Jump to content


Photo

Split: moderatori politike i lični stav


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 22 October 2007 - 22:50

LDP postoji tek nepune dve godine i jedva se domogao statusa parlamentarne opozicije. Kao član LDP(i još ponešto) poprilično sam zadovoljan opozicionim učinkom, samo ne znam kakva su tvoja očekivanja od LDP, tj. šta je to LDP mogao da uradi da doprinese boljitku zemlje.

Svejedno, poprilično smešan i bezbroj puta viđen scenario po kome se priča o odgovornosti DS i njegovim potezima skreće na dokazivanje koliko je bezveze LDP, što bi trebalo da rezultira još jednom DS-LDP pljuvačinom.

Sve to sa Kubom i propratnom rezolucijom baš i nema veze. Ako ćemo opet priču kome je veći, Čedi ili Borisu, da splitujemo topik dok smo svi dobre volje?


Upravo ovo potvrdjuje kada sam se protivio tome sto jedan moderator siri demagogiju u korist LDP-a i protiv DS-a. I upravo to stvara ovakvu jednu vrstu diskusije koja ce se svesti na to kome je veci. I svjesno sam usao u tu diskusiju, cisto da se vidi cemu vode demagoski stavovi. Mozemo se mi slagati i neslagati sa DS-om i LDP-om, ali tvrditi da je DS dio Kostunicine stranke, da skrecu ka "desnici", itd. su obicna demagogija. Razlika izmedju DS-a i LDP-a je u nacinu vodjenja politike. DS se prihvatio odgovornosti i snosice tu odgovrnost za stvari za koje se obavezala. Mozemo mi govoriti LDP-ov metod je brzi i efikasniji, i kritikovati efikasnost DS-a, i to su vec konstruktivne kritike, ali ovo sto moderator Vladan siri je demagogija, i upucuje ideoloske optuzbe na racun DS-a, kada je razlika DS-a i LDP-a uglavnom u nacinu vodjenja politike, dok i dalje dijele istu ideolosku pripadnost, kojoj ne pripadaju SRS i DSS. Jer smatram da vec nakon par izbora DS i LDP mogu da formiraju zajednicku vladu mozda sa G17+, ali bez DSS-a. I moj stav je da drzava mora prvo da sredi neke ekonomske prilike, da krene putem euro-integracija, da se to ne odlaze. I to se desava, iako se mozda ne primjecuje u drustvenim promjenama, ali se desava kada dobijas priznanja i poztivne ocjene od MMF-a, kada si nastavio pregovore sa EU, kada je saradnja sa Hagom, iako nedovoljna, ipak poboljsana. I to su neke promjene koje su, ma koliko bile spore, opet brze, i opet korisnije nego da sada radikali zauzmu mjesto DS-a i da se drzava nadje pod izolacijom, i da se ove sitne ali opet neophodne promjene padnu u vodu i opet iz pocetka da se krece, za jedno 10 godina. Na ovim nekim manje primjetnim promjenama treba graditi osnovu koja ce na kraju omoguciti da Srbija u potpunosti ima jednu prirodnu pro-zapadnu, pro-reformsku vladajucu koaliciji, pa da te promjene prodru i u svakodnevne sfere zivota.

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 October 2007 - 22:57

Samo da razjasnimo jednu stvar, koja je, izgleda, nejasna: Ucestvujuci u diskusiji, ja ne iznosim te stavove kao jedan od moderatora, nego kao jedan od ucesnika u diskusiji.
Smatram da je Tadiceva DS sramota za ono sto je ta stranka bila u vreme Djindjica. Smatram da je "podvijanjem repa" u vise navrata Tadic izneverio i ono sto je bila izvorna Djindjiceva DS, ali i volju vlastitih biraca, koji ga nisu ovlastili da premijersko mesto pokloni Kostunici; da su to zeleli, ti bi biraci i glasali za DSS. Renegatska Tadiceva DS je svoj interes jedino, izgleda, nasla u podeli mesta u upravnim odborima, a to je sramota.

Edited by vladan, 22 October 2007 - 22:58.


#3 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 22 October 2007 - 23:18

Samo da razjasnimo jednu stvar, koja je, izgleda, nejasna: Ucestvujuci u diskusiji, ja ne iznosim te stavove kao jedan od moderatora, nego kao jedan od ucesnika u diskusiji.
Smatram da je Tadiceva DS sramota za ono sto je ta stranka bila u vreme Djindjica. Smatram da je "podvijanjem repa" u vise navrata Tadic izneverio i ono sto je bila izvorna Djindjiceva DS, ali i volju vlastitih biraca, koji ga nisu ovlastili da premijersko mesto pokloni Kostunici; da su to zeleli, ti bi biraci i glasali za DSS. Renegatska Tadiceva DS je svoj interes jedino, izgleda, nasla u podeli mesta u upravnim odborima, a to je sramota.


Nemam nista protiv toga da moderatori iznose svoja politickam misljenja!!!

Ono cemu se protivim je da ovaj forum bude mjesto demagoskih prepucavanja, umjesto da se na njemu iznose konstruktivni stavovi. I osobe koje trebaju da uvedu takav duh diskutovanja su upravo moderatori, bez obzira na njihova politicka misljenja! Ali ako se vec na samom pocetku postojanja ovog novog foruma, uvodi rjecnik poput povijanja repova, i ostale radikalske politicke retorike, onda ce ovaj forum postati demagoski svinjac, kao i skupstina i bilo gdje se oni pojavljuju.

Edited by Steamroller, 22 October 2007 - 23:19.