Jump to content


Photo
- - - - -

Rusija - zemlja čuda


  • Please log in to reply
16461 replies to this topic

#61 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 08 November 2007 - 17:29

pod jedan zasto nije vracen sat?
pod dva
imali iko pojma koliko ljudi iz Srbije trenutno radi u Rusiji
bez viza bez sengena bez redova ispred ambasada
bez ponizavanja sto je najvaznije
evo NPR moj brat radi u Sochiju(olimpijada)



i moj brat od tetke od skora radi u sociju kao vozac . radno mesto se otvorilo zbog olimpijade naravno.
  • 0

#62 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 08 November 2007 - 17:32

Meni nije jedna stvar kod zapadnih medija jasna, a to je da npr. vreme vladavine Jelcina ocenuju kao razvoj "demokratije" i dobar period za Rusiju, dok npr. sa druge strane postoji poprilican broj primera koji dokazuju suprotno.
Mislim da je razlog vece podske koju je Jelcin uzivao jednostavno u tome, da je on za veoma olako prihvacao sve predloge zapada, dok Putin ipak vodi svoju politiku, koja ide vise u korist Rusije nego protiv.



jeljcin je bio "demokrata" za zapad samo zato sto mu je rusija bila u rasulu i samo zato sto su za njegova vremena zapadni mesetari i kapitalisti u njoj mogli da rade sta hoce. Putin je "diktator" ne zato sto podrsku naroda nije dobio na izborima, vec zato sto ne dozvoljava zapadnim kapitalistima da od Rusije i u Rusiji rade sve ono sto su radili za vremena dok je Jeljcin bio u Kremlju. Sve u svemu najobicnije licemerje, i gledanje sopstvenih interesa.
  • 0

#63 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 09 November 2007 - 14:14

Kad smo kod Rusije, zanimljive se stvari desavaju u Gruziji. Ovdje imamo situaciju da je prozapadni demokratski predsjednik brutalno rastjerao demonstracije. Da li ce Rusija konacno uspjeti da stavi Gruziju pod nekakvu kontrolu? Mislim da bi bilo dobro kada bi Rusija uspjela da instalira u Gruziju nekakvu vlast koja bi joj bila prihvatljiva. Onda bi Gruzija dobila sansu da se izvuce iz siromastva i da se kompromisom pocnu rjesavati pitanja Juzne Osetije i Abhazije.

Prosto je idiotski voditi antirusku politiku, kad se nalazis tamo gdje se nalazi Gruzija, kad 80% proizovoda izvozis u Rusiju, kad ti cetvrtina radne snage zaradjuje u Rusiji i slicno.
  • 0

#64 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 November 2007 - 22:05

A niko da se seti godisnjice oktobarske revolucije.Aja ja...
  • 0

#65 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 13 November 2007 - 08:26

Prosto je idiotski voditi antirusku politiku, kad se nalazis tamo gdje se nalazi Gruzija, kad 80% proizovoda izvozis u Rusiju, kad ti cetvrtina radne snage zaradjuje u Rusiji i slicno.


Овај аргумент важи кад је Србија у питању и њено одбијање да уђе у НАТО, али за Грузију не вреди.
Ако питаш оне који ово горе тврде зашто је то тако рећи ће ти да није то исто.
  • 0

#66 lijenština

lijenština
  • Members
  • 36 posts

Posted 13 November 2007 - 21:45

Sto se mene tice najvise bih voleo da Rusija propadne!


Evo samo što nije, sledećeg utorka sigurno. :rolleyes:


EDIT : Ne bih da ostane samo na jednoj rečenici u odgovoru jer nije ljubazno s moje strane.
Apsolutno je nebitno šta mi mislimo o Rusiji ili bili kojoj velikoj državi -sili ili potencijalnoj supersili. One postoje. Ne može se uraditi mnogo na tome da nestanu. Pokušali su mnogi ali i nisu uspeli .

Edited by lijenština, 13 November 2007 - 22:31.

  • 0

#67 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 13 November 2007 - 22:25

Русија не може да пропадне. Не да есхатологија.
  • 0

#68 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 November 2007 - 01:08

...

Русија не може да пропадне. Не да есхатологија.


A ni Mile.

...
  • 0

#69 lijenština

lijenština
  • Members
  • 36 posts

Posted 22 November 2007 - 11:06

a i 5000 nuklearnih bojevih glava doprinose učestaloj transcendentalnosti dotične. :rolleyes:

Edited by lijenština, 22 November 2007 - 11:07.

  • 0

#70 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 24 November 2007 - 20:36

Добро, то је (једна од) земних манифестација метафизичке есхатологије која једноставно не допушта могућност да Русија пропадне. То може, та пропаст, само у неком паралелном свету, где нема материје него само антиматерије, једном речју где је све обрнуто него у овом нашем.
  • 0

#71 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 20:38

Rusija je najveća banana država na svetu.


Po broju stanovnika - posle Kine.
  • 0

#72 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 26 November 2007 - 17:46

Čujem bili Rusi da gledaju Borski basen. Vele ljudi došli da ga gledaju vojni experti i nekoliko generala. Kažu "nemaju" rudu u Sibir a u Boru ga ima "koliko hoćeš". I nisu gledalu u zemlju nego baš gledali u brda i prema Crnom vrhu, kažu veoma interesantno za "biznis"- raketni.........
  • 0

#73 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 26 November 2007 - 18:07

Čujem bili Rusi da gledaju Borski basen. Vele ljudi došli da ga gledaju vojni experti i nekoliko generala. Kažu "nemaju" rudu u Sibir a u Boru ga ima "koliko hoćeš". I nisu gledalu u zemlju nego baš gledali u brda i prema Crnom vrhu, kažu veoma interesantno za "biznis"- raketni.........


Ma da, ubilo se za šverc ubuđalih nuklearnih glava preko Srbije za SAD. :rolleyes:
  • 0

#74 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 November 2007 - 18:20

Ma da, ubilo se za šverc ubuđalih nuklearnih glava preko Srbije za SAD. :rolleyes:

Ajde pusti coveka.Jos uvek nije cuo da se u Boru vadi bakar a ne uranijum.
  • 0

#75 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 26 November 2007 - 18:32

Ne "vadi" se nego se eksploatiše bakar i vrše se iskopavanja. I vadi ruke iz džepova !!!!
  • 0