Jump to content


Photo
- - - - -

Predlozi, pitanja, problemi


  • Please log in to reply
5647 replies to this topic

#16 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 15 November 2007 - 21:21

Pitanja u vezi sa pinovanim temama.

Ako otvorimo posebne teme za Noleta, JJ i Anu, a zatim ih pinujemo, kog tipa da budu te teme? Da se ogranichimo na vesti, intervjue, videooeoove, tipa copy/paste? Shta mislite o tome i koji su vashi predlozi? Takodje da li da postoji neka posebna tema tog tipa za ostatak nashih tenisera?

Pa najopstije moguce, bez ikakvih vestackih ogranicenja. Sa druge pak strane ove ostale teme koje nisu pinovane bi se "demokratski" u skladu sa aktuelnoscu same dizale i spustale, a tu ce osim aktuelnih turnira neke odredjene nedelje biti i neki od ostalih tenisera poput Janka, Pasanskog, Troickog, Federera, Nadala, Enan, Sarapove... kao i sve ostale moguce teniske teme. Naprimer da smo i ove godine imali takvu situaciju od pocetka i ja hocu danas da posaljem neki komentar o Djokovicu - ja bi sam procenio da li se tu vise radi o nekim opstim stvarima vezanim za njega ili vise za njegov nastup na aktuelnom Masters Kupu i u skladu sa tim odlucio na kojoj temi to da posaljem (pinovanoj "Novak Djokovic" ili aktuelnoj "Masters Kup"). Meni bar tako deluje najprirodnije, a isto mislim da je bolje da ove pinovane teme budu npr. oblika "Novak Djokovic", a ne recimo "Novak Djokovic 2008".
  • 0

#17 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 20 November 2007 - 10:51

Pitanja u vezi sa pinovanim temama.

Ako otvorimo posebne teme za Noleta, JJ i Anu, a zatim ih pinujemo, kog tipa da budu te teme? Da se ogranichimo na vesti, intervjue, videooeoove, tipa copy/paste? Shta mislite o tome i koji su vashi predlozi? Takodje da li da postoji neka posebna tema tog tipa za ostatak nashih tenisera?


Na temama o aktuelnim turnirima komentarisemo Aninu igru, a na temi "izvan turnira" pokrivamo ostale stvari. Ne vidim o cemu bi pisali na temi (pa jos i pinovanoj) "Ana Ivanovic". Mislim da ne treba preterivati sa pinovanjem i da je ok ostaviti gore samo ove tri teme koje su i sada, a temu tenis2007 zahvaljujuci kojoj smo i dobili podforum otpinovati i poslati uz najvise pocasti u zasluzenu penziju.

Kad vec imamo podforum za dogodine imam predlog da se malo igramo prognozera i oformimo nasu ligu. Znam da na ATP i WTA sajtu postoji tenis fantazi, ali ne znam na kom principu radi (znam kako to ide za basket), a ako vec ne mozemo tako nesto organizovati onda jednom sedmicno organizovati prognoziranje pobednika ili finalista (ili ucinka nasih) na aktuelnim turnirima, bilo bi previse prognozirati pojedinacne meceve jer ljudi nisu vezani svakodnevno za forum. Ako se slazete sa mojim predlogom imamo mesec dana da smislimo pravila i nacin bodovanja.
  • 0

#18 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 20 November 2007 - 15:46

Ako se slazete sa mojim predlogom imamo mesec dana da smislimo pravila i nacin bodovanja.

A nagrade? :rolleyes:
  • 0

#19 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 19 December 2007 - 18:07

Moze neka tema sa spiskom korisnih i najposecenijih sajtova. Mene strasno nervira sto na ovom zenskom sajtu nema "Ranking Points Breakdown" kao na muskom sajtu. Imao sam ranije neki link sa takvom statistikom za zene ali mi se nesto bookmark s*ebao i sad ne mogu da ga nadjem(mada je i ta opcija na tom sajtu bila mnogo losija nego na muskom).

Znaci predlog:
Neko ko ima dosta takvih linkova neka otvori temu i neka da opis za svaki. Ostali neka dodaju, a pokretac teme moze i da edituje svoj post i da dodaje tudje linkove.

Edited by deeps, 19 December 2007 - 18:08.

  • 0

#20 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 02 January 2008 - 22:55

predlazem problemsko pitanje

lutajući reporter tuta bugarin
nežno šapće sneguljici
dok patuljci ruju
u rudnici
  • 0

#21 kenethparker

kenethparker
  • Banned
  • 64 posts

Posted 03 January 2008 - 06:29

predlazem problemsko pitanje

lutajući reporter tuta bugarin
nežno šapće sneguljici
dok patuljci ruju
u rudnici



Mora da je u pitanju ocigledna namera autora da ne iskace iz zadane teme.
Inace ne vidim drugog razloga za ovako prekratak komentar. :rolleyes:
  • 0

#22 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 08 January 2008 - 22:36

Mora da je u pitanju ocigledna namera autora da ne iskace iz zadane teme.
Inace ne vidim drugog razloga za ovako prekratak komentar. :rolleyes:



majes
u prau si stoposto
moro sam dase izistinski bacim na zadatu temu
jar mije ona fina mudoratorka spendigreom isva četir razreda male mature
neka jedna ovde tu masha ušiljila pisamce u moi samducet daviš samo
kae tiona meni da neće više da toreliše takvo ponašanje
i pisanje mimo zadate teme od sfačemu semod tenisu
jar ona ti njega tolko vole
toes tenisa
i
ja ondak štaću
reko da mise sad još tu i ne rasplače
zanjim toes dabome za tenisom
kaem ajda joi ga udovoljim
fino i kurturološki
jalpošteno
jaltako
jalda


lep koi slika
dobar ko leba
obaška uzto kurturan i fin
e
to vije vaš lutajući remporter tuta bugarin
  • 0

#23 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 11 February 2008 - 17:46

Igra li Novak ove nedelje u Marseju? Ima li neko informacije? Znam da ovo nije tema za to, ali ne znam kakav je dogovor-otvaramo svake nedelje novu temu ili o obicnim turnirima raspravljamo na jednoj temi, onoj o ATP i WTA u 2008.? :rolleyes:
  • 0

#24 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 February 2008 - 18:19

Igra li Novak ove nedelje u Marseju? Ima li neko informacije? Znam da ovo nije tema za to, ali ne znam kakav je dogovor-otvaramo svake nedelje novu temu ili o obicnim turnirima raspravljamo na jednoj temi, onoj o ATP i WTA u 2008.? :rolleyes:

Nakon ovog tvog pitanja otišla ja do našeg pinovanog topika o dogovorima i predlozima, a tamo vidim da čak ni tuta bugarin nije uspeo da reši problem podele topica.
Moje misljenje je da je ovo kako je sad (zajedno ATP i WTA) prenatrpano a otvaranje novog topica za svaki turnir je opet previše.

Zar ne bi bilo optimalno:

Čelengeri
ATP turniri
WTA turniri
Grand slamovi
Championships

U tom slucaju se nece puno toga preklapati a pokricemo sve dogadjaje.
  • 0

#25 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 11 February 2008 - 18:43

Nakon ovog tvog pitanja otišla ja do našeg pinovanog topika o dogovorima i predlozima, a tamo vidim da čak ni tuta bugarin nije uspeo da reši problem podele topica.
Moje misljenje je da je ovo kako je sad (zajedno ATP i WTA) prenatrpano a otvaranje novog topica za svaki turnir je opet previše.

Zar ne bi bilo optimalno:

Čelengeri
ATP turniri
WTA turniri
Grand slamovi
Championships

U tom slucaju se nece puno toga preklapati a pokricemo sve dogadjaje.


Na moje prvo pitanje odgovorila enamat, na onom drugom topiku.

Podrzavam tvoj predlog o ovakvoj podeli tema. (Podigla dva prsta i strogo gleda one koji to nisu uradili :rolleyes: )
Sta ostali uvazeni forumasi naseg cenjenog pdf-a misle o tome? :huh:
  • 0

#26 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 11 February 2008 - 19:38

Na moje prvo pitanje odgovorila enamat, na onom drugom topiku.

Podrzavam tvoj predlog o ovakvoj podeli tema. (Podigla dva prsta i strogo gleda one koji to nisu uradili :rolleyes: )
Sta ostali uvazeni forumasi naseg cenjenog pdf-a misle o tome? :)


Mislim da je to potpuno nebitno :huh: al hajde...

Za Davis Cup i Fed Cup zadržati postojeće topice. Kako slamovi budu dolazili i prolazili otvarati i zatvarati odgovarajuće topice. Poseban topic otvoriti samo još za završni masters kup. Sve ostalo challengeri , atp turniri , wta turniri , mastersi etc. u odgovarajući topik koji već postoji. Sve to bi uz neke postojeće topice trebalo da bude dovoljno.
  • 0

#27 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 11 February 2008 - 19:45

Mislim da je to potpuno nebitno :rolleyes: al hajde...

Za Davis Cup i Fed Cup zadržati postojeće topice. Kako slamovi budu dolazili i prolazili otvarati i zatvarati odgovarajuće topice. Poseban topic otvoriti samo još za završni masters kup. Sve ostalo challengeri , atp turniri , wta turniri , mastersi etc. u odgovarajući topik koji već postoji. Sve to bi uz neke postojeće topice trebalo da bude dovoljno.

Kako narod ishte. Mada ne vidim zashto bi se shtedeli. Chelendzeri i manji turniri ok, ali zashto da ne budu posebno veci turniri? Kome to smeta? I zashto da se zatvaraju topici?
  • 0

#28 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 11 February 2008 - 20:01

Kako narod ishte. Mada ne vidim zashto bi se shtedeli. Chelendzeri i manji turniri ok, ali zashto da ne budu posebno veci turniri? Kome to smeta? I zashto da se zatvaraju topici?


Mislim , opet to je samo moje mišljenje , da je ključanje i odlaganje topica koji više nisu aktuelni potrebno da bi se sprečila gužva , ali ti si moderator ti to bolje znaš.
S druge strane kako ćeš odrediti granicu koji je turnir dovoljno veliki da bi se za njega otvorio poseban topic. Ako misliš na Masterse , onda je dovoljno otvoriti jedan topic pod nazivom masters serija ali to sam izostavio iz prethodnog predloga jer bih onda , da bi izbegao optužbe za muški šovinizam :rolleyes: , morao predložiti i odgovarajući topic "Tier 1 turniri " a to mi ipak izgleda malo rogobatno.

Mada kada malo bolje razmislim , pošto sam ipak mnogo aktivniji na jednom drugom forumu koji ima pdf ostali sportovi i u okviru njega topic tenis gde ide sve i svašta , ako ovaj forum ima poseban pdf samo za tenis onda bi bilo glupo štedeti na topicima.

edit: možda ne bi bilo loše da ovo raspravu nastavimo na predlozima ili kako li se već zove odgovarajući topic da ne bismo bili offtopic.

Edited by gmboki, 11 February 2008 - 20:05.

  • 0

#29 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 11 February 2008 - 20:02

Čelengeri
ATP turniri
WTA turniri
Grand slamovi
Championships

Na ovaj predlog bi samo jos dodala posebne topice za svaki Masters, mada sto kaze Masha nije losa ideja imati posebne topice za vece turnire koji nisu ni mastersi, ni grend slemovi, ali to je vec komplikovano.
ma neka zavlada totalna anarhija i nek svako otvara topic za sta mu se zeli. :rolleyes:

Edited by enamat, 11 February 2008 - 20:03.

  • 0

#30 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 11 February 2008 - 20:04

a nekad je i striktna segmentacija smor sa suprotnim efektom.. kao shto smara da odem do wtaworld ili menstenis, pa da bih procitao neku bezveznu meni u tom momentu interesantnu informaciju, prolazim dril - teniseri - teniseri iz srbije, ime tenisera, chat o dotichnom teniseru..
ovako dodjem ovde a neki nadahnuti domacin otvorio temu - "Djokovic opsovao navijacha iz drugog sedishta levi red srednje tribine".. milina...

Edited by dijego, 11 February 2008 - 20:04.

  • 0