Jump to content


Photo
- - - - -

Jeftini letovi u Evropu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 30 October 2007 - 17:32

Trazim jedan mali savjet, preporuku. Interesuje me informacija o jeftinim (ili ne skupim) letovima iz ovog dijela Balkana. Znam da postoje neki jeftini letovi iz Dubrovnika, Beograda, Tirane i Budimpeste. No, zacudjujuce je tesko naci informaciju o njima na internetu. Jedino sto sam ja uspio da nadjem jesu relativno jeftini letovi iz Dubrovnika za London, koje moji poznanici ionako aktivno koriste.
Ja, recimo, imam sljedecu situaciju. Negdje u januaru bih htio otici na 10 dana u Spaniju. Pri tome moze iz bilo kojeg sa pomenutih aerodroma, nije mnogo vazno da li je destinacija Barselona ili Madrid, datumi nisu fiksni. Pretrazivaci mi daju informaciju da postoje jeftini letovi iz Tirane, Dubrovnika, Budimpeste. No, nije ukazano kojim danima postoje letovi i postoje li uopste u to doba godine. Tamo traze da unesem tacne datume odlaska i povratka, ali na razne upite odgovaraju da nema letova u tim datumima.
Tako da je to glupo organizovano. Ima li neko iskustva sa tim?

#2 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 30 October 2007 - 17:44

Moj jedan drugar je ovih dana putovao iz Zagreba za London sa kompanijom Wizz Air (http://wizzair.com/?language=EN), moze i karta da se rezervise pute interneta ... verovatno imaju i letove za Spaniju. Mislim da je to najbliza opcija.

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 October 2007 - 18:19

Pre nego sto ti neko da neki savet, trebalo bi znati gde si.

#4 INI

INI
  • Members
  • 12,456 posts

Posted 30 October 2007 - 19:32

prtepostavljam da ces "morati" da ides sa presedanjem npr. preko: Beca, Rima, Verone, Barija, Venecije, Milana ...
ako kupis karte dosta unapred, mozes dobiti dosta povoljne cene

sajtovi nekih kompanija koje lete iz okoline: Ryan Air, Sky Europe, Wizz Air, Air Italy, Easy Jet, My Air

#5 markoristic

markoristic
  • Members
  • 48 posts

Posted 31 October 2007 - 00:16

Odlican pretrazivac --> www.skyscanner.net

#6 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 31 October 2007 - 17:03

Mislim da je Marko u Podgorici.

#7 kastelece

kastelece
  • Members
  • 175 posts

Posted 31 October 2007 - 17:17

Preko 100 low cost kompanija na jednom mestu - Bravofly.com

#8 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 01 November 2007 - 22:09

Unbeliever je u pravu, ja sam u PG, sto znaci da su mi Dubrovnik i Tirana blizu.
Ali opet, u posljednje vrijeme sam cesto u BG i NS, sto znaci da su i Zagreb i Budimpesta relativno blizu.
Prosto, dosadilo mi je da placam sugave kompanije kao sto su JAT i Montenegro, posebno kad imam slobodu u izboru datuma, pa cak i destinacije.
Problem je sa ovim pretrazivacima, cini mi se da su malo glupi, jer ti daju spisak linija, gdje ti, recimo, izaberes jedan od njih, a onda uneses datume polaska i povratka. U vecini slucajeva javljaju da nema letova trazenih dana. I tako trazis nasumice datume, pri cemu je moguce da su to sezonski letovi, samo ljeti, pa ih, dakle, uopste nema u januaru i februaru. Glupo je, jer bi posle izbora rute trebali dati informaciju kojim danima ima letova i u kom periodu godine.
Pa, eto, cisto pitam, ti letovi ce uskoro u znacajnijem broju doci u nas dio Evrope, pa sam mislio da biste mogli podijeliti neka svoja iskustva.
Sad cu pogledati ove pretrazivace koje ste preporucili.

#9 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 November 2007 - 02:15

@ Marko:

Ne znam da li se kasno javljam, ali možda će ti koristiti da probaš na ovoj adresi: http://www.aireuropa.com

U pitanju je španska low cost kompanija, koja leti iz Budimpešte (osim ako nisu nešto promenili). Probaj da potražiš i na sajtu aerodroma u Budimpešti: http://www.bud.hu/

Tamo ćeš morati malo da "kopaš" po sajtu, ali pretpostavljam da ćeš naći neki let za Španiju koji ti odgovara.

#10 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 03 November 2007 - 20:00

Eto, vasi savjeti mi pomazu.
Skyscanner je stvarno dobar pretrazivac. Takodje cu mozda iskoristiti ovu aireuropa, sto mi je Vasa poslao.
Istina, bravofly.com mi se cini prilicno tupav.
Recite mi ko zna, kako stoje stvari sa Beogradom? Iz BG, koliko sam shvatio, sada leti Germanwings za Stutgart i Hamburg i ponuda je prilicno dobra? Ima li jos nesto iz BG?

#11 markoristic

markoristic
  • Members
  • 48 posts

Posted 04 November 2007 - 17:29

Eto, vasi savjeti mi pomazu.
Skyscanner je stvarno dobar pretrazivac. Takodje cu mozda iskoristiti ovu aireuropa, sto mi je Vasa poslao.
Istina, bravofly.com mi se cini prilicno tupav.
Recite mi ko zna, kako stoje stvari sa Beogradom? Iz BG, koliko sam shvatio, sada leti Germanwings za Stutgart i Hamburg i ponuda je prilicno dobra? Ima li jos nesto iz BG?


Iz BG-a imaš Germanwings za Štutgart i Keln (a načuo sam da treba i Berlin da krene) i imaš Norwegian za Oslo.

#12 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 05 November 2007 - 17:17

Hvala,
To je korisna informacija. Eto, nedavno mi drug letio za Oslo iz PG, pa preko Rima, Montenegro, a zatim AlItalia ili jos nesto. Naravno, da je znao za Norwegian iz BG, ta bi mu varijanta bila mnogo povoljnija. Sada vidim da i iz Dubrovnika ima neki let za Oslo, nemam pojma koja je kompanija.
Sa skyscannera je zakljucak sljedeci: za Njemacku (i Oslo) treba ici iz BG, za Italiju iz Tirane (Belle Air).
Ljeti ima i ponesto iz Dubrovnika, ali je to tesko.
Iz Zagreba ima sasvim solidan izbor, da ne govorimo o Budimpesti. To je zasad to.

#13 montokuc

montokuc
  • Members
  • 50 posts

Posted 05 November 2007 - 18:29

http://www.whichbudget.com/hr/

#14 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 23 April 2008 - 08:54

Ljudi, hitno mi je potrebna pomoc!
Zna li neko neku agenciju koja moze da posreduje pri kupovini avio karata? Treba da letim iz Bolonje za Zagreb u junu, a ne znam kako da rezervisem kartu, nemam nikakve kartice s kojima mogu da placam preko neta, niti ih ima neko koga poznajem.... Prevoznik je TAP Portugal...
Ajde molim vas ako neko zna neku semu, hitno je!!
Hvala!

#15 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 23 April 2008 - 12:36

Ljudi, hitno mi je potrebna pomoc!
Zna li neko neku agenciju koja moze da posreduje pri kupovini avio karata? Treba da letim iz Bolonje za Zagreb u junu, a ne znam kako da rezervisem kartu, nemam nikakve kartice s kojima mogu da placam preko neta, niti ih ima neko koga poznajem.... Prevoznik je TAP Portugal...
Ajde molim vas ako neko zna neku semu, hitno je!!
Hvala!



ja sam karte kupovala preko TRAVEL HOUSE 011/3374-062, 3033-848 i agencije HYPNOS - ovom drugom sam mnogo zadovoljnija Hypnos - avio karte -011 / 2639 - 412, 2181 - 233