Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#466 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 15:14

?

sta je smesno? da li pouzdano znas da ti lekari koji su navedeni tamo uopste postoje?

ili, da postavimo to ovako: verujem da mislis za sebe da nisi naivan. jer ne dozvoljavas da ti farmaceutska industrija i lekari prodaju makar sta, i ne verujes njihovim istrazivanjima. zasto se onda tako lako primas na nesto sto pise na internetu? sto tu ne potrazis dokaz, barem da postoje lekari koji su mu izdavali nalaze? ili ti ne treba nikakav dokaze, jer ti znas da ta metoda deluje?


Ne znam da li ta metoda deluje, ali puno ljudi kazu da im je pomogla. Ne znam nikoga licno, ali ne vidim puno razloga da BAS SVI lazu. Ne vidim nikakav motiv u tome. Posebno ne ako kazu da su se izlecili a oni i dalje bolesni.

Naravno, uvek postoji mogucnost da niko od navedenih lekara ne postoji.


da li se tvoj otac izlecio? ili da li mu se barem smanjio broj metastaza / velicina tumora?


Ne. Jos uvek koristi. Radi psihologije pacijenta i poridice, ne idemo na snimanja niti vadimo krv radi analize tumor markera. To cemo uraditi kada procenimo da treba. Za sada, svaki odlazak kod lekara predstavljao je tesku traumu. Samo su ponavljali da ce umreti. Znam samo jedno: da se sutra izleci, meni bi i mojoj porodici takodje govorili da lazemo, da on nikada nije bio na VMA, da nije bolovao od kancera, da smo sve izmislili, lekari bi se pravili ludi itd.
Jasan je mehanizam delovanja establismenta.
  • 0

#467 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 25 January 2010 - 15:17

odakle ti sad ta informacija?


pazi, nemam ja nameru da se raspravljam sa tobom. ako mislis da hidrazin sulfat pomaze, samo napred.

moje je misljenje da, ako postoji makar jedan od tih cudotvornih lekova, bio to hidrazin sulfat, sok od cvekle, mikrobioticka ishrana, dosad sa rakom ne bismo imali toliko problema.
  • 0

#468 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 25 January 2010 - 15:20

Ne. Jos uvek koristi. Radi psihologije pacijenta i poridice, ne idemo na snimanja niti vadimo krv radi analize tumor markera. To cemo uraditi kada procenimo da treba. Za sada, svaki odlazak kod lekara predstavljao je tesku traumu. Samo su ponavljali da ce umreti. Znam samo jedno: da se sutra izleci, meni bi i mojoj porodici takodje govorili da lazemo, da on nikada nije bio na VMA, da nije bolovao od kancera, da smo sve izmislili, lekari bi se pravili ludi itd.
Jasan je mehanizam delovanja establismenta.

ja bih ti verovala, delujes iskreno. ali to bi bilo moje verovanje, a ne dokaz da nesto radi. a ti tvrdis za brojsa kao da si se licno uverio da radi.

inace, covek koji nema sta da izgubi, jos najbolje da proba gladovanje i jeftine lekove, bez obzira na dokaze, sto da ne.

Edited by Lift Going Up.., 25 January 2010 - 15:25.

  • 0

#469 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 15:35

Nesporazum. Zaista, nisam mislio da delujem tako samouvereno, ali me nervira arogancija zvanicne medicine i zdravstvenih radnika. Ja NE ZNAM da li ta metoda deluje, ali nista se ne gubi ako ste iznevereni od strane zvanicne medicine ili vidite da lupate glavom o zid.

Ljudi mogu da probaju, ali pre toga da se dobro informisu. Rudolf Brojs je jos pocetkom 20. veka napisao knjigu ,,Svet bez raka''. Navodno je izlecio vise od 10.000 ljudi tehnikama posebne ishrane.
  • 0

#470 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 15:37

A to da ces mi ti verovati me bas ohrabruje. Jeeeee, 1:0 za nas :ph34r:
  • 0

#471 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 25 January 2010 - 15:38

2:0

a sto mislis da ti lekari ne bi poverovali?
sta neki lekar u srbiji ima od toga da li ce neka farmaceutska kompanija iz svajcarske, nemacke, il usa da zaradi nesto?
  • 0

#472 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 15:42

Ne znam. Mogu da pretpostavim da nema procenat od prodatog leka ako tata odbije Sis. HT.
  • 0

#473 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 January 2010 - 16:40

Nije u pitanju dilema alternativna medicina i ishrana vs hirurgija, zrachenje i hemoterapija.

Veliki broj obolelih od raka se susrece sa surovom a chesto i netaktichno saopshtenom dijagnozom da su sva "zvanichna" sredstva i mogucnosti lecenja ispucana...

Ko ima pravo da uskrati mogucnosti, nadu i eventualno izlechenje ovim ljudima time shto ce govoriti da su sve alternativne metode po defaultu sharene laze i otimanje para.
  • 0

#474 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 16:55

UPRAVO! REKLA SI SUSTINU STVARI! Mnogi ljudi izgube dragoceno vreme na citostaticima prateci rigidna uputstva da nista drugo ne valja ili da cvekla ne poseduje, eto, BAS NISTA DRUGO OSIM CRVENU BOJU! FUJ na takve komentare!

Od lekara, moja porodica BAS NISTA nije imala. Moja majka je plakala poslednji put ispred jednog hiruga u pancevackoj bolnici dok je ovaj govorio:

1. da ce tata neminovno umreti
2. da mnogi pacijenti ,,dramatizuju'' situaciju samo kako bi ostavili pacijente u bolnici (time je implicirao i nas, a doveli smo tatu jer nije mogao na nogama da stoji koliko ga je boleo upalni proces kod rektuma te smo dosli smo da iskusan lekar to pregleda i utvrdi da li je moguca incizija)
3. da je antibiogram koji je uradjen ,,cist akademizam''
4. da pancevacka bolnica nema nikakve obaveze prema mom tati
5. da, ako hoce nesto vise od previjanja rivanolom, treba da ide na VMA, jer je tamo i operisan

Ali, primetio je, kod tate zaostao tumor kod rektuma izlazi napolje sto nije uobicajeno.

SVAKI odlazak kod lekara, hirurga, cista je trauma i izlet u pakao i nista vise.
  • 0

#475 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 16:59

Ko ima pravo da uskrati mogucnosti, nadu i eventualno izlechenje ovim ljudima time shto ce govoriti da su sve alternativne metode po defaultu sharene laze i otimanje para.


A kada cujem od predstavnika zvanicne medicine da je nesto alternativno ,,otimanje para'', pre nego sto povratim, pomislim, odakle im samo moralno pravo da ONI nesto govore o otimanju para? :ph34r:
  • 0

#476 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 25 January 2010 - 17:51

Veliki broj obolelih od raka se susrece sa surovom a chesto i netaktichno saopshtenom dijagnozom da su sva "zvanichna" sredstva i mogucnosti lecenja ispucana...



ne znam kako bi tu dijagnozu lepo i takticno saopstio?
ta dijagnoza jeste uzas!

ko dodje do tog stepena niko i nista ga nece spreciti da proba carobne vodice, hidrazin sulfat, sok od cvekle, moljenje bogu il sta god vec, sto ne znaci da bilo sta od toga zaista dovodi do izlecenja.
ko ce se osecati lakse sto je probao nesto sto po jednoj (diskutabilnoj*) studiji dovodi do 1% izlecenja (hidrazin sulfat**) neka proba. naravno, ako je svestan da se ne radi o bezopasnoj cvekli, nego o necemu sto moze da bude i jako opasno.

ja i dalje tvrdim, da ako tako nesto cudotvorno zaista postoji, ne postoji nista sto bi taj lek od bolesnih i ocajnih ljudi moglo da sakrije!

ko opet pravi sajtove o tome kako je hidrazin sulfat cudotvoran lek i uliva laznu nadu i ovako ocajnim ljudima, taj bolje da ne zna sta mu sve zelim!!!


* diskutabilna je, jer tvrdi povlacenje kod 1% ispitanih, poboljsanje kod 3% i studija je jako lose uradjena jer nema kontrolnu grupu i podatke o prethodnim tretmanima, uz to da je ispitivanje bilo jako subjektivno (pitati pacijente da li se bolje osecaju posle uzimanja leka). kritika ove studije se moze procitati u journal of clinical oncology

** dva istrazivanja koja tvrde da ne samo sto je otrovan nego je i kancerogen:
1. Hydrazine Hazard Summary, U.S. Environmental Protection Agency, January 2000, klik .
2. Section 9.2.1, Environmental Health Criteria for Hydrazine, International Programme on Chemical Safety, 1987, klik.

+ izvestaj i o smrtnom slucaju izazvanom ovim 'lekom'
3. Hainer, M. I. et al. (2000), "Fatal hepatorenal failure associated with hydrazine sulfate", Annals of Internal Medicine 133: 877–80, PMID 11103057
  • 0

#477 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 18:57

Cemu destrukcija?

Sulfat je dodat kako bi bio rastvorljiviji i prakticniji za pravljenje tableta, sam sulfat nije toksican za telo.

Svaki lek je toksican, neki vise, neki manje, ali treba gledati razliku izmedju koristi i stete koje on donosi. U pravilnim dozama, 30mg za osobe ispod 55kg i 60 mg za osobe iznad 55kg, HS nije toksican za telo. Moj otac ga koristi vise od 3 meseca, apetit mu je neverovatan a u poslednje vreme poceo je da dobija na tezini. Da li bi imao apetit da je isao na sistemsku HS? Naravno da ne bi. To je skoro egzaktna cinjenica, koliko se ucestalo desava.

Sto se tice izvestaja o navodnoj smrti od uzimanja HS, postoje mali problemi. U tekstu, autor kaze: “We could not obtain samples of the product he [the patient] ingested.” Dalje, kaze: ,,His blood was not tested for the presence of hydrazine''. Ko bi jos skrenuo pozornost medicinskog sveta zbog JEDNOG smrtnog ishoda, po svemu sudeci, cak i nepovezanog sa HS? S druge strane, koliko imamo smrtnih ishoda na godisnjem nivou direktno povezanih sa HT? Budimo posteni pa recimo: nijedan slucaj smrti coveka koji je koristio HS ne moze se povezati sa koriscenjem HS.
  • 0

#478 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 25 January 2010 - 19:09

ok, ja rekoh sta sam imala
  • 0

#479 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 January 2010 - 20:03

UPRAVO! REKLA SI SUSTINU STVARI! Mnogi ljudi izgube dragoceno vreme na citostaticima prateci rigidna uputstva da nista drugo ne valja ili da cvekla ne poseduje, eto, BAS NISTA DRUGO OSIM CRVENU BOJU! FUJ na takve komentare!

Svaki onaj profesionalac koji govori bolesnicima da cvekla sadrzi jos nesto osim crvene boje, a posebno nesto jako korisno i efikasno, cini ozbiljnu eticku gresku i prestup.
Eticki je da lekar suoci pacijenta sa situacijom (neeticki je prikrivati je) i objasni i predlozi prihvatljive modalitete lecenja, a onda odluku donosi sam pacijent i clanovi njegove porodice.
Ko ima pravo da laze i zavara ljude, nudeci im secerne vodice kao cudotvorna sredstva za izlecenje?
  • 0

#480 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 26 January 2010 - 08:49

ne znam kako bi tu dijagnozu lepo i takticno saopstio?
ta dijagnoza jeste uzas!
.....


Ok, ajd donji primeri nisu saopstenje dijagnoze, ali su opet recenice recene nekim zenama na konzilijumima ili u sobi prilikom jutarnjeg obilaska.

"Ama sta da ti objasnjavam. Gotovo je, mi vise nemamo sta da ti damo. Puna si metastaza!"

"Zeno, ti imas karcinom. Sta bi htela? Da ljuljas unucice?"

"Naravno da te boli kad se raspadas!"
........

Moram priznati da jedino imaju milosti prema devojkama. Tu se cak i nasmese!
  • 0