Jump to content


Photo
- - - - -

Problemi


  • Please log in to reply
1486 replies to this topic

#46 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 23 October 2007 - 00:23

Ne radi ni kod mene...ni u Exploreru ni u Operi!


'bem mu miša! Ja koristim Ljisicu. Znači: forum, browser ili ja?

pošto kupila po to i prodala :rolleyes:


Veštiji prodavac no preprodavac...
  • 0

#47 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 23 October 2007 - 08:56

Valjda je ovo pitanje za ovde.
Kako se ocenjuje rejting nekog topika?

Meni se kazalo i bez tvog iscrpnog objašnjenja :rolleyes: , ali ne da (mi) radi. Možda je problem do mene kao druga člana - sumnja se u moju objektivnost ili se misli da ja nisam podoban da ocenjivam topici... Iskreno, sujmam da je to u pitanju. U školi sam uvek bio vrlodobar 4.

Ne radi ni kod mene...ni u Exploreru ni u Operi!

Svoj trojici, a i ostalima koje sam doveo u zabludu da je opcija ocenjivanja topika proradila, dugujem veliko izvinjenje.

Kao sto reche Vesna, josh je u eksperimentalnoj fazi i uskoro ce biti dostupna svim forumashima.

Jos jednom se izvinjavam...
  • 0

#48 Mr.Veljko

Mr.Veljko
  • Members
  • 395 posts

Posted 24 October 2007 - 13:42

Kako to da vise nema opcije da promenim ime?
  • 0

#49 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 October 2007 - 13:57

u vihoru promena, nestala je i mogućnost izmene nicka od strane korisnika. :rolleyes:
  • 0

#50 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 25 October 2007 - 16:02

Ne radi mi quote opcija pa cu preko copy/paste citirati neke prethodnike sa ove teme:

opcija compose new message i add reply i full edit uopshte ne shljakaju iz IE. otvori normalno prozor i onda se nesto pokarabasi i nestane sve. (nisam probala od kuce da vidim da l shljaka u IE jer ga ne koristim, al ovde na faxu je mrka kapa). shljakaju samo fast reply i quick edit opcije.

opcija compose new message i add reply i full edit uopshte ne shljakaju iz IE. otvori normalno prozor i onda se nesto pokarabasi i nestane sve. (nisam probala od kuce da vidim da l shljaka u IE jer ga ne koristim, al ovde na faxu je mrka kapa). shljakaju samo fast reply i quick edit opcije.

Posto im nije odgovoreno jel to znaci da nema preciznog odgovora zasto neki kompovi imaju a zasto neki nemaju ove probleme. Inace, ne radi mi nista od ovoga (osim Fast Reply) ni preko IE ni preko FF ni preko Opere (mada sam tek malopre poslao prvi post i uocio da problem uopste postoji kada sam pokusao da izvrsim EDIT).
  • 0

#51 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 25 October 2007 - 16:03

:rolleyes: EDIT: drugi quote je trebao da bude:

Zašto mi radi samo opcija fast reply, a add reply, quote/reply.. ne? Sve drugo se lepo otvara.


  • 0

#52 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 October 2007 - 16:25

Aj' probaj da iskljucis rich text editor iz opcija, mozbiti da pomogne.
  • 0

#53 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 25 October 2007 - 19:00

Aj' probaj da iskljucis rich text editor iz opcija, mozbiti da pomogne.

Nije mi nikada ni bio ukljucen (bio je na "standard"). Malopre sam preko My Controls otisao bas da proverim da li mi je ukljucen i usput samo aktivirao da mi "Fast Reply" bude stalno otvoren. I pre nego sto sam hteo da pocnem da malo eksperimentisem sa svojim IE podesavanjima i da probam da otkrijem u cemu je problem, u ovim forumskim "Options" u gornjem desnom uglu cisto iz zezanja prebacim na "Switch to: Linear+" i opet mi osnovne funkcije nisu radile, ali kada sam vratio opet na "Standard" odjednom mi sve proradi samo od sebe (i Reply i Edit i New Topic...), a sto je najsmesnije ovaj bizarni trik (prebaci pa vrati na "Standard" Display Modes) uopste mi nije delotvoran za Operu ili Mozillu, ali kad mi vec sve radi u IE necu da cepidlacim i da mozgam sta se ustvari dogodilo. U nadi da ce jos nekome sa slicnim problemima ovo moje "popravio sam ali ne znam kako" iskustvo pomoci, nudim vam ga ovde svima na uvid.

EDIT radi EDITA.

Edited by svedok saradnik, 25 October 2007 - 19:02.

  • 0

#54 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 October 2007 - 15:58

Primetio sam da na topicima gde postoji mogucnost glasanja ako se klikne na view results to se registruje kao da si glasao.Ovo se barem meni desilo u dva slucaja.
  • 0

#55 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 October 2007 - 16:21

Pa zato i pise 'Null vote' ili ti 'uzdrzan'. Cim si to kliknuo tvoj glas je ubelezen kao neopredeljen.
  • 0

#56 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 October 2007 - 16:28

Meni stoji ovo
"You have already voted in this poll". Meni licno nije preterano stalo do glasanja ali mozda dobijate lose rezultate.
  • 0

#57 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 October 2007 - 03:23

Mozda je vreme da se predje na MSSQL ili Oracle jer je ponovo aktuelan problem:

IPS Driver Error
There appears to be an error with the database.
You can try to refresh the page by clicking here


  • 0

#58 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 October 2007 - 06:03

greska

Edited by MAGRIPA65, 28 October 2007 - 06:04.

  • 0

#59 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 28 October 2007 - 12:26

Kolačići (cookies) mi ne rade kako treba.

Naime, kad kliknem na ikonicu "Go to first unread" ispred naziva teme, ne upućuje me na poslednji post koji sam pročitao već na neki prethodni koji se nalazi par stranica pre njega.

Da li se ovo još nekome dešava?
  • 0

#60 Forum B92

Forum B92
  • Members
  • 613 posts

Posted 28 October 2007 - 13:01

Meni stoji ovo
"You have already voted in this poll". Meni licno nije preterano stalo do glasanja ali mozda dobijate lose rezultate.


Nisu loši rezultati, naprotiv. Na ovaj način se sprečava da neko vidi rezultate, pa glasa u skladu sa njima. Ako pogleda rezultate, ostaje uzdržan u glasanju.

Mozda je vreme da se predje na MSSQL ili Oracle jer je ponovo aktuelan problem:


Pa IPB je pisan sa pretpostavkom da će raditi na MySQL-u i prelazak na drugi RDBMS bi verovatno stvorio još veće probleme.
Osim toga, greška se pojavila zato što se u tom trenutku radilo reindexiranje baze postova za search indexa koje malo traje, jer indexer treba da protrči bazu od 2 miliona postova. To se vrši u vreme najmanjeg opterećenja servera, kad na forumu često i nema nikog, a za uzvrat nudi brz i efikasan search tako da nam se čini da je jedan F5 veoma niska cena za takvu search opciju.

Kolačići (cookies) mi ne rade kako treba.

Naime, kad kliknem na ikonicu "Go to first unread" ispred naziva teme, ne upućuje me na poslednji post koji sam pročitao već na neki prethodni koji se nalazi par stranica pre njega.

Da li se ovo još nekome dešava?


Verovatno svima jer je u pitanju dokumentovan bag (jedan od mnogih) verzije 2.3.2. Neke od patcheva smo instalirali, pa makar opcija View New Posts radi kako treba. Čekamo novu verziju IPB koja će, nadamo se, rešiti ove probleme.

Edited by Forum B92, 28 October 2007 - 13:02.

  • 0