Jump to content

Photo
- - - - -

R.I.P.

• Please log in to reply
896 replies to this topic

#886 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,094 posts

Posted 15 January 2018 - 23:31

...

...

Ne vidis potrebu za 'ovakvim postovima'?

Dobro.

A vidis potrebu za 'grobljanskom poeziJom' / 'muzikom tvoje mladosti / u milimetar'?

Nemam ja nista protiv sta je vrednost za tebe, za nekoga je to tzv. 'mica trofrtaljka' / ova spodoba kojoj fali samo 'brener'.

Attached File  saveta jovanovic.jpg   48.87KB   1 downloads

I to je za nekoga bila 'muzika njegove mladosti'.

:ajme:

Ovde se radi o necem drugom - ipak postoji nesto sto se imenuje muzicki kvalitet / znanje / sposobnost, a ne samo 'piplmetar' - popularno podilazenje masi.

Obrati paznju na Charllie Burchill-a.

Definitivno obrati paznju.

(Kera preskacem)

;)

...

Edited by Kinik, 15 January 2018 - 23:34.

• 1

#887 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,585 posts

Posted 15 January 2018 - 23:55

RIP Dolores

Zna li se uzrok smrti?

• 0

#888 berti

berti
  • Members
  • 2,670 posts

Posted 16 January 2018 - 00:30

Ja ne vidim potrebu za ovakvim postovima. 

The Cranberries slušam od kada ozbiljno slušam muziku, gotovo od početka njihove karijere, i bukvalno mogu za njih kažem ono patetično "muzika koje mladosti", i ma kolik oto bilo patetično,neće biti ni za milimetar pogrešno. Da kačio sam njihove pesme, i nije me mrzelo da pogledam kada je bilo zadnji put i bilo je 24.marta prošle godine, a od tada pa do danas nisam kačio nešto preterano muzike, niti imam vremena, niti nešto imam preterano volje, tako da ono što zakačim ima zaista vrednost za mene, i Cranberries su uvek na toj listi. I uvek će biti. Svidelo se to tebi ili ne, voleo ih ili ne. Veruj mi svejedno mi je.

Nema potrebe da objasnjavas nekome ko je, verujem, cuo samo jednu ili dve pesme od Cranberries. Mozda ni toliko. One kojima je ovaj bend mnogo znacio, ova vest je pogodila. Onima koji sebe stavljaju na neki vrhovni presto poznavalaca kvaliteta muzike je ovo jos jedna prilika da malo pljucnu i time  nahrane svoju umisljenost.

• 0

#889 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,094 posts

Posted 16 January 2018 - 06:28

...

De gustibus non est disputandum.

Slusam ja 'pesme' nekih 'bendova' vec ima skoro tridesetak godina, pa to na mene ne deluje.

A dobra je i ova logika: 'kome je bend znacio pogodilo ga, kome nije znacilo - nije ga pogodilo'.

;)

Sto se suza tice - korisnije je i prirodnije oljustiti glavicu luka nego 'hraniti svoju umisljenost'.

:lol+:

...

• 0

#890 berti

berti
  • Members
  • 2,670 posts

Posted 16 January 2018 - 08:25

Imam previse godina i odslusane muzike da bi mi sada neko drzao lekcije o kvalitetu i znacaju nekog benda. Ok, moze neko da misli da su Garinca i Brajtner najbolji fudbaleri svih vremena, da je Praja najbolji kosarkas sa ovih prostora, da je poslednji dobar film snimljen sedamdesetih. Moze neko da smatra da vec trideset i kusur godina nista vredno u muzici se nije pojavilo. Sve moze

• 0

#891 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,389 posts

Posted 16 January 2018 - 09:10

Zna li se uzrok smrti?

Nisu objavili. Imala je nekih zdravstvenih problema prošle godine, ali nisu precizirali tačno o čemu se radilo.

• 0

#892 fulleren

fulleren
  • Members
  • 400 posts

Posted 16 January 2018 - 15:46

A eno bas Eminem na novom albumu sample-ovao 'Zombies', pomislih da je neka nostalgija kod njega ili sta vec, jer on djeluje kao tip koji bi slusao The Cranbarries ... nikad nisam bio fan, ali sjecam se kao manji da je starija sestra mnogo puta slusala Zombies i ostala njihova 2-3 velika hita da je tesko zaboraviti glas Dolores. Cini se kao da malo ko vise pravi te velike emotivne pop hitove koje svako zna i voli.

Edited by fulleren, 16 January 2018 - 15:48.

• 0

#893 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,585 posts

Posted 16 January 2018 - 20:45

Zna li se uzrok smrti?

Nisu objavili. Imala je nekih zdravstvenih problema prošle godine, ali nisu precizirali tačno o čemu se radilo.

Bipolarni poremećaj, negde sam pročitao.

• 0

#894 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 27,166 posts

Posted 23 January 2018 - 13:46

RIP

• 1

#895 Gunga Din

Gunga Din
  • Members
  • 143 posts

Posted 24 January 2018 - 22:30

jedan od najvecih

• 2

#896 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 6,769 posts

Posted 28 January 2018 - 19:41

:(

• 0

#897 Kinik

Kinik
  • Members
  • 39,094 posts

Posted 06 February 2018 - 06:58

...

>> ... Dennis Edwards dead: The Temptations singer dies aged 74

His death was confirmed by his family to CBS News, but the cause of death has not been revealed.
Edwards became lead singer of The Temptations in 1968 and remained in the band until 1977.

He was the Motown group's third lead singer, replacing David Ruffin in 1968 and previously Elbridge "Al" Bryant.
​Edwards gained fame for singing on tracks including "Ball of Confusion," "I Can Get Next to You" and "Papa Was a Rollin' Stone."

Fans took to Twitter to show their condolences. ... <<

...

• 1