Jump to content

Photo
- - - - -

Forumasi teniseri

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#31 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 22 January 2008 - 04:48

Ja igram tenis skoro 20 godina,cak povremeno i takmicarski,zadnjih godina rekreativno,i oduvek sam se grozio snobizma oko teniske opreme te ne znam nista o tome. Ranije je bilo grafitni reket,neke pristojne loptice(da se cesto menjaju)nekolko gripa godisnje ,sve ostalo potpuno nevazno.Sad je dosao trenutak da zelim kupiti 2 nova reketa(identicna,razume se), a nemam pojma. Te jel moze neko da me prosvetli oko izbora.Cena reda velicine 100ak evrica

Ja sam demovao 40 reketa da bih nasao pravi tj onaj koji meni odgovara. Ima puno detalja koji uticno na 'pasovanje' reketa. Jedini i najbolji nacin je da probas reket. Kupovina na nevidjeno ili na osnovu specifikacija nije dobra ideja. Dve kriticne stvari su:
1. stiffness
2. swing weight

#32 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 08 September 2008 - 21:10

ajabi voleo dispobedi
onaj nesuđeni prvak sveta u cackanju dupeta zbegkhendom
ito
cisto zbog reklame
jar
našla tije imeni negde na bubljaku bila moja gospoja
pa odma uzela
štaće
neke ove moderne
čakširice bermudice dokolenke štatjaznam
pasam tako ija posto pravi prafcati teniser
i
narafski
omak sam ija poceo da vežbam
kako da zbehendom čačkam dupe
nebili ija posto popularat ko ion
toes ko iovai španjski prcoljak

tuta bugarin
eskluzivno za rumbliku koja se diskusuje od teniskim utaknicama
izveštava slokacije
kurikuće
zadnja pošta
repetitor zekova glava

#33 tuta bugarin

tuta bugarin
  • Banned
  • 750 posts

Posted 12 November 2008 - 18:09

epa
slušaj oamo daklem
prvo cestitancia našom dragom kolezi ai priatelju mgm boketu
na avanziranju toes avanzovanju svedo položaja mladži mudorator prve klase
uz upozorenje
dase ne sekira akoli se nekad nekoi iskobeci na njega toes nanjga
toes ga
jar je poznato
ai svi to znau
dase svremena na vreme mudoratorima tui tamo spomenu vamilije
reda radi
tek tolko
cisto dase zna
ai bide coeku nekako lakše
pa
ondak
za dug i srećan
mudoratorski život
predlažem našom boketu
duspremi žifce u frizider
aod dodatne opreme tu narafski premporucam
mali rucni prenosni frižidercić zamrzivac štatjaznam
itakoto

lep koi slika
dobar ko leba
obaška uzto kurturat i fin
lutajući remporter tuta bugarin

#34 We lose every week

We lose every week
  • Members
  • 54,560 posts

Posted 12 November 2008 - 18:56

epa
slušaj oamo daklem
prvo cestitancia našom dragom kolezi ai priatelju mgm boketu
na avanziranju toes avanzovanju svedo položaja mladži mudorator prve klase
uz upozorenje
dase ne sekira akoli se nekad nekoi iskobeci na njega toes nanjga
toes ga
jar je poznato
ai svi to znau
dase svremena na vreme mudoratorima tui tamo spomenu vamilije
reda radi
tek tolko
cisto dase zna
ai bide coeku nekako lakše
pa
ondak
za dug i srećan
mudoratorski život
predlažem našom boketu
duspremi žifce u frizider
aod dodatne opreme tu narafski premporucam
mali rucni prenosni frižidercić zamrzivac štatjaznam
itakoto

lep koi slika
dobar ko leba
obaška uzto kurturat i fin
lutajući remporter tuta bugarin

:ph34r: :) :D
Tuta at his best...

#35 tamara15

tamara15
  • Banned
  • 1,230 posts

Posted 14 April 2009 - 12:39

Evo da stavim ovde:
Link

HEAD Launches YOUTEK Racquet Line. Finally, the Scoop on Novak Djokovic's New Stick.

Although we have been entertained by Novak's teaser speed lessons, class is over with the unveiling of HEAD's new YOUTEKTM line. What's all the fuss you ask? It's actually pretty cool.
HEAD YOUTEK offers a technology that adapts to every shot you hit using d3oTM in the racquet shaft. d3o is a "smart material" that dramatically changes its behavior under impact. It reacts to the needs of a player in nano seconds providing a softer touch and better feel on slow speed impacts, like slices and drop shots, and increasing in stiffness to create power on high speed impacts, like serves and passing shots.

YOUTEK racquets also offer Teflon® friction reducing polymer in the grommets which allows strings to slide with little friction or energy loss, translating to more powerful hits.

The following new HEAD racquets are part of the series: Speed Pro, $225 USD, used by Djokovic (above); the Speed MP 16/19 and 18/20 $225; Speed Elite, $210: Speed Lite $210; and Speed Junior $120. The racquets are designed for player levels in that order as well.

Ovo cudo izgleda samo sto ne govori!

Edited by tamara15, 14 April 2009 - 12:41.

#36 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 14 April 2009 - 13:45

Ovo cudo izgleda samo sto ne govori!

Sve je to lepo, al' nesto ne videsmo adekvatne rezultate :ph34r:.

#37 tamara15

tamara15
  • Banned
  • 1,230 posts

Posted 14 April 2009 - 13:59

Sve je to lepo, al' nesto ne videsmo adekvatne rezultate :ph34r: .

Pa ako je tacno da se materijal ovog reketa drugacije ponasa od onog koji je Novak ranije imao onda je logicno da ima problema s navikavanjem. Udarci koje je ranije rutinski izvodio na odredjeni nacin sada daju drugaciji rezultat prosto jer ne vaze vise ista "fizicka" pravila, tj. vaze druge "fizicke" formule :). No valjda ce i to navikavanje jednom da prodje pa da vidimo koje su to prednosti koje su konstruktori osmislili.

Edited by tamara15, 14 April 2009 - 14:00.

#38 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 14 April 2009 - 14:06

I dalje mislim da je promena reketa u ovoj fazi karijere vise nego neozbiljan potez koji je vodjen iskljucivo finansijskim interesima. :ph34r: :)

#39 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 14 April 2009 - 15:19

A šta bi ti drugo mislio? I koja je to faza karijere pogodna za promenu reketa? Tamo pred kraj, kad ti više i ne nude nove ugovore...

#40 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 24 April 2009 - 15:03

moj reket

Posted Image

#41 blesica

blesica
  • Members
  • 617 posts

Posted 24 April 2009 - 15:15

Jao što ti je lep reket :ph34r:

#42 Picsel

Picsel
  • Members
  • 422 posts

Posted 28 August 2009 - 22:29

Pa, ima li ih, rekreativaca? Ili svi samo gledaju tenis? :D

Koliko dugo igrate tenis? Na kojem ste nivou? Kakvim stilom igrate, napadacki, defanzivno? Jednorucni ili dvorucni bekhend? Koji forhend grip koristite? Volite li vise da igrate na sljaci ili na betonu (ili nekoj trecoj podlozi, ako je neko imao prilike da igra)? Igrate li neke lokalne turnire? itd. itd.

Sto se mene tice, trenirao sam tenis kao mali otprilike godinu dana. Tada nisu prepoznali moj talenat :) a i nije mi bio veoma zanimljiv sport u to vreme pa sam prestao. Popularizacijom tenisa u Srbiji opet sam poceo da igram tenis. Malo po malo stvarno sam zavoleo da igram i pokusavam da igram sto cesce (svakih par dana. Voleo bih i cesce ali nije bas jeftino :D ).
Rekao bih da sam jos uvek pocetnik, ali neki napredniji. Volim i da izlazim na mrezu, da mixujem sa slajsovima, dvorucni bekhend, udaram i spinove i ravne forhende, ali nekad volim i da igram kao SMarej :D (bez uvrede naravno, defanzivan tenis cesto donosi dobre rezultate). Sto se tice podloge, gotovo da mi je svejedno, bitno da se igra :D

Mozda bi se mogao i da padne neki teniski mec izmedju forumasa :D

Inace, vec moram malo da offtopicujem, ali kad sam spomenuo grip, pade mi na pamet Alberto Berasategui koji je igrao sa neverovatnim gripom (Hawaiian grip) i ostvarivao dobre rezultate na sljaci.
Youtube Video ->Original Video
udarac 0:42 :ph34r:

#43 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 35,511 posts

Posted 28 August 2009 - 23:58

Ја играм рекреативно тенис, и то не од пре 2 ,3 год кад су се прославили наши тенисери већ као клинац. Прошле и претпрошле године сам доста играо али овог лета много мање јер играм редовно баскет, а тенис ми лоше утиче на баскет :)
Играо сам на шљаци превасходно али и на тартану неколико пута. Ударам дворучни бекхенд, раније сам више покушавао равнији форхенд да ударам али у последње време више, као и Ноле :D , ударам са спином. Иначе форхенд дијагонала ми је, наравно, најлакши ударац али ничег нема лепшег него кад наместите бекхенд и почнете њиме да бијете, посебно паралелу :ph34r:
Волим и на мрежу да кренем али нисам баш висок па избегавам.
Све у свему мислим да тенис није спорт за мене јер ја више волим да играм тимске спортове.

#44 delgado

delgado
  • Members
  • 32,903 posts

Posted 29 August 2009 - 00:18

Kupio sam Reket u avgustu 2007. godine jer mi se cinio kao veoma zanimljiv sport.Dobra okolonost je sto ovde u Valjevu mozemo da igramo besplatno na terenima,znaci igrao sam preko 100 puta a nisam ni dinara ostavio.Imaju 2 betonska terena i 4 sljake i mogu da igram na sljaci kada nema guzve... Imam tu par drugova koji idu i neke poznanike ove godine tj ovog raspusta nisam isao toliko kao proslog al sve u svemu dosta sam puta bio i naucio sam da igram(a dzabe sve :D ).Sad moji drugovi nesto izvoljevaju,mrzi ih...Mada i ja vise volim da odigram basket,ali bolje funkcionisem u pojedinacnim sportovima gde zavisim samo od sebe,nisam neki timski igrac... :ph34r:
-Sto se tice moje igre,nije lose obzirom da igram rekreativno 2 godine.Kada bih trenirao sigurno da bih bio sjajan.Imam odlican servis,visok sam 180 cm,ali nekako to je vise tehnika nego snaga.Sam sam uvezbao i kreirao taj udarac nekako ide brzo i tesko mi ko vraca prvi servis,samo kada ne igram u kontinuitetu tesko ga ubacujem.Od udaraca mi najbolje ide forehand,dugo sam se mucio sa backhandom,sada bijem Jednorucni bekend i fino mi ide.Slajsiram kada picim na mrezhu,volim da igram pasing sotove direktno u rivala.Cesto odigram i drop-shot,vise kada igram na sljaci.Nemam neku izrazito slabu tacku niti neki specijalan udarac,recimo da mi je najjace oruzje servis,a nekako nisam toliko siguran pri smecevima kolko bi to trebalo rutinski da se odradi.Kada imam dan,stvarno mogu dobro da odigram i dobijem ove klince sto treniraju svaki dan po 3h,ali desi mi se i da ne mogu da pogodim udarac ceo mech. :)

-Ako je neko iz Valjeva ili bude isao nek mi se javi uvek sam spreman za mech.

#45 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 19,824 posts

Posted 29 August 2009 - 00:57

Ja sam poceo da igram tenis (naravno rekreativno) kod druga na terenu u sestom razredu osnovne ali nismo igrali tako cesto tek kad sam krenuo u Valjevo u srednju skolu (posto sam sa Uba) poceo sam redovnije da igram tenis na Pecini, lepo, mirno mesto tj. suma a jos i za dzabe (delgado je okusio cari besplatnog igranja) :ph34r:
Servis mi je naravno najslabija tacka (ali gle cuda bas sam malopre igrao ovde u Vasingtonu i provalio kako da serviram jako, pa sam sav hepi).
Forhend igram sa dosta slajsa a mogu da se pohvalim da sam i uvezbao onaj Rafin forhend kad je loptica u autu ali padne u teren, ne bas stalno ali jednom u 5-6 puta (ja zadovoljan) ali obicno igram forhend dijagonalu sa slajsom dok forhend paralelu igram ravno (bum pa gde ode ali vecinom oko linije).
Jednorucni bekhend mi je svakako slabiji od forhenda ali sam siguran sa bekhend slajsom dok mogu da odigram ravnu i paralelu i dijagonalu mada to ne cinim tako cesto ali znam da pogodim.
Drop shot mi je mozda cak i najjaci udarac i to je udarac zbog kojeg su drugovi prestali da igraju sa mnom jer kako oni kazu "NE MOGU DA VERUJU DA NEKOG MOZE TOLIKO DA SERE" :) mada u poslednje vreme (kako sam promenio reket, presao sa Vilsona na Hed) odigram a loptica ni blizu mreze.
Voleji su mi solidni ali ne izlazim cesto na mrezu osim mozda nekad kao faktor iznenadjenja dok nisam bas najsigurniji na smecevima znam da promasim i to dobro.
Naravno najvise volim da igram na sljaci jer postoji mogucnost da se igra razvije dok na betonu ako odigram ili ako neko meni odigra ravan forhend veoma su male sanse da se taj udarac vrati u polje.
To sam ja i moj tenis, po mom misljenju sasvim solidan za rekreativca.

@ delgado
Jbg, mozda ako nekad navratim.

Edited by steva8lfc, 29 August 2009 - 00:59.