Jump to content


Photo
- - - - -

Tajni agent Izzy


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 24 October 2007 - 01:06

@CTPAX &Artur Dent

Ljudi, širite priču. Niko ne osporava da televizija treba da bude komercijalna. Kada neko ima državnu frekvenciju ima obilje mogućnosti - sponzori su zainteresovani, ima se reklama, gledanost može da bude najveća moguća u jednoj zemlji, itd. Krug potencijalne publike je najveći mogući, počinje da radi "igra velikih brojeva". Svakako najprimitivniji način je da se publika privlači tako što će im se u medijima, besplatno ili za pare, objavljivati kada se neko ženi, ko ide u vojsku, ili da im učestvuju deca na televiziji. To se prepušta lokalnim televizijama, koje se gledaju u malim gradskim ili ruralnim sredinama. Tu se onda pojavljuje duh Radio Šapca. Tu, a ne u vremenskoj prognozi, mada i ona ima dosta sličnosti sa šabačkom.

#17 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 24 October 2007 - 09:24

Sta vam je, da nema Izzyija Mjaujork bi propao...

#18 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 24 October 2007 - 09:31

Sta vam je, da nema Izzyija Mjaujork bi propao...

I ovako je u krizi...

#19 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 24 October 2007 - 16:16

Mjaujork, spasice Strumpfovi....

#20 Buckyball

Buckyball
  • Members
  • 165 posts

Posted 24 October 2007 - 16:29

A zasto se grad zove Mjaujork a ne Mjaugrad :rolleyes: Drazi nam je Nju Jork od Volgograda :huh:

#21 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 25 October 2007 - 08:02

To ti je ta izdajnicka, proamericka i antiruska politika, deci je od malih nogu usadjuju, prodane duse, majku im jebem.

#22 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 25 October 2007 - 11:43

A zasto se grad zove Mjaujork a ne Mjaugrad :rolleyes: Drazi nam je Nju Jork od Volgograda :huh:

A tebi VolgoGRAD od BeoGRADa

#23 Buckyball

Buckyball
  • Members
  • 165 posts

Posted 25 October 2007 - 16:26

A tebi VolgoGRAD od BeoGRADa


?

Svakom istinskom srbskom nacionalisti je Volgograd drazi od Beograda. Pitaj Tomu ako ne verujes.

#24 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 25 October 2007 - 20:22

Nema vaspitnu. Ima zabavnu i donekle takmičarsku, što za decu nije baš toliko štetna pojava, a to sa roditeljima je bitno kao dokaz da se ne pljačkaju deca, što bi zaista bilo trulo. Plus, ne znam da li si primetio, ali cela stvar ide u terminu kad su roditelji po difoltu kod kuće.

To je dečja emisija. Za decu. Neki tamo nacrtani mačak priča sa decom. Interaktivna je. Dakle, deca je ne gledaju pasivno kao "običan" crtać, nego nešto kao i učestvuju. To ih privlači.

Da, za iole starije je neglediva i nemoguće ju je slušati, a da ne popizdiš od pištanja.

I meni, a i klincima, je bila mnogo draža Dora. Ali i ovo vole da pogledaju, onako usput.

Nije ovca. Nije to nikakva igra na sreću u kojoj ti kažu da tražiš slovo koje oni mogu da рендомли menjaju, niti ti uzimaju pare za svaki poziv, pa makar linija bila zauzeta, dok kokoška ponavlja "čeeekamo noooovo ukljuuuučeeeenje, svaaaakoooog treeenutkaaaaa...". To je za ovce.

Ovo je igra. Pozoveš da bi se igrao i takmičio - i igru i takmičenje dobijaš. Nacrtani mačak popriča s tobom, čuje ti se ime na TVu, pa imaš sutra čime da se hvališ u vrtiću ili školici.

Fakat, nije baš kulturno-obrazovni program Čedomira Mirkovića, ali nije baš ni tako strašno.

Ma, ko traži aplauz. Samo malo pogledajte realnije kome je šta namenjeno i na kom nivou pre nego što udarite u pljuvku.

Kasnim sa odgovorom....

Jako mi je drago ako zaista pitaju svako dete koje se javi u program da li su im roditelji kod kuce. Ja sam evo juce gledao 10 minuta i nisam to primetio, moguće je da sam upao u pogresnom terminu.

Naravno, ne mislim da je Izzy identičan dotičnim kvizovima koji se zasnivaju na obmani. Ovde se radi o unapred poznatim uslovima, ali bih zaista bilo neuporedivo bolje da roditelj vrši prijavu za kviz. Znači, bez tih fora sa glasovima u pozadini - pozoveš lepo Izija i prijaviš svoje dete za učešće. Ne vidim problem u tome za organizatore, ako su roditelji, kako kažeš, kod kuće. Baš zato što je igra namenjena navedenom nivou, tražim veću odgovornost i kontrolu. Za matorane koji su ponosni što znaju odgovor na DRAG_N N_KOL_Ć mi zvone jajca, ovo su ipak deca.