Jump to content


Photo

Skupstina republike srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

Poll: Da li treba ukinuti skupstinu? (14 member(s) have cast votes)

Da li treba ukinuti skupstinu?

  1. Da (5 votes [35.71%])

    Percentage of vote: 35.71%

  2. Ne (9 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

Vote Guests cannot vote

#1 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 30 October 2007 - 01:44

Gledao dana malo prenos i zgadilo mi se... Ima li kraja sprdnji sa ovom nazovi drzavom i njenim nazovi institucijama...

#2 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 30 October 2007 - 02:51

ne treba je ukinuti, jer onda stupa bezakonje (ha, ko da je sad bolje)...ali treba napraviti cistku i to kakvu!

#3 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 October 2007 - 03:37

Jel ono dole otvorilo Deponiju, il mi se učinilo?

Ajmo lagano... :rolleyes:

#4 UDBA

UDBA
  • Members
  • 28 posts

Posted 30 October 2007 - 07:41

Gledao dana malo prenos i zgadilo mi se... Ima li kraja sprdnji sa ovom nazovi drzavom i njenim nazovi institucijama...


Meni su se jos davno zgadili.


Ali TRAZILISTE ---IMATE I FGLEDAJTE .


Ni cirkus im nije ravan. Al dizu lovu koju obican covek nece zaraditi nikad . A nastranu sto terju ljude da uteruju poreze i nocu, a neplacaju ih zato.

Jedna rec SRAMOTA.

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 30 October 2007 - 09:56

ne treba je ukinuti, jer onda stupa bezakonje (ha, ko da je sad bolje)...ali treba napraviti cistku i to kakvu!


Mislis, ne bi se zakoni vise donosili glasanjem poslanika po njihovoj savesti, vec direktnim dogovorom sefova partija?

#6 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 30 October 2007 - 11:05

Problem sa radom skupstine bi se mogao znacajno umanjiti (ne resiti, jer nekim budalama je zivotni san da seru na TV-u i da ih ljudi gledaju) tako sto bi se posao poslanika izjednacio sa bilo kojim drugim poslom. Znaci- radi se 8 sati dnevno (ali hocu da svako od njih sedi tamo 8 sati, na svom mestu, a ne u bifeu), za svako kasnjenje kazna, za svaki nedolazak kazna, za svako neprilicno ponasanje kazna, zabrana unosenja novina, zabrana koriscenja mobilnih telefona u toku sednice. Pauza za rucak maksimalno pola sata (ako je duza produzava se i rad tog dana). Kada imaju problema sa dnevnim redom i sl, pa predsednik skupstine sazove sastanak sefova poslanickih grupa oni izadju, ali se sednica najnormalnije nastavlja. Plata- po ucinku. Na dnevnom redu za mesec taj i taj je bilo 16 zakona. Doneli ste 12, dobicete plate umanjene za toliko i toliko.
To su samo neke stvari koje treba uvesti. Verovatno ima jos nekih, ali sad mi ne padaju na pamet. Ponavljam, ovo ne bi resilo sve probleme na sednicama, ali bi ih sigurno umanjilo. Ko ne moze da odvoji 8 sati dnevno "za svoj narod i drzavu" (posto svi oni rade za nas, a ne za sopstveno dobro, kao...) onda neka ne bude poslanik.

#7 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 30 October 2007 - 15:28

Mislis, ne bi se zakoni vise donosili glasanjem poslanika po njihovoj savesti, vec direktnim dogovorom sefova partija?

ma ne to, vec treba otkloniti gamad koja ne zna da se ponasa, kome je radno mesto ko da su u kafani...pola njih dodje tu da zdere...imao sam priliku da posetim skupstinu i njihov cuveni restoran... ono ko najgora birtija na ibarskoj....

#8 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 30 October 2007 - 22:56

ma ne to, vec treba otkloniti gamad koja ne zna da se ponasa, kome je radno mesto ko da su u kafani...pola njih dodje tu da zdere...imao sam priliku da posetim skupstinu i njihov cuveni restoran... ono ko najgora birtija na ibarskoj....


ne znam kako vasi, al ovi nasi imaju menzu u kojoj je hrana jeftinija nego u studentskoj - studentski meni dodje 4,40 kune, a zastupnicki 3 i nesto sitno (1 juro=7 i po kuna)


edit: persiranje samog sebe u mnozini

Edited by Cro-boy, 30 October 2007 - 22:57.


#9 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 31 October 2007 - 00:31

ne znam kako vasi, al ovi nasi imaju menzu u kojoj je hrana jeftinija nego u studentskoj - studentski meni dodje 4,40 kune, a zastupnicki 3 i nesto sitno (1 juro=7 i po kuna)


edit: persiranje samog sebe u mnozini



ma nemam pojma koliko je sada, davno sam bio, tamo neke 2004, ali se secam da je bila porcija cevapa neka smesna cifra...jeftinija nego kod onog u plehanim kontejnerima na ulici...ne verujem da je i sada ista bolje...to za ibarsku nisam rekao da je izgledom, vec ponasanjem stoke koja bukvalno dodje da se ozdere za male pare, a zaradjuju bog te pita koliko...
jos danas citam u novinama...svakom ce da daju po laptop...(cak i onima koji neznaju da koriste komp)...mogu da zamislim kako ce to da izgleda kad Borka uzme da tipka...