Jump to content


Photo

Posle kazite da Srbi nisu kukavice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#16 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 September 2007 - 22:54

...

M-da.
Za sve je kriv Koko Bill.

Isuvise razmislja.

...

#17 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 September 2007 - 23:03

ma ne, nema šanse da je kriv neko sem nje! :rolleyes:

#18 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 13 September 2007 - 23:40

Pa ja dokazujem upravo suprotno - da nema dovoljno onih koji ce zastititi slabijeg. Zato sto su picke.


ali zasto bi to bila srpska specificnost?

#19 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 14 September 2007 - 00:21

ma ne, nema šanse da je kriv neko sem nje! :rolleyes:

Glupe li šale! :huh:
Zar je ona kriva što živi sa narkomanom? :)
Zar je ona kriva što zavet glasi, kako ono - i u dobru i u zlu dok nas smrt ne rastavi... ;)
Zar je ona kriva što ne zna broj policije, pa ista nasilnika zatvara na osnovu slika u dnevnim novinama? :D
Zar je kriva... 0:)
Ali ne vredi, takvima kao što si ti, kojima je tuđa nesreća predmet sprdnje ne vredi ni objašnjavati da ona nije krivac već žrtva... 0:)
Stvarno... -_-

#20 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 14 September 2007 - 01:06

Jebo vas Kurir.

Danas sam vozeći se po Srbiji slušao o toj teškoj, teškoj, teškoj svinjariji.

Možda je majmun bio drogiran, ali da li je i celo selo bilo drogirano pa čudom nije moglo da se načudi i to nekoliko puta.

Najmračnija konstatacija koju sam čuo u okviru vesti bila je izjava da ženi više nema života u toj sredini jer će biti izložena daljem i opštem ponižavanju.

Slobodan sam za vikend. Mogao bih da se provozam do tog Knjaževaca, valjda postoji na auto karti i prošetam go istim stazama.

Možda skontaju da nije poniženje biti prebijen i izbačen na ulicu go već biti idiot ravnodušan prema nasilju.

Edited by Bebler, 14 September 2007 - 01:11.


#21 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 14 September 2007 - 01:10

kukavice i ljigavci su obicno u vecini, a dobro je dok jos uvijek ima dovoljno onih koji ce stati na zrtvinu stranu.


Psihološka literatura poznaje fenomen “pasivnog posmatrača zločina” ( bystender phenomenon ). On je postao aktuelan posle slučaja Kiti Đenoveze: nakon što je dotična Kiti brutalno pretučena do smrti ispred jedne zgrade u Njujorku, istraga je utvrdila da je čak 38 stanara zgrade posmaralo taj događaj sa svojih prozora i da niko ništa nije preduzeo da devojci pomogne. Slučaj je dobio veliki publicitet i postao metafora za otuđenost ljudi u velikim gradovima. Naravno da Knjaževac nije veliki kao Njujork, ali istražujući ovaj fenomen, psiholozi su konstatovali da postoji izvesna pravilnost – što veći broj posmatrača, to veća verovatnoća da pojedinac neće reagovati prvi: svi očekuju da će to neko drugi uraditi. Takođe, što je manje reakcija u grupi posmatrača, to je manja verovatnoća da će pojedinac iskazati gestom svoje neslaganje sa posmatranim događajem.

#22 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 September 2007 - 01:23

Sta se cudite sto niko nije pomogao zeni.Nakon svih sacekusa i neefikasnosti policije u zastiti gradjana mali je broj ljudi spreman da se zrtvuje za neznanca.Nije to nikakva psihologija pasivnog posmatraca vec strah ljudi za svoj zivot.Pa vde na forumu su ljudi pisali da nemaju hrabrosti da se zale policiji zbog divljackog ponasanja komsija jer sumnjaju da doticni ima neku"vezu".

Edited by MAGRIPA65, 14 September 2007 - 01:26.


#23 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 14 September 2007 - 01:30

... ili su to možda poznanici koje naprasno ne želiš da prepoznaš...

#24 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 September 2007 - 01:35

... ili su to možda poznanici koje naprasno ne želiš da prepoznaš...

I to je moguce.oliko ma ljudi koji bi svesno zrtvovali svoj zivot za bilo koga?Ja mislim da ih je jako malo.

#25 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 14 September 2007 - 01:37

Sta se cudite sto niko nije pomogao zeni.Nakon svih sacekusa i neefikasnosti policije u zastiti gradjana mali je broj ljudi spreman da se zrtvuje za neznanca.


a jes vala...
i ja da zivim u knjazevcu dooobro bih razmislio pre nego sto
bih zrtvovao svo to blagostanje, karijeru, porodicu, i sve ostalo sto knjazevac u zivotu ima da mi ponudi...
zarad tamo neke probisvetkinje.. koja da ista vredi ne bi sigurno upala u te gluposti
u jednom gradu prosperiteta, blagostanja... gradu punom prilika i snova za ostvarenje
kao sto je knjazevac... gde se tako nesto nikome iole vrednom ne moze desiti

:rolleyes: :huh: :) ;) :D 0:)

Edited by kobac, 14 September 2007 - 01:38.


#26 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 14 September 2007 - 01:41

Čak i mogućnost da postoji nešto malo spremnih da rizikuju svoj komfor li život kako se to popularno kaže kako bi zaštitili nečiji elementarni integritet veoma je veliko postignuće za do unezverenosti dehumanizovanu državu u kojoj živimo.

Al izgleda da tih malobrojnih nije bilo tamo tada.

Neko je bar mogao da skine neku ritu sa sebe i pruži je ženi, makar i nemušto.

#27 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 14 September 2007 - 01:41

koja glupaca, sama je kriva za sve sto joj se desilo...imala je hiljadu drugih opcija, mogla je da pobegne u 'sigurnu kucu' u knjazevcu, mogla je da ga prijavi policiji, oni bi ga uhapsili, predali istog dana sudiji, ovaj bi ga osudio na par godina zatvora, a posle toga bi imao zabranu da joj pridje na 100 metara inace opet nazad u corku, mogla je da pobegne nazad kod svojih, oni bi je primili rasirenih ruku i onda bi mu telefonirali i rekli da im vise ne maltretira cerku, a on bi kao patrijarhalno vaspitano dete to sigurno poslusao...mogla je da izvrsi hari-kiri i spasi sebi cast, mogla je da mu karate udarcem polomi grkljan i onda nuncakama razbije glavu i njemu i onom njegovom pajtosu, mogla je da mu, posto je medicinska sestra, intravenozno ubaci kasikaru, aktivira je i kaze mu 'Do I have a present for you, baby - just close your eyes and count to three!', mogla je da pobegne u ameriku (stopom do grane sa makedonijom, onda sa albanskim mafijasima preko grane u makedoniju, pa u grcku, onda kao slepi putnik na nekom brodu prvo do antarktika, u neku americku bazu, pa onda da se ubaci u neki sanduk kojji salju u ameriku, to garant ne bi proveravali, ne treba joj ni viza ni soska), mogla je da popusi sefu policije u knjazevcu, i onda bi on izasao pred njega i rekao mu 'do you feel lucky, punk?' i sjebao mu 0.45 posred cela, a drugi metak njegovom pajtosu koji bi pokusao da pobegne, al' bi ga metak stig'o i onda ga onako, k'o na filmu bacio 37 metara u vis dok bi knjazevacki prolaznici kliktali i slikali i slali kuriru...hiljadu i jedna opcija, a ona izabrala da seta gola...koja glupaca

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 September 2007 - 01:43

a jes vala...
i ja da zivim u knjazevcu dooobro bih razmislio pre nego sto
bih zrtvovao svo to blagostanje, karijeru, porodicu, i sve ostalo sto knjazevac u zivotu ima da mi ponudi...
zarad tamo neke probisvetkinje.. koja da ista vredi ne bi sigurno upala u te gluposti
u jednom gradu prosperiteta, blagostanja... gradu punom prilika i snova za ostvarenje
kao sto je knjazevac... gde se tako nesto nikome iole vrednom ne moze desiti

:rolleyes: :huh: :) ;) :D 0:)

Hoces da kazes da ako vidis kako njih deset mlate jednog ti bi krenuo da mu pomognes.Da li sam dobro razumeo?Nije stvar u blagostanju vec sopstvenom dupetu sto je mali broj ljudi spreman da prizna.

koja glupaca, sama je kriva za sve sto joj se desilo...imala je hiljadu drugih opcija, ...hiljadu i jedna opcija, a ona izabrala da seta gola...koja glupaca

Ti kao da si je licno poznavao pa sa sigurnoscu tvrdis da je imala sve te opcije.

Edited by MAGRIPA65, 14 September 2007 - 01:45.


#29 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 14 September 2007 - 01:43

zaboravljate na onaj deo o fotografisanju mobilnim telefonima?

meni vise zvuci da bi prosecan knjazevcanin da ima malo vise hrabosti
tu hrabrost iskoristio da svoju zenu skine i protera gradom..
a ne da tudju obuce.

#30 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 14 September 2007 - 01:44

Hoces da kazes da ako vidis kako njih deset mlate jednog ti bi krenuo da mu pomognes.Da li sam dobro razumeo?


nisi dobro razumeo

Edited by kobac, 14 September 2007 - 01:44.