Jump to content


Photo
- - - - -

Izvan i iza turnira


  • Please log in to reply
15015 replies to this topic

#12886 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 25 March 2017 - 19:26

José Morais @ZezeAM 2h2 hours ago

2011: Yannick Noah accuses all spanish players of doping

2017: Noah's son is suspended from the NBA for doping


  • 2

#12887 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 27 March 2017 - 13:09

Ricky Dimon @Dimonator

1st question in press after Nadal won despite losing first set 6-0:

"What are the special qualities that Murray has that have made him #1?"

:ajme: :twak:


  • 0

#12888 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 27 March 2017 - 13:14

WTA InsiderVerified account @WTA_insider 11h11 hours ago

.@Simona_Halep was ecstatic with her form tonight, felt her first match helped her get into a rhythm. #MiamiOpen

Simona: I have something special waiting for me: a Nutella crepe. I've had 1 each day, secret to success! #MiamiOpen

:D znamo za koga Zoe navija od sada


  • 0

#12889 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 06 April 2017 - 20:55

C8m8Hq4XYAAbZ51.jpg


  • 1

#12890 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 April 2017 - 04:54

C8m8Hq4XYAAbZ51.jpg

 

Nedoreceno.

 

Florida nije jedina savezna drzava bez poreza na dohodak, tj drzavnog/federalne jedinice. Zivim u Texasu, ni tu tog poreza nema, a ni na Aljasci - gde sam takodje ziveo. Vecina drzava ima "state income tax."

Medjutim, svugde se placa "federal income tax" - tj. za citavu USA, a ne savezne drzave.

 

Stos je u ovome: USA ima idiotski zakon po kojem drzavljani treba da plate "federal income tax" bez obzira na to gde steknu zaradu i je li vec tamo negde oporezovana.

Monako nema porez na dohodak, ali i tu ima ludila. Zbog raznih drugih drzavnih ugovora, zajednicke valute, obrane itd. - ovo ne vazi za drzavljane Francuske. Zato Francuzi (ukljucujuci i tenisere) koji hoce da plate manji porez, prijavljuju boravak u - Svajcarskoj.

 

Sve skupa, ludilo. Da svi prijavljeni u Monaku stvarno istovremeno borave tamo, ne bi se moglo disati. Bila bi guzva k'o u tramvaju u "spici."

 

Izvinjavam se za uvodjenje politike i ekonomije na teniski pdf... :blush:


  • 0

#12891 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 07 April 2017 - 08:11

Pogledajte ovu reprezentaciju Monaka u tenisu :D


  • 0

#12892 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 April 2017 - 08:19

Nedoreceno.

 

Florida nije jedina savezna drzava bez poreza na dohodak, tj drzavnog/federalne jedinice. Zivim u Texasu, ni tu tog poreza nema, a ni na Aljasci - gde sam takodje ziveo. Vecina drzava ima "state income tax."

Medjutim, svugde se placa "federal income tax" - tj. za citavu USA, a ne savezne drzave.

 

Stos je u ovome: USA ima idiotski zakon po kojem drzavljani treba da plate "federal income tax" bez obzira na to gde steknu zaradu i je li vec tamo negde oporezovana.

Monako nema porez na dohodak, ali i tu ima ludila. Zbog raznih drugih drzavnih ugovora, zajednicke valute, obrane itd. - ovo ne vazi za drzavljane Francuske. Zato Francuzi (ukljucujuci i tenisere) koji hoce da plate manji porez, prijavljuju boravak u - Svajcarskoj.

 

Sve skupa, ludilo. Da svi prijavljeni u Monaku stvarno istovremeno borave tamo, ne bi se moglo disati. Bila bi guzva k'o u tramvaju u "spici."

 

Izvinjavam se za uvodjenje politike i ekonomije na teniski pdf... :blush:

To da francuzi teniseri naprimer imaju boravak u Svic a ne u Monaku smo vec vise puta opisivali ovde (jer je Monako i dalje na neki nacin pod protektoratom francuske, da me neko ne cacka za izraz ali nije samo zbog eura) kao i cinjenicu da nikom nikad u Francuskoj nije palo na pamet da prozovu te tenisere sto ne placaju porez u francuskoj (iako su francuzi silne pare ulagali i ulazu i dalje u svoje tenisere iste te i samo su happy ako oni hoce i dalje da igraju pod francuskom zastavom).

Za amere da uvek placaju porez usa ako su drzavljani a bez obzira gde zive takodje, medjutim prvi put cujem ovo za floridu, sad kazes i Aljaska, ajd pojasni, sta su ti federalni zkaoni a sta state, sta to konkretno znaci? Jel florida kao poreski raj u usa otprilike?

A za Monako, nije bas tako - "kad bi svi ziveli tamo ... " tamo je izuzetno tesko dobiti prijavu boravka, ne daju oni to tek tako, mislim da jeste predvidjeno da zive svi tamo : kao prvo obavezni su da imaju tamo stan a stanova tamo i nema beskonacno a i kostaju beskonacno ali za sve one malobrojne koji imaju tamo one malobrojne stanove ima mesta i da zive , ;)


Edited by ciao, 07 April 2017 - 08:23.

  • 0

#12893 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 April 2017 - 14:16

Nedoreceno.

 

Florida nije jedina savezna drzava bez poreza na dohodak, tj drzavnog/federalne jedinice. Zivim u Texasu, ni tu tog poreza nema, a ni na Aljasci - gde sam takodje ziveo. Vecina drzava ima "state income tax."

Medjutim, svugde se placa "federal income tax" - tj. za citavu USA, a ne savezne drzave.

 

Stos je u ovome: USA ima idiotski zakon po kojem drzavljani treba da plate "federal income tax" bez obzira na to gde steknu zaradu i je li vec tamo negde oporezovana.

Monako nema porez na dohodak, ali i tu ima ludila. Zbog raznih drugih drzavnih ugovora, zajednicke valute, obrane itd. - ovo ne vazi za drzavljane Francuske. Zato Francuzi (ukljucujuci i tenisere) koji hoce da plate manji porez, prijavljuju boravak u - Svajcarskoj.

 

Sve skupa, ludilo. Da svi prijavljeni u Monaku stvarno istovremeno borave tamo, ne bi se moglo disati. Bila bi guzva k'o u tramvaju u "spici."

 

Izvinjavam se za uvodjenje politike i ekonomije na teniski pdf... :blush:

Ako ja ispravno razumem tvoj komentar kao i ovaj iz tabele, za americke tenisere je finansijski povoljnije da prijave boravak na Floridi (i u Teksasu, Aljasku preskacem zbog klime :D ) nego u drugim delovima USA?

 

A tabelu sam stavila cisto da se vidi da nije Novak jedini koji "ne placa porez svojoj zemlji" ;)


  • 0

#12894 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 07 April 2017 - 15:40

A tabelu sam stavila cisto da se vidi da nije Novak jedini koji "ne placa porez svojoj zemlji" ;)

Sto i nije neko opravdanje da se razumemo  -_-


Edited by Markov, 07 April 2017 - 15:45.

  • 0

#12895 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 April 2017 - 15:57

Sto i nije neko opravdanje da se razumemo  -_-

A zasto bi mu trebalo neko opravdanje? Mozda ti ne znas ali u svim zemljama (izuzev USA kao jedini izuzetak) porez se placa u drzavi u kojoj zivis a ne u drzavi u kojoj si se rodio. Novak ima pravo kao i svi ostali da zivi u drzavi u kojoj zeli i onda naravno u toj drzavi placa porez. Ja sam se rodila u Jugoslaviji a zivim u Francuskoj, imam oba pasosa, ali i da hocu da placam porez u Srbiji ne mogu jer zivim u Francuskoj pa moram da placam porez tamo gde zivim tj u Francuskoj. Zasto je to tako tesko razumeti?

Novak zivi u Monaku i placa porez u Monaku i zasto bi on tu sada trebalo to tebi ili bilo kome drugom da opravdava ajd objasni mi majke ti? Jel ti mislis da bi svi gastosi koji su otisli iz Srbije trebalo da placaju porez Srbiji i dalje? To ti onda objasni svim drugim drzavama da promene poreski zakon


Edited by ciao, 07 April 2017 - 16:00.

  • 2

#12896 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 April 2017 - 17:50

...............

Za amere da uvek placaju porez usa ako su drzavljani a bez obzira gde zive takodje, medjutim prvi put cujem ovo za floridu, sad kazes i Aljaska, ajd pojasni, sta su ti federalni zkaoni a sta state, sta to konkretno znaci? Jel florida kao poreski raj u usa otprilike?

A za Monako, nije bas tako - "kad bi svi ziveli tamo ... " tamo je izuzetno tesko dobiti prijavu boravka, ne daju oni to tek tako, mislim da jeste predvidjeno da zive svi tamo : kao prvo obavezni su da imaju tamo stan a stanova tamo i nema beskonacno a i kostaju beskonacno ali za sve one malobrojne koji imaju tamo one malobrojne stanove ima mesta i da zive , ;)

Ako ja ispravno razumem tvoj komentar kao i ovaj iz tabele, za americke tenisere je finansijski povoljnije da prijave boravak na Floridi (i u Teksasu, Aljasku preskacem zbog klime :D ) nego u drugim delovima USA?

.............

 

USA je federativna drzava, kao nekad Juga. Savezni zakoni vrede svuda, a drzave clanice federacije imaju i svoje. Tako USA, kao celina, ima (da pokusam jugoslovenskim recnikom) "savezni porez na dohodak."  Uz to, vecina "republika" ima i "republicki porez."

Evo, ovako:

... Seven U.S. states currently don't have an income tax: Alaska, Florida, Nevada, South Dakota, Texas, Washington and Wyoming.
izvor, citav clanak: http://www.bankrate....or-worse-1.aspx

Stavise, "republicki" porezi nisu isti, pa se ljudima u blizini granice cesto isplati da zive u jednoj drzavi a rade u drugoj - jer porez placaju prema mestu boravka a ne rada. Tako se isplati ziveti dve milje duboko u Floridi, a raditi pet milja u Alabami ili Georgiji...

Nisu samo porezi u pitanju. Npr. u Kansasu je prodaja alkohola zabranjena nedeljom a u Oklahomi nije, pa duz citave njihove granice imas prodavnica sa alkoholnim picima koje su jedva 50 metara u OK i rade - samo nedeljom! :D 

 

Inace, taj idiotizam da si, kao drzavljanin, duzan porez USA gde god bio je objasnjen ovde, na sajtu vladine institucije:

...If you are a U.S. citizen or resident alien, the rules for filing income, estate, and gift tax returns and paying estimated tax are generally the same whether you are in the United States or abroad. Your worldwide income is subject to U.S. income tax, regardless of where you reside. ........

izvor: https://www.irs.gov/...s-living-abroad

 

Sad, taj zakon je cesto nemoguce primeniti (tj. neisplativo) na "sitne" ljude, ali teniske zvezde su javne licnosti koje zaradju pozamasne pare i verovatno bi se nasle pod istragom poreznika da probaju da izmuljaju.

 

O ovakvim glupostima mozemo na pdf. Ekonomija...

 

Nego, prati li ko Charleston i Monterey? Ja pratim, ali ne pisem jer WTA tema i nije nesto previse posecena/aktivna... Neocekivani poraz V. Williams, nastavak uspeha Lucic-Baroni itd. - ima svasta.

Ne znam ima li TV prenosa tamo gde ste, al' pun je net streamova - imamo gore citav topik o tome. ;)


  • 0

#12897 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 April 2017 - 17:58

Hvala Zorane. :+1:

Ja nesto ove sedmice ne stizem da pratim (samo par gemova meca Karo - Beck).


  • 0

#12898 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 April 2017 - 19:15

Hvala Zorane. Uvek se pitam sta se onda desava kad americki drzavljanin radi naprimer u Francuskoj, gde mora takodje da placa porez jer tu zivi, jel onda placa dupli porez? Da ne pominjem sto je sva sreca sto je usa jedina drzava sto to trazi od svojih drzavljana jer sta bi inace radili ovi sa dva drzavljanstva kao sto su svi nasi (sem onih koji su otisli u nemacku ili Austraiju koliko znam gde se ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo) ali inace je svuda dozvoljeno. Ali tako je kako je, ne sumnjam da s eljudi snalaze, ali i usa profitira od svog zakona ne sumnjam.

 

Za wta imas ti ovde strucnjake, mislim da ako pocnes da pises naci ce se sigurno neko ko ce ti takodje iskomentarisati, a inace zalutah jednom na topik kladionice i tu shvatim da su ustvari najveci strucnjaci za tenis (i muski i zenski) izgleda tamo koncentrisani ;)  pusti zezanje i uzivanciju u tenisu nego gledaj od cega se zivi ;) :lol+:


  • 0

#12899 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 08 April 2017 - 00:33

A zasto bi mu trebalo neko opravdanje? Mozda ti ne znas ali u svim zemljama (izuzev USA kao jedini izuzetak) porez se placa u drzavi u kojoj zivis a ne u drzavi u kojoj si se rodio. Novak ima pravo kao i svi ostali da zivi u drzavi u kojoj zeli i onda naravno u toj drzavi placa porez. Ja sam se rodila u Jugoslaviji a zivim u Francuskoj, imam oba pasosa, ali i da hocu da placam porez u Srbiji ne mogu jer zivim u Francuskoj pa moram da placam porez tamo gde zivim tj u Francuskoj. Zasto je to tako tesko razumeti?

Novak zivi u Monaku i placa porez u Monaku i zasto bi on tu sada trebalo to tebi ili bilo kome drugom da opravdava ajd objasni mi majke ti? Jel ti mislis da bi svi gastosi koji su otisli iz Srbije trebalo da placaju porez Srbiji i dalje? To ti onda objasni svim drugim drzavama da promene poreski zakon

Ja se malo sprdam a ti se ubi objasnjavajuci ocigledno  :D


  • 0

#12900 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2017 - 01:03

Hvala Zorane. Uvek se pitam sta se onda desava kad americki drzavljanin radi naprimer u Francuskoj, gde mora takodje da placa porez jer tu zivi, jel onda placa dupli porez? Da ne pominjem sto je sva sreca sto je usa jedina drzava sto to trazi od svojih drzavljana jer sta bi inace radili ovi sa dva drzavljanstva kao sto su svi nasi (sem onih koji su otisli u nemacku ili Austraiju koliko znam gde se ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo) ali inace je svuda dozvoljeno. Ali tako je kako je, ne sumnjam da s eljudi snalaze, ali i usa profitira od svog zakona ne sumnjam.

Za wta imas ti ovde strucnjake, mislim da ako pocnes da pises naci ce se sigurno neko ko ce ti takodje iskomentarisati, a inace zalutah jednom na topik kladionice i tu shvatim da su ustvari najveci strucnjaci za tenis (i muski i zenski) izgleda tamo koncentrisani ;)  pusti zezanje i uzivanciju u tenisu nego gledaj od cega se zivi ;) :lol+:

:thumbs:

 

Za francuske Amere ne znam. Ali IRS (Internal Revenue Service - americka porezna sluzba) nema resurse da proganja svakog pojedinca.

Moja zena i cerka imaju duplo drzavljanstvo (cerka je u USA i rodjena). Na dosta vremena su otisle u domovinu (problemi sa zeninim ostarelim roditeljima, pa neke nase nekretnine i gluposti). Ja sam citavo vreme ovde i redovno sam ih prijavljivao - tj. placao porez za troclanu porodicu sa jednim dohotkom - i nikada me niko nije nista pitao. Zena je i radila, ali ne verujem da Ameri imaju mehanizam da to saznaju ili motiva da se time zamajavaju.

Svi igramo tenis. Zena i ja rekreativno, a cerka takmicarski - ali samo na amaterskom nivou. Njena citava "zarada" od turnira se meri desetinama ili stotinama dolara. Od "sponzora" dobije neke rekete i torbe, ali jos nikada nikakve pare (mada su teoretski i "pokloni" oporezivi). Jedno vreme je i poducavala decu u klubu - opet, "part-time" jer redovno studira. U teoriji, trebalo bi i to prijaviti, ali vise bi kostali hartija i mastilo da se ispune formulari nego cerkina "zarada".  :lol+:

 

Sad si me navela na razmisljanje (ako moj mentalni preces zasluzuje da se tako nazove ;)  ). Cekini odlasci na turnire kostaju neuporedivo vise nego vrede neke sitne nagradice. Mozda bi sve to trebalo prijaviti, pa da ispadne da dete posluje sa gubitkom i da troskovima odlaska na turnire smanjimo poreznu osnovu! :rotflmao:

 

Na Kladionicu ne zalazim, niti znam kako kladjenje funkcionise. Ponekad ovde procitam nesto o nekakvim "kvotama" i nista mi nije jasno.

I necu ni da pokusam, jer uz moju srecu na kartama - verujem da bi neko namerno izgubio samo da me za*ebe. :D


Edited by zoran59, 08 April 2017 - 01:26.

  • 0