Jump to content

Photo
- - - - -

Predlozi, pitanja, problemi

• Please log in to reply
5433 replies to this topic

#31 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 11 February 2008 - 20:14

Ma jeste da ne valja kad je sve sistematizovano, nekako nema drazi. Sa druge strane, ja recimo volim da mi ne promakne nista (znaci uglavnom sve procitam) od onoga sto se pise na forumu, pa ako je mnogo tema, tu se lako pogubiti. Tj. moze mi (ne daj Boze :rolleyes:) promaci neka "vazna" informacija. Tako da .......ne znam, ajd' sad budi pametan tu. Valjda da se nadje neka sredina.
Mogu se u jednoj temi objediniti i ATP i WTA ako se npr. igraju u isto vreme, mislim da taj vremenski princip ne bi bio los, tako se ne bi rasplinjavali na previse topica.
  • 0

#32 yakamoz

yakamoz
  • Members
  • 88 posts

Posted 11 February 2008 - 20:32

Čelengeri
ATP turniri
WTA turniri
Grand slamovi
Championships

jedan topic pod nazivom masters serija

Za Davis Cup i Fed Cup zadržati postojeće topice

Ovo mi izgleda sasvim OK. Razvrstano je, ali ne preterano izdeljeno.
  • 0

#33 wwww

wwww
  • Members
  • 14,753 posts

Posted 11 February 2008 - 20:46

Mada kada malo bolje razmislim , pošto sam ipak mnogo aktivniji na jednom drugom forumu koji ima pdf ostali sportovi i u okviru njega topic tenis gde ide sve i svašta , ako ovaj forum ima poseban pdf samo za tenis onda bi bilo glupo štedeti na topicima.

Ako mislimo na isti forum (onaj koji je ovde zabranjeno da se pominje) onda je novost da su i oni sad dobili podforum Tenis.
  • 0

#34 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 February 2008 - 21:00

... pošto sam ipak mnogo aktivniji na jednom drugom forumu ...

:rolleyes: :)
Ti imas drugi forum? Varaš nas?
:huh:
  • 0

#35 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 11 February 2008 - 21:45

nije losa ideja imati posebne topice za vece turnire koji nisu ni mastersi, ni grend slemovi, ali to je vec komplikovano.
ma neka zavlada totalna anarhija i nek svako otvara topic za sta mu se zeli. :)

Nije uopshte komplikovano. Ja stalno ponavljam - otvarajte teme slobodno. Ali vodite se nekim smernicama. Na primer, bilo je "Otvoreno prvenstvo Australije u tenisu leta gospodnjeg...." U tenisu? Na pdf-u tenis? Ma ne nego u bocanju. ;) Australian Open 2008 i cao. Doha, Queens, Dzibuti.... shta god.

a nekad je i striktna segmentacija smor sa suprotnim efektom.. kao shto smara da odem do wtaworld ili menstenis, pa da bih procitao neku bezveznu meni u tom momentu interesantnu informaciju, prolazim dril - teniseri - teniseri iz srbije, ime tenisera, chat o dotichnom teniseru..
ovako dodjem ovde a neki nadahnuti domacin otvorio temu - "Djokovic opsovao navijacha iz drugog sedishta levi red srednje tribine".. milina...

Da ali ovde ipak postoje neke smernice, kontrolishemo se, (bar za sada). Kad je neko nov, pa ne moz da skonta gde je shta, ja premestim il obrishem i cao. A i kad bi bash bilo sve toliko zatrpano da ne moz da nadjesh, ti idi na search i sve super.

Mogu se u jednoj temi objediniti i ATP i WTA ako se npr. igraju u isto vreme, mislim da taj vremenski princip ne bi bio los, tako se ne bi rasplinjavali na previse topica.

Ali zashto stalno imate problem sa rasplinjavanjem. :D Nishta se ovde ne rasplinjava. Sve je tu. Ako se neshto rasplinjava to su pitanja i predlozi koji iako imaju svoj topik, pa joshte pinovan, nekako nichu svud redom. :rolleyes: Shta bi tek bilo kad bi sve to bilo zguzvano u jedan il 2 topika, ne smem ni da pomislim.
Pliz, ovde od sad sve slichne nedoumice u pogledu pdf-a.

Ono shto meni ne shtima kod zbudzenih topika je npr.: ja u decembru 2008. dodjem i interesuje me neshto u vezi Dohe, ja treba da se igram pogadjanja stranica dok nadjem to. A mozda i nije bilo u Dohi... :huh:

Dakle molim da ovde izlozite svoje ZA i PROTIV, uz obrazlozenje. Mada opet ponavljam: slobodno otvarajte teme kakve god. Valjda zato i postoji moderator da sredjuje, brishe, premeshta.... Secam se na pochetku rada pdf-a je neko bio u fazonu, tipa na Tenis 2007: "OMG! Imam jako vaznu vest u vezi Martine Hingis, ali ne znam shta da radim!" 0:)
  • 0

#36 dijego

dijego
  • Members
  • 570 posts

Posted 12 February 2008 - 00:05

da, ali draz nije ta kad bi ono sto ti sto zelis da napishesh vec unapred i pre nego sto napishesh automatski trebalo da potpadne pod neku unapred definisanu grupu

recimo, dodjem u temu koja se zove Doha 2008, i napishem - kako je lepa suknjica ova zuta sto nosi Golovin u danasnjem mechu sa Sharapovom, a inache jeste videli bekend Sharapove, popravio se u poslednje vreme, ko zna mozda joj je Nole malo davao chasove.. i onda dodje moderator i prvu recenicu premesti u Oprema i ostalo, drugu ostavi a treci deo u Izvan i iza turnira..

Edited by dijego, 12 February 2008 - 00:09.

• 0

#37 We lose every week

We lose every week
  • Members
  • 54,579 posts

Posted 12 February 2008 - 09:28

Ako mislimo na isti forum (onaj koji je ovde zabranjeno da se pominje) onda je novost da su i oni sad dobili podforum Tenis.

Ne mislimo na isti forum! I zaista ne znam da je neki forum ovde zabranjen da se pominje.
  • 0

#38 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 12 February 2008 - 17:13

Ti imas drugi forum? Varaš nas?

:huh: :rolleyes:
  • 0

#39 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 03 April 2008 - 09:35

Ne znam, da li se obracam Mashi ili Vesni, ali ko god da sada radi moderaciju, neka mi molicu lepo odgovori, zasto je i dole kvotovan post premesten na deponiju. Nema ni reci o grickalicama u njemu. Za sve ostale postove mi je jasno i ne zalim se.

Drugo pitanje - Ko je sada nas moderator, da znam za ubuduce?

Citas mi misli. Bas sam razmisljala, kako nam dugo nema svedoka saradnika i njegovih analiza. Nadam se, da ce se vratiti.

Nadal pobedio. Uplasih se nakon 1. seta, ali na kraju je ne samo pobedio Blake-a, vec ga je pregazio u trecem.
Blake je 1 1/2 set igrao maltene bez greske, sve mu je ulazilo. Ali kad ga je Rafa brejknuo, raspao se.

Neka Rafa udje u finale i potom izgubi od Tipse. :rolleyes:

• 0

#40 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 03 April 2008 - 10:20

Ne znam, da li se obracam Mashi ili Vesni, ali ko god da sada radi moderaciju, neka mi molicu lepo odgovori, zasto je i dole kvotovan post premesten na deponiju. Nema ni reci o grickalicama u njemu. Za sve ostale postove mi je jasno i ne zalim se.

Ja radim moderaciju, ali sam pozvala "vishu instancu" i ona je reagovala kako je mislila da treba. Svega ovog ne bi bilo.... Al vidim da je delovalo.
  • 0

#41 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 April 2008 - 10:39

evo ovako: :huh:

tvoj post je poslednji u nizu, i u njemu je kvotovan post koji je splitovan u posebnu temu. iskreno, dvoumila sam se oko poslednja dva posta, i oba su priključena splitu tek da bi split imao logičan sled i kraj, tj. da se svi postovi koji su citirani nadju na jednom mestu. drugo rešenje je bilo da se tvoj post edituje, tj. izbaci citat prethodnog. kako to nije praksa na ovom pdf-u, učinilo mi se neprilkadnim da reagujem na taj način.

mislim da nije nikakav problem da isti post, samo bez citirane rečenice, ponovo staviš na temu na kojoj si prvobitno postovala. verujem da će se i masha složiti sa mnom.

inače, masha je moderator ovog pdf-a, a ja kao super moderator imam mogućnost da pomognem na svakom pdf-u na forumu, ukoliko je moderator odsutan ili zatraži savet ili pomoć. u svakom slučaju, ništa strašno. :rolleyes:

Edited by Vesna, 03 April 2008 - 10:41.

• 0

#42 wwww

wwww
  • Members
  • 14,753 posts

Posted 22 April 2008 - 11:50

Ja cu morati da pochnem da banujem, vidim ja :rolleyes:

Masho, da li to znaci da je zabranjeno da se napise i jedna jedina recenica koja nema veze s trenutnim desavanjima na teniskim terenima? Ako je dozvoljeno samo da se postuje trenutni i konacni rezultat, kao i komentar vrste udaraca itd. i nista drugo (npr. da li trenutno pada kisa, pa se ne igra, ili je kamera postavljena lose/nezgodno, pa se ne vidi loptica i ne moze da se prati mec, ili ima smetnji u prenosu (kao npr. finale Charlstona kada je dolazni signal iz USA pri kraju 2. seta nestao, ili pojava cira na licu Federera sto verovatno znaci pad imuniteta, a to znaci da nije u tip-top formi...), onda ne vidim smisao postojanja ovog podforuma. Svi mozemo pratiti live score, a neki cak i prenos.
A mozda je ovaj moj komentar na ovoj temi takodje izasao iz teme, te zasluzujem banovanje? :huh:
  • 0

#43 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 22 April 2008 - 11:58

Nadam se da ste shvatili da treba da pishete sve na svom mestu. Pa shto je enamat otvarala topic ako vi jurcate svud redom. :rolleyes: Zvacu Vesnu, posle Vesne trava ne raste. Ni ovde, ni u crnoj gori. Pa chak ni na Wimbldonu. Nemojte da me terate da psujem. Znate da sam samo dva puta mozda opsovala u svom zivotu :huh:
  • 0

#44 wwww

wwww
  • Members
  • 14,753 posts

Posted 22 April 2008 - 12:00

Hm, izgleda da je bolje da se sami banujemo s ovog podforuma, makar cemo imati priliku da pisemo na nekom drugom podforumu u okviru foruma B92 (ili da se definitivno "iselimo" odavde).
  • 0

#45 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 April 2008 - 12:10

ne bi bilo loše da spustimo loptu. :rolleyes:
  • 0