Jump to content


Photo
- - - - -

FC Arsenal


  • Please log in to reply
10216 replies to this topic

#9166 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 January 2018 - 14:33

Vidi se taj entuzijazam.


  • 0

#9167 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 20 January 2018 - 16:08

Jesam li ja nesto pogresno shvatio ili je Junajted stvarno platio Sanceza 35M i plus Mihtarijana?


  • 0

#9168 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 20 January 2018 - 16:15

Valjda je glava za glavu.


  • 0

#9169 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 20 January 2018 - 17:01

Jesam li ja nesto pogresno shvatio ili je Junajted stvarno platio Sanceza 35M i plus Mihtarijana?

Ja sam razumeo 15.
  • 1

#9170 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 21 January 2018 - 11:43

Ipak ide glava za glavu, bez doplate za Aleksisa. Kako god, nije loš dil, Miki je dobar igrač i verovatno najviše  što smo mogli da izvučemo za igrača čiji ugovor ističe za  6 meseci.

 

Kao što je napisano ovde, ukoliko dođe Obamejang bićemo čak i jači no što smo bili pre ovog prelaznog roka, ali će opet ostati neki sistemski problemi koje stvarno sumnjam da ćemo rešiti u skorije vreme - zadnja linija i jedan dobar centralni defanzivni vezni. S druge strane, ove ofanzivne veznjake/polušpiceve tradicionalno imamo za izvoz, tako da će biti zanimljivo ispratiti šta će su izdešavati na leto, tim pre što će eventualni dolazak Obamejanga dodatno uticati na jedno takvo mesto manje u timu. Pretpostavljam da će neko od dvojica Remzara/Ivobi ostati zakinut u tom slučaju. 


  • 0

#9171 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 January 2018 - 12:22

Moguce je da cemo se ratosiljati Zirua.

 

Mada, iako sam to zeleo godinama,sada ne zelim, za ovu ulogu sa klupe je odlican, i boljeg tesko da cemo da nadjemo.


  • 0

#9172 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 21 January 2018 - 12:53

Da, iz ove perspektive deluje nemoguće naći boljeg od njega za tu ulogu, naročito kada pogledaš vesti da je Čelzi spreman da iskešira solidne svote novca za majstore poput Krouča ili Kerola. 

 

Kada bih mogao da biram, verovatno bih se najlakše oprostio od Velbeka, stvarno ne vidim kako će on sada dobijati bilo kakve minute, premda nikada ne treba otpisati neki Vengerov master plan u kojem bi ovaj završio na fulbeku ili tako nešto...


  • 0

#9173 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 January 2018 - 13:46

Ma Velbek je fail od pocetka.

 

On deluje kao ok lik, radi dosta i ceka priliku, ali objektivno, da nije Englez, on bi do sada igrao Ligu 1 deset puta, ako ne bi i batalio fudbal.

 

Slicna prica sa Volkotom, Englez, brz decko, ulozilo se dosta u njega, ali ne vredi.


  • 0

#9174 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 21 January 2018 - 16:48

Ja sam razumeo 15.

Ne, United će platitii i troškove medicinskog pregleda Mkitarijanu, i refundiraće je troškove puta Mkitarijanu do Londona i Sančezu do Mančestera.
I naravno, pare za potpis sa Arsenalom, Mkitarijanom zapravo dobija od Uniteda, ne od Arsenala, dok će Sanchezu loyalty bonus platiti naravno Man Utd ne Arsenal.

Mkitarijanu polovinu plate plaća United, sve dok se ne vrati u optimalnu formu...


  • 0

#9175 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 21 January 2018 - 20:28

Realno, ako Obamejang dodje,teško će Velbek dobijati priliku.Ima mnogo ofanzivnih igrača.

Mada teško da će Žiru ostati, iako bih to baš voleo.
  • 0

#9176 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 21 January 2018 - 21:07

Ako sam ja dobro upućen, Obamejangova primarna pozicija je centralni napadač? Ne verujem da će Venger menjati taktiku i da ćemo igrati sa dva klasična napadača, tako da mi dovođenje Gabonca nije najjasniji potez, pa čak i u slučaju da se planira prodaja Žirua. 

Bolje bi bilo da se 50-60 miliona potroši na štopera ili famoznog defanzivnog veznog igrača. Možda čak i na tog malog Brazilca iz Bordoa.


  • 0

#9177 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 21 January 2018 - 21:46

Mislim da je Obamejang tokom karijere igrao nešto malo i na krilu, ali da, on je klasičan napadač i cenim da bi guranje na bok bilo baš besmisleno, tim pre što bi teoretski on i Lakazet mogli da budu baš dobar fit. Tako da ono, iskreno se nadam povratku formaciji sa 2 napadača, u kojoj god varijaciji.

 

Što se pretposlednje rečenice tiče, osećanja su mi podeljena. S jedne strane, Pjer po meni možda i nije world class kalibar kako su ga svojevremeno projektovali, ali je opet baš, baš dobar igrač,a uvek je dobro videti jednog takvog u ekipi za koju navijaš. S druge strane, fakat je da nam više gori na nekim drugim pozicijama u timu, ali jbg... da je neki drugi klub u pitanju, bio bih u fazonu "neme veze, pokrpićemo tu odbranu na leto". Ipak, s obzirom da se skoro sa sigurnošću može reći da mi ipak nećemo ništa pokrpiti na leto, onda se trudim i da ne razmišljam previše o tome :D


  • 0

#9178 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 21 January 2018 - 22:38

Ma ok, ali glupo mi je da u roku od 6 meseci dva puta rušimo najveći transfer u istoriji kluba, za igrače koji igraju na istoj poziciji. Arsenal sve više postaje klub za izbegavanje, pa se uprava ponaša po principu "daj šta daš". Ovaj trejd sa Junajtedom samo potvrđuje da nismo više u poziciji da biramo. Dolazak Mkht...ima smisla jedino ako Ozil odlazi na leto (što je gotovo izvesno). Ne mogu da zamislim postavu sa takva dva lelemuda u prvih 11.  :)


  • 0

#9179 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 22 January 2018 - 00:11

Videćemo šta će se odigrati sa Ozilom i Vilširom, koji će verovatno potpisati nov ugovor. Tu je i Ramzi.

Ovo sve što se događa ovih dana je obećavajuće.Mislintat očigledno radi vrhunski posao.

Arsenal nije izgubio, čak je i dobro prošao sa Mihtarijanom.Sančezu bi istekao ugovor i mogao bi da ode bez obeštećenja.A i igrački, što se tiče ove sezone,njegovim odlaskom nije mnogo izgubljeno.Definitivno je klasa i najbolji igrač u klubu,ali ove sezone nije bio ni senka iz nekih prošlih.

Što se tiče Obamejanga, ja se radujem što takav igrač dolazi u klub.Mislim da će u tandemu sa Lakazetom biti ubitačni.

Neka se polako priprema tim za narednu sezonu.

Edited by sasha arsenal, 22 January 2018 - 00:12.

  • 0

#9180 BratMinli

BratMinli
  • Members
  • 692 posts

Posted 22 January 2018 - 09:51

Nikako da se završi Obamejang saga, ali izgleda ide u dobrom pravcu. Što se tiče Mihtarijana, znam ga samo iz BVB, u Mančesteru ga nisam gledao, ali dobro što smo barem neku korist dobili odlaskom Sančeza. Sada treba pametno odigrati sa Ozil, on više prostora za kurcobolju nema, godina Mondijala, ugovor ističe, nije u centru pažnje i sada ga možemo pritisnuti da potpiše novi ugovor pod našim uslovima - ista plata, minimum 3god ili mu jasno staviti do znanja da u protivnom ide na tribine. Takođe staviti klauzulu i zaštiti se. Vilširu se mora ponuditi novi ugovor, zaista se preporodio ove sezone i samo da ga zdravlje služi,možda će konačno pokazati sve što ume. Sada moramo sve resurse baciti na štopera,golmana i desnog beka, možda i zadnjeg veznog,ali kupovati pametno, a ne samo radi popunjavanja rostera. Žiru ako ode biću jaaako tužan pošto ga obožavam i mislim da ga AW ne koristi kako treba, da bi u paru sa Lakazetom/Obamejangom bio još bolji i da bi imali širinu u napadu,i sa boka i kroz sredinu, i protiv bunkera i protiv odbrana koje stoje visoko,igra nam ne bi bila jednolična + što bi dosta pomogao kada branimo kornere. Ključni meseci su pred nama svakako, treba odigrati pametno.  ;)  :wicked:


  • 0