Jump to content


Photo
- - - - -

FC Arsenal


  • Please log in to reply
10216 replies to this topic

#8461 BratMinli

BratMinli
  • Members
  • 692 posts

Posted 21 March 2017 - 23:38

Mislim da nas čeka veliko razočaranje pošto sve vše mislim da će Profa potpisati nov ugovor do leta 2018.godine , dakle još jedna sezona nerviranja i gubljenja vremena. Tuhel bi bio ok izbor da naši konkurenti nisu otišli toliko napred, ali sa ovakvim rivalima, mi jednostavno moramo uzeti gotov proizvod, neko provereno, zvučno ime, ime koje će imati respekta i za buduća pojačanja. Sad, da li to IME postoji i da li uopšte želi da dolazi u ovom poluraspad trenutku...Inače sam otpimista u životu, ali mislim da se nećemo usrećiti na kraju sezone, bilo ostankom AW-a, bilo novim izborom trenera. Nisam previše pametam ko je pravo rešenje za Arsenal u ovom trenutku, ali AW sigurno nije. Ukoliko najure Zidana, njega bih oberučke prihvatio, ali to ipak nije realno. Ako već mora Alegri, ne bih se previše bunio. Spaleti bi bio dobar izbor do negde januara kada bi se posvađao sa svima, ostavio glavne igrače van i zapalio u junu ;) ;)

Kako god, samo neke promene pošto ovako više ne ide. Čak bih prihvatio i da budemo 6. na kraju samo da neko konačno otvori oči i reaguje na pravi način.


  • 3

#8462 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 02 April 2017 - 18:56

Arsenal 2:2 Man.City

 

Opet bez pobede u bitnoj utakmici. Ljudima koji su bili neutralni je bila interesantna utakmica za gledanje, pretpostavljam. Dva puta smo gubili, dva puta smo stigli prednost. I to je to. Posle drugog izjednačenja neshvatljivo povlačenje. Realna podela bodova, mada su oni bili možda bliži da uzmu ceo plen. Kod nas gomila glupih i iracionalnih dodavanja, katastrofalne postavke u odbrani i standardna kurcobolja kod nekih igrača (možete da pretpostavite o kojim momcima pričam). Kada se sve uzme u obzir, dobro smo i prošli.


  • 1

#8463 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 02 April 2017 - 20:38

Ljudi, ja ne mogu vise da gledam utakmice od onog Ozila. Lik je bezobrazan, nije on van forme nego je jedan bezobrazni magarac. Kriv za gol, upropastio milion kontri i polukontri. Da se covek zapita ds li on ovo radi namerno. Sto je najzesce, Venger ga drzi u postavi, jbt da li ima nekoga da kaze, dosta. Najodvratniji fudbaler u novijoj istoriji Arsenala za mene. Sve smo blizi da konacno ispusimo za LS, nije da smo zasluzili da budemo u 4, ali ni ostali nisu blistali, pa je ovaj skor jos vise porazavajuci. Ako ne promene Vengera letos, onda sa ovima u upravi nesto nije u redu.
  • 1

#8464 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 05 April 2017 - 21:47

Arsenal 3:0 West Ham

 

Lagano, bez previše problema. Konačno jedna normalna utakmica (pa neka je i protiv Ham-a). Mogao je lagano da padne i još koji gol, a verovatno bi tako i bilo da je Žiru od starta igrao umesto trapavog Velbeka. Lepi golovi Ozila i Žirua, i još lepša akcija kod gola Volkota. 


  • 0

#8465 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 05 April 2017 - 22:17

Волкот се баш распуцао у последње време.


  • 0

#8466 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 05 April 2017 - 22:26

Kako je počeo sezonu, mislio sam da će ići preko 25 pogodaka. Baš je pao u jednom delu sezone (kao i cela ekipa, uostalom). Sada je naišao dobar period.


  • 0

#8467 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 06 April 2017 - 00:27

HHAah, mi kakvi smo, na kraju cemo se ugurati medju 4. Nisam gledao veceras, izgleda po vasim impresijama da je bila rutinska pobeda. Totenhem se izvuce i def je obezbedio mesto u 4, Siti i Liverul po obicaju, zablistaju pa onda slede dva kiksa i nazad kod nas. Sledece kolo moze mnogo da pokaze o trenutnim formam ekipa, Arsenal ako dobije Palaz vraca se u borbu za 4, cini mi se da je Junajted u najgoroj poziciji sto se tice ovih timova koji se bore za ostala dva mesta. Vidi se neki boljitak u igri, Siti nam se nudio onako muski, ali blokada koju imamo kada igramo derbije je nepremostiva trenutno.

 

ALi sve je to nebitno ako ne bude sustinskih promena na leto, pocev od trenera...


  • 0

#8468 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 06 April 2017 - 00:33

Ja iskreno ne mislim da ćemo biti u top 4. A realno, nismo ni zaslužili.

 

Biće baš zajebana utakmica sa Palasom. Ali valjda je igrače koliko-toliko prodrmala ova pobeda.


  • 0

#8469 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 07 April 2017 - 14:27

Dok traje borba za LŠ (koja je, čini mi se, bitnija zbog letnjeg prelaznog roka nego zbog finansijskog benefita koje donosi učešće u istoj), par reči o najboljem igraču Arsenala.

 

Aleksis Sančez nikad nije spadao u red mojih omiljenih igrača i to se nije promenilo njegovim dolaskom u Arsenal. U ove tri sezone pokazao je neosporan kvalitet, ali poput Ozila (doduše u dosta manjoj meri) imao je periode potpunog odsustva i minimalnog doprinosa rezultatima. U finišu prošle sezone, kada smo bili u poziciji da ugrozimo Lester, njega i Ozila nije bilo nigde. Nedavno sam ovde napisao da u bliskoj perspektivi tim treba graditi oko Sančeza (i Ivobija). I dalje to mislim, ali ne po svaku cenu.

 

Svakodnevno čitamo razne informacije, glasine itd, u vezi Sančezovog ugovora i to će očigledno biti jedna od najvrelijih tema u letnjem prelaznom roku, ne samo vezano za  Arsenal. Moj stav je da Arsenal treba da mu ponudi lukrativan ugovor (navodno je ponuda oko 265.000 funti nedeljno zadovoljavajuća za obe strane), pod uslovom da on želi da ostane u klubu. Ako želi da ide, treba ga prodati van PL. Ako je spreman da čeka istek ugovora i da bez obeštećenja bira klub ("koji je iz Londona i ima velike ambicije"), treba ga držati van tima celu sledeću sezonu.

 

Para barem imamo. 

 

Niko nije veći od kluba.


Edited by harmonajzer, 07 April 2017 - 14:28.

  • 1

#8470 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 07 April 2017 - 19:49

Attached File  17795730_1387325674659354_3360738946966047027_n.jpg   60.91KB   5 downloads


  • 4

#8471 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 07 April 2017 - 21:26

Niko ko se odlučuje za klub zbog grada iz kojeg je taj klub ne može da bude car. Ne može.


 


  • 0

#8472 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 08 April 2017 - 23:33

Ne verujem da je Sancez spreman da ceka istek ugovora, lik je pun kao brod, sta ce mu to. Mislim da ce mnogi faktori uticati,a plasman u LS je svakako jedan od njih. Mislim da je Harminajzwr u pravu, treba graditi tim oko Iwobija i Sanceza, ima jos par igraca koje treba zadrzati, recimo komoletnu zadnju liniju i probati da se oslobodimo Dzake koji nije igrac za Arsenal, probati dovesti nekog jako kvalitetnog zadnjeg veznog ili se krpiti sa Kazorlom i Kokelanom mada ja mislim da to nije pametno, i dovesti kvalitetnog napadaca kako znamo i umemo. Naravno ne treba da napominjem kako bih rado video ledja Ozilu i Vengeru kojeg bas cenim ali mislim da je za njega bolje da se povuce dostojanstveno kako prilici legendi. Uglavnom sutra tim mora da dobije ako misle da ostanu u trci, Liverpul je bio na korak od katastrofw danas, ali su se izvukli, sads je pritisak na Arsenalu i Junajtedu
  • 0

#8473 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 08 April 2017 - 23:49

Xhaka je jedan od retkih igrača koje bi ja lično zadržao u timu. Kazorla je gotov što se tiče vrhunskog fudbala, a Kokelan ipak nije ta klasa kao što su mnogi mislili prošle sezone.


  • 0

#8474 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 09 April 2017 - 07:29

Kada pričamo o renoviranju tima, iluzorno je očekivati dovođenje velikog broja kvalitetnih igrača. Uostalom, osnova i nije toliko loša. Sa dva-tri vrhunska pojačanja i sa drugačijim mentalnim stavom (to je ono što najviše zameram Vengeru), Arsenal bi mogao i morao da se bori za titulu.

 

Što se tiče konkretnih pozicija, igrači svetske klase su uvek dobrodošli. Nama praktično "škripi" i nazad i u sredini i napred. Možda bi trebalo razmisliti i o promeni formacije. S obzirom na karakteristike igrača, mislim da bi mogli probati sa trojicom nazad u liniji (3-4-3, poput Čelsija), a tada bi nam bili neophodni štoper, veznjak i napadač. Ujedno bi mogli polako da se rešavamo klasičnih "desetki" kojih imamo za izvoz.


  • 0

#8475 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 09 April 2017 - 18:01

Moj stav je da Arsenal treba da mu ponudi lukrativan ugovor (navodno je ponuda oko 265.000 funti nedeljno zadovoljavajuća za obe strane)

 

Venger bi pre crko nego nego da nekome ponudi toliku platu. Bas me interesuje gde si procitao za tih 265.000, jer mi je ta cifra neverovatna sto se tice Arsenala. Celsi koji generalno bolje placa najbolje igrace je na 200.000 sto se tice najvece plate, tako da su mi trenutno Arsenal i 265.000 naucna fantastika.
 

Niko ko se odlučuje za klub zbog grada iz kojeg je taj klub ne može da bude car. Ne može.

 
Ako se ovo odnosi na Sancezovu izjavu mislim da si je pogresno protumacio. Ono je bukvalno bio javni poziv Celsiju u stilu "Dodjite po mene". I mislim da tu uopste nisu presudne pare i ostanak u Londonu. Uveren sam da se uglavnom radi o fudbalskim motivima i mentalitetu kluba, igraca i trenera.

  


  • 0