Jump to content


Photo

Poštar vam uručuje otvoreno pismo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#31 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 07 September 2007 - 18:22

...Ako zivis u manjem mestu, zaboravi. Postari ce toliko da se naljute da vise neces dobiti nijedno pismo.

Ja sam jednom primio pismo iz inostranstva u kome je posiljalac stavio nekakav plasticni amblem. Otvorili su ga na carini i zalepili, a na pismo stavili nalepnicu na kojoj pise ko je pismo otvarao kao i da sadrzaj pisma ne podleze carini. To je OK.

#32 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 07 September 2007 - 22:10

moj drug u sandučetu zatekao otvoren koverat u kome mu je stiglo obaveštenje sa propratnom dokumentacijom da je izvučen za green card...i to nije bilo prvi put da dobija otvorenu poštu... ph34r.gif

#33 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 07 September 2007 - 22:15

QUOTE(lena21 @ 7 Sep 2007, 23:10) <{POST_SNAPBACK}>
moj drug u sandučetu zatekao otvoren koverat u kome mu je stiglo obaveštenje sa propratnom dokumentacijom da je izvučen za green card...i to nije bilo prvi put da dobija otvorenu poštu... ph34r.gif


biggrin.gif A ko bi se zalio na ovo, cak i da je namerno otvoreno, kad zna da ga vise nece biti u ovoj zemlji? cool.gif

#34 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 07 September 2007 - 22:46

QUOTE(tiger @ 7 Sep 2007, 23:15) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif A ko bi se zalio na ovo, cak i da je namerno otvoreno, kad zna da ga vise nece biti u ovoj zemlji? cool.gif

Ne nije ni mislio da se žali jer nema kome, ali ipak je odlepio kad je po ko zna koji put video isti prizor...

#35 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 07 September 2007 - 23:43

Belgijskom poštaru koji je pet godina pošiljke gomilao u svom stanu umesto da ih raznosi, preti otkaz.

- U ovom slučaju je čudno što je sve čuvao u svom stanu i što, iako je većinu pisama i paketa otvarao, ništa iz njih nije uzimao - izjavio je portparol pošte.
- U stanu je pronađeno nekoliko hiljada pošiljki. Razvrstali smo ih prošle nedelje, a danas ćemo ih poslati onima kojima su namenjene, uz uzvinjenje - naveo je predstavnik PTT-a.
Poštonoše, dodao je, imaju ponekad običaj da zabuše, ali u tim slučajevima najčešće jednostavno bace pošiljke.


#36 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 08 September 2007 - 08:56

QUOTE(Zlica od Opaka @ 5 Sep 2007, 23:27) <{POST_SNAPBACK}>
mislis, ista ona koja ga otvara i cita? dry.gif

pogodak! thumbsup.gif

nego ima jedan interesantan dokument iz ranih 50-ih, ne secam se tacno sada da li je u PTT arhivu, video ga pre 15-ak godina, dopis lokalnog sluzbenika drzavne bezbednosti visoj instanci koji se zali na veliki procenat nepismenosti u nasem narodu i da treba nesto uciniti da se narod opismeni i poradi na rukopisu jer se policijski citaci pisama adresiranih na inostranstvo strasno muce da protumace one polupismene skrabotine koje jedva uspevaju i da procitaju laugh.gif i ja idiot, sto ne fotokopirah to onda pa da mogu sada da skeniram i okacim to ali bar znam gde je izvor, tj. u kojoj knjizi je naveden taj udbaski dopis jer sam pomagao u prikupljanju istorijskih izvora za tu knjigu pa tako i naleteo na taj simpaticni dokument.

#37 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 08 September 2007 - 09:09

QUOTE(Vesna @ 6 Sep 2007, 11:21) <{POST_SNAPBACK}>
u slučaju porodice to nije stvar pokvarenog karaktera nego brige za žensko potomstvo. laugh.gif

na ovu recenicu bi trebalo da obrati paznju tvoje dete kada dobija pisma tongue.gif a ne da se posle zali posti ili policiji kada dobije otvoreno pismo laugh.gif

Edited by Pontijak, 08 September 2007 - 09:10.


#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 08 September 2007 - 11:16

QUOTE(Pontijak @ 8 Sep 2007, 10:09) <{POST_SNAPBACK}>
na ovu recenicu bi trebalo da obrati paznju tvoje dete kada dobija pisma tongue.gif a ne da se posle zali posti ili policiji kada dobije otvoreno pismo laugh.gif




moderna i dobro instruisana deca dobijaju e-mailove, pass menjaju svako malo, druguju sa majkama i znaju da od policije nema mnogo vajde. tongue.gif

#39 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 08 September 2007 - 12:38

QUOTE(Vesna @ 8 Sep 2007, 12:16) <{POST_SNAPBACK}>
moderna i dobro instruisana deca dobijaju e-mailove, pass menjaju svako malo, druguju sa majkama i znaju da od policije nema mnogo vajde. tongue.gif


thumbup.gif najiskrenije: svaka cast na pametnom i odgovornom vaspitanju deteta smile.gif

#40 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 September 2007 - 13:42

QUOTE(Gonzo @ 8 Sep 2007, 00:43) <{POST_SNAPBACK}>
Belgijskom poštaru koji je pet godina pošiljke gomilao u svom stanu umesto da ih raznosi, preti otkaz.

- U ovom slučaju je čudno što je sve čuvao u svom stanu i što, iako je većinu pisama i paketa otvarao, ništa iz njih nije uzimao - izjavio je portparol pošte.
- U stanu je pronađeno nekoliko hiljada pošiljki. Razvrstali smo ih prošle nedelje, a danas ćemo ih poslati onima kojima su namenjene, uz uzvinjenje - naveo je predstavnik PTT-a.
Poštonoše, dodao je, imaju ponekad običaj da zabuše, ali u tim slučajevima najčešće jednostavno bace pošiljke.

Nemoguće. Tu mora da je BIA umešala prste. Ili je poštar Srbin. Jer tako nešto može da se desi samo u Srbiji. dry.gif

#41 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 September 2007 - 13:43

QUOTE(Zlica od Opaka @ 6 Sep 2007, 11:01) <{POST_SNAPBACK}>
on:

gresis. to je upravo jedan od izraza za teranje bezobraznih dzibera. diplomatski. na ostale primitivne opaske koje nadilaze dziberluk se necu osvrtati. sam si se dovoljno dobro predstavio.
off.

Onda tako teraj svog oca. To se odnosi na njega.

Jedini primitivac ovde si ti.

#42 mariah

mariah
  • Members
  • 141 posts

Posted 08 September 2007 - 16:22

hvala vam svima na odgovorima!

Vaši postinzi omogućili su mi da mi se upotpuni slika odgovora na pitanje, zašto nam je tako kako nam je.

Nađu se tu dva, tri konstruktivna predloga nažalost, ali srećom ubedljivo preovladava masa vrsnih mudrorija koje svoje mesto nalaze na mačkovom repu, i po koja zamena teze, kako bi se postigla neophodna zamršenost, nerazlučiva prosečnom čoveku, mada je pitanje topika bilo zabrinjavajuće jednostavno. Srećom, postinzima je na vreme tema zamršena, tako da blagostanje u Srbiji nije ugroženo.

Na svu sreću su odgovori najčešće bez ikakvog predloga ni u nagoveštaju, kako bi taj problem mogao da se reši. Baš je super što je tako, jer opasno bi bilo da se ugrozi neki omiljen nam problem, pogotovo što on u stvari ni ne postoji- to je samo paranoja, priviđenje otvorene koverte.

Najpametnije je biti vaš omiljen tajkun ili eventualno političar, mada je naravno bez premca pozicija u dobroj tajnoj službi. Potpuno mi je jasno zašto to tako funkcioniše kako funkcioniše. I izgleda da tako i treba da bude.

Edited by mariah, 08 September 2007 - 17:11.


#43 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 08 September 2007 - 18:36

Meni je postar nekoliko puta ostavio pismo adresirano na nekog u mojoj ulici ali npr. broj 7 (umesto mog 17). To verovatno slucajno, mada je bilo i slucajeva kada ga mrzi da vraca postu pa ubaci kod prvog komsije (koji ce ovom, naravno, dati posiljku prvom prilikom). Mada ne mora da znaci: otkud postar zna da li su komsije u dobrim ili losim odnosima. biggrin.gif Elem, posto nisam znala ko bi mogao da bude taj N.N. iz moje ulice, mogla sam i da otvorim pismo. Ili da ga odmah bacim. Ali ugledah adresu, i odnesoh do sanduceta, ubacih.
Hocu reci da je neko od komsija mozda dobio priliku da procita postu namenjenu nekom drugom, ali mu je onda proradila savest, pa je ubacio (onako otvoreno) pismo u pravo sanduce... unsure.gif

Mrzim kad postari "zadenu" racune i ostalo za kapije, vrata itd. pa moze svako da ih izvadi. Ne mora zlobni komsija, moze i obican prolaznik. Isto rade i kad postoji sanduce. Pet-sest racuna obicno nekim neverovatnim zahvatom nepravilno saviju na 4 dela i uguraju u sanduce - zguzvano, a ponekad se i pocepa. Da ne pricam o kalendarima i sl. stvarima za koje em mora da se potpise, em ne mogu da stanu u sanduce - postar to 'ladno presavije, ugura, pozvoni (valjda da te obavesti da imas postu) i ode, ne ceka te da izadjes, potpises, itd.! ranting.gif
Jedan je uspeo da ugura one cuvene telefonske imenike u sanducice po zgradama (a i za to je trebalo potpisivati). ph34r.gif

#44 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 09 September 2007 - 23:53

QUOTE(mariah @ 8 Sep 2007, 17:22) <{POST_SNAPBACK}>
hvala vam svima na odgovorima!

Vaši postinzi omogućili su mi da mi se upotpuni slika odgovora na pitanje, zašto nam je tako kako nam je.

Nađu se tu dva, tri konstruktivna predloga nažalost, ali srećom ubedljivo preovladava masa vrsnih mudrorija koje svoje mesto nalaze na mačkovom repu, i po koja zamena teze, kako bi se postigla neophodna zamršenost, nerazlučiva prosečnom čoveku, mada je pitanje topika bilo zabrinjavajuće jednostavno. Srećom, postinzima je na vreme tema zamršena, tako da blagostanje u Srbiji nije ugroženo.

Na svu sreću su odgovori najčešće bez ikakvog predloga ni u nagoveštaju, kako bi taj problem mogao da se reši. Baš je super što je tako, jer opasno bi bilo da se ugrozi neki omiljen nam problem, pogotovo što on u stvari ni ne postoji- to je samo paranoja, priviđenje otvorene koverte.

Najpametnije je biti vaš omiljen tajkun ili eventualno političar, mada je naravno bez premca pozicija u dobroj tajnoj službi. Potpuno mi je
jasno zašto to tako funkcioniše kako funkcioniše. I izgleda da tako i treba da bude.




Ovo je 1 simpatican topik, bas bi bilo gre'ota da odumre.



2 Mariah:
I, na kraju, ko je otvorio i citao pismo?



2 Tresko:
Tebi bas dosadno, pa se objasnjavas sa Cruelom