Jump to content


Photo
- - - - -

Čestitam, postali ste majka! :)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 31 October 2007 - 10:13

hm, kasljucnuo je :huh:
zasto ne daju neko uputstvo za pelene? :rolleyes:
je l ovo normalna boja za stolicu? (nisam dosad zagledala :))
podgrej mleko za bebu... koliko? sta ako se ispece?

sve ono sto nam deluje da ce prirodno doci samo od sebe kad mu dodje vreme, uopste ne mora da bude tako. kad dodje do prvih zbunova i problema uvek je zgodno imati nekoga da pitate. ovo je topik za male ali i velike probleme, za pomoc onima bez iskustva.
vrlo je pozeljno ne samo da pitate sve sta vas interesuje u vezi vaseg deteta, nego i da ljudi spontano pisu svoja iskustva, sta je njih sve zbunjivalo na pocetku (tj. prvi put). to ce verovatno pomoci nekome.

puno srece u roditeljstvu ;)

#2 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 01 November 2007 - 12:35

evo jedan jako vazan fakat...
bebe mnogo vole da kenjaju i soraju cim im skinete pelene, pogotovu ako im dignete noge dok ih presvlacite.

i jedno steceno iskustvo...
razmislite o babama i dedama kao savetodavcima za negu beba... mnogo se stvari saznalo i otkrilo u zadnjih 30+ godina kad su oni bili roditelji... takodje, bez uvrede, njihova secanja su ogranicena...

#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 November 2007 - 12:45

slažem se, ali svakako mnogo toga korisnog može da se sazna. čuješ, razmisliš i, ako misliš da je primenjivo, primeniš.

izazvala bih opšte sablažnjavanje kada bih priznala šta sam sve primenila iz iskustva moje nane. :rolleyes:

#4 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 01 November 2007 - 13:48

cujem da se negde po slavoniji davao bebama caj od maka. kazu od njega super spavaju. zamisli to...

#5 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 01 November 2007 - 14:00

cujem da se negde po slavoniji davao bebama caj od maka. kazu od njega super spavaju. zamisli to...

I po Hercegovini caj od listova duvana, u iste svrhe.

#6 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 01 November 2007 - 14:35

i onda se cudimo sto deca pusu i drogiraju se...

btw, ako putujete s bebama avionom, nemojte bas tako lako prihvatati da vam stjuardese podgreju mleko u flasici... na ba letovima mnoge su priznale da dodaju malo konjaka - isto zarad spavanja...

nego da se ogradim od ovih starijih preporuka...
istrazivanja kazu da je jedina tecnost i jedina hrana potrebna bebama do sest meseci - majcino mleko.

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 November 2007 - 15:20

nisam baš mislila na tako drastične mere, više na upotrebu svinjske masti u cilju nege odojčeta.

moram da kažem, bez obzira na očekivano opšte zgražavanje :rolleyes: , da je efekat upotrebe naninog preparata bio više nego izvrstan.

#8 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 01 November 2007 - 16:10

sta fali masti? masT je zakon.
mi smo nase mazali i cistili maslinovim uljem, cak nam je to i babica preporucila. a i mirisali su bajno...

#9 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 01 November 2007 - 16:15

lepo je kad nane podele svoje savete i misljenje, al' samo jednom. moja keva se ponasala kao da smo mi gluvi pa je nismo culi kad na svaki plac reaguje sa 'a da mu date caj od kima, mozda su gasovi...'

nema nista grdje od tog konstantnog savetovanja a da ih niko nije pitao u vreme kad u proseku spavamo 3-4 sata nocu...

#10 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 02 November 2007 - 02:23

... i jedno steceno iskustvo...
razmislite o babama i dedama kao savetodavcima za negu beba... mnogo se stvari saznalo i otkrilo u zadnjih 30+ godina kad su oni bili roditelji... takodje, bez uvrede, njihova secanja su ogranicena...


Istina, ali mi se nekako čini da se bebe nisu nešto mnogo menjale u zadnjih 30+ godina.

#11 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 02 November 2007 - 10:43

sa drugim detetom je sve lakše... :rolleyes:

#12 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 02 November 2007 - 17:11

da, drugo se iznese uz put dok juris za prvim (i ne primetis).

a to za bebe, istina je, nisu se promenile u zadnjih 30 godina, ali je zato bilo dosta istrazivanja o svemu tome, a sve sa ciljem poboljsanja odgoja dece.

#13 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 04 November 2007 - 19:34

svaki put kada bi dete zakenjkalo, sledilo bi pitanje:"sta mu je????" postavljeno zabrinutim glasom sa nijensama panike...to me je izludjivalo.

#14 Lurker

Lurker
  • Members
  • 594 posts

Posted 05 November 2007 - 12:30

ah, da dobro ste me podsetili sa tim 'sta mu je'... onda posle toga sledi ono 'a da mu nije hladno?' - to sledi kako god da ga obuces...

#15 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 05 November 2007 - 12:42

najgori je sukob naše majke VS nova literatura koji imaju dijametralne stavove.
počevši od toga da li dete kad ima temperaturu treba hladiti ili preznojavati...

ali definitivno se sa modernom pedijatrijom ne slažem u jednom: da se bebama ne daje voda!
mleko je mleko, ali voda bre!