Jump to content

Photo
- - - - -

Blog B92

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
124 replies to this topic

#1 Welnes

Welnes
  • Members
  • 6 posts

Posted 06 November 2007 - 11:57

Da li mozda neko moze da ojasni zbog cega je obustavljena registracija na blogu??
hvala

#2 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 26 November 2007 - 18:53

Da li se meni cini ili se blog b92 malo ohladio? Kao da je nestalo energije. Nema
Biljane Srbljanovic, Kusovca i ostale ekipe, nego sve neki NVO promoteri ljudskih
prava, gnjave ubi boze.

#3 Forum B92

Forum B92
  • Members
  • 613 posts

Posted 27 November 2007 - 18:24

Vreme je odgovorilo na oba posta.

Registracija je posle kraće pauze ponovo omogućena, a pojavili su se i pomenuti autori.

Autori sami, u skladu sa inspiracijom i interesovanjima, postavljaju tekstove i B92 nema nikakvog uticaja na to.

#4 MilanST

MilanST
  • Members
  • 127 posts

Posted 04 December 2007 - 05:42

Nikako ne uspevam da pošaljem komentar na blogu.
Kada kliknem na "pošaljite komentar" pojavi se forma za pisanje, ali ona nema nikakav efekat, odnosno ništa se ne dešava kad kliknem na dugme "Pregledaj".
Probao sam u Firefoxu na Windowsu i Linuxu, kao i u Konqueror na Linuxu.
Može li neko da mi pomogne oko ovoga? Stvarno mi nije jasno u čemu je problem.

*edit
Izgleda da mora da se stavi naslov (ili Tema:, kako je već na formi) inače komentar ne može da se pošalje. Izgleda da nisam baš bistar. :rolleyes:

Edited by MilanST, 04 December 2007 - 09:59.

#5 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 04 December 2007 - 14:04

Nikako ne uspevam da pošaljem komentar na blogu.
Kada kliknem na "pošaljite komentar" pojavi se forma za pisanje, ali ona nema nikakav efekat, odnosno ništa se ne dešava kad kliknem na dugme "Pregledaj".
Probao sam u Firefoxu na Windowsu i Linuxu, kao i u Konqueror na Linuxu.
Može li neko da mi pomogne oko ovoga? Stvarno mi nije jasno u čemu je problem.

*edit
Izgleda da mora da se stavi naslov (ili Tema:, kako je već na formi) inače komentar ne može da se pošalje. Izgleda da nisam baš bistar. :huh:

Bavis se blogom i jos komentarises. I onda se cudis kad dodjes do epohalnog zakljucka?
:rolleyes:

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 04 December 2007 - 15:56

Da li BLOG B92 razmislja da ponudi mogucnost pisanja nekoj javnoj licnosti koja ne podrzava otvoreno LDP, recimo nekom radikalu ili ne daj Boze nekom DSS-ovcu. Razmena misljenja je korisna jedino ako ucesnici dijaloga nisu istomisljenici. Jedno vreme sam pratio, ali je potpuno besmisleno da isti ljudi isto pricaju na 5 razlicitih blogova. Zato, dinamike radi, predlazem da se "angazuje" neko ko ne misli kao LDP tj. kao vecina blogera na sajtu B92. Ne mislim da je lose sto svi isto misle i sto vise manje otvoreno podrzavaju LDP, ali pluralizma radi, dajte sansu jos nekome. Bilo kome...

#7 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 December 2007 - 21:43

Poslanica Demokratske stranke i glavni arhitekta Beograda otvoreno podrzavaju LDP? :huh: Javite Tadicu, brzo. :rolleyes:

#8 villiem

villiem
  • Members
  • 2,406 posts

Posted 04 December 2007 - 23:18

Poslanica Demokratske stranke i glavni arhitekta Beograda otvoreno podrzavaju LDP? :huh: Javite Tadicu, brzo. :rolleyes:

A on kao nije tamo....znao sam da je istomisljenik :)

#9 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 05 December 2007 - 08:51

Dobro Arture, nisam znao da si takav bukvalista. Nisam mislio na sve, nego na one najeksponiranije na blogu, one koji se najvise citiraju i slicno. Vecina politickih blogova su ljubitelji LDP-a. Mene licno bas briga, ako je neko u zabludi, ali ako je rec o slobodnom mediju, a jeste, treba dati sansu, pa makar "zatvoriti" blog posle nekog vremena. Samo to, nista vise. A sto se tice arhitekte, on verovatno pise o politici, a manje o izgradnji grada, zar ne?

#10 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 05 December 2007 - 09:22

Miloše, ajd baci pogled na listu VIP blogera, pa razmisli još jednom.

Svako ko ima blog koristi ga onako kako želi i onoliko koliko želi.

Meni je potpuno logično što su LDP-ovci najaktivniji. Nemaju baš svuda dobro prođu, pa maksmalno koriste prostor koji im je na raspolaganju (a blog na B92 je vrlo vredan prostor). Istovremeno, nisu na vlasti, ne bave se konkretnim stvarima, pa imaju vremena da kritikuju i palamude (što je takođe normalno - baš kao što mi je normalno da jedan Đelić nema kad da se bavi blogom i komentatorima).

Negde je i normalno da je (kompjuterski i Internet pismena) opozicija na takvim mestima najaktivnija i da kritikuje, dok vlast radi.

#11 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 05 December 2007 - 11:13

Dobro Arture, nisam znao da si takav bukvalista. Nisam mislio na sve, nego na one najeksponiranije na blogu, one koji se najvise citiraju i slicno.

Cekaj, ti trazis da B92 natera ljude da citaju blog, npr, Andreje Mladenovica? :rolleyes: Kako?

#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 05 December 2007 - 12:28

Da li BLOG B92 razmislja da ponudi mogucnost pisanja nekoj javnoj licnosti koja ne podrzava otvoreno LDP, recimo nekom radikalu ili ne daj Boze nekom DSS-ovcu. Razmena misljenja je korisna jedino ako ucesnici dijaloga nisu istomisljenici. Jedno vreme sam pratio, ali je potpuno besmisleno da isti ljudi isto pricaju na 5 razlicitih blogova. Zato, dinamike radi, predlazem da se "angazuje" neko ko ne misli kao LDP tj. kao vecina blogera na sajtu B92. Ne mislim da je lose sto svi isto misle i sto vise manje otvoreno podrzavaju LDP, ali pluralizma radi, dajte sansu jos nekome. Bilo kome...

Koliko ja znam pozvano je nekoliko ljudi da pise blog-ove (pominjao se cak i Vucic). To je ono sto sam procitao tamo, ali ne mogu da ti potvrdim.

Cekaj, ti trazis da B92 natera ljude da citaju blog, npr, Andreje Mladenovica? :rolleyes: Kako?

Ja bih citao, sto da ne. Ali naravno da se ne zatvara mogucnost komentarisanja.

#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 December 2007 - 12:48

Ja bih citao, sto da ne. Ali naravno da se ne zatvara mogucnost komentarisanja.

nekako mi teško da poverujem da bi andreja mladenović pisao na blogu B92. :rolleyes:

#14 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 05 December 2007 - 13:20

nekako mi teško da poverujem da bi andreja mladenović pisao

Da malo popravim. :rolleyes:

#15 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 05 December 2007 - 16:16

Koliko znam B92 kao slobodan medij ne bira ljude po tome ko ce imati vecu citanost, nego da treba da omoguci razlicitost misljenja. A sa druge strane, meni je mnogo zanimljivije da pitam nesto nekoga ko mi nije politicki blizak, nego da uvek isto pitam iste ljude koji mi bas uvek isto odgovaraju. Ako se pojavi Mladenovic mozes da mu postavis 101 pitanje koje mu novinari ne postavljaju, pa mozes i da ga nateras da ti mozda odgovori. Ovako imas iste ljude koji isto pisu o istoj stvari. Meni bi Vucic bio zanimljiv ili cak Tijanic, ali ne zato sto su mi simpa, vec ce razlicitost misljenja dovesti do toga da ih neko pita nesto sto javnost, ili toga koji pita, to zaista zanima. Da ne moze da vrti 5 istih recenica u krug, jer novinar ne sme ili ne zeli da postavi jos dodatnih pitanja. Ali dobro, to je stvar sajta B92.

CTPAX, zanimljiva je VIP lista, nema sta, ali i dalje stojim pri misljenju da tu treba jos razlicitih ljudi i razlicitih misljenja. Ima mnogo pametnih ljudi i sa "druge" strane. Koga zanima Cole Kovacevic, baja ne postoji ni politicki ni intelektualno niti na bilo koji nacin. Bolje dati blog onom poslaniku, mislim da je bas iz DSS, koji prodaje kajmak preko neta. Moj zakljucak je razlicitost, a ne politicka razlicitost.

Baj d vej, Boza Djelic, Ceda Antic, recimo nikad nista nisu napisali...