Jump to content


Photo

Vigilantisam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 03 September 2007 - 17:29

QUOTE(Blogger @ 3 Sep 2007, 17:54) <{POST_SNAPBACK}>
Predji na lakse droge.


Nikad!!!

#17 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 04 September 2007 - 00:24

QUOTE(banderash @ 2 Sep 2007, 23:11) <{POST_SNAPBACK}>
Sta mislis zasto sam postavio topik "da li mi imamo pravosudje uopste" ?

Zato što si jedan od onih koji voli da se sudi. Oko međe, firme, posla, nasledstva, bilo čega.

QUOTE
sta te cudi sto nam se okolo vozikaju tajkuncici (tatini i mamini sinovi i kcerke) u PREbesnim automobilima dok ostali deo nema za leba ?!

Pri tom si i radikal, koji bi da otima nekom bez suda i sudjenja zato što on zna ko je kako došao do para, pri tome nudeći onima koji nemaju ni za leba (koji su to, leba ti?). Pa svi onda da imaju leba za 3 kinte.

A koji će ti kurac leba? Jedi pizzu.

QUOTE
Nase drustvo je nepovratno uslo u KAPITALIZAM, ko pre shvati gde mu je mesto bice mu lakse.

Apsolutno, samo još da nam objasniš šta je tu loše?

QUOTE
Citam topik kako je covek bio na nekom splavu gde se skuplja "krem" dok on sa drustvom stoji u jednom delu tog splava i gleda kako se nosi i toci neko "besno" pice, "devojcice-sponzoruse" oblecu oko njih, dok njega i njegove ortake ni ne pogledavaju !

Ko ih jebe pa su magarci, hteli bi da nagaze neku sponzorušu, a nemaju kinte ni da plate besno piće (šta je to, na primer, besno piće?).
I koji će qrac na nekom splavu gde se skuplja "krem"?

QUOTE
Sta mislis zasto ne moze (najcesce) da uspe veza neke bogatasice i nekog sirotana ili obratno ??

Mislim da u jednoj pesmi Miroslava Ilića uspeva, prekopaj po svojoj fonoteci.

QUOTE
dokle god mi budemo interesantni samo u vreme pred izbore do tad ce se i oni tako ponasati !!

Psst, evo ti recepta: ne pristaj da budeš MI, i onda im nećeš biti interesantan (a ni oni tebi) ni pred izbore. Ako ti smeta.

QUOTE
Dokle god jedan Tijanic moze na svoju ruku da bira ko ce biti voditelj-ka na Evroviziji i pored svih konkur(a)sa, jer mu se moze,

Kakva bre Evrovizija, pa time i ne treba da se bave bolji od Tijanića. Zabrinuo bih se da Tijanić treba da organizuje koncert AC/DC.

QUOTE
dokle god jedna CIPOVKA od coveka zvana Velja Ilic, moze da bude ministar nemoj se cuditi sto nam je tako !!

Sa Veljom ima mnogo većih problema nego što je to što je cipov. On je pre svega lopuža, to je najveći problem. Da je cipov i poštenjačina, progledali bismo mu kroz prste za takvo ministarstvo.

QUOTE
Pogledaj samo koju godinu unazad ko je bio najbolji drug sa krimosima, pa panduri, sadasnji, bivsi i da li mislis da se i tu nesto promenulo !?

A šta si očekivao? Da dodju neki novi ljudi? Odakle, sa Havaja, nasmejani sa vencima od cveća? Jesi li ti hteo da budeš pandur, pa su te odbili jer nisi kriminogen tip?

QUOTE
Mnogo se taloga i mulja skupilo u 10 nesrecnih godina na jednom mestu, a procice duplo, mozda troduplo vise vremena da se taj isti mulj i talog ocisti !

Pričaš o većinskom stanovništvu Srbije zalepljenom za "48 sati svadba". Imaj to u vidu.

Edited by gotivac, 04 September 2007 - 00:27.


#18 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 04 September 2007 - 03:59

QUOTE(gotivac @ 4 Sep 2007, 01:24) <{POST_SNAPBACK}>
Zato što si jedan od onih koji voli da se sudi. Oko međe, firme, posla, nasledstva, bilo čega.
Pri tom si i radikal, koji bi da otima nekom bez suda i sudjenja zato što on zna ko je kako došao do para, pri tome nudeći onima koji nemaju ni za leba (koji su to, leba ti?). Pa svi onda da imaju leba za 3 kinte.

A koji će ti kurac leba? Jedi pizzu.
Apsolutno, samo još da nam objasniš šta je tu loše?
Ko ih jebe pa su magarci, hteli bi da nagaze neku sponzorušu, a nemaju kinte ni da plate besno piće (šta je to, na primer, besno piće?).
I koji će qrac na nekom splavu gde se skuplja "krem"?
Mislim da u jednoj pesmi Miroslava Ilića uspeva, prekopaj po svojoj fonoteci.
Psst, evo ti recepta: ne pristaj da budeš MI, i onda im nećeš biti interesantan (a ni oni tebi) ni pred izbore. Ako ti smeta.


Kakva bre Evrovizija, pa time i ne treba da se bave bolji od Tijanića. Zabrinuo bih se da Tijanić treba da organizuje koncert AC/DC.
Sa Veljom ima mnogo većih problema nego što je to što je cipov. On je pre svega lopuža, to je najveći problem. Da je cipov i poštenjačina, progledali bismo mu kroz prste za takvo ministarstvo.
A šta si očekivao? Da dodju neki novi ljudi? Odakle, sa Havaja, nasmejani sa vencima od cveća? Jesi li ti hteo da budeš pandur, pa su te odbili jer nisi kriminogen tip?
Pričaš o većinskom stanovništvu Srbije zalepljenom za "48 sati svadba". Imaj to u vidu.


brate mili! Hail.gif Hail.gif Hail.gif Hail.gif Hail.gif

#19 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 04 September 2007 - 14:09

Ovo je brod ludaka. Molim moderatora da zakljuca temu.
Laku ti noc Srbijo.Sa ovakvima ti nece biti lako,nimalo

#20 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 04 September 2007 - 15:01

QUOTE(Blogger @ 4 Sep 2007, 15:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo je brod ludaka. Molim moderatora da zakljuca temu.
Laku ti noc Srbijo.Sa ovakvima ti nece biti lako,nimalo


A sto molis moderatora?
Uzmi stvar u svoje ruke i sam zakljucaj topic...

#21 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 04 September 2007 - 18:26

QUOTE(dunno @ 4 Sep 2007, 16:01) <{POST_SNAPBACK}>
A sto molis moderatora?
Uzmi stvar u svoje ruke i sam zakljucaj topic...


Da li bi hteo da mi objasnis kako ? Stvarno, ne zezam se. Molim te ako budes hteo da mi objasnis poslji mi objasnjenje kao mesage. Hvala ti unapred.

#22 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 04 September 2007 - 18:29

QUOTE(gotivac @ 4 Sep 2007, 01:24) <{POST_SNAPBACK}>
Zato što si jedan od onih koji voli da se sudi. Oko međe, firme, posla, nasledstva, bilo čega.
Pri tom si i radikal, koji bi da otima nekom bez suda i sudjenja zato što on zna ko je kako došao do para, pri tome nudeći onima koji nemaju ni za leba (koji su to, leba ti?). Pa svi onda da imaju leba za 3 kinte.
A koji će ti kurac leba? Jedi pizzu.
Apsolutno, samo još da nam objasniš šta je tu loše?
Ko ih jebe pa su magarci, hteli bi da nagaze neku sponzorušu, a nemaju kinte ni da plate besno piće (šta je to, na primer, besno piće?).
I koji će qrac na nekom splavu gde se skuplja "krem"?
Mislim da u jednoj pesmi Miroslava Ilića uspeva, prekopaj po svojoj fonoteci.
Psst, evo ti recepta: ne pristaj da budeš MI, i onda im nećeš biti interesantan (a ni oni tebi) ni pred izbore. Ako ti smeta.
Kakva bre Evrovizija, pa time i ne treba da se bave bolji od Tijanića. Zabrinuo bih se da Tijanić treba da organizuje koncert AC/DC.
Sa Veljom ima mnogo većih problema nego što je to što je cipov. On je pre svega lopuža, to je najveći problem. Da je cipov i poštenjačina, progledali bismo mu kroz prste za takvo ministarstvo.
A šta si očekivao? Da dodju neki novi ljudi? Odakle, sa Havaja, nasmejani sa vencima od cveća? Jesi li ti hteo da budeš pandur, pa su te odbili jer nisi kriminogen tip?
Pričaš o većinskom stanovništvu Srbije zalepljenom za "48 sati svadba". Imaj to u vidu.

Kako te nije mrzilo da napises gomilu takvih gluposti ?

#23 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 04 September 2007 - 18:58

QUOTE(banderash @ 4 Sep 2007, 19:26) <{POST_SNAPBACK}>
Da li bi hteo da mi objasnis kako ? Stvarno, ne zezam se. Molim te ako budes hteo da mi objasnis poslji mi objasnjenje kao mesage. Hvala ti unapred.


Ej, sorry..napravila sam salu a propos teme i 'uzimanja stvari u svoje ruke'...
mislim da samo moderator moze da zakljuca topic.


P.s. zensko sam.

#24 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 04 September 2007 - 19:24

QUOTE(dunno @ 4 Sep 2007, 19:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ej, sorry..napravila sam salu a propos teme i 'uzimanja stvari u svoje ruke'...
mislim da samo moderator moze da zakljuca topic.
P.s. zensko sam.


OK oprosteno ti je, zensko si !! Jbga ja banderas pa ko som odma zagrizo.

#25 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 04 September 2007 - 23:07

QUOTE(banderash @ 4 Sep 2007, 20:24) <{POST_SNAPBACK}>
OK oprosteno ti je, zensko si !! Jbga ja banderas pa ko som odma zagrizo.


Eto, vidiš šta nam rade! mad.gif

#26 happylepsia

happylepsia
  • Members
  • 119 posts

Posted 05 September 2007 - 17:51

QUOTE(Blogger @ 4 Sep 2007, 15:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo je brod ludaka. Molim moderatora da zakljuca temu.
Laku ti noc Srbijo.Sa ovakvima ti nece biti lako,nimalo

LOL! Nego šta?! Navićićeš se ti vremenom na nas.

#27 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 September 2007 - 00:59

QUOTE(gotivac @ 2 Sep 2007, 19:30) <{POST_SNAPBACK}>
A zabadanje nosa u komšijino dvorište? Kako se to zove? Čvorovićizam?

rolleyes.gif
ko pricha o, po svaku cenu zabadanju nosa u komshijino dvorishte?
ako je komshija civilizovan stvor, nikom nishta. milina. ali ako je kreten koji roka narodnjake po ceo dan, dernja se i na bilo koji drugi nachin ugrozava tvoj prostor i mir, izvini molim te, zabadacu nos.

anyway, biti Vigilante zahteva:
1. resurse
2. fanatizam
3. ideje
4. muda, mada, kad si fanatik muda se podrazumevaju, a nekad nisu ni potrebna ko u Ideji Broj 2.

PR.
u mojoj ulici su dva kafica, svaki u prizemlju zgrade od 4 sprata. od maja do oktobra su instalirane i bashte, zvuchnici su izbacheni napolju i gruva muzika od 8 ujutro do ponoci.
zivim par zgrada nize i, na svu srecu, sa dvorishne strane tako da me ne tangira, ali svaki put kad prodjem tuda pomislim kako li je ljudima koji zive iznad.
policija nije nikakvo reshenje, jer chak i da dodju sa upozorenjem o decibelima jer se tachno zna kolika jachina sme da bude, ovaj ce utishati muziku koliko je potrebno da se murijanerska kola udalje sa vidika i potom opet napanjiti.
nekoliko ideja o kojima sam aktivno razmishljala glede ovog problema:

- ideja 1
snajperom skinuti zvuchnike

- resursi i fanatizam
1. kupiti snajper
2. ako ne moze da se kupi snajper (a ovde ne moze) naci nachin da se do snajpera dodje:
a. pojebati se s General Majorom i zdipiti ga iz njegovog arsenala
b. provaliti u kasarnu i ukrasti
c. provaliti u prodavnicu oruzja (od tri opcije, A. zahteva najmanje planiranja)
3. nauchiti pucati na nepokretne mete
4. naci adekvatnu lokaciju s koje postoji neprekinuta linija do zvuchnika
5. uzeti u obzir i novosadsku koshavu
6. koristiti rukavice

- muda
pucanje
bezanija s mesta pucnjave


- ideja 2
anonimno pretece pismo vlasniku kafica chiji sadrzaj zavisi od informacija dobijenih ulaganjem resursa

- resursi
ne obavezno ulozen novac, ali ulozeno vreme i domishljatost u saznavanju vitalnih informacija o Vlasniku. npr. adresa, kola, zena, gde radi, deca, gde idu u shkolu, roditelji, gde su shta su, shto sve moze lepo da se upakuje u pretecem pismu

- fanatizam
mirrored in gore details in the letter

- muda
nepotrebna. dovoljna je poshtanska marka.


itd.
dakle, da bi bio vigilante kakvog vidjamo u filmovima, sve opcije moraju biti zadovoljene, a kontam da je neimanje resursa i nedovoljna nakurblanost glavni razlog zashto do toga u Srbiji nikad nece doci.

#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 September 2007 - 01:32

Vigilantisam= solidarnost!
Znaci, kao u Danskoj, ako komsije skapiraju da ti u dvoristu nije propisno podsisana trava oni te opomenu par puta nakon cega sledi potpisana peticija i letis iz njihovog kraja jer su oni vecina a ti manjina.
Tako i ovo sa bahatima. Njih je mnogo manje od onih koje ugrozavaju ali su ovde ljudi nauceni da "gledaju svoja posla". Cak i da se pojavi neki snajperista, uvek ce se naci neki legalista koji ce reci da "to nije nacin".

#29 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 06 September 2007 - 08:11

QUOTE(Dunadan @ 6 Sep 2007, 01:59) <{POST_SNAPBACK}>
rolleyes.gif
ko pricha o, po svaku cenu zabadanju nosa u komshijino dvorishte?
ako je komshija civilizovan stvor, nikom nishta. milina. ali ako je kreten koji roka narodnjake po ceo dan, dernja se i na bilo koji drugi nachin ugrozava tvoj prostor i mir, izvini molim te, zabadacu nos.


Naravno, ko je rekao suprotno?

Ali bavljenje tudjim materijalnim stanjem, ukoliko ti to nije posao, jeste zabadanje nosa u tudje dvoriste.

Ja na srecu imam fenomenalnog prvog komsiju (ista kuca, drugi ulaz). Kada sam se doselio, on i sestra (imaju po 30 i 28 godina) su me pozvali na kafu i skrenuli mi paznju da cesto imaju drustvo i glasno pustaju muziku. Moje jedino pitanje je bilo da li slusaju narodnjake, na sta su mi zgrozeno odgovorili da ne. E, tad sam im rekao, da svaki put kada pomisle da li su suvise glasni i da li meni smeta muzika, slobodno jos malo pojacaju. Tako se sada ponekad uspavljujem (spavaca soba mi je uz njihovu dnevnu) uz AC/DC, Iron Maiden, Pink Floyd, KUD Idijote, Psihomodo Pop, Rammstein, Sex Pistols i slicno. A ako mi se bas ne spava, ponekad i ja predjem u susedni stan na zurku.
Vazi i obrnuto. smile.gif

#30 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 September 2007 - 10:52

QUOTE(melankolic @ 6 Sep 2007, 02:32) <{POST_SNAPBACK}>
Vigilantisam= solidarnost!
Znaci, kao u Danskoj, ako komsije skapiraju da ti u dvoristu nije propisno podsisana trava oni te opomenu par puta nakon cega sledi potpisana peticija i letis iz njihovog kraja jer su oni vecina a ti manjina.
Tako i ovo sa bahatima. Njih je mnogo manje od onih koje ugrozavaju ali su ovde ljudi nauceni da "gledaju svoja posla".

odakle ti to? ako je neshto inherentno svim ljudima, to je da gledamo tudja podjednako koliko i svoja posla. razlika je ta shto nema ko da reaguje od dezurnih organa kad manjina ne igra po pravilima.

QUOTE
Cak i da se pojavi neki snajperista, uvek ce se naci neki legalista koji ce reci da "to nije nacin".

that's beside the point.
vigilantizam i jeste (po nekima) reshenje problema kad je svaki drugi nachin iscrpljen.

QUOTE(gotivac @ 6 Sep 2007, 09:11) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno, ko je rekao suprotno?

Ali bavljenje tudjim materijalnim stanjem, ukoliko ti to nije posao, jeste zabadanje nosa u tudje dvoriste.

Ja na srecu imam fenomenalnog prvog komsiju (ista kuca, drugi ulaz). Kada sam se doselio, on i sestra (imaju po 30 i 28 godina) su me pozvali na kafu i skrenuli mi paznju da cesto imaju drustvo i glasno pustaju muziku. Moje jedino pitanje je bilo da li slusaju narodnjake, na sta su mi zgrozeno odgovorili da ne. E, tad sam im rekao, da svaki put kada pomisle da li su suvise glasni i da li meni smeta muzika, slobodno jos malo pojacaju. Tako se sada ponekad uspavljujem (spavaca soba mi je uz njihovu dnevnu) uz AC/DC, Iron Maiden, Pink Floyd, KUD Idijote, Psihomodo Pop, Rammstein, Sex Pistols i slicno. A ako mi se bas ne spava, ponekad i ja predjem u susedni stan na zurku.
Vazi i obrnuto. smile.gif

pa vidish, tebi je u tvom mladalachkom badi-badi modu u kom trenutno zivish, savrsheno shto imash takve komshije. da, sa druge strane, imash zenu i dete od tri meseca koje uspavljujesh sat vremena, a da ti kroz zid sobe dopiru bas vibracije, i ti bi se zalio, a oni te manje voleli.