Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#31 Marijae

Marijae
  • Members
  • 6 posts

Posted 24 October 2007 - 22:25

Vladane, pokusaj da objasnis besmisao referenci, pa ce mozda moderator da ih obrise.

Napisao si: Sto rece Andric "nije najveca budala onaj ko je nepismen, nego onaj ko
veruje da je istina sve sto procita."
Ovo moze da se odnosi i na tebe. Za sebe ocigledno mislis da si veoma obrazovan. Nemoj
tako da potcenjujes druge.

Sto se tice referenci, predstavljaju bogat izvor literature za tehnicka zracenja i
njihov uticaj na pojavu raka i karcinoma.
  • 0

#32 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 24 October 2007 - 22:27

E to su zracenja i to negativna.

MrSmith o kakvim standardima ti pricas, molim te. Evo izvoli reference:


Prvo, što se referenci tiče, one mogu da ostanu na ovom topiku jedno kratko vreme, ali molim postavljača da ceo spisak postavi negde drugde, s tim da je u redu da se postavi link ka toj strani na mestu sadašnjeg posta...

Što se tiče primedbe vezane za standarde, ona se nije odnosila na činjenicu da razne vrste zračenja mogu da imaju negativno dejstvo na zdravlje, već na činjenicu da radiestezija nije priznata u naučnoj medicini kao validna dijagnostička metoda, kao i na činjenicu da 'biopiramida' nije validirani metod zaštite od zračenja...
  • 0

#33 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 October 2007 - 06:47

Ja samo mogu da ponovim ono sto sam vec napisao; razliciti oblici zracenja mogu da imaju negativne posledice, ali su radioestezija i biopiramide sarlatanstvo, kaznjivo po nasem zakonu.
  • 0

#34 Marijae

Marijae
  • Members
  • 6 posts

Posted 25 October 2007 - 16:55

O cemu pricas to!!!

Postoje firme koje rade legalno i po zakonu u Beogradu. Ja ne znam odakle ti ta
informacija i nije mi jasno zasto ljudi vole da sire lazne podatke, da li iz svog nekog
dokazivanja ili su placeni za to ili iz ne znanja.

... dok danasnja medicina
pomaze u drogiranju sa lekovima da bi farmaceutske kompanije profitirale sto bolje i
nakon deset godina dokazu se kontraindikacije i da ti lekovi izazivaju nesto drugo, ali
sta da se radi: pomaze u sprecavanju sirenja kancera, ali isto tako pomaze u
unistavanju jetre. SUPER!

Edited by Mr.Smith, 25 October 2007 - 19:08.
deo rečenice ne odgovara stvarnom stanju stvari

  • 0

#35 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 25 October 2007 - 18:10

:rolleyes:
  • 0

#36 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 October 2007 - 18:54

Ovo su budalastine, ali prilicno opasne, jer mogu da ljude odvedu na pogresnu stranu i time da se izgubi optimalno vreme za lecenje.
  • 0

#37 Marijae

Marijae
  • Members
  • 6 posts

Posted 26 October 2007 - 02:02

Niste upuceni u problematiku radiostezijskog ispitivanja. Radi se o tome da ukazete na potencijalne probleme koji se mogu javiti, a ona nikog ne moze da izleci, tako da nije uopste to nekakva budalastina, vec suprotno.
  • 0

#38 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 26 October 2007 - 07:02

Ja samo mogu da ponovim ono sto sam vec napisao; razliciti oblici zracenja mogu da imaju negativne posledice, ali su radioestezija i biopiramide sarlatanstvo, kaznjivo po nasem zakonu.

Pre nekih dvadesetak godina sam upoznao Dr Nikolu Videva, on je neuropsihijatar ali se bavio bas istrazivanjem koliko prirodna zracenja uticu na pojavu raka (u tu svrhu je radio razne statistike po naseljenim mestima blizu rudnika). Ne znam koliko daleko je sa tim stigao, mislim da je cak i preporucivao da se u kuce/stanove gde se takva zracenja nadju na odredjenom mestu postave kristali kvarca koji bi takvo zracenje neutralisali.

Takodje, citao sam skoro u "Heavens Are Falling" Valtera Karplusa (americkog strucnjaka koji je bio jedan od pionira vrlo slozenih kompjuterskih simulacija), knjizi koja se bavi analizom verovatnoce dogadjanja prirodnih katastrofa, vrlo interesantan deo gde je on opisivao zasto je ranije u svojoj karijeri napustio posao savetnika naftnih kompanija pri otkrivanju novih nalazista: radilo se o tome da su im vrlo cesto, i pored najsavremenije tehnologije kojom te kompanije raspolazu, u tom poslu pomagali rasljari, ciju uspesnost niko nije uspevao da objasni, a Karplus nije hteo nikako da bude povezan sa takvim nenaucnim metodom.

SaE
  • 0

#39 gogam

gogam
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 October 2007 - 08:55

da li bi neko mogao da mi kaze web site ili mail adresu Udruzenja obolelih od limfoma?
  • 0

#40 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 October 2007 - 10:12

To Gojko & Stojko:
O istrazivanjima nafte i ulozi rasljara u tome zaista nista ne znam, ali o tome da pokusaj da se radioestezija uvrsti u medicinsku preventivu znam da je sarlatanstvo.


"... dok danasnja medicina
pomaze u drogiranju sa lekovima da bi farmaceutske kompanije profitirale sto bolje i
nakon deset godina dokazu se kontraindikacije i da ti lekovi izazivaju nesto drugo, ali
sta da se radi: pomaze u sprecavanju sirenja kancera, ali isto tako pomaze u
unistavanju jetre. SUPER!"
Marijae

Slicnu glupost izvalio je i britanski pretstolonaslednik, princ Carls, kada je javno rekao da bi zene koje napipaju nekakvu kvrzicu u dojci trebalo prvo da koriste alternativne oblike lecenja. Na to glupost reagovao je predsednik The Royal College of Surgeons rekavsi da ta neodgovorna izjava moze da ima za posledicu smrt hiljada zena, koje ce se povesti za autoritetom pretstolonaslednika i - princ Carls se, bogami, javno izvinjavao i objasnjavao kako je "pogresno shvacen".

Edited by vladan, 26 October 2007 - 10:13.

  • 0

#41 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 26 October 2007 - 11:37

da li bi neko mogao da mi kaze web site ili mail adresu Udruzenja obolelih od limfoma?


bojim se da udruzenje obolelih od limfoma- lipa, jos uvek nema svoj internet sajt.
  • 0

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 October 2007 - 12:27

O cemu pricas to!!!

Postoje firme koje rade legalno i po zakonu u Beogradu. Ja ne znam odakle ti ta
informacija i nije mi jasno zasto ljudi vole da sire lazne podatke, da li iz svog nekog
dokazivanja ili su placeni za to ili iz ne znanja.

... dok danasnja medicina
pomaze u drogiranju sa lekovima da bi farmaceutske kompanije profitirale sto bolje i
nakon deset godina dokazu se kontraindikacije i da ti lekovi izazivaju nesto drugo, ali
sta da se radi: pomaze u sprecavanju sirenja kancera, ali isto tako pomaze u
unistavanju jetre. SUPER!

nije super, ali bilo koji primenjen lek ce oshtetiti jetru ili bubrege ili zeludac...

nego, je l moze neko da opricha ukratko, na shta se danas svodi hemoterapija? je l josh uvek akcenat na sprechavanju mitoze ili ima i drugih pristupa?
  • 0

#43 Marijae

Marijae
  • Members
  • 6 posts

Posted 26 October 2007 - 22:54

Veoma je lako govoriti da su neke stvari budalastine, skoro da i ne treba neka posebna pamet za to, ali je tesko reci nesto sto je stvarno korisno za ljude i ako se vec kaze ne treba po tome drvlje i kamenje bacati iz svog sopstvenog neznanja.

:rolleyes:
  • 0

#44 cider

cider
  • Members
  • 299 posts

Posted 04 November 2007 - 17:40

evo, ja sam kancerofobičan :rolleyes: , te u tom kontekstu imam tri pitanja.

1. kako se otkriva bolest blagovremeno, to jest, šta relativno zdrava osoba treba da radi? u redu, tu su ta "samoispipavanja", ali šta treba činiti dalje, a pritom se ne ponašati kao okoreli hipohondar? mislim, raditi te tumor-marker analize redovno je malo čudno... :huh: a opet, interesuje me da li "obična" analiza krvne slike na, recimo, šest meseci, može da ukaže na to da nije baš sve u redu kad govorimo o ovoj temi...

2. sada ću malo da zabolim glavu moderatora :) , ali interesuje me nešto u vezi sa prevencijom. da li postoji dobar/ozbiljan lekar koji će preporučiti kupovinu jonizatora u cilju smanjenja zagađenosti ( mislim na vazduh i štetna zračenja)?
  • 0

#45 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2007 - 18:59

evo, ja sam kancerofobičan :rolleyes: , te u tom kontekstu imam tri pitanja.

sada ću malo da zabolim glavu moderatora :) , ali interesuje me nešto u vezi sa prevencijom. da li postoji dobar/ozbiljan lekar koji će preporučiti kupovinu jonizatora u cilju smanjenja zagađenosti ( mislim na vazduh i štetna zračenja)?


...pusticu za sada, da vidimo u kom pravcu ce da krene :huh:
  • 0