Jump to content


Photo
- - - - -

Predlozi, pitanja, problemi


  • Please log in to reply
5647 replies to this topic

#5446 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 28 January 2018 - 23:43

Bilo bi kul ako neko moze da proveri ciji sam klon, odnosno koji su mi ostali trenutni/raniji nalozi, pa da zavrsimo sa tom pricom, nek bude da reportujem samog sebe.

 

Posto me stvarno davi da se pise o meni na temama koje su namenjene iskljucivo za pisanje o tenisu.


  • 1

#5447 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 29 January 2018 - 00:06

Koliko moze moderatorskim alatkama da se proveri nisi klon.
  • 2

#5448 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 29 January 2018 - 00:07

Koliko moze moderatorskim alatkama da se proveri nisi klon.

Hvala puno.


  • 0

#5449 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 January 2018 - 00:23

https://imgur.com/jwkcCrF

 

:hail: :lol:


  • 3

#5450 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 29 January 2018 - 00:27

Jos titov plus i igrica obrnuta :D
  • 1

#5451 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 January 2018 - 00:29

Jos titov plus i igrica obrnuta :D

 

tito kupio novi laptop i stalno je na proksiju zato i ne mozete da ga provalite :D


  • 1

#5452 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 January 2018 - 16:29

Molim moderaciju za jedno razjasnjenje:

 

Jeste, pomenuo je politiku, shame on him. But, ovde se organizaciona diskreciona prava tumače po tom ključu. Kod “nas” je apsolutno sve politika, jer nam je društvo pretpolitičko. No to, slažem se nije (odnosno ne bi trebalo biti) tema.

No, “mi” znamo bolje. “Nas” ne mogu prevariti, niti su nas od pomenute 8. CK SKJ. Je ‘l tako?
A ovo bahato skrnavljenje legende ovog sporta, što nam nosi ime PDFa, govori o jednoj nekulturi, i to sportskoj, i o jednom ogromnom kompleksu...

 

Ako moram da prevodim, omalovažavanje/nazivanje pogrdnim imenom/pljuckanje po velikanu ove igre govori o nekulturi (sportskoj) i jednom kompleksu (koji ne dozvoljava da se tuđi uspeh adekvatno vrednuje/poštuje).

 

Da li se ovde trazi zastita Imena i Dela (u najboljoj tradiciji CK SKJ)? Ako se ne varam pre izvesnog broja godina je objasnjeno da je DOZVOLJENO pljuckanje po svima i svakome (javne su licnosti) na svim temama osim na onim posvecenim XY igracu/igracici (te su fanovske i tu je zabranjeno). I u skladu s time je recimo regularno pljuckano po Ani Ivanovic, a i dan danas se to desava s Endijem Marijem, nekim Karenjo Bustom i slicnima (tipa Djokovic).

 

Ako je od sada zabranjeno bahato skrnavljenje legende ovog sporta, sto nam nosi ime PDFa, molim razjasnjenje da li se to odnosi SAMO na GOATa sporta, sto nam nosi ime PDFa, ili i na druge legende.

 

Ako se odnosi i na druge legende molim da se napravi lista tih legendi za koje nije dozvoljeno omalovazavanje / nazivanje pogrdnim imenima / pljuckanje. Da li u ovu kategoriju spadaju Wilander, Mekinro, Ivanisevic, Kes itd.? Da li samo oni koji su u The International Tennis Hall of Fame ili ima neki drugi kriterijum po kome se ova list formira (posto Kafeljnikov nije na ovoj listi a Safin jeste - je li onda zabranjeno pricati o njegovom izboru zena?).

 

Ako jos niste napravili listu vec ce se ona formirati na osnovu zahteva forumasa evo da se onda i ja pridruzim koleginom zahtevu i zatrazim zastitu Imena i Dela Sabana od Montekarla i Pirgavog Skota.

 

Takodje molim da se malo detaljnije objasni sta se tacno smatra pod omalovazavanjem  necijeg uspeha koji se ne vrednuje adekvatno i  ne postuje. Moramo li za svaku titulu ili pominjanje imena doticne legende da stavljamo u svaki post jedan ovakav smajli :hail: ili je dovoljno da samo stavimo ovaj :thumbs:  ili pak ovaj :+1: ?

 

Takodje me zanima da li se sve ovo odnosi iskljucivo na muski tenis ili se podrazumeva da se odnosi i na zene? Smeju li da se opljunu Serena i Sarapova, Stefi Graf, Enan, Margaret Kort ili je to sada zabranjeno? *

 

Unapred se zahvaljujem.

 

* kad smo vec kod toga sta je dozvoljeno a sta ne: da li je od sada zabranjeno pljuvanje i omalovazavanje zenskog tenisa ili i dalje moze da se tretira kao nize vredan? Sme li se i dalje omalovazavati antitenis Karoline Woznjacki ili je to sada zabranjeno posto je ona sad osvajacica GS titule?


Edited by wwww, 30 January 2018 - 16:36.

  • 1

#5453 Cukuru Tazaki

Cukuru Tazaki
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 30 January 2018 - 16:37

Mislim da bismo svaki post trebali da pocnemo sa:

"Svaka cast Federeru"

Poznato, zar ne?


  • 1

#5454 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 30 January 2018 - 16:54

hahahahaah, ovaj post je vrhunac  :lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:

na forumu gde su navijaci Feda izumreli i veoma se dobro zna razlog, osim McL koji je uporan i mene koja se pojavljujem pa nestajem, nesto ovako se postavi  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:


  • 0

#5455 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 January 2018 - 16:59

hahahahaah, ovaj post je vrhunac  :lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:

na forumu gde su navijaci Feda izumreli i veoma se dobro zna razlog, osim McL koji je uporan i mene koja se pojavljujem pa nestajem, nesto ovako se postavi  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

A to treba da i Fedovi navijaci budu zasticeni Zakonom o zastiti Imena i Dela?

 

IzumrEli su i navijaci Endija Marija na ovom forumu pa ne videh da trazis da njegovo Ime i Delo bude zasticeno od pljuckanja.


Edited by wwww, 30 January 2018 - 17:05.

  • 0

#5456 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 30 January 2018 - 17:15

Ja ne vidim da sam igde glorifikovao Federera ili tražio zaštitu lika i dela istog.

Pogledaj malo sled ove diskusije pre mog posta. O čemu se i na koji način priča. Kako se tretiraju neistomišljenici. Ko koga proganja.

Kada je losmi prosipao svoje “mišljenje” o Nadalu - reagovao sam.

Kada je McL nipodaštavao presudni uticaj igre Đokovića na “Choukerera” - reagovao sam.

Ja tu vidim konsekventnost.
Jednostavno taj krov nema baš nikakve veze sa njegovim uspehom.

Mediji se ubiše da izanaliziraju njegovu motivaciju, posle svih tih godina; želju da se igra, da se pobeđuje, da se ostavi trag; šta ga to gura, kako uspeva da istraje... ovde krov, pa zombi, pa makarondžija, pa ruka ruku mije, pa krov.

Mislim, kao i tokom onog US opena sa Wawom. Ako je vama dobro - onda ništa. :)
  • 0

#5457 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 January 2018 - 18:27

Cekaj malo. Dragan napise kako je prethodna diskusija posledica Dve Srbije (parafraziram, posto je problematicni deo izbrisan), gde se misli da je

Napredna, ispravna, moderna (ne "naprednjacka") Srbija = navijaci Feda

Nazadna, nacionalisticka, zatucana ... Srbija = navjaci Djokovica

sa cim se ti apsolutno slozis, i onda se cudis sto ja to nazivam etiketiranjem? Ne vidis da postoji razlika medju navijacima Djokovica na ovom forumu? Ako se ne varam, samo je Karamba posredno nazvao Feda zmijom, drugih pogrdnih imena nije bilo. Ostalo je bilo standardno prepucavanje, kao i obicno. The O je dobio upozorenje od moderatora o spekulacijama da li je neko klon ili nije.

 

A sto se tice zatvaranja krova za finalni mec muskog singla, da, postoji opravdani razlog da se dovodi u pitanje odluka organizatora i zasto je ona donesena. I bez obzira da li je u pitanju Fed (ili Marsal Tito) ne vidim zasto bi od svih bas TI dovodio u pitanje raspravu o tome. Pogotovu sto se u svom postu pozivas na sednice CK KPJ. Valjda je bilo dosta nedodirljivih i zastite Imena i Dela. Pa Djokovic i njegove odluke (Imaz, zena, grljenje drveca, veganstvo) su cereceni na sve strane od strane njegovih navijaca i onih koji to nisu, pa nije bilo problema sto se o tome pise.

 

Niko s ovog foruma ne zna sta se tacno odvijalo izmedju Feda i njegovog tima, Cilica i njegovog tima s jedne strane i organizatora (i to je cinjenica). Imas izjave dvojice igraca koje su odgovori na konkretna pitanje (treba voditi racuna o tome sta je tacno pitano i sta je tacno odgovoreno) u ciju iskrenost ne simnjam. Ali imas i prethodnu praksu tog istog turnira (samo dan pre toga za zenski mec nije bilo ni pomena o zatvaranju krova, a Simona je zavrsila u bolnici zbog dehidratacije - tad nije bilo govora o zastiti zdravlja sportista). Da ne pominjem to sto je tzv. WBGT granica predjena za samo 0,1 pola sata pred mec (a za pretpostaviti je da mesec ne bi dodatno zagrevao vazduh tokom noci ;) ), a iz ovog dole sledi da zapravo nije ni trebalo da bude koriscena kao kriterijum vec korigovana formula za uslove kada nema solar radiation (sto ce reci nocne meceve):

 

The wet-bulb globe temperature (WBGT) is a type of apparent temperature used to estimate the effect of temperature, humidity, wind speed (wind chill), and visible and infrared radiation (usually sunlight) on humans. It is used by industrial hygienists, athletes, and the military to determine appropriate exposure levels to high temperatures. It is derived from the following formula:

WBGT=0.7Tw+0.2Tg+0.1Td

where

Indoors, or when solar radiation is negligible, the following formula is often used:

WBGT=0.7Tw+0.3Tg

 

Videla sam negde proracun po ove dve jednacine za taj dan i uslove neposredno pred mec (ne mogu sada da nadjem) gde je upotreba druge znacila da se ne prelazi granica koja inicira zatvaranje krova. Plus sto nije bio ispunjen drugi kriterijum za primenu heat policy: da temperatura vazduha predje 40°C.

 

Pa jos na to dodas informaciju da je Tennis Australija u poslu s Fedom oko Laver Cupa (a znas da treba pratiti kretanje novca kad ti nije jasno sta se desava), da se na sve strane pise o tome da Federer kao najpopularniji igrac donosi najvise para, da se borio za osvajanje jubilarne 20. GS titule (posto je prethodno Australian Openu bilo "uskraceno" da proslavi Fedovo izjednacavanje Samprasovog rekorda - da to je bila ona pobeda nadala 2009-te kada je Fed plakao a ceo stadion ukljucujuci Lavera kao da je bio na parastosu, pa su pokvarili Nadalov trijumf i osvajanje prve AO titule, prve betonske GS titule) - vec su bili spremili trofej tim povodom (predat mu kad je izasao s terena). E sad mi reci da nema osnova da spekulisemo zasto i kako su neke odluke organizatora donosene i da dovodimo u pitanje regularnost i ferplej.

 

Takodje, nisu samo srBski naciJonalisti postavljali pitanje u vezi ovoga, Greg Rusedski sigurno nije srpski/srBski nasi(J)onalista, a i on se pitao sta se desava i koji je sad fazon.

 

Da se ja pitam spustili bi ovu granicu za prekidanje meceva na razumnu vrednost (od pre neku godinu), pa bi na dan kada je vrucina ekstremna mecevi pocinjali od npr. 10 ujutro do negde oko podne (ili kada se predje korigovana granica), kada bi mecevi na terenima bez krova bili prekinuti do uvece, kada uslovi postanu normalniji, a oni na 3 terena s krovom bi bili nastavljeni posle zatvaranja krova. Svi tereni imaju osvetljenje, tako da ne bi bilo problema da se zavrse, gledaocima, skupljacima loptica, linijskim sudijama bi takodje bilo prijatnije. Gledao bi se tenis a ne prezivljavanje. Kako mogu da zaustave igru kad pada kisa, tako mogu i kad je prevelika vrucina.


  • 0

#5458 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 30 January 2018 - 18:33

Stani...jel to neko stvarno usporedio navijače Đokovića sa naprednjacima a navijače Feda sa progresivnom strujom u Srbiji. I da li je tačno da ih ima koji su se s tim složili. 


  • 0

#5459 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 January 2018 - 18:34

Stani...jel to neko stvarno usporedio navijače Đokovića sa naprednjacima a navijače Feda sa progresivnom strujom u Srbiji. I da li je tačno da ih ima koji su se s tim složili. 

Nije bukvalno, vec se pominjalo da je sve ovo sto se pise posledica dve Srbije (to je Zoe korigovala). Ne secam se sad tacno kako je bilo napisano, ali je bilo ocigledno da se misli na ovo.


Edited by wwww, 30 January 2018 - 18:36.

  • 0

#5460 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 January 2018 - 18:45

Nije bilo ocigledno i nije se mislilo na to.
  • 0