Jump to content

Photo
- - - - -

Forumasi teniseri

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#16 janez1982

janez1982
  • Members
  • 240 posts

Posted 10 November 2007 - 11:05

Ja igram tenis skoro 20 godina,cak povremeno i takmicarski,zadnjih godina rekreativno,i oduvek sam se grozio snobizma oko teniske opreme te ne znam nista o tome. Ranije je bilo grafitni reket,neke pristojne loptice(da se cesto menjaju)nekolko gripa godisnje ,sve ostalo potpuno nevazno.Sad je dosao trenutak da zelim kupiti 2 nova reketa(identicna,razume se), a nemam pojma. Te jel moze neko da me prosvetli oko izbora.Cena reda velicine 100ak evrica

#17 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 11 November 2007 - 07:05

Ja igram tenis skoro 20 godina,cak povremeno i takmicarski,zadnjih godina rekreativno,i oduvek sam se grozio snobizma oko teniske opreme te ne znam nista o tome. Ranije je bilo grafitni reket,neke pristojne loptice(da se cesto menjaju)nekolko gripa godisnje ,sve ostalo potpuno nevazno.Sad je dosao trenutak da zelim kupiti 2 nova reketa(identicna,razume se), a nemam pojma. Te jel moze neko da me prosvetli oko izbora.Cena reda velicine 100ak evrica

izbor reketa zavisi od vise stvari, kakav ti je stil, koliko ti je precizan udarac, koja tezina reketa ti prija, na kraju da li imas finansijskh ogranicenja (sto si vec spomenuo) - mozda ce neko da ti preporuci konkretni mode, ja bih ti samo ponudio jedan praktican savet - idi u dobru radnju gde prodaju opremu za tenis i nadji si dva ili tri koji ti odgovaraju (pitaj za savet nekog u radnji ko se razume, malo stariji modeli, godinu dve dana su jeftiniji, a razlike izmedju njih i novih su neprimetne)...lepo zapisi koji su to modeli, zapamti velicinu hvata, idi na ebay i kupi ih u pola cene, ili cak jeftinije (hvat moze biti i malo manji ako ne nadjes svoju velicinu, uvek mozes da obmotas malo vise trake)...onda se vrati u radnju i kupi loptice i ostale sitnice, radi kosmicke pravde :rolleyes:

edit...bas sam pogledao sta ima da se nadje - dobar babolat za 80-90 evra, isto toliko wilson k factor, volkl, sve 40-50% jeftinije nego u radnji...ne gledaj one sto su 80% jeftiniji, mirise na laznjaka

Edited by Mr.Smith, 11 November 2007 - 07:47.

#18 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 19 November 2007 - 20:32

E čujem da pišete o visokim cenama iznajmljivanja u zimskom periodu. Koliko košta u Beogradu jedan sat u hali, a koliko leti na terenu?

Ja ovde krenula sa kcerkom, 'oce dete da nauči da igra :rolleyes:
Znači u pitanju je Prag, tereni kod Hradčana (znači nije nešto van grada a nama je u komšiluku) a cene su:

1.zimska hala (imaju i veštake ili šljake)
sat vremena je 10-12 evra, u zavisnosti od doba dana

2. letnji tereni
sat vremena otprilike 4 eura

Iznajmljivanje reketa (dobile smo dobar izbor raznih) i puna korpa loptica su džabe.
Učinilo mi se dosta povoljno.

Edited by wegga, 19 November 2007 - 20:32.

#19 Saiya

Saiya
  • Members
  • 303 posts

Posted 19 November 2007 - 22:51

E čujem da pišete o visokim cenama iznajmljivanja u zimskom periodu. Koliko košta u Beogradu jedan sat u hali, a koliko leti na terenu?

Ja ovde krenula sa kcerkom, 'oce dete da nauči da igra :)
Znači u pitanju je Prag, tereni kod Hradčana (znači nije nešto van grada a nama je u komšiluku) a cene su:

1.zimska hala (imaju i veštake ili šljake)
sat vremena je 10-12 evra, u zavisnosti od doba dana

2. letnji tereni
sat vremena otprilike 4 eura

Iznajmljivanje reketa (dobile smo dobar izbor raznih) i puna korpa loptica su džabe.
Učinilo mi se dosta povoljno.

kod mene u svajcarskoj, vecinom na tepihu u hali. preko dana oko 21evro, uvece 27 a vikendom 24 evra. nija bas jeftino :rolleyes:

sada vidoh u jednoj hali blizu ciriha kosta teren od 17-21h 37 evra :huh: to je ubedljivo najskuplje sto sam ikad video.

#20 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 20 November 2007 - 00:15

Ne znam za balon i halu, ali bogme ovde leti skoro pa duplo skuplje (shljaka). Mozda negde ima da se nadje i malo jeftinije, al prosek, sat vremena - 500din

#21 nisam Ja

nisam Ja
  • Members
  • 275 posts

Posted 20 November 2007 - 01:43

otvoreno shljaka - 250-350 din

zima
hale se rezervishu na sezonu (zimsku)
recimo 100e pa navishe za sat tenisa nedeljno

ovo su ne previshe proverene informacije :rolleyes:
i odnose se na ns

#22 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 20 November 2007 - 02:10

cekaj, svaki dan, ukupno 100 evra, ili ...? (mislim, 200 evra je sat vremena u monte karlu, al dobijes i peskire i casu sampanjca uz to )

#23 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 20 November 2007 - 09:12

Ne znam za balon i halu, ali bogme ovde leti skoro pa duplo skuplje (shljaka). Mozda negde ima da se nadje i malo jeftinije, al prosek, sat vremena - 500din

to mu dodje dosta skuplje, u odnosu na prosečne plate. ali verovatno je u pitanju ponuda. Ovde ima gomila sportskih centara i samostalnih terena i generalno je mnogo jeftinije baviti se sportom. Sport je elementarna životna potreba, nije "trendy" tako kao u Srbiji. Naročito što se tiče odnosa prema brendovima i izboru opreme :rolleyes:

cekaj, svaki dan, ukupno 100 evra, ili ...? (mislim, 200 evra je sat vremena u monte karlu, al dobijes i peskire i casu sampanjca uz to )

Verovatno je to cena za celu sezonu, ako zimi imas 12 nedelja, to mu dodje manje od 10 evra po terminu.
Ovde nema šampanjac ali ima veliko pivo za 50 dinara, kad preračunam cenu u dinare.
Ovde se posle svakog sporta ide na pivo pa ne sme da fali ni na teniskom terenu :huh:

#24 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,858 posts

Posted 20 November 2007 - 11:49

Primer:TENNIS
Membership card
- jedan fiksni teniski termin nedeljno
Cena: 900 EUR*
(važi godinu dana za jednu osobu, svakog dana od 09-22h)
korišćenje kompleksa iz svlačionica hale
Doplata za drugi fiksni ten. termin u letnjem periodu
08:00-17:00 300 EUR*
17:00- 22:00 350 EUR*
Doplata za drugi fiksni ten. termin u zimskom periodu
08:00-17:00 350 EUR*
17:00- 22:00 450 EUR*
*plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti po kursu NBS; u cenu nije uračunat PDV
- na dnu strane su cene pojedinacnih termina za one koji nisu clanovi (prim. moja)
http://www.colonials...ki/clanstvo.php

#25 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 20 November 2007 - 12:06

wow! do 17h za 1h u hali = 20 evra, posle 17h = 30 evra.

sad mi je jasno zasto u srbiji niko nema uštedjevine, kad je sve tako skupo, mislim sport, zabava i provod!
ovde niko ne bi išao za te pare, bez obzira koliko love zaradjuje.
wow, man...

#26 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 20 November 2007 - 16:57

eto prilike za biznis u srbiji - balon za tri terena i pratecim objektima - cena projekta 200 000 evra, ozbiljne ponude na PM :rolleyes:

...oviih 20-30 evra je najmanje duplo skuplje od jednog sata tenisa na pokrivenom terenu u nekom dobrom klubu ovde...neverovatno

#27 nisam Ja

nisam Ja
  • Members
  • 275 posts

Posted 21 November 2007 - 12:52

vega je objasnila

dakle 100jura(pa navishe) platish za tih nekoliko meseci
imash jedan sat nedeljno za te pare.

shto je nedovoljno!!!1

pre bih ishao svake druge nedelje na 2 sata
noajmin?
:rolleyes:

mada recimo pre samo nedelju dana drugar i ja
smo otpichili 3 sata napolju u kratkim rukavima.
beshe sjajno

#28 patton

patton
  • Members
  • 33 posts

Posted 24 November 2007 - 05:37

otvoreno shljaka - 250-350 din

zima
hale se rezervishu na sezonu (zimsku)

ovo su ne previshe proverene informacije :rolleyes:
i odnose se na ns

Letnja sezona je tacna informacija....
zimska isto, mada ima varijacija tipa: 1h preko dana 20 eura (cena od prosle godine u Alexandru, ove nisam ni proveravao)

#29 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 24 November 2007 - 18:29

Molim za savet u vezi reketa :huh:
Treba mi za kcerku (koja je do sad igrala sa iznajmljenim reketom po principu izabracu onaj koji je zeleni ili plavi) a sad joj je rodjendan pa da joj kupimo. Igrace tako nedeljno dva sata, da se nauči i rekreira. Moje pitanje se ne odnosi toliko na marku, više na tehničke karakteristike (veličina, težina). Bune me kategorije dečiji/ženski/rekreativni i sl.
Jer ona jeste početnik ali je kao od brega odvaljena. Ukratko:
Početnik, 14 godina, žensko
- Ogromna (Skoro tako kao Ana - i lepotom i proporcijama :rolleyes:)
- Jaka ko bik
- Velika šaka
-Kondicija i pokretljivost su joj slabi (znači više se oslanja na snagu nego na pokretljivost)

Hvala!

#30 patton

patton
  • Members
  • 33 posts

Posted 02 December 2007 - 02:13

Molim za savet u vezi reketa :huh:
Treba mi za kcerku (koja je do sad igrala sa iznajmljenim reketom po principu izabracu onaj koji je zeleni ili plavi) a sad joj je rodjendan pa da joj kupimo. Igrace tako nedeljno dva sata, da se nauči i rekreira. Moje pitanje se ne odnosi toliko na marku, više na tehničke karakteristike (veličina, težina). Bune me kategorije dečiji/ženski/rekreativni i sl.
Jer ona jeste početnik ali je kao od brega odvaljena. Ukratko:
Početnik, 14 godina, žensko
- Ogromna (Skoro tako kao Ana - i lepotom i proporcijama :rolleyes:)
- Jaka ko bik
- Velika šaka
-Kondicija i pokretljivost su joj slabi (znači više se oslanja na snagu nego na pokretljivost)

Hvala!

Babolat Contest Lite
najbolji "zenski" balans, pogotovo za uzrast i trenutno znanje Vase cerke.
grip - trojka, ukoliko je toliko visoka, mada neka joj prodavac pomogne na licu mesta za velicinu.
http://www.babolat.c...hp?idproduit=55