Jump to content


Photo

Napokon novi "provajder" ?!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 12 September 2007 - 00:15

Culi ste danas na vestima, a i verovatno procitali u dnevnim novinama da se SBB ( frusty.gif ) sprema da konkurise za licencu novog provajdera fiksne telefonije u Srbiji. Prema navodima medija njihova mreza ce biti zasnovana na sopstvenoj infrastrukturi (koaksijalci ?!). U sustini ne znam da li da placem ili da se radujem. Sa jedne strane napokon da docekamo da mozemo da biramo provajdera, a sa druge znam sa kakvim profesionalcima cemo imati posla.
- Interesuje me na da li ce njihova mreza biti zasnovana na VoIP tehnologiji ?
- Takodje mi nije jasna stvar sa tim tenderom za dobijanje licence. Navodno vec 2 godine je trziste "slobodno" ali mi malo nije jasno kako se niko do sad nije prijavio ?
- Da li u skorijoj buducnosti mozemo ocekivati 3 i vise provajdera i koji je realni broj kompanija dovoljan da zadovolji nase skromno trziste ?

Edited by 8-Walker, 12 September 2007 - 00:16.


#2 Penzionerka

Penzionerka
  • Members
  • 781 posts

Posted 12 September 2007 - 00:43

Dobra vest, ako je istinita. Valjda ce i usluge biti jeftinije.

#3 Freq

Freq
  • Members
  • 21 posts

Posted 12 September 2007 - 01:02

s_w.gif blink.gif Da li da se radujemo tome uopšte ? Čini mi se da je SBB ipak previše mali igrač za tako nešto.

#4 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 12 September 2007 - 01:08

QUOTE(8-Walker @ 12 Sep 2007, 01:15) <{POST_SNAPBACK}>
Culi ste danas na vestima, a i verovatno procitali u dnevnim novinama da se SBB ( frusty.gif ) sprema da konkurise za licencu novog provajdera fiksne telefonije u Srbiji. Prema navodima medija njihova mreza ce biti zasnovana na sopstvenoj infrastrukturi (koaksijalci ?!). U sustini ne znam da li da placem ili da se radujem. Sa jedne strane napokon da docekamo da mozemo da biramo provajdera, a sa druge znam sa kakvim profesionalcima cemo imati posla.
- Interesuje me na da li ce njihova mreza biti zasnovana na VoIP tehnologiji ?
- Takodje mi nije jasna stvar sa tim tenderom za dobijanje licence. Navodno vec 2 godine je trziste "slobodno" ali mi malo nije jasno kako se niko do sad nije prijavio ?
- Da li u skorijoj buducnosti mozemo ocekivati 3 i vise provajdera i koji je realni broj kompanija dovoljan da zadovolji nase skromno trziste ?


Ne treba da se cudis sto je upravo SBB izasao kao prvi (a siguran sam da nece biti jedini) potencijalni alternativni provider fixne telefonije. Imaju mrezu nezavisnu od telekoma, sugavu, ali svoju infrastrukturu, veliku bazu klijenata... i sto je najvaznije, fresko su kupljeni od strane investicionog fonda, aka - imaju free flowing liquid cash wink.gif.
Mreza ce u svakom slucaju ici kroz coax kablove, i bice zasnovana na VoiP tehnologiji (sto nije nuzno losa stvar).
Ja bih rado postao njihov klijent... samo kada bi hteli da sprovedu fakin kabal do mene. mad.gif

#5 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 12 September 2007 - 01:21

Da se razumemo, svakako cu preci na drugog provajdera makar to bio i "market sinko" smile.gif , ali otom potom. bas me interesuje kako ce to sve da izgleda, a PRE SVEGA kako ce da funkcionise dry.gif .

#6 bjela

bjela
  • Members
  • 498 posts

Posted 12 September 2007 - 11:24

To koliko ce biti dobra usluga SBB-a nije toliko bitno, koliko je bitna cinjenica da ce se konacno razbiti monopol telekoma.

#7 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 12 September 2007 - 11:54

Ključno pitanje je da li će nam zamračivati telefonske linije kao što nam sad zamračuju TV kanale :rolleyes:

#8 dazzle2

dazzle2
  • Members
  • 712 posts

Posted 13 September 2007 - 14:26

Lepo bi bilo... :huh: bio bi (verovatno) dosta bolji net...mislim nove kablove / centrale :) ne bi bilo toliko ispada u adsl-u i napokon bi shvatili svoj posao ozbiljno :rolleyes: