Jump to content


Photo
- - - - -

Forumasi teniseri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#76 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 13 October 2009 - 07:00

Znam i ja za tu Djakovu radnju ali nisam nikad pazarila u njoj.Skoro smo kupovali reket za moju cerku i nasli smo nesto sto nam odgovara u TC Usce(poslednji sprat)inace radnja nije sportska,vise neka garderoba,ali u cosku imaju Wilson rekete,torbe(mislim da ima i patika za tenis) i dosta nekih sitnica(gripovi,vibra stopovi,znojnice,trake,itd)Ako te interesuju reketi,tu nije veliki izbor ali moze da se nadje nesto dobro.Imaju najnovije modele rekreativnih reketa(mislim da kostaju od 10-13 hiljada) a recimo imaju i Fedov reket (oko 200 eura) i reket Justin Henin.Mi smo pazarili neki N'flash koji je kao najprodavaniji rekreativni reket(ali nam se tu najvise svidela cena od 6 hiljada posto je na snizenju jer je proslogodisnji model).Ali najzanimljivije je to,sto je mene jako prijatno iznenadilo,tu rade dvoje mladih koji stvarno nesto znaju o tenisu(cak ga i igraju) i mogu nesto da ti kazu i preporuce.Nama je taj klinac cak namotao zastitni grip,da se mi ne mucimo(a imaju i uslugu spanovanja).
U TC Delta mozes da kupis Babolat(inace nama preporucen kao najbolji rekreativni reket),Rekreativni su oko 100 eura a Nadalov reket kosta oko 200 eura i Head koji ji ubedljivo najskuplji,mislim da Noletov reket kosta oko 250 eura,a rekreativni su oko 200 eura.
Sto se ostale opreme tice-majice,sortsevi,trenerke,po meni mozes da kupis i na buvljaku,jedino ako ne spadas u neki fenseraj pa se kitis markama. :)
Inace se u Beogradu najvise prodaju reketi od 2-3 hiljade,koji naravno nista ne valjaju(ili su kineske kopije ili neke nepoznate firme),a prodaju ih prodavci koji jedino znaju da ti pricaju kako je tata Djokovic tukao svog sina pa je ovaj postao br.3 :ph34r:

EDIT:dodala sam smajli na "fenseraj",da ne bih nekog uvredila.Moj komentar je bio sala

Edited by NadjaM, 13 October 2009 - 08:38.


#77 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 13 October 2009 - 07:12

Ne znam kako je u Beogradu ali ja u svom lokalnom klubu gde ponekad bacim neku partiju malo pogledam šta je od reketa na raspolaganju iz druge ruke. Uz pravi savet što se tiče kvaliteta okvira, žica i njihove podešenosti za tvoj stil igre možeš dobiti svašta za relativno male pare.

Fenseraj uglavnom naručujem preko interneta jer mi šoping uz ubedjivanje prodavača bilo kakve vrste ne miriše. Prosto iz razloga jer oni moraju nešo da prodaju a meni je glupo ako udjem u prodavnicu pa ne kupim ništa.

Sve opet zavisi dali uzimaš za sebe ili nekome na poklon. I kakav ti je sam motiv u teniškoj igri.

#78 MladenD

MladenD
  • Members
  • 35 posts

Posted 13 October 2009 - 12:52

@Nadja

Ne vredjas za fenseraj, nisam takav :ph34r: Pod opremom sam uglavnom mislio na rekete, zice, gripove, loptice, ne i na garderobu.
U sport impulsu je Nadalov babolat 20 000. Vidim da ovi www.tenismaster.rs imaju veliki izbor head opreme, pa je tako Noletov reket 230e. Od Wilsona mi je interesantan K Factor KBlade 98 i KSix-One 95 (18x20). Prosli put sam u TC Usce video da u reflexu imaju solidan izbor, ali nisam stigao da pogledam modele pa cu obici ovih dana ponovo.

I da, dosta povoljno (75e, bar mi tako deluje) mogu da nabavim Head FXP prestige team, nov, pa jel ima neko iskustva sa ovim reketom?

#79 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 13 October 2009 - 12:57

Ma fora je samo da se naviknes na reket,kakav god da je :ph34r:
Ja moj platio 4.5k i super mi je,samo nemam s kim da igram vishe :)

#80 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 13 October 2009 - 19:06

Imas prodavnicu iskljucivo teniske opreme(wilson) u Ivana Milutinovica 20-30 metara pre semafora za ukljucenje u Bulevar Oslobodjenja(JNA) - patike, reketi, zice, majice, vibra-stop i sva ostala dodatna oprema i plus imaju masinu za spanovanje reketa(oni spanuju nasoj davis cup repki ako ti znaci nesto - znam posto je masina putovala sa njima u Rusiju)... zatim imas oficijalnu Babolat radnju na terenima Gemaxa(prva desno posle marakane kad ides Bul.Oslobodjenja iz pravca auto-komande) sa takodje kompletnom Babolat opremom(kod njih spanujem reket - 1000din zica+ruke)... i na kraju mozda i najpovoljnije Tenis Servis Aca u Srpskih Vladara(ne znam tacno broj), kod njih sam kupio Nadalov Babolat pre tacno godinu dana, tad je bio 14500 a za poredjenje na Gemaxu je tad bio oko 18000... ako igras si bolji rekreativac i zelis odlican reket sa profi zicama(na rekete od 4000din ne trosite pare na bolje zice jer nema nikakvog efekta) preporucujem ti Nadalov babolat a ako imas bas dobru tehniku udarca(tj trenirao tenis koju godinu) onda moze i neki sa manjom glavom koji ne trpi tehnicke greske kao sto je Noletov Head ili njegov bivsi Wilson... nadam se da sam pomogao

#81 MladenD

MladenD
  • Members
  • 35 posts

Posted 13 October 2009 - 19:47

Cuo sam za Acu, samo mi reci otprilike gde se nalazi. Blize Terazijama ili Slaviji? Sa koje strane ulice, jel u nekom prolazu ili kako da ga nadjem? Jel imas predstavu koliko je spanovanje reketa mojom zicom?
Thanks

#82 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 13 October 2009 - 20:12

Cuo sam za Acu, samo mi reci otprilike gde se nalazi. Blize Terazijama ili Slaviji? Sa koje strane ulice, jel u nekom prolazu ili kako da ga nadjem? Jel imas predstavu koliko je spanovanje reketa mojom zicom?
Thanks


Nasao sam adresu na googlu, Terazije 36... to je sa leve strane ako ides od slavije ka trgu... negde na pola puta je... malo je zavuceno, prodjes kroz prolaz i neku bastu ali imas reklamu na Srpskih Vladara pa ces se snaci!

#83 MladenD

MladenD
  • Members
  • 35 posts

Posted 13 October 2009 - 20:14

Hvala puno, ja ne nadjoh na googleu :ph34r:

#84 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 13 October 2009 - 20:18

Nasao sam adresu na googlu, Terazije 36... to je sa leve strane ako ides od slavije ka trgu... negde na pola puta je... malo je zavuceno, prodjes kroz prolaz i neku bastu ali imas reklamu na Srpskih Vladara pa ces se snaci!


Tamo ja kupujem, to je pre McDonaldsa jedno 50-100 m sa leve strane ako ides od Kneza Milosa, reklama je iznad prolaza tako da mora malo da se gleda na gore, u dvoristu ides do samog kraja, zgrada sa desne strane, popnes se ja mislim na 1. sprat (nisam bio jedno godinu dana). Gripovi i zice su im jeftini, ovaj jedan sin sto radi je super, a baba je vecito nadrndana, samo nesto laprda

Edited by nlavrnja, 13 October 2009 - 20:20.


#85 MladenD

MladenD
  • Members
  • 35 posts

Posted 28 March 2010 - 15:10

Dizem temu posto polako pocinje sezona pa se spremam. Da li je neko obilazio radnje skorije, interesuju me cene za Djokovicev Head youtek speed pro ili radical mp, mogu da ih nadjem za 13500, kako se krece u radnji, jel to ok cena?

Gledao sam u ovim sportskim radnjama, head nigde ne vidoh. A do Ace sam isao ali bilo zatvoreno :ph34r:

#86 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 28 March 2010 - 15:15

mislim da head imas u tc Delta city, nisam skoro bila, te ne znam cene, ali znam da prodaju opremu za skijanje i tenis

#87 radicr

radicr
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 December 2010 - 11:52

Pozdrav svima,

Da li imate neku temu ovde na kojoj moze da se nadje spisak teniskih terena? Nebitno u kojim gradovima, svako bi mogao da napise informacije koje ima. Ako nema, mogli bi ovde to stavljati a ako ima mergujte ili brisite.
Zanima me i koliko se placaju termini itd.
Recimo, mene zanima Novi Sad i okolina. U NS znam za terene u Hattrick balonima, 15 evra je sat a mislim da je tako i na Sajmu. Postoje i neki baloni kod Barutane, tamo je 1000 dinara do 16h a kasnije mislim 1500. Ima izmedju Temerina i Novog Sada balon kod firme Simplex, 500 din je bez grijanja i do 17h. 800 din je poslije 17h a sa grijanjem 1200. Ali to je skoro nemoguce zakazati posto su treneri sve zauzeli a igra se i fudbal (pa je malo i teren neravan).
Da li neko zna jos nesto u NS, po nekoj razumnoj cijeni :lol+:
Inace je sljaka u NS bila 400 dinara sat do 18h na terenima kod stadiona Vojvodine, a kasnije 600. Kod Sajma je bilo nesto skuplje, ne znam tacno. Na terenima Meridiana sat je bio 500 din do 18h, kasnije ne znam tacno. A u Temerinu ima teren od sljake na kojem je sat vremena 250 din a pod reflektorima 350 :)
Eto tako, ne bi bilo lose dati ove informacije i iz drugih gradova.

#88 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 December 2013 - 05:38

JBM li ga, fali tema, pa se javljam ovde.

 

Puno se pise o tome kako neko igra i sta postize, a skoro nista se ne pise o samoj igri.

 

Evo, ja igram. Samo amaterski, rekreativno. Igram u ligi u klubu, nisam dospeo ni na nivo grada.

 

Sad. sta me muci?

Bekend.

Ako igram dvorucno, imam bolju kontrolu nagiba reketa. Desnicar, kontrolisem udarac i snagu desnom, a levom kontrolisem nagib.

Istovremeno, ako igram jednorucno, imam veci "raspon" i stizem lopte koje dvorucno ne bih stigao.

Posto sam amater na niskom nivou, nemam na raspolaganju statistike koje bi mi pokazale kako postizem vise poena.

 

Sta da radim, i zasto?



#89 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 12 December 2013 - 11:54

Ja takodje igram (ili igrao, posto je proslo bas dosta vremena od kako sam uzeo reket u ruke) jednorucni, dvorucni sam probao ali nije to to, nesto mi fali. Na ovom nasem amaterskom nivou i nije potrebno da toliko forsiram snagu koliko preciznost i bas zbog toga mi je jednorucni prvi izbor. Slajs mi sasvim lepo radi posao i to mi je prvi izbor kada sam pod pritiskom na BH strani. Takodje, odigravanja kratke dijagonale je mnogo lakse jednorucnim BH-om a iz iskustva i mnogo delotvornije nego forsirati snazan udarac na osnovnu liniju ako ne zbog samog tog udarca onda sigurno zbog sledeceg posto u velikom broju slucajeva sledeci moj udarac je forhend koji bi trebalo da bude viner ili u najgorem slucaju uspostavljanje prave inicijative u poenu i lagani zavrsetak na mrezi.



#90 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 12 December 2013 - 13:25

ni meni dok sam igrao bekhend nije bio nesto dobar. igrao sam takodje samo jednorucni. forhend mi je bio mnogo jaci. cak sam se ponekad i previse izvlacio na forhend samo da ne udarim bekhendom i onda mi je ceo teren bio prazan.