Jump to content


Photo
- - - - -

Slušalice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 22 October 2007 - 11:19

Pitanje je prosto... Trebaju mi neke slušalice koje bih koristio na poslu i trebaju mi saveti. S obzirom da bih ih koristio po nekoliko sati dnevno, ne bi trebale da budu bubice (zar ne? ). Svi predlozi su dobrodošli.
Hvala.

#2 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 22 October 2007 - 12:42

Mnogo toga zavisi od tvojih potreba, budžeta i okolnosti u kojima ćeš ih koristiti (da li si sam u kancelariji, da li ćeš ih uštekavati u kompjuter ili neki drugi uređaj, da li ti je bitniji komfor ili zvuk ili nešto između.. Da li hoćeš "prave" slušalice, one što se kače oko vrata, na uši..) Uglavnom za svaku situaciju može da se nađe rješenje. :rolleyes:

Dobar informativni starter može da bude tekst sa Headrooma:

ovdje

Tu se pominju mnogi fini modeli raznih veličina i cjenovnih rangova. Od 15 do 70-ak dolara.

Veoma dobre recenzije za svoj cjenovni rang dobijaju:

Posted Image
Sennhneiser px100

Posted Image
AKG k81

Ako hoćeš ozbiljniju spravu, ima i to, ali košta više.

Ja na poslu imam samo bezvezne bubice koje dobih uz neki plejer. Koristim samo lijevu ili desnu i muzika je tiha, jer mi je potrebno da čujem kolege. Tvoja situacija može biti sasvim drugačija.

Edited by autsajder, 22 October 2007 - 12:57.


#3 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 22 October 2007 - 12:45

Ovakve potpuno izoluju od okoline (ne preporučujem u saobraćaju). U kutiji su i male gumene navlake u tri veličine, u zavisnosti od širine ušnog kanala. Iako nisu skupe, zvuk je bolji čak i kada je tih (zapravo, moguće je slušati tihu muziku u graji.

Attached Files


Edited by yossarian, 22 October 2007 - 13:00.


#4 silent

silent
  • Members
  • 22 posts

Posted 22 October 2007 - 16:30

Ima li neko ideju gde u BG mogu da se kupe gorepomenute slusalice?

#5 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 22 October 2007 - 21:37

Poruci sa interneta, samo pazi da nisu fake.

Kod nas u Srbiji Senn imas u Tehnomaxu na NBGDu i u 4audio.

#6 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 22 October 2007 - 22:27

Evo, ja bi ti preporucio SonyEricsson slushke, HPM-70. Isti fazon kao i ove gore - intimne bubice. Kostaju 1200 dinara. Pre njih sam se ganjao sa raznim modelima, markama, ... al kad sam kupio SE telefon walkman serije i dobio njih uz njega.. moj zivot se promenio. Fantasticno eliminisu spoljasnju buku, daju fenomenalan zvuk(samo moras da utvrdis koja od tri velicine gumica sto ih dobijes najvise odgovara), ma, prosto ne mogu da verujem da za te pare mogu da se kupe OVAKO dobre slusalice. B)
Za lokaciju prodavnice(Bg) gde se mogu kupiti, javi se na pm.

#7 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 25 October 2007 - 09:52

apple-ove sluske za ipod nisu lose...jeste da su bubice, ali sto se mene tice ok su..inace mislim da ih ima u mamutu....a ako bi nesto onako bas, bas...izasle su nove BOSE sluske sa noise cancelling sistemom...tricavih 300$
http://www.bose.com/...eadphones_index

#8 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 25 October 2007 - 11:48

a ako bi nesto onako bas, bas...izasle su nove BOSE sluske sa noise cancelling sistemom...tricavih 300$

Izašle su i Bose QuietComfort3 za 350. :rolleyes:

Aktivni noise cancelling sistem razvijen je za slušanje muzike u ekstremno bučnim sredinama. Ovakve sluške imaju svoje napajanje (baterije), a vanjsku buku "ubijaju" emitovanjem svojih kontrafrekvencija. To ima efekta, što potvrđuju, recimo, putnici u avionima, ali takođe kažu da sistem ujedno degradira kvalitet zvuka u poređenju sa pasivnim slušalicama. Znači, veoma su namjenski profilisane. Evo nekih mišljenja o noise cancelling generalno, ili o Bose sluškama.

Ako je cilj da se "ignorišu kolege" iz kancelarije, to se lako može postići "običnim" dinamičkim slušalicama zatvorenog tipa. Osim u slučaju da kolege huče kao boinzi..

Treći način da se efikasno ublaži spoljašnja buka jesu in-ear canal headphones. To je onaj tip slušalica koji je linkovao yossarian (nažalost, ne piše koji su to proizvođač i model, a ima ih bezbroj i, naravno, nisu svi iste cijene, niti kvaliteta). One se djelimično uvlače u ušni kanal, dihtuju do hermetičke blokade vazduha i jedinstvene su po tome što emituju zvuk takoreći direktno na bubnu opnu, pa je njih poželjno koristiti na umjerenim pojačanjima.

edit: yossarian linkovaO, sori

Edited by autsajder, 26 October 2007 - 10:16.


#9 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 25 October 2007 - 12:29

Treći način da se efikasno ublaži spoljašnja buka jesu in-ear canal headphones. To je onaj tip slušalica koji je linkovala yossarian (nažalost, ne piše koji su to proizvođač i model, a ima ih bezbroj i, naravno, nisu svi iste cijene, niti kvaliteta). One se djelimično uvlače u ušni kanal, dihtuju do hermetičke blokade vazduha i jedinstvene su po tome što emituju zvuk takoreći direktno na bubnu opnu, pa je njih poželjno koristiti na umjerenim pojačanjima.

Pa to su ove hpm. Ja jos ne naidjoh na spoljasnju buku koja mi je zasmetala. A svi znamo kakvi nasi autobusi umeju da budu. :rolleyes: Jutros me neki covek pita gde je stanica, da nije gestikulirao rukama i gledao u mene, nikad ne bi rekao da je nesto pricao.
Jos malo da lobiram za ove slushke - evo ti slika ispod, velicinu lako mozes da skontas ako ih uporedish sa dzekom pored. :)
Sto se zvuka koji emituju tice, ja prosto ne vidim kako bi mogao da bude bolji. Jednostavno, sve nijanse su prisutne, bas perfektan, najsitniji detalji se cuju..
I mnogo su lepe. :huh: ;)
Posted Image

#10 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 25 October 2007 - 12:41

Pa to su ove hpm

Čini mi se da nije isti simbol na tvojim i njegovim slušalicama. Mislim da to znači da nije isti proizvođač. :rolleyes: (u postu sam pomenuo njene, jer su mi hronološki prve došle na red)

Koristilo bi da sakupimo što više preciznih informacija - ime modela i malo utisaka ili referentnih linkova.

A ti si svoje lijepo opisao i drago mi je što ti se dopadaju.

edit: njenim - njegovim

Edited by autsajder, 26 October 2007 - 10:18.


#11 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 25 October 2007 - 13:13

Čini mi se da nije isti simbol na tvojim i njenim slušalicama. Mislim da to znači da nije isti proizvođač. :rolleyes: (u postu sam pomenuo njene, jer su mi hronološki prve došle na red)

Nisam mislio da su to bas te slusalice, vec da su i hpm in-ear slushke.

#12 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 25 October 2007 - 13:24

Yossarian je linkovala dobro poznat in-ear model Creative EP-630 slusalica koje su skoro identicne vrlo dobro poznatom modelu Sennheiser CX300.
Razlika je sto su CX300 malo vise bassy u odnosu na EP-630 ali i osetno skuplje.
Kod nas kostaju 56eur a njihov pandan EP630 su oko 3000din (ako mogu da se nadju).
CX300 se mnogo kopiraju i vecina slusalica na eBayu su upravo kopije.

Jos jednom, ako autor treda ne zeli bubice onda nek prihvati autsajderov predlog za Sennheiser PX100.

Edited by FriendOfTheEarth, 25 October 2007 - 13:24.


#13 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 25 October 2007 - 13:36

Nisam mislio da su to bas te slusalice, vec da su i hpm in-ear slushke.

Naravno, razumijemo se.

Yossarian je linkovala dobro poznat in-ear model Creative EP-630 slusalica koje su skoro identicne vrlo dobro poznatom modelu Sennheiser CX300.
Razlika je sto su CX300 malo vise bassy u odnosu na EP-630 ali i osetno skuplje.
Kod nas kostaju 56eur a njihov pandan EP630 su oko 3000din (ako mogu da se nadju).
CX300 se mnogo kopiraju i vecina slusalica na eBayu su upravo kopije.

Now we`re talking!

Jos jednom, ako autor treda ne zeli bubice onda nek prihvati autsajderov predlog za Sennheiser PX100.

Samo bih dodao da uvijek treba iskoristiti mogućnost da se sluške probaju prije kupovine, ako takva postoji. Nisam slušao px100, ali znam da ih svugdje hvale, kao i onaj AKG model.

Ovo je jedan vrlo fini topik. Posted Image

edit: AKG

Edited by autsajder, 25 October 2007 - 14:00.


#14 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 25 October 2007 - 14:00

Bas bi voleo da probam te od 56e, da vidim kako se cuju. Posto ja zaista ne znam kao bi zvuk mogao da bude bolji od ovog koji ja dobijam sa hpm-a.
Neko ce reci - ne moz' da znas dok ne probas. Al opet, nije ovo bas toliko komplikovana stvar, ako meni ove slushke emituju kompletan spektar, ja zaista ne vidim sta to vise mogu da dobijem od tih skupljih. Mozda da mi masiraju ushi? :rolleyes:

#15 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 25 October 2007 - 14:15

Prosto je, nisi probao pa ne znas :rolleyes:

Pre neki dan sam probao Sure E500 koje kostaju oko 350eur (bubice, inear) -- zvuce fantasticno...

*da, ima bubica za masne pare :huh: