Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#166 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 08 February 2008 - 16:06

Vladane,

Na osnovu svega sto ste do sada napisali mogu da zakljucim da ste posten i savestan covek! Pretpostavljam da bi za Vas najveca kazna bila da Vas sada neko prisili da se zaposlite u nekoj od nasih klinika. U stvari, najveca kazna bi bila kada biste, nedaj Boze, bili pacijent na nekoj od tih istih klinika. Postoji jedna narodna poslovica "Gladan sitom ne veruje!".
  • 0

#167 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 08 February 2008 - 16:18

Vladane,

Na osnovu svega sto ste do sada napisali mogu da zakljucim da ste posten i savestan covek! Pretpostavljam da bi za Vas najveca kazna bila da Vas sada neko prisili da se zaposlite u nekoj od nasih klinika. U stvari, najveca kazna bi bila kada biste, nedaj Boze, bili pacijent na nekoj od tih istih klinika. Postoji jedna narodna poslovica "Gladan sitom ne veruje!".

Ja sam vec nekoliko decenija profesionalac i nisam spreman da izadjem iz tih okvira.
  • 0

#168 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 08 February 2008 - 18:03

U to ne sumnjam i niko to od Vas i ne zahteva. Ali kako biste Vi nazvali vecinu vasih kolega u Srbiji?

Godinu, dve nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma u Srbiju su, sa raznih strana sveta, u toku praznika poceli da dolaze nasi prijatelji. Svi su oni otisli iz Srbije pocetkom 90-tih i svi su bili puni ideja i saveta kako da mi jadni, kukavni, razvijemo privatni biznis u Srbiji. Smatrali su da je "Srbija - zemlja mogucnosti". U pocetku smo svi mislili da nas zaj......, nakon toga smo mislili da su licemeri, a na kraju smo dosli do zakljucka da oni u to zaista iskreno veruju. I odustali smo od ubedjivanja. Isuvise je velika razlika izmedju onoga sto je u Srbiji postalo uobicajeno i onoga sto je u svetu normalno!
  • 0

#169 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 February 2008 - 20:39

Malo ljudi zna ali je za 21 vek necuveno da u nasim bolnicama nema mogucnosti za obavljanje hist.patol. analiza tokom operacije (invivo)koje su u slucajevima malignih oboljenja neophodne.

Inace, nije mi jasno kako nisu mogli da utvrde da li je tumor primarni ili ne????

Ps ko je Ros, Roso ?


valjda ex tempore a ne in vivo? Svi referentni centri imaju opremu, ali druga stvar je ako se operacija radi na hirurgiji opšteg tipa, što ne bi trebalo, samo je pitanje da li je pacijent upućen zbog kliničke slike koja je upućivala na drugo oboljenje pa je intraoperativno otkriven tumor ili je nečija glupost u pitanju.

"dr" Roso je bivši bodibilder koji se predstavlja kao doktor ortomolekularne medicine. Ta disciplina zaista postoji i začetnik je Linus Pauling, mahom je interdisciplinarna oblast. Prva bolest čija je etilogija otkrivena njihovim metodama je srpasta anemija.

Ali pošto auditorijum ne poznaje materiju veoma je lako i lagati ga. Ukratko, na tv avala je propagirao terapiju koja stoprocentno leči kancer. U normalnim zemljama je to zrelo za debelu krivičnu prijavu.

Edited by Celt, 08 February 2008 - 20:42.

  • 0

#170 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 09 February 2008 - 22:28

Sad bih dala link ka forumu koji je osakatio doktora Rosa na mrtvo cak se i direktor instituta Mihajlo Pupin javio ali posto brisete linkove ka drugim forumima necu.
Pa onda neka narod misli ovde da je on cudotvorni iscelitelj, a pisali i ljudi koji su isli kod njega, kakav je to prevarant i sta "valja".
'El to bre sloboda pisanja i demokratija a?

Edited by anabela, 09 February 2008 - 22:29.

  • 0

#171 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 09 February 2008 - 23:35

link ka elitesecurity je već postavljen
  • 0

#172 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 11 February 2008 - 00:11

ma na doktor forumu je zesce:


evo pa nek obrisu

Edited by srdjann, 12 February 2008 - 09:45.
Izbrisan link, koga zanima naći će sam

  • 0

#173 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 12 February 2008 - 00:08

OK a jel' moze bez smajlija, ovo je ipak podforum o raku.

Ja kad bih imala svoj forum, brisala bih linkove ka drugim ali mislim da je ovo ipak
javni forum a ne privatni i u buduce vas molim da me prvo opomenete.

Hvala

Edited by anabela, 12 February 2008 - 00:17.

  • 0

#174 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 12 February 2008 - 12:55

Hvala adminu na razumevanju, nije tesko biti fin.
  • 0

#175 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 16 February 2008 - 13:29

Molim da mi odgovori neko od lekara.

Mojoj cimerki sa IORS-a, CA 125 je na kraju lecenja pocetkom januara 08., iznosio 19.8. Pre dva dana samoinicijativno je izvadila krv i CA 125 iznosi 34! Znamo da tumor marker nije 100% pouzdan parametar, ali ona je trenutno jako uplasena. Da li ima razloga da zabrinutost i da li da se javi svojoj lekarki na IORS-u?
  • 0

#176 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 February 2008 - 16:13

Neka se javi svojoj lekarki, jer je i to duznost lekara; da savetuju i ohrabre.
Inace, nikakva brojka, sama za sebe, ne znaci nista...
  • 0

#177 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 25 February 2008 - 13:03

Pisem ovo, kao nadu za pacijente otpisane od zvanicne medicine a i zbog nekih koji se mozda pitaju sta je s nasom borbom.
Moj muz je posle 4 ciklusa hemoterapije odlicno a posebno posto mu je radiotalasima razbijen kamen u bubregu.
Trenutno je bez terapije cekamo da mu lekar koji je na odmoru (vec 10 dana ga trazimo) napise otpusnu listu da
vidimo sta dalje, kakve kontrole, kakvi su njegovi planovi itd.
On je trenutno dobro, bez bolova, normalno jede, ide do grada, vozi auto, sasvim normalno funkcionise.
Covek sa metastazama na svim kostima, te masovnih na mozgu, sa krvarenjem u mozgu?!


Imam u glavi bezbroj pitanja, koja ne postavljam, niti me odgovori zanimaju,borimo se i dalje, sto i drugim
sapatnicima toplo preporucujem.

I jos nesto, dragi moji, postovani lekari, covek se sastoji od tela i duse, ako lecimo telo a dusu ne,ozdravljenja nema.
A ja sam imala tu nesrecu, da su nam lekari dusu vise trovali nego sto su telo lecili.
Medjutim znajte da vera,nada i ljubav sve pobedjuju.
Puno srece svima koji se bore protiv ove zlocudne bolesti.
Ovaj siromasni podforum samo ja posecujem a? :rolleyes:
Pozdrav
  • 0

#178 BUBI VW

BUBI VW
  • Members
  • 108 posts

Posted 25 February 2008 - 14:42

Postovanje svim ucesnicima na ovoj temi....

Hvala dragom Bogu,ne podpadam pod one koji su bolesni...ali....svest o mogucnosti ili humanosti navodi me da vam se obratim.

Cestitam na hrabrosti i istrajnosti onima koji se suocavaju sa bolescu i svim sto ona nosi sobom.

Pre godinu dana sam sahranila najboljeg druga iz detinjstva.
Kazu CA u vise oblika-vrsta na raznim mestima...
Znam da je dobio najbolju mogucu terapiju,tetka koja ga je odgajila jer je bio bez roditelja,u vreme njegove bolesti je bila penzionisani onkolog i kolega sa tim ljudima koji tamo rade.I nije se moglo nista.Ziveo je samo 8 meseci od pocetka lecenja.

Moram priznati da strah i od pomisli na tu bolest je jeziv.
Kazu kontrola,rano otkrivanje...kako?

Kako covek da zna da li se nesto takvo razvija negde duboko u telu?
Kakve mi u Srbiji imamo mogucnosti za famozni skrining?
Smrt je neminovno stanje zivota,i svi to znamo...ali,
zar je nuzno umirati u jezivim mukama +ponizenja?

Ja znam da je lekarima izuzetno tesko da rade u ovim uslovima,ali osnovna ljudska ljubaznost nije skupa i oni bi mozda,bili i bolji lekari kada bi bili otvoreniji i ljubazniji prema "umirucima".

Mozda je pateticno,ali ne mislim da je osnovno covekoljublje patetika...mislim da je to vrlina dostojna Bogova.

Izvinite sto nemam reci strucne,ali bi volela da svakog ko pati bar malo ohrabri molitva za boljitak.
I da svakog ko leci ohrabri molitva za uspeh.
To vam zelim od sveg srca.

A pitanje je:
Gde,kako,sta uciniti u Srbiji i preventivno se postaviti.Koji su prvi nalazi koji mogu ukazati da u telu postoji bolest?
S nadom da ce svima biti bolje i dobro. :rolleyes:
  • 0

#179 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 February 2008 - 20:41

Pisem ovo, kao nadu za pacijente otpisane od zvanicne medicine a i zbog nekih koji se mozda pitaju sta je s nasom borbom.
Moj muz je posle 4 ciklusa hemoterapije odlicno a posebno posto mu je radiotalasima razbijen kamen u bubregu.
Trenutno je bez terapije cekamo da mu lekar koji je na odmoru (vec 10 dana ga trazimo) napise otpusnu listu da
vidimo sta dalje, kakve kontrole, kakvi su njegovi planovi itd.
On je trenutno dobro, bez bolova, normalno jede, ide do grada, vozi auto, sasvim normalno funkcionise.
Covek sa metastazama na svim kostima, te masovnih na mozgu, sa krvarenjem u mozgu?!


Imam u glavi bezbroj pitanja, koja ne postavljam, niti me odgovori zanimaju,borimo se i dalje, sto i drugim
sapatnicima toplo preporucujem.

I jos nesto, dragi moji, postovani lekari, covek se sastoji od tela i duse, ako lecimo telo a dusu ne,ozdravljenja nema.
A ja sam imala tu nesrecu, da su nam lekari dusu vise trovali nego sto su telo lecili.
Medjutim znajte da vera,nada i ljubav sve pobedjuju.
Puno srece svima koji se bore protiv ove zlocudne bolesti.
Ovaj siromasni podforum samo ja posecujem a? :rolleyes:
Pozdrav



S vremena na vreme zalutam i ja, medjutim, moram da priznam sve redje. mislim da je na forumu B92 ipak politika primarna. Priznajem da vise citam taj deo jer je, na zalost, politika najznacajniji deo nasih zivota. Mada, u mom zivotu mnogo manje od kako sam se razbolela.

Na zalost, sto se tice nasih konkretnih pitanja vezanih za karcinom, ovde mozemo dobiti uglavnom uopstene informacije, odnosno isto ono sto bi nam nasi lekari morali reci! I to kada su dobro raspolozeni!

Anabela, kako vreme prolazi i dalje se pojavljuju pitanja, ali ja pronalazim i odgovore. Osecam da je mnogo lakse boriti se protiv neprijatelja kojeg dobro poznajem.
Eto, cekam svoju prvu kontrolu nakon hemoterapije i zaista me interesuje da li ce taj dan moja doktorka biti dobro ili lose raspolozena. U slucaju da bude dobro raspolozena mozda cu i dobiti neki odgovor na moja pitanja. Naravno, ne na sva jer ona nema vremena, a uostalom doci cu opet za 3 meseca!
  • 0

#180 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 01 March 2008 - 00:26

Moj muz je zavrsio IV ciklus (sta god to znacilo) i pusten je kuci bez otpusne liste tako da neznamo sta dalje.Na odeljenju su mu rekli samo neka slobodno ide pa neka za dan dva neko dodje po listu jer lekar je na odmoru a glupo je da moj muz lezi na odeljenju bez terapije sve dok njegov lekar ne bude dosao.
Vec 15 dana zovemo BG i rasspitujemo se za doticnog lekara i za otpusnu listu i neznamo sta dalje.
Vec smo sestrama dosadili.
Zamislite moj slucaj.
  • 0