Jump to content


Photo
- - - - -

Rusija - zemlja čuda


  • Please log in to reply
16461 replies to this topic

#15646 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 14 September 2017 - 20:57

Nemam pojma šta je tamo, dok nisam otišao (a to je bilo davno) mislim da je u Nemanjinoj bilo Socijalno. Lepo sam te pitao, pa ako ti nije teško, objasni.

 

Dobra ti je računica, ja sam dao od oka, USD ne rabim pa ne znam napamet kurs.

 

Pa objasnio sam ti. Imas podpitanja?

 

BTW, Nemanjina 11, moja greska, ali nadam se da se mozes orijentisati u jednoj od glavnih beogradskih ulica bez obzira na gresku u broju.


Edited by Atreid, 14 September 2017 - 20:59.

  • 1

#15647 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 September 2017 - 21:03

Pa objasnio sam ti. Imas podpitanja?

 

BTW, Nemanjina 11, moja greska, ali nadam se da se mozes orijentisati u jednoj od glavnih beogradskih ulica bez obzira na gresku u broju.

 

 

Nisi objasnio. Kakvog smisla ima poredjenje ruske i srpske prosečne plate uz potenciranje sankcija?

 

 

Što se tiče orijentacije u BG, jbg, to mi je rodni grad, bio sam tamo za poslednjih 25 godina možda i deset puta, nečega se i prisetim.

 

Ali umesto značajne aluzije na nekakvu ustanovu na adresi, napiši mi šta se tamo dešava? Ozbiljno te pitam, ja ne znam.


  • 0

#15648 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 September 2017 - 21:04

Rano ideš na spavanje kad već sad čitaš bajke?

 

Papir sve podnese, a u Rusiji to važi trostruko. Zar je u tom eksperimentu problem bilo šta izjaviti i proglasiti za svetu istinu?

 

Još bi me interesovalo šta mogu za te doRale da kupe..., i gde? Ne računajući naravno par mallova u milionskim gradovima na evropskom delu teritorije.

 

 

A još mi kaži 'leba ti, čemu služi ovaj podatak, kao zayebao ih Rus, pravoslavni brat, ili šta si već mislio ili tim hteo da kažeš?

 

Kakav uspeh yebote, za 30-50 godina imaju shanse da stignu hrvatsku platu.


  • 0

#15649 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 14 September 2017 - 21:10

Nisi objasnio. Kakvog smisla ima poredjenje ruske i srpske prosečne plate uz potenciranje sankcija?

 
Naravno da ima smisla, porediti Srbiju sa okolnim zemljama smo vec apsolvirali, tu debelo kaska za svima, a sad kaska i za Rusijom koja je uvijek bila raspad u odnosu na ovo ovdje.
 

Što se tiče orijentacije u BG, jbg, to mi je rodni grad, bio sam tamo za poslednjih 25 godina možda i deset puta, nečega se i prisetim.
 
Ali umesto značajne aluzije na nekakvu ustanovu na adresi, napiši mi šta se tamo dešava? Ozbiljno te pitam, ja ne znam.

 

Sta da napisem? Da nece mozda neko ozbiljno da diskutuje o ekonomiji? Zadnji put kad se ovdije ozbiljno pricalo na tu temu, prije 5-6 godina, ispalo je da sam u pravu kad sam govorio da ce mjere stednje dovesti do ovoga do cega su i dovele. Naravno ideolozi, a toboze poznavaoci materije su tvrdili suprotno. Od tada vise ni nema ozbiljne diskusije, uglavnom samo botovanje. Pa, da opet upitam, da nece mozda neko ozbiljno pricati na tu temu?


Edited by Atreid, 14 September 2017 - 21:16.

  • 0

#15650 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 September 2017 - 21:13

 
Naravno da ima smisla, porediti Srbiju sa okolnim zemljama smo vec apsolvirali, tu debelo kaska za svima, a sad kaska i za Rusijom koja je uvijek bila raspad u odnosu na ovo ovdje.
 

 

Ne, ovo ovde i Rusija su uvek bili isti raspad u odnosu na normalan svet.

 

To bi ti kao salonski komunista trebalo jako dobro da znaš.


  • 2

#15651 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 September 2017 - 21:13

...

 

... Federalna služba za statistiku (Rosstat) objavila je visinu prosečne plate u Rusiji ... 

 

Bla-bla, truc-truc.

 

 

Taj 'hiljadugodisnji pravoslavni rajh', kako je nedavno objavio kremaljski degenerik - ide prema svom neumitnom kraju.

 

 

A sto se tice podataka o siromastvu u ruskoj pomijari, broju rusa koji ce bankrotirati, rupi u budzetu koja ce ostaviti bez plata milione rusa - to procitaj malo bolje, a ne u Simonovicevom toaletoidu.

 

Vise od 60% siromasnih u rusiji su porodice sa decom. Prema anketama glavni problemi su: cene, osiromasenje, nezaposlenost i korupcija, koji su najveci u poslednjih 20 godina. I to je sa sajta 'Levada centar' koji se smatra za 'provladin'.

 

https://www.levada.r...T07:00:32 00:00

 

 

... 

 

Kenj-kenj, ser-ser.

 

Koliko stotina milijardi $ su pokrali ovi korporativni gangsteri?

 

Pa normalno, da je onda 'srednja plata' 603$?

 

 

...


  • 1

#15652 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 14 September 2017 - 21:14

Ne, ovo ovde i Rusija su uvek bili isti raspad u odnosu na normalan svet.

 

To bi ti kao salonski komunista trebalo jako dobro da znaš.

 

Dobro. Znaci nece niko ozbiljno pricati na tu temu. Hvala.


  • 0

#15653 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 14 September 2017 - 21:19

(...)


Federalna služba za statistiku (Rosstat) objavila je visinu prosečne plate u Rusiji, koja je u julu ove godine iznosila 39.355 rubalja (oko 688 dolara).

Prosečna plata nominalno je u proteklih godinu dana porasla za 8,6 odsto, pokazuju podaci Rostata. Dok je realna zarada u tom periodu porasla za 4,6 odsto realni prihodi su smanjeni za 0,9 odsto. http://www.blic.rs/v...-rusiji/68z1ttz


  • 0

#15654 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 September 2017 - 21:23

Dobro. Znaci nece niko ozbiljno pricati na tu temu. Hvala.

 

 

Dobro jebote, jel' treba na ćirilici da pišem?

 

Koji qratz je u Nemanjinoj, peti put te pitam? Kapija Mordora?


  • 1

#15655 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 September 2017 - 21:26

Dobro. Znaci nece niko ozbiljno pricati na tu temu. Hvala.

 

O kakvoj ekonomiji bi ti da prichash? O blatnjavoj vukojebini, pa cela ekonomija tamo je kramp i lopata, nema tu shta da se pricha. Feudalci (KGB) podele pare od nafte i gasa i shta ostane bace kmetovima da se kolju. To je cela ekonomska pricha. Kad nestane nafte i gasa imace manju platu od Afrikanaca, ali to ce vec biti problem Kine, kao kupljena teritorija, nece biti evropski problem jer Evropi nikada nisu ni pripadali. Evropski Pera Lozach.


Edited by Denis Jasharevic, 14 September 2017 - 23:44.

  • 1

#15656 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 September 2017 - 21:29

...

 

 

Atreid 'ekonomista' i njegovi pajtosi

 

 

:ajme:

 

Taj 'rosstat / tass' je smisljen za ovakve neprane konjine koji uveseljavaju gomilu i odradjuju gazu

 

 

A i za preostale pogubljene vukojebinske neostaljiniste i sitne lopine.

 

No, nemoj se sekirati - u divnom si drustvu: gomila evropskih komuno-fasista, pa i poneki, na 'akciji' jeftino kupljeni kancelarski krmkov.

 

...


  • 0

#15657 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 14 September 2017 - 23:35

Kepecov ambiciozni plan o otopljavanju  odnosa izmedju Rusije i  SAD se izjalovio >https://www.buzzfeed...xGX#.mdylk8m9VP

 

qJjqLUN98Ss.jpg


  • 1

#15658 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 September 2017 - 14:12

Nothing to add...


http://www.newsru.co...17/zapad4p.html
  • 0

#15659 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 September 2017 - 14:56

...

 

Ma ko jos da brine o 20-30 gledalaca.

 

Kako je rekao dzugashvili - nama ne trebaju lake (jeftine) pobede.

:ajme:

 

...


  • 0

#15660 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 22 September 2017 - 03:08

Medvedev ljut- http://www.b92.net/b...&nav_id=1306151  :lol+:

 

Kremaljska agentura ce zasigurno biti meta u Hrvatskoj i BiH.


  • 0