Jump to content


Photo
- - - - -

Rukomet


  • Please log in to reply
7959 replies to this topic

#7726 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 26 January 2018 - 22:35

Je li moguce da Danska nema bolje lijevo od onog nesretnog Landina?
Svedjani zasluzeno pobijedili, vodili su citav mec.
Neocekivano finale Svedska-Spanija.
  • 0

#7727 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 27 January 2018 - 00:55

Baš mi je drago zbog Šveda, jako lep rukomet igraju, navijao sam za njih u polufinalu, i naravno da ću navijati i u finalu.


  • 0

#7728 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 27 January 2018 - 15:29

Je li moguce da Danska nema bolje lijevo od onog nesretnog Landina?
Svedjani zasluzeno pobijedili, vodili su citav mec.
Neocekivano finale Svedska-Spanija.

 

Španjolska je savršenu obranu odigrala protiv Francuza. Odsjekli su im krila, spriječili da se bekovi dižu sa 7-8 metara, jedino što je prolazilo je prolazilo na pivota. A takvu utakmicu ne možeš dobit samo na taj način. Na trenutke su im bekovi djelovali potpuno nemoćno. Remili pogotovo.

Da nemamo kompleks od Francuza, mogli smo čak i mi igrati s njima ravnopravno. Naravno da je to sad lako govoriti, jer osim igrača na terenu, treba i trener na klupi koji će napraviti plan kako igrati. Inače, ako netko nije znao, Hrvatska nije igrala u polufinalu jer su nas pokrali suci.

Ne znam za kog bi navijao u finalu. Htio bi da se Švedi opet vrate na vrh, a s druge strane Španjolci su mi u rukometu baš dragi. Potpuna suprotnost košarkašima i nogometašima njihovim. Ugl, nadajmo se dobroj i napetoj utakmici do samog kraja.


Edited by Bugl Khan, 27 January 2018 - 15:30.

  • 0

#7729 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 27 January 2018 - 16:46

Španjolska je savršenu obranu odigrala protiv Francuza. Odsjekli su im krila, spriječili da se bekovi dižu sa 7-8 metara, jedino što je prolazilo je prolazilo na pivota. A takvu utakmicu ne možeš dobit samo na taj način. Na trenutke su im bekovi djelovali potpuno nemoćno. Remili pogotovo.
Da nemamo kompleks od Francuza, mogli smo čak i mi igrati s njima ravnopravno. Naravno da je to sad lako govoriti, jer osim igrača na terenu, treba i trener na klupi koji će napraviti plan kako igrati. Inače, ako netko nije znao, Hrvatska nije igrala u polufinalu jer su nas pokrali suci.
Ne znam za kog bi navijao u finalu. Htio bi da se Švedi opet vrate na vrh, a s druge strane Španjolci su mi u rukometu baš dragi. Potpuna suprotnost košarkašima i nogometašima njihovim. Ugl, nadajmo se dobroj i napetoj utakmici do samog kraja.

Hrvatska je izgubila zbog ogromnog broja izgubljenih lopti, sto je Francuska koristila i davala golove iz kontri. Povreda Duvnjaka je mnogo uticala na igru i rezultate Hrvatske, ali nije ovo neki ogroman neuspjeh, dozivjeli ste poraze od Svedske koja je u finalu i Francuza, ostalo ste dobili. Cervar je recimo izvrsno spremio utakmicu sa Norvezanima, svaku njihovu slabost ste odlicno koristili, bas ste odradili mec bez greske, sa Francuskom je uvijek tesko to se zna. On je pokusao odma da igra napade bez golmana, to se nije isplatilo i tu je razlog poraza. Ti bolje poznajes situaciju u Hrvatskoj pa mozes dati bolju ocjenu o radu Cervara, ja necu ulaziti u njegove trenerske kvalitete mnogo, ali on je ipak legenda Hrvatskog rukometa kad se sve sabere. Osvojio je sve zivo sto se moglo osvojiti, to se pamti na kraju. Naravno ljudi pamte ono zadnje, ono sto je najsvezije. Ovo jeste neuspjeh, ali nije toliki koliko se predstavlja. Ja sam ocekivao Hrvatsku u borbi za medalje, ali nijesu se poklopile neke stvari.
Recimo mene Svedska nije ostavila neki poseban utisak, ali eto oni su u finalu. Naravno zasluzeno sasvim, samo ja ih nijesam vidio tu. Za Spance sam znao da mogu da se umijesaju tu, iskusna reprezentacija sa par talentovanih igraca.
I ja imam isti osjecaj pred finale, ne znam za koga da navijam, Spanci imaju vise iskustva, a Svedska je timski bas dobra, niko se ne istice mnogo, ali su uigrani fino.
Francuzima je nedostajala bolja igra Karabatica, nije mogao da povuce kad nije islo, ostali nijesu toliko dobri da preuzmu ulogu lidera jos uvijek.
Danci kao sto sam pisao, standardno dobri, samo ne znam kako je Landin uspije da bude prvo lijevo krilo takve reprezentacije. Odgledao sam 3-4 meca Danaca na ovom prvenstvu, covjek je svaku utakmicu promasivao po nekolika cista zicera, ispadale su mu lopte, citav turnir je pravio neke pocetnicke greske. Bas ih je mnogo ukanalio.
  • 0

#7730 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 27 January 2018 - 17:16

U barazu protiv Portugala za prolaz na SP.

Hrvatska-CG
Makedonija-Rumunija
Norveska-BiH
Slovenija-Mađarska
  • 0

#7731 kosarka

kosarka
  • Members
  • 507 posts

Posted 27 January 2018 - 22:10

Пролазимо. Уз нас Црна Гора, Македонија, Норвешка и Мађарска.


  • 0

#7732 marek

marek
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 January 2018 - 14:42

Tesko sa ovakvom igrom i selektorom.


  • 0

#7733 marek

marek
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 January 2018 - 14:47

Hrvatska je izgubila zbog ogromnog broja izgubljenih lopti, sto je Francuska koristila i davala golove iz kontri. Povreda Duvnjaka je mnogo uticala na igru i rezultate Hrvatske, ali nije ovo neki ogroman neuspjeh, dozivjeli ste poraze od Svedske koja je u finalu i Francuza, ostalo ste dobili. Cervar je recimo izvrsno spremio utakmicu sa Norvezanima, svaku njihovu slabost ste odlicno koristili, bas ste odradili mec bez greske, sa Francuskom je uvijek tesko to se zna. On je pokusao odma da igra napade bez golmana, to se nije isplatilo i tu je razlog poraza. Ti bolje poznajes situaciju u Hrvatskoj pa mozes dati bolju ocjenu o radu Cervara, ja necu ulaziti u njegove trenerske kvalitete mnogo, ali on je ipak legenda Hrvatskog rukometa kad se sve sabere. Osvojio je sve zivo sto se moglo osvojiti, to se pamti na kraju. Naravno ljudi pamte ono zadnje, ono sto je najsvezije. Ovo jeste neuspjeh, ali nije toliki koliko se predstavlja. Ja sam ocekivao Hrvatsku u borbi za medalje, ali nijesu se poklopile neke stvari.
Recimo mene Svedska nije ostavila neki poseban utisak, ali eto oni su u finalu. Naravno zasluzeno sasvim, samo ja ih nijesam vidio tu. Za Spance sam znao da mogu da se umijesaju tu, iskusna reprezentacija sa par talentovanih igraca.
I ja imam isti osjecaj pred finale, ne znam za koga da navijam, Spanci imaju vise iskustva, a Svedska je timski bas dobra, niko se ne istice mnogo, ali su uigrani fino.
Francuzima je nedostajala bolja igra Karabatica, nije mogao da povuce kad nije islo, ostali nijesu toliko dobri da preuzmu ulogu lidera jos uvijek.
Danci kao sto sam pisao, standardno dobri, samo ne znam kako je Landin uspije da bude prvo lijevo krilo takve reprezentacije. Odgledao sam 3-4 meca Danaca na ovom prvenstvu, covjek je svaku utakmicu promasivao po nekolika cista zicera, ispadale su mu lopte, citav turnir je pravio neke pocetnicke greske. Bas ih je mnogo ukanalio.

 

Uvek protiv Spanije u rukometu.

Nikada necu zaboraviti onu kradju u 1/2f na EP 1996 u Spaniji, kada su nas izbacili i sa OI u Atlanti...


  • 0

#7734 marek

marek
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 January 2018 - 21:52

Odbrana je zakon.

Spanija to pokazuje na ovom EP i finalu.


  • 0

#7735 Kosjan Willavić

Kosjan Willavić
  • Members
  • 4,451 posts

Posted 28 January 2018 - 21:59

Šterbik ima da brani do 43-će, otkad znam za rukomet čovek brani na nivou. I u polufinalu je bio odličan. Španci zasluženo osvajaju,kakav su im blitzkrieg napravili početkom drugog


  • 0

#7736 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 28 January 2018 - 22:10

Na kraju Španjolci zlatni sa 6 pobjeda i 2 poraza, Šveđani srebrni s 4-0-4 (od čega jedna pobjeda u produžetku), a Francuzi brončani sa 7-0-1.
  • 1

#7737 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 29 January 2018 - 00:27

U barazu protiv Portugala za prolaz na SP.

Hrvatska-CG
Makedonija-Rumunija
Norveska-BiH
Slovenija-Mađarska

 

Litvanija - Island

Ceska - Rusija

Belorusija - Austrija

Holandija - Svedska

 

Ovo su svi parovi.


  • 0

#7738 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 29 January 2018 - 00:34

Spanija ih pregazila u drugom poluvremenu i zasluzeno osvojila zlato. Prvi put u istoriji Spanci stizu do zlata na Ep.
Spanci su cuvali snagu za odlucujuce bitke. Izgubili su od Danske u grupi, kasnije i od Slovenije u mecu koji im nije bio mnogo vazan, onda pobjeda protiv Njemacke za ulazak u polufinale. Polufinale sa Francuskom je pokazalo njihovu pravu snagu i veceras su sve to potvrdili.
  • 0

#7739 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 29 January 2018 - 08:31

Nakon debakla na ovom prvenstvu barem kreću nekakve promjene u reprezentaciji... odlazi klaun zauvijek, a povlači se i gerijatrija koja nije ni trebala biti tu... Vori, Buntić, Alilović, Čupić... sada samo da dovedu nekog barem prosječnog trenera kad već vrhunski nisu dostupni... jer materijala ima... sa normalnim trenerom opet ćemo u borbu za medalje... Duvnjak, Mamić, Stepančić, Marić, Štrlek, Pešić, Ivić, Jaganjac, Musa, Slišković, Šebetić  su velika sila... samo trebaju trenera koji je sposoban uvesti moderan rukomet...


  • 0

#7740 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 January 2018 - 08:58

Konačno Španci. Sasvim zasluženo.


  • 0