Jump to content


Miroslav Mika Antic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#31 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 September 2007 - 14:06

QUOTE(vinska musica @ 3 Sep 2007, 11:19) <{POST_SNAPBACK}>
Njegovu sklonost ka alkoholu tumacila sam bolnim traumama iz detinjstva, vezanim za smrt oca, koje njegova preosetljiva pesnicka dusha nije mogla da potisne ni u zrelijim godinama.

o aman zaman, izlazish li ti ikad iz pulp sveta?
(a interesantno je i ovo tumachenje sklonosti ka alkoholu rolleyes.gif)

QUOTE(vinska musica @ 4 Sep 2007, 21:04) <{POST_SNAPBACK}>
Zaboravicu da je jedan Mika Antic postojao..

Mika mora da se sad prevrce u grobu zbog takvog gubitka.

QUOTE
Za koji dan Mikin sin Vuk dobiće sina

e chemera. i Vuk se ozenio. dry.gif

on topic (stvarno, shta ce ovo na literaturi?)
verujem Miki jer je pricha odlichna pa chak i da se nije desila njemu, desila se nekom drugom, a zbog Mike ostala upamcena.

Edited by Dunadan, 09 September 2007 - 14:09.


#32 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 09 September 2007 - 14:43

QUOTE
– U mladosti, još kao devojka, bila je „ljuta” radikalka. Obožavala je Pašića. Među njenim tadašnjim proscima jedan koji se ozbiljno namerio da je veri i ženi opsedao je porodicu i sve je izgledalo da će se završiti brakom. Međutim, kada je u razgovoru saznala da je on demokrata, stvar je odmah propala, jer ona više nije htela ni da čuje za njega, iz čisto političkih ubeđenja. Zanimljiv je i podatak da je Melanija celog života bila domaćica, za koju je u kući uvek bilo mnogo posla. U prvim posleratnim godinama deca sa sela nisu mogla da putuju do srednje škole jer nije bilo prevoza, već su stanovala u Pančevu. Tada su uglavnom učitelji koji su imali malo veće stanove držali tu decu kod sebe. U kući Antića, pored njih petoro, bilo je uvek još najmanje četvoro đaka na stanu i hrani i do petoro takozvanih kostoša. To su samci koji su radili u državnim nadleštvima, a hranili se kod baka-Mele. Za stolom je svakog dana bivalo po petnaestoro ljudi. Sve ih je ona godinama posluživala. Veš je prala na ruke jer nije bilo mašina. NJeno jako srce sve je izdržalo – priča naš sagovornik.


Evo, tek sad sam pročitao tekst i kontam da je u pitanju klasičan radikalski pamflet i budalaština za zagrevanje mase pred izbore.

Daklem:
QUOTE
U mladosti, još kao devojka, bila je „ljuta” radikalka. Obožavala je Pašića

Čak i u vreme kada su roditelji ugovarali brakove po selima, kada su žene imale mnogo manje prava nego sada, ona je znala šta želi, naravno Mikina majka je žena od ukusa.

QUOTE
Među njenim tadašnjim proscima jedan koji se ozbiljno namerio da je veri i ženi opsedao je porodicu i sve je izgledalo da će se završiti brakom. Međutim, kada je u razgovoru saznala da je on demokrata, stvar je odmah propala, jer ona više nije htela ni da čuje za njega, iz čisto političkih ubeđenja.

Može i kralj da je prosi, ali ona je rekla istorijsko NE. Eto dokle ide taj radikalski ponos.

blablabla

Mada mi je malo sumnjiva priča o ozdravljenju i slično. Sve u svemu, radikalska budalaština, kao što sam i pretpostavljao.

I ostavite više Miku na miru.

#33 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 09 September 2007 - 17:07

QUOTE(vinska musica @ 3 Sep 2007, 18:38) <{POST_SNAPBACK}>
Jos jedan pisac ciju knjigu sigurno vise nikada u zivotu necu otvoriti.


Hesuse...

Edited by Maltese, 09 September 2007 - 17:11.


#34 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 10 September 2007 - 14:49

ja ne mogu da verujem da smo naštancovali 3 strane diskusije oko "članka" radikalskih novina ....pa tamo je i vremenska prognoza ako je ima radikalski grobovska...ajmo mislim stvaaaarno...pa oni ni sami sebi ne veruju ni šta pričaju ni šta pišu ...Mika se garant okreće u grobu... sad.gif

#35 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 16:36

QUOTE(vinska musica @ 3 Sep 2007, 12:38) <{POST_SNAPBACK}>
Sorry, ne mogu odvoojiti delo od moralnog lika autora.


po meni, ovakvo razmisljanje najvise je karakteristicno upravo za klero-fasiste, staljiniste
i ostale kojima je 'moralni lik i delo' najslabija strana... pre svega upravo zato sto te stvari toliko potenciraju.

jer, sustina ksenofobije nije u tome sto POGRESNO vrednuje za datu diskusiju nebitne karatkteristike...
nego sto ih UOPSTE vrednuje.

Edited by kobac, 10 September 2007 - 16:37.


#36 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 10 September 2007 - 17:30

QUOTE(kobac @ 10 Sep 2007, 17:36) <{POST_SNAPBACK}>
po meni, ovakvo razmisljanje najvise je karakteristicno upravo za klero-fasiste, staljiniste
i ostale kojima je 'moralni lik i delo' najslabija strana... pre svega upravo zato sto te stvari toliko potenciraju.

jer, sustina ksenofobije nije u tome sto POGRESNO vrednuje za datu diskusiju nebitne karatkteristike...
nego sto ih UOPSTE vrednuje.




Ne trazim, niti ocekujem od bilo koga da usvaja moje kriterije vrednovanja pomenutog autora i njemu slicnih. Ko moze umetnost da posmatra izdvojeno od moralnog lika autora, neka to cini. Ja ne mogu, necu – i tacka. Ko zna, mozda sutra Pahomije napise najlepse stihove posvecene deci, pa ih stavi u citanke, jer, bozemoj.. treba autora odvojiti od dela.

Gade mi se sve vrste ljudskih moralnih devijacija i takve me osobe ne zanimaju ni kao umetnici, ni prijatelji, ni poznanici.

Btw, ne osecam se ni najmanje duhovno obogaljenom sto sam odavno prestala da citam knjige Dobrice Cosica, Mome Kapora, Matije Beckovica etc. ili gledam filmove Nemanje Kusturice. Spisak kod mene „otpisanih“ je, istina, prilicno dugacak, ali, srecom, jos uvek ima vise nego dovoljno onih koji zasluzuju bezrezervno postovanje, pa nema razloga da opterecujem zeludac likovima zakrzljalog morala, ma kakvi talenti bili. Konacno, talenat im je dat „od Boga“, a svetovno „cinodejstvovanje“ je njihov licni izbor, koji im sluzi ili ne sluzi na cast.

#37 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 17:54

QUOTE(vinska musica @ 10 Sep 2007, 12:30) <{POST_SNAPBACK}>
Ko zna, mozda sutra Pahomije napise najlepse stihove posvecene deci, pa ih stavi u citanke, jer, bozemoj.. treba autora odvojiti od dela.


ha, ha... e ovo ti je mnogo jaka fora
nema nista jace u diksusiji, nego neki svoj stav predstaviti kao borbu protiv pedofilije biggrin.gif

slusaj...

poenta je u tome da ti ne mozes neku rec ili delo da cenis na taj nacin sto
ces prvo da proveris ko je isto izgovorio ili uradio.

iz prostog razloga zato sto je to nemoguce.

da nisi ovaj clanak procitala, ti bi i dalje mislila da je mika antic faca...
ali sad posto si procitala, mika antic ti je djubre.

ovo znaci da tvoje misljenje o miki anticu ne pociva na onome sto mika antic stvarno jeste,
nego na onome sto ti o njemu znas... sto je suvise relativna stvar.. ako dozvolis.

a sobzirom da mika (a ni ostale javne licnosti i umetnici) nije tvoj licni prijatlej...
nemas sanse da ih licno poznajes.. pa je prema tome besmisleno da misljenje o
njima zasnivas na onome sto si cula, CAK i da to jeste tacno (jer ako je lagao mika,
sto nije mogla da laze i majka mu?)... jer to je samo DEO cele
price o nekome.... a jos je besmislenije na osnovu toga suditi o njihovim radovima.

mislim....ako se sad ispostavi da je taj sto je pisao clanak o miki anticu (iz kojeg si ti saznala da je mika
gnusni lazov) recimo pedofill... hoces li onda ignorisati clanak i vratiti se svom predjasnjem
misljenju o miki? laugh.gif

ono sto hocu da ti kazem je da je poroblem sa tvojim stavom sto je INHERENTNO NEPRINCIPIJELAN...

dalje... postoji problem sa time sto velika umetnicka dela ustvari i nisu vlasnistvo umetnika koji
su ih kreirali... nego vlasnistvo covecanstva koje ih uziva.

ako se recimo ispostavi da je da vinci jeo malu decu...
moze li to umanjiti vrednost mona lize?
ne moze.. pa taman je spalili na lomaci.

i na kraju, samo da napomenem da odlicno znam da ti apsolutno imas pravo na svoj stav...
ali i da te obavestim da to ne znaci da se isti ne treba razobliciti kao glup i besmislen laugh.gif

Edited by kobac, 10 September 2007 - 18:02.


#38 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 19:23

QUOTE(vinska musica @ 3 Sep 2007, 11:19) <{POST_SNAPBACK}>
A ta prica, koju je dao u jednom intervjuu, glasi: u vreme okupacije otac mu je priveden od strane vlasti /ne secam se pod kakvim optuzbama/, mucen, zavezan za kola i tako vucen nekoliko krugova po centru grada. Glava mu je lupala o asfalt, bila sva zdrobljena, krvava. Potom su on i majka putovali negde /valjda u mesto gde ga je trebalo sahraniti/ vozom. Nisu imali para za prevoz pokojnika, pa su ga umotali u novine, cebe itd. i stavili na metalni drzac iznad sedista u vozu. Posle izvesnog vremena iz lesa je pocela da se cedi krv i pada mu po glavi..

Sve u svemu, prica dovoljno zastrasujuca, da bi se mogla zaboraviti.

A nastavak glasi...

U danasnjem broju Pravde objavljen je intervju s majkom Mike Antica, koja upravo slavi stoti rodjendan. U uvodnom delu je „zacin“ u vidu njene visedecenijske ljubavi prema radikalima, zbog cega je svojevremeno, u mladim danima, odbila jednog prosca „demokratu“, da bi se udala za Mikinog oca, koji joj je bio ideoloski „istomisljenik“.
U nastavku intervjua tvrdi da je njen suprug umro prirodnom smrcu, te da je Mika izmislio tu morbidnu pricu, kako bi se osvetio komunistima, koje je sve vreme mrzeo, iako je pisao prigodne prvomajske i slicne tekstove u novosadskom Dnevniku, posto se od necega moralo ziveti.

Da li verovati majci ili slavnom sinu?
Muka mi je..


Taj intervju je objavljen, dan-dva, posle njegove smrti u listu Intervju. Antić je o tome pričao, boreći se i umirući od raka grla. Misliš li, da je pred smrt,
lagao o tome?

Današnji radikali nisu i ti radikali o kojem njegova majka "priča" u prominentnom listu Pravda.

#39 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 10 September 2007 - 20:34

QUOTE
Ko moze umetnost da posmatra izdvojeno od moralnog lika autora, neka to cini.


Ah, slavna spisateljica petparackih herc romana u moralizatorskom džihadu protiv tamo nekog Antica.

Nego, pusti Miku; jel' onaj tvoj obozavani Pera radi jos na Pinku?

#40 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 10 September 2007 - 20:48

QUOTE(kobac @ 10 Sep 2007, 17:54) <{POST_SNAPBACK}>
ha, ha... e ovo ti je mnogo jaka fora
nema nista jace u diksusiji, nego neki svoj stav predstaviti kao borbu protiv pedofilije biggrin.gif

slusaj...

poenta je u tome da ti ne mozes neku rec ili delo da cenis na taj nacin sto
ces prvo da proveris ko je isto izgovorio ili uradio.

iz prostog razloga zato sto je to nemoguce.

da nisi ovaj clanak procitala, ti bi i dalje mislila da je mika antic faca...
ali sad posto si procitala, mika antic ti je djubre.

ovo znaci da tvoje misljenje o miki anticu ne pociva na onome sto mika antic stvarno jeste,
nego na onome sto ti o njemu znas... sto je suvise relativna stvar.. ako dozvolis.

a sobzirom da mika (a ni ostale javne licnosti i umetnici) nije tvoj licni prijatlej...
nemas sanse da ih licno poznajes.. pa je prema tome besmisleno da misljenje o
njima zasnivas na onome sto si cula, CAK i da to jeste tacno (jer ako je lagao mika,
sto nije mogla da laze i majka mu?)... jer to je samo DEO cele
price o nekome.... a jos je besmislenije na osnovu toga suditi o njihovim radovima.

mislim....ako se sad ispostavi da je taj sto je pisao clanak o miki anticu (iz kojeg si ti saznala da je mika
gnusni lazov) recimo pedofill...
hoces li onda ignorisati clanak i vratiti se svom predjasnjem
misljenju o miki? laugh.gif

ono sto hocu da ti kazem je da je poroblem sa tvojim stavom sto je INHERENTNO NEPRINCIPIJELAN...

dalje... postoji problem sa time sto velika umetnicka dela ustvari i nisu vlasnistvo umetnika koji
su ih kreirali... nego vlasnistvo covecanstva koje ih uziva.

ako se recimo ispostavi da je da vinci jeo malu decu...
moze li to umanjiti vrednost mona lize?
ne moze.. pa taman je spalili na lomaci.


i na kraju, samo da napomenem da odlicno znam da ti apsolutno imas pravo na svoj stav...
ali i da te obavestim da to ne znaci da se isti ne treba razobliciti kao glup i besmislen laugh.gif



pocela sam da boldujem samo fragmente koji su me razveselili, medjutim...shvatila sam da je ceo tekst zasluzio jedan debeli debeli bold kao krajnji smesno-uveseljavajuci-idiotizam.

ti si zaista, zaista sampion u tome.
moj duboki naklon nad ljudskom gluposcu.

evo ga ceo, integralan , verbatim, tekst:

ha, ha... e ovo ti je mnogo jaka fora
nema nista jace u diksusiji, nego neki svoj stav predstaviti kao borbu protiv pedofilije

slusaj...

poenta je u tome da ti ne mozes neku rec ili delo da cenis na taj nacin sto
ces prvo da proveris ko je isto izgovorio ili uradio.

iz prostog razloga zato sto je to nemoguce.

da nisi ovaj clanak procitala, ti bi i dalje mislila da je mika antic faca...
ali sad posto si procitala, mika antic ti je djubre.

ovo znaci da tvoje misljenje o miki anticu ne pociva na onome sto mika antic stvarno jeste,
nego na onome sto ti o njemu znas... sto je suvise relativna stvar.. ako dozvolis.

a sobzirom da mika (a ni ostale javne licnosti i umetnici) nije tvoj licni prijatlej...
nemas sanse da ih licno poznajes.. pa je prema tome besmisleno da misljenje o
njima zasnivas na onome sto si cula, CAK i da to jeste tacno (jer ako je lagao mika,
sto nije mogla da laze i majka mu?)... jer to je samo DEO cele
price o nekome.... a jos je besmislenije na osnovu toga suditi o njihovim radovima.

mislim....ako se sad ispostavi da je taj sto je pisao clanak o miki anticu (iz kojeg si ti saznala da je mika
gnusni lazov) recimo pedofill... hoces li onda ignorisati clanak i vratiti se svom predjasnjem
misljenju o miki?

ono sto hocu da ti kazem je da je poroblem sa tvojim stavom sto je INHERENTNO NEPRINCIPIJELAN...

dalje... postoji problem sa time sto velika umetnicka dela ustvari i nisu vlasnistvo umetnika koji
su ih kreirali... nego vlasnistvo covecanstva koje ih uziva.

ako se recimo ispostavi da je da vinci jeo malu decu...
moze li to umanjiti vrednost mona lize?
ne moze.. pa taman je spalili na lomaci.

i na kraju, samo da napomenem da odlicno znam da ti apsolutno imas pravo na svoj stav...
ali i da te obavestim da to ne znaci da se isti ne treba razobliciti kao glup i besmislen


#41 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 21:26

Pojz, moji komplimenti smile.gif

#42 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 21:32

QUOTE(Altea @ 10 Sep 2007, 21:34) <{POST_SNAPBACK}>
Ah, slavna spisateljica petparackih herc romana u moralizatorskom džihadu protiv tamo nekog Antica.

Nego, pusti Miku; jel' onaj tvoj obozavani Pera radi jos na Pinku?



Onaj Pera koji je postao čuven? kad su mu Ćirović, Peca Popović i pokojni Vukojević
dozvolili da piše recenzije singlova u Džuboksu?..he..he..pa nas je par godina terorisao hvalospevima
o Tajči?...Ma nije valjda da ta moralna, intelektualna i svaka druga gromada radi na Pinku?????? smile.gif

Edited by Ulis, 10 September 2007 - 21:33.


#43 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 21:34

QUOTE(pussy galore @ 10 Sep 2007, 15:48) <{POST_SNAPBACK}>
pocela sam da boldujem samo fragmente koji su me razveselili, medjutim...shvatila sam...


"pocela sam jos jednu od svojih kvazi-intelektualnih rekakcija izazvanih sopstvenim frustracijama...
ali shvatila sam da je mnogo adekvatnije da jednostavno graknem i pljunem"

adekvatnije tebi i tvom stanju uma i duha.
ali bez ikakve veze samnom i sa mojim postom dry.gif



QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 16:26) <{POST_SNAPBACK}>
Pojz, moji komplimenti smile.gif


a to je pojz?

#44 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 10 September 2007 - 21:39

aha..tek sada si shvatio?

#45 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 September 2007 - 21:44

QUOTE(Ulis @ 10 Sep 2007, 16:39) <{POST_SNAPBACK}>
aha..tek sada si shvatio?


ma ko ce sve ludake pohvatati..
nego sta tebi bi? blink.gif