su "razliciti" (a sto je vecinski stav) je dobra stvar u ovakvom (ne)sistemu.

 

Sto se Lgbt populacije tice, pisao sam o tome. Parada nije najvazniji korak, cak je I minoran sa aspekta famozne drustvene svesti u Srba...


  • 0

#10960 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 17 September 2014 - 11:42

Interesantan članak o stanju celokupnog društva na primeru odnosa prema LGBT populaciji.

 

Poslednji pasus objašnjava mnogo toga

 

I preklinjem vas, bez opaski koje se tiču dobrobiti naše dece. To je potez moralne amebe.

Ako ste već uspeli da im objasnite zašto tata nema za kiflu, a mama ne radi s diplomom, dva tipa/ribe u krevetu su dečja igra.


Edited by dulematic, 17 September 2014 - 11:44.

  • 1

#10961 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 17 September 2014 - 12:50

Grub i odličan tekst. Može te država ebati kako hoće, niko neće a reći... kada su LGBT prava u pitanju, eto mobilizacije na društvenim mrežama, gomile mladih (idiota) spremih da žrtvuju da budu prebijene od strane policije, zatim i osuđeni, samo da spreče grupu koja jednom godišnje hoće da prošeta gradom na sat vremena. Doslednost jbg.

 

Jer, pobuna protiv nepravednih nameta, lošeg zakona o radu, bilo čega sličnog, mogla bi doneti nešto korisno. A ova druga borba će učiniti da taj idiot možda dobije tu čast da dođe u situaciju da razbije zube nekom momku ili devojci koje nikada pre nije video, niti će verovatno posle toga... 


Edited by realno *W, 17 September 2014 - 12:54.

  • 2

#10962 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 17 September 2014 - 14:34

Kad smo kod istorije, jako zanimljiv tekst o homoseksualizmu u Osmanskom carstvu.

 

http://www.cks.org.r...nost-u-turskoj/

 

Rekla bih da taj tekst NE govori o URODJENOM, ili prirodnom,

vec o naknadno usvojenom homoseksualizmu, pedofiliji i analnom seksu koji je i dan danas prihvatljiva kategorija u delovima sveta

kao sto je irak, saudija i jos neke zemlje.

 

Naime, u tim zemljama je veoma mali br. istinskih homoseksualaca koji se istinski zaljubljuju u osobe istog pola zato sto su to osobe istog pola o cemu i jeste rec na ovoj temi, a ogroman broj je nasledio upravo ovu tzv osmanlijsku kulturu zivljenja gde nije toliko vazno da si istog pola koliko je vazno da si mlad i androgenog izgleda... ali na ovoj temi se o potonjem ne raspravlja.

 

 Znaci u pitanju su frapantno razlicite stvari:  urodjene i usvojene. A zasto je to tako, mozda na adekvatnijoj temi.


  • 0

#10963 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 17 September 2014 - 15:05

BEOGRAD - Demokratska stranka (DS) pozvala je danas svoje članove da prisustvuju Paradi ponosa u Beogradu, koja je najavljena za 28. septembar.

Predsedništvo DS je zbog te manifestacije pomerilo datum održavanja Glavnog odbora stranke sa 28. na 27. septembar, a sednica će biti održana u Nišu.

"Predsedništvo je odluku o pomeranju datuma sednice donelo kako bi članovi stranke koji to žele mogli da podrže Paradu ponosa koja je najavljena za 28. septembar, a ova odluka je istovremeno i poziv članovima da prisustvuju ovom skupu", saopštio je DS.        >>>


  • 0

#10964 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 17 September 2014 - 15:10

BEOGRAD - Demokratska stranka (DS) pozvala je danas svoje članove da prisustvuju Paradi ponosa u Beogradu, koja je najavljena za 28. septembar.

 

 

...kakav politicki zaokret :lol+:


  • 1

#10965 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 September 2014 - 15:11

...kakav politicki zaokret :lol+:

Ja bih rekao veoma pozitivan.


  • 0