Jump to content


Photo
- - - - -

FC Arsenal


  • Please log in to reply
10216 replies to this topic

#9361 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 April 2018 - 14:05

Lol ja sam tu ponudu od Reala random pomenuo, taman posla da je jedina ponuda, pa Real ga je zvao jedno 10x. Zvala ga i Barsa, zvao ga i Morati da preuzme Inter.

Znaš šta je tvoj problem?
Pominješ Junajted, Real, Liverpul...Uz dužno poštovanje, za nabrojane klubove je Arsenal 2 liga.
Rezultatski, korporativno, medijski.
Arsenal nije imao NIŠTA da ponudi i nije se ničim izdvajao i razlikovao od npr Lidsa ili A. Vile.

Onda je došao Venger i Arsenal je postao globalni brend.

Ti si zapravo na Vengera ljut jer te je "navukao" da gledaš i navijaš za Arsenal a onda te ostavio na vetrometini da čežnjivo gledaš za Real Madridom koji je klub po tvojoj meri.
Osvajaju trofeje, troše puno novca i pljuju legende kluba. Taman.

 

Jeste, i Bajern i trebalo Fergusona u Junajtedu da zameni, i Junajted i Milan su ga zvali :lol: neozbiljan si.

 

A i da je sve to istina, znas mozda kad su ga zvali? Poslednji put pre 10 godina. Jer je pre 10 godina bio ozbiljno ime, sve posle toga mogao je da vodi Njukasl ili Napoli kao Benitez koji je btw. osvojio Ligu sampiona, recimo.

 

Ovo za drugu ligu klubova ne bih komentarisao, jer navijaci Junajteda najcesce imaju problem da sagledaju realnost koja govori da su i oni druga liga timova, i neka se samo oslanjaju zajedno sa Liverpulom na tradiciju, a klubovi koji su svesni sta donosi titule danas ce da se potrude da to i ostvare dok nerelevantni Junajtedovci poje uz gusle o slavnim proslim vremenima.

 

Licna kvalifikacija je tek promasena.

 

Mene ne odredjuje klub za koji navijam, kao recimo tebe. To moze da se izabere, fudbal gledam jer ga volim, nemam komplekse jer klub koji pratim nije osvojio nista od kako sam bio klinac, opet, za razliku od tebe.

 

Navijacki mentalni sklop pokusavaj da prodajes nekom drugom.


Edited by McLeod, 22 April 2018 - 14:06.

  • 0

#9362 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 22 April 2018 - 14:35

Tačno da su ga top klubovi zvali pre 10 godina, ali upravo to što je Venger ostao dodatno daje na Vengerovoj veličini i podebljava odnos Venger - Arsenal.

Ako je Junajted druga liga Arsenal je treća. Junajted je imao navijače van Britanije još pre 50 godina. U Srbiji su ljudi navijali za Junajted 20 godina pre nego što je Ferguson došao.
Slična priča je za Liverpul.
Bezbi i Šenkli, Čarlton, Best, Kigen.
Ti ljudi su pisali istoriju britanskog, evropskog i svetskog fudbala.

Arsenal taj legacy nema.

Arsenal je imao kul stadion, tu i tamo nekog kul igrača i to je to. Nisam znao nikog ko navija za Arsenal.
Onda je došao Venger i za kratko vreme je masa klinaca počela da prati Arsenal.



Odlično što fudbal gledaš jer voliš a ne zbog trofeja.

Tek sada je nejasno šta zameraš Vengeru, njegove ekipe su uvek igrale atkraktivan fudbal, za gol više, ili barem težile takvoj igri.


Ne gledaš fudbal zbog trofeja a buniš se što Venger uzima tek nekakve FA kupove umesto da napada ligu i LŠ.

Nadam se doduše da će ove sezone uzeti kup UEFA.

Edited by Transmetropolitan, 22 April 2018 - 14:37.

  • 1

#9363 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 April 2018 - 16:08

Na kraju lagana pobeda iako tako nije delovalo na terenu. Odbrana i dalje šuplja na sve strane.

Elneni se izgleda ozbiljnije povredio šteta.Taman je ušao u odličnu formu.
  • 0

#9364 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 22 April 2018 - 18:32

Ronaldo Da Lima nikada nije bio klupski prvak Evrope, ostali jesu.
Da li ga to čini lošijim? Svakako da ne.


Arsenal nije bio top20 na svetu nego je postao za vreme Vengera, o tome i pričam. Znači doneo je titulu PL o kojoj i trofejniji klubovi od Arsenala maštaju, Arsenal je pod Vengerom uvek igrao najelitnije takmičenje, tim je uvek bio konkurentan koliko gazde dozvole.

To što neko zamišlja da je Arsenalov DNK da se napadaju trofeji, da se juri titula šampiona Evrope, to je druga stvar.
Upravo zato je Venger car.

 

Nije ni Romario. Ali nebitno. Arsenal je u 21 godinu prije Wengera osvojio 3 naslova, došao je Wenger i u 22 godine osvojio 3 naslova. Par godina prije Wengera su uzeli Kup Kupova. Ne znam, ne bi rekao da nisu bili TOP 20 prije Wengera. J ase sjećam arsenala prije Wengera i uvijek je bio velik klub. Nije Arsenal jedini u to vrijeme postao globalni brend.


  • 0

#9365 BratMinli

BratMinli
  • Members
  • 692 posts

Posted 23 April 2018 - 10:19

Taman Juve juče izgubio protiv Napolija, smanjili razliku i ako Napoli uzme Skudeto, eto nama Alegrija  :wicked:  Čitam da najveće šanse imaju Luis Enrike i Brendan Rodžers...ne daj Bože, pre bih onda prihvatio Vijeru, nego ovu dvojicu. Nadam se da će sa Wengerom otići i Ivobi i Velbek, zalutali momci u Arsenal. 

Najveća enigma mi je kako je baš toliko propao Beljerin....ajde da je kidao ligamente, pa bio odsutan godinu dana, ali dečko na terenu izgleda loše,baš loše. Valjda će se promeniti sa novim trenerom, naravno, ukoliko ostane i sledeće sezone. :lala:


  • 0

#9366 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 23 April 2018 - 11:59

Alegri bi baš legao. Teško da će se to i ostvariti.

Mišljenja sam sa se novi trener već zna, pa zbog toga i objava o povlačenju u ovom trenutku.

Videćemo...
  • 0

#9367 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 April 2018 - 12:00

Ja se secam Alegrija pre epizode u Juventusu i sto se mene tice, dajte dva Rodzersa umesto njega. Nema on kvalitet za Premijer ligu.


  • 0

#9368 Somerset

Somerset
  • Members
  • 132 posts

Posted 23 April 2018 - 12:44

Wenger ono šta je osvojio jer je imao vanzemaljca Henrya, koji je bio nezaustavljiv za sve odbrane.

 

Ferguson je sa prosečnim igračima stvarao tim i osvajao titule. Solskjer, Sheringam, Yorke, Cole. Oni neki Fletcher, O Shea, pa od Scholesa napravio igračinu.


  • 0

#9369 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 23 April 2018 - 12:45

Ja se secam Alegrija pre epizode u Juventusu i sto se mene tice, dajte dva Rodzersa umesto njega. Nema on kvalitet za Premijer ligu.

Ja se ne sećam :D.
  • 0

#9370 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 23 April 2018 - 12:46

Wenger ono šta je osvojio jer je imao vanzemaljca Henrya, koji je bio nezaustavljiv za sve odbrane.

Ferguson je sa prosečnim igračima stvarao tim i osvajao titule. Solskjer, Sheringam, Yorke, Cole. Oni neki Fletcher, O Shea, pa od Scholesa napravio igračinu.

Pa on je stvorio istog Anrija.I nije tu bio samo Anri. Bio je to strašan tim pun vrhunskih igrača.
  • 0

#9371 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 April 2018 - 12:47

Ja se ne sećam :D.

 

Pa i u Juventusu, osvaja titulu u raspad ligi, maltene kao Francuska. Nije bio los u LS, priznajem, ali niti je neko ko ima potencijal da bude veliki, niti neki dokazani strucnjak kao Anceloti, nego negde izmedju.


  • 0

#9372 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 23 April 2018 - 13:05

Pa i u Juventusu, osvaja titulu u raspad ligi, maltene kao Francuska. Nije bio los u LS, priznajem, ali niti je neko ko ima potencijal da bude veliki, niti neki dokazani strucnjak kao Anceloti, nego negde izmedju.

Pa LS sam i gledao, ovo ostalo i ne, priznajem.
  • 0

#9373 BratMinli

BratMinli
  • Members
  • 692 posts

Posted 23 April 2018 - 13:21

Ja se secam Alegrija pre epizode u Juventusu i sto se mene tice, dajte dva Rodzersa umesto njega. Nema on kvalitet za Premijer ligu.

Ovo je istina,ali trenutno je taktički car, tačno se zna koje su obaveze igrača u napadu/odbrani, nema improvizacije sa pozicijama ukoliko on ne misli da taj igrač može dati doprinos na novoj poziciji...za razliku od našeg, sada već bivšeg trenera, koji je šetao pojedine igrače po svim pozicijama. Rezultat toga znamo nažalost. Ančeloti je ok, ali mislim da on nije rešenje za duže staze. Ukoliko nema boljih, ja bih voleo Alegrija. Naravno, ukoliko bih sanjao, onda bi to bio Čola Simeone   :lala:  :kece:


Edited by BratMinli, 23 April 2018 - 13:21.

  • 0

#9374 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 April 2018 - 13:28

Pa ni Alegri ni Simeone nisu treneri koji po svojoj filozofiji odgovaraju Arsenalu.

 

Za Alegrija bih eventualno mogao da se slozim da je takticar da recimo sinoc nije fejlovao zestoko protiv Napolija.

 

Nije toliko los, ali nije ni blizu vrha.

 

Ako cemo da dovodimo takve trenere, bolje stvarno da damo sansu Vijeri, Anriju, Arteti, tako nekome ko je pokazao ambiciju da bude trener, a zna kako klub funkcionise.


  • 0

#9375 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 23 April 2018 - 13:42

Samo da vam ne dodje Enrike to bi bio samo takav fail
  • 0