Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Problemi homoseksualaca u Srbiji


  • Please log in to reply
11577 replies to this topic

#10726 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 December 2013 - 09:19

Odlican clanak, tople preporuke. :)


  • 1

#10727 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 20:01

Gejevi imaju poremecaj seksualnosti, dok to ne priznate, ja, kao nebitan pojedinac, bicu protiv parade... kad to priznate, ( umesto da govorite da je u pitanju izbor) idem, zajedno sa vama da se borimo, za sta god hocete... 


  • 0

#10728 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2013 - 20:10

Gejevi imaju poremecaj seksualnosti, dok to ne priznate, ja, kao nebitan pojedinac, bicu protiv parade... kad to priznate, ( umesto da govorite da je u pitanju izbor) idem, zajedno sa vama da se borimo, za sta god hocete... 

Definisi poremecaj. Mozda ti imas neki poremecaj?


  • 0

#10729 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 20:32

pa posto sam medicinske struke, razlikujem poremecaj(Daunov sindrom, razl. mutacije gena i td)  od bolesti(TBC, kolera, SIDA...). Posto gejeve mnogi crkveni "velikodostojnici" i nekuki narod nazivaju bolesnicima iz razlicitih razloga, ja bih rekao da je u pitanju poramecaj. elem misljenja sam da treba poci od najjednostavnije postavke, tj ako muskarac ima penis, a zena vaginu i zajedno mogu proizvesti plod prirodnim putem, evidentno je da je sve ostalo neka vrsta poremecaja( tu bih ukljucio i bisexualce, transvestite, gej transvestite...( i sva ta stanja bih okarakterisao kao poremecaje sexualnosti)).
PS: pod terminom poremecaj, ne mislim nista lose( jedostavno je takav termin).
I konacno, smatram da svako od nas ima bar neki poremecaj, licnosti, ako nista drugo, pa tako i ja.
Sto pitas?


Edited by J Green, 28 December 2013 - 20:44.

  • 0

#10730 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2013 - 20:47

pa posto sam medicinske struke, razlikujem poremecaj(Daunov sindrom, razl. mutacije gena i td)  od bolesti(TBC, kolera, SIDA...). Posto gejeve mnogi crkveni "velikodostojnici" i nekuki narod nazivaju bolesnicima iz razlicitih razloga, ja bih rekao da je u pitanju poramecaj. elem misljenja sam da treba poci od najjednostavnije postavke, tj ako muskarac ima penis, a zena vaginu i zajedno mogu proizvesti plod prirodnim putem, evidentno je da je sve ostalo neka vrsta poremecaja( tu bih ukljucio i bisexualce, transvestite, gej transvestite...( i sva ta stanja bih okarakterisao kao poremecaje sexualnosti)).
PS: pod terminom poremecaj, ne mislim nista lose( jedostavno je takav termin).
I konacno, smatram da svako od nas ima bar neki poremecaj, licnosti, ako nista drugo, pa tako i ja.
Sto pitas?

Taj poremecaj mi bas nije jasan. Koja je razlika izmedju izbora i poremecaja po tvome? Da li je po tvome taj "poremecaj" genetskog tipa, ili nesto sto se razvija tokom odrastanja?


  • 0

#10731 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 December 2013 - 20:51

Taj poremecaj mi bas nije jasan. Koja je razlika izmedju izbora i poremecaja po tvome? Da li je po tvome taj "poremecaj" genetskog tipa, ili nesto sto se razvija tokom odrastanja?

 

Čekaj prvo da medicinski radnik pronađe šta SZO misli o homoseksualizmu (hint: 17.5.1990.) pošto ga profesori nisu naučili da je biti homofob no- no.


  • 0

#10732 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 21:01

Taj poremecaj mi bas nije jasan. Koja je razlika izmedju izbora i poremecaja po tvome? Da li je po tvome taj "poremecaj" genetskog tipa, ili nesto sto se razvija tokom odrastanja?

Prvo, koja je razlika? kao npr, kad imas daunov sindrom- ti si glup i ne mozes da budes pametan, koliko god se trudio do ispadnes takav, dok ako si pametan, mozes s manje ili vise uspeha da se pravis glup ( u zavisnosti od tvoje socijalne inteligencije( mudrosti)). Drugo, Pretpostavljam da je u 99 posto sl. genetskog tipa, jer ne mislim da je u pitanju stvar izbora... 
ipak, kada sam rekao da svako od nas ima neki poremecaj, takodje sam mislio da svi mi imamo sve poremecaje, samo da je ono sto nas definise pitanje tuning-a( da li smo u minusu s poremecajem ili u plusu( tj da li ga nemamo ili imamo). tako da, oni koji su na granicama jednog i drugog mogu biti neodlucni i probati i jedno i drugo pa samim tim smatrati da je u pitanju izbor, dok oni koji su na marginama ovih skala smatraju da nije izbor vec da su tako rodjeni... eto, nadam se da si razumeo, pootrudio sam se da ti objasnim kako ja vidim sve to


Edited by J Green, 28 December 2013 - 21:09.

  • 0

#10733 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 21:04

Čekaj prvo da medicinski radnik pronađe šta SZO misli o homoseksualizmu (hint: 17.5.1990.) pošto ga profesori nisu naučili da je biti homofob no- no.

 Ja nisam homofob, kod mnogih mojih profesora sam primetio isto stanje( na zalost)... A sta SZO misli i kako definise, to moze da se menja i menjalo se u proslosti, po pitanju raznih tema, u zavisnosti od snaga lobija koji su zagovarali teze..


Edited by J Green, 28 December 2013 - 21:05.

  • 0

#10734 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 December 2013 - 21:08

 Ja nisam homofob, kod mnogih mojih profesora sam primetio isto stanje( na zalost)... A sta SZO misli i kako definise, to moze da se menja i menjalo se u proslosti, po pitanju raznih tema, u zavisnosti od snaga lobija koji su zagovarali teze..

 

Znači priznaješ da nisi imao pojma da homoseksualizam nije ni bolest, ni poremećaj od '90. ?

Znam da su ti bliže teorije zavere od medicine ali nije lepo što lažeš da si medicinski radnik.


Edited by melankolic, 28 December 2013 - 21:08.

  • 0

#10735 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 21:23

Znači priznaješ da nisi imao pojma da homoseksualizam nije ni bolest, ni poremećaj od '90. ?

Znam da su ti bliže teorije zavere od medicine ali nije lepo što lažeš da si medicinski radnik.

.... ne zelim da idem u tom pravcu!

 Hvala na razumevanju..


  • 0

#10736 J Green

J Green
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 December 2013 - 21:47

I ne razumem, zasto me nazivas homofobom, kada nisam nista uvredljivo rekao za gejeve, dok sa ja osecam uvredjenim kada me neko karakterise kao homofoba... nije to lepo!


  • 0

#10737 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 28 December 2013 - 21:55

Iako će ovaj "kolega" biti vrlo brzo ubiven, stavovi koje zastupa su široko rasprostranjeni kako među laicima, tako i među ljudima od struke, na moju veliku žalost. Nije bolest, al' jel'te, jeste nekakav poremećaj, tj. nije normalno. Čuo sam nekoliko puta i tzv. evolutivni argument kako je homoseksualizam u stvari evolutivni mehanizam kojim se genski pool lgbt populacije uklanja iz opšteg poola, jer "ne mogu" da se reprodukuju :krsta: itd, itd... Ima tu dosta kvazi naučnih kvazi argumenata kojim se pokušava proturiti (možda je bolje reći očuvati) jednostavna ideja - gejevi su abomination. U intelektualno zaostaloj sredini kao što je srpska, takve teorije se jako dobro primaju i veoma su rasprostranjene, bez obzira što za ozbiljnom naukom i medicinom zaostaju po nekoliko decenija. Njih kontinuirano treba debunkovati, uvek i svuda, ali na žalost, dok ispravni stavovi ne uđu u udžbenike na svim nivoima, nema tu 'leba. A od Draže i Kocoba, to nikako ne dolazi na dnevni red... Doduše, u udžbenicima psihijatrije za MF i piše ono što treba, ali šta to vredi kad ljudi koji predaju materiju, onako "u poverenju" govore kako ne smeju da kažu svoj pravi stav o tome, te pominju lobije, i tako to... Ma vrzino kolo...
  • 2

#10738 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 December 2013 - 21:55

I ne razumem, zasto me nazivas homofobom, kada nisam nista uvredljivo rekao za gejeve, dok sa ja osecam uvredjenim kada me neko karakterise kao homofoba... nije to lepo!

Pa nije da nisi. Zbog toga sam te i pitao koji je tvoj poremecaj. Kakve to razlike ima, neko voli plavuse, neko crnke, a neko plavusane, ili crnpuraste. Sve je to stvar izbora, ili afiniteta. Tu bi trebalo da stanes sa genetikom.


  • 0

#10739 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 28 December 2013 - 21:56

I ne razumem, zasto me nazivas homofobom, kada nisam nista uvredljivo rekao za gejeve, dok sa ja osecam uvredjenim kada me neko karakterise kao homofoba... nije to lepo!


Ma da, samo da su poremećeni... U tvom poremećenom umu je to možda i kompliment.
  • 0

#10740 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 28 December 2013 - 21:59

Korisnik J Green je suspendovan na 30 dana.

Razlog: uvredljiva generalizacija

 

Spoiler


  • 0