Jump to content


Photo

Vigilantisam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 01 September 2007 - 18:49

Danas me je,dok sam čekao da se upali zeleno svetlo, besno pretekao mercedes zatamnjenih stakala i pošto nije imao mesta na desnom pravcu,prešao je na levu stranu i projurio kroz crveno prestravivši vozače koji su dolazili iz suprotnog pravca........ lokal u prizemlju zgrade gde živim pretvoren je u kladionicu,čuvari, kada se kladionica zatvori verovatno od dosade vole da slušaju muziku veoma glasno (ne moram da napišem šta ta ekipa sluša) i ako pozovete policiju oni će doći i popiti piće sa tom bandom i nakon njihovog odlaska priča se nastavlja.... po rečima ljudi iz prvosuđa a to je spomenuo i Zoran Živković postoji nekoliko stotina izvršnih presuda za teška krivična dela ali se ne sprovode jer osuđeni donose lekarska uverenja da imaju hemoroide...... da li u komšiluku imate mladog uspešnog biznismena koji nema više od 4 razreda osnovne škole ali koji za razliku od vašeg deteta nije na birou za nezaposlene već vozi najnoviji model mercedesa ili BMW i stanoje u kući koja se stalno dograđuje i nešto stalno radi u njoj ili oko nje i pritom vam ni u snu ne pada napamet da parkirate svoja kola ni blizu te kuce..... koliko su vama ili vašim prijateljima tražili za operaciju i ako imate socijalno osiguranje...... da li imate utisak da ova vlada i partije koje su na vlasti više nedaju ni pet para o vašem mišljenju i nije ih više briga ni šta novine pišu o njima,čak se više i ne trude da to demantuju...
Ne impliciram da je naslov topica rešenje svih problema ali mislim da polako ali sigurno ispunjavamo uslov po uslov da do toga i dođe.

#2 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 02 September 2007 - 18:30

QUOTE
da li u komšiluku imate


A zabadanje nosa u komšijino dvorište? Kako se to zove? Čvorovićizam?

#3 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 02 September 2007 - 19:11

QUOTE(gotivac @ 2 Sep 2007, 19:30) <{POST_SNAPBACK}>
A zabadanje nosa u komšijino dvorište? Kako se to zove? Čvorovićizam?


VIGILANCE -(vidžilans) : Građani koji uzmaju izvršenje zakona u svoje ruke (smrtna kazna) i održavanje javnog reda jer institucije sistema čiji je to posao (policija,tužilaštvo sudstvo) to ne rade.

#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 September 2007 - 19:15

QUOTE(Blogger @ 2 Sep 2007, 20:11) <{POST_SNAPBACK}>
VIGILANCE -(vidžilans) : Građani koji uzmaju izvršenje zakona u svoje ruke (smrtna kazna) i održavanje javnog reda jer institucije sistema čiji je to posao (policija,tužilaštvo sudstvo) to ne rade.


Sad si našao o zakonu kad nam otimaju 15%.

#5 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 02 September 2007 - 19:52

QUOTE(Blogger @ 2 Sep 2007, 19:11) <{POST_SNAPBACK}>
VIGILANCE -(vidžilans) : Građani koji uzmaju izvršenje zakona u svoje ruke (smrtna kazna) i održavanje javnog reda jer institucije sistema čiji je to posao (policija,tužilaštvo sudstvo) to ne rade.

blink.gif sta sa smrtnom kaznom?

#6 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 02 September 2007 - 20:12

QUOTE(jms_uk_2001 @ 2 Sep 2007, 20:52) <{POST_SNAPBACK}>
blink.gif sta sa smrtnom kaznom?


Pa, Bloger bi rado roknuo (izvršio smrtnu kaznu) stanoja koji stanuje pored njega i vozi BMW-a ...

#7 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 September 2007 - 20:21

QUOTE(KaspeR @ 2 Sep 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, Bloger bi rado roknuo (izvršio smrtnu kaznu) stanoja koji stanuje pored njega i vozi BMW-a ...


Ha! Stanoje lives! Eat your heart out cenzoru odnarodjeni (najbolji izraz ikad)!

(madam) Edit: Zamisli stvarno ekipu (ali kostimiranu) koja zavodi red i bori se za pravdu i zakon!?

Edited by MP40, 02 September 2007 - 20:28.


#8 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 02 September 2007 - 20:55

i kad usmrtis divljake koji voze brza kola, i bandu koja slusa glasnu muziku, ko je sledeci?
oni cija ti se frizura ne svidja, oni sto se oblace ko pederi... ili penzioneri mozda?

#9 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 02 September 2007 - 21:47

QUOTE(DANIEL DRAVOT @ 2 Sep 2007, 21:55) <{POST_SNAPBACK}>
i kad usmrtis divljake koji voze brza kola, i bandu koja slusa glasnu muziku, ko je sledeci?
oni cija ti se frizura ne svidja, oni sto se oblace ko pederi... ili penzioneri mozda?



Nije mi jasno kako mozes(te) izvlaciti takve zakljucke iz njegove price ? Covek nije ni jednog trenutka spomenuo da bi nekog "usmrtio", "roknuo", "skenjao".....
Da nije smesno bilo bi tuzno!

Edited by banderash, 02 September 2007 - 21:48.


#10 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 02 September 2007 - 22:11

QUOTE(Blogger @ 1 Sep 2007, 19:49) <{POST_SNAPBACK}>
Danas me je,dok sam čekao da se upali zeleno svetlo, besno pretekao mercedes zatamnjenih stakala i pošto nije imao mesta na desnom pravcu,prešao je na levu stranu i projurio kroz crveno prestravivši vozače koji su dolazili iz suprotnog pravca........ lokal u prizemlju zgrade gde živim pretvoren je u kladionicu,čuvari, kada se kladionica zatvori verovatno od dosade vole da slušaju muziku veoma glasno (ne moram da napišem šta ta ekipa sluša) i ako pozovete policiju oni će doći i popiti piće sa tom bandom i nakon njihovog odlaska priča se nastavlja.... po rečima ljudi iz prvosuđa a to je spomenuo i Zoran Živković postoji nekoliko stotina izvršnih presuda za teška krivična dela ali se ne sprovode jer osuđeni donose lekarska uverenja da imaju hemoroide...... da li u komšiluku imate mladog uspešnog biznismena koji nema više od 4 razreda osnovne škole ali koji za razliku od vašeg deteta nije na birou za nezaposlene već vozi najnoviji model mercedesa ili BMW i stanoje u kući koja se stalno dograđuje i nešto stalno radi u njoj ili oko nje i pritom vam ni u snu ne pada napamet da parkirate svoja kola ni blizu te kuce..... koliko su vama ili vašim prijateljima tražili za operaciju i ako imate socijalno osiguranje...... da li imate utisak da ova vlada i partije koje su na vlasti više nedaju ni pet para o vašem mišljenju i nije ih više briga ni šta novine pišu o njima,čak se više i ne trude da to demantuju...
Ne impliciram da je naslov topica rešenje svih problema ali mislim da polako ali sigurno ispunjavamo uslov po uslov da do toga i dođe.

Sta mislis zasto sam postavio topik "da li mi imamo pravosudje uopste" ? Pa osnova jednog drustva pociva na pravosudju, zakonima, vladavinom prava....sta te cudi sto nam se okolo vozikaju tajkuncici (tatini i mamini sinovi i kcerke) u PREbesnim automobilima dok ostali deo nema za leba ?! Nase drustvo je nepovratno uslo u KAPITALIZAM, ko pre shvati gde mu je mesto bice mu lakse. Citam topik kako je covek bio na nekom splavu gde se skuplja "krem" dok on sa drustvom stoji u jednom delu tog splava i gleda kako se nosi i toci neko "besno" pice, "devojcice-sponzoruse" oblecu oko njih, dok njega i njegove ortake ni ne pogledavaju !
Sta mislis zasto ne moze (najcesce) da uspe veza neke bogatasice i nekog sirotana ili obratno ??
No da se vratim teni,
QUOTE
da li imate utisak da ova vlada i partije koje su na vlasti više nedaju ni pet para o vašem mišljenju i nije ih više briga ni šta novine pišu o njima,čak se više i ne trude da to demantuju

dokle god mi budemo interesantni samo u vreme pred izbore do tad ce se i oni tako ponasati !!
Dokle god jedan Tijanic moze na svoju ruku da bira ko ce biti voditelj-ka na Evroviziji i pored svih konkur(a)sa, jer mu se moze, bez obzira sto mi je Ana vise nego simpaticna devojka, dokle god jedna CIPOVKA od coveka zvana Velja Ilic, moze da bude ministar nemoj se cuditi sto nam je tako !!
Pogledaj samo koju godinu unazad ko je bio najbolji drug sa krimosima, pa panduri, sadasnji, bivsi i da li mislis da se i tu nesto promenulo !?
Mnogo se taloga i mulja skupilo u 10 nesrecnih godina na jednom mestu, a procice duplo, mozda troduplo vise vremena da se taj isti mulj i talog ocisti !

#11 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 03 September 2007 - 16:54

QUOTE(MP40 @ 2 Sep 2007, 21:21) <{POST_SNAPBACK}>
Ha! Stanoje lives! Eat your heart out cenzoru odnarodjeni (najbolji izraz ikad)!

(madam) Edit: Zamisli stvarno ekipu (ali kostimiranu) koja zavodi red i bori se za pravdu i zakon!?

Predji na lakse droge.

#12 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 03 September 2007 - 17:12

QUOTE(KaspeR @ 2 Sep 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, Bloger bi rado roknuo (izvršio smrtnu kaznu) stanoja koji stanuje pored njega i vozi BMW-a ...

I ja ga vozim,doduše nije nojnoviji model ali pristojno deluje za svoje 3.5 godine.

#13 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 03 September 2007 - 17:19

QUOTE(Blogger @ 3 Sep 2007, 18:12) <{POST_SNAPBACK}>
I ja ga vozim,doduše nije nojnoviji model ali pristojno deluje za svoje 3.5 godine.

Pa taj tvoj je MLADIC u odnosu na moju Ladu SAMARU od 20 godinica, sto bi po nekima trebalo da znaci da cu pokokati pola Vojvodine !?!?
Jel ja reko tebi ono za izbore, eno ga Boza Derikoza sinoc na Utisku poco da propagira i agituje, sad ce predsednicki izbori i pocece uvlacenje politicara, pogotovo ovih iz DS-a, mada nije iskljuceno i da ce Vadikavi nesto da smisle sa uvlacenjem.

#14 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 03 September 2007 - 17:23

QUOTE(banderash @ 2 Sep 2007, 22:47) <{POST_SNAPBACK}>
Nije mi jasno kako mozes(te) izvlaciti takve zakljucke iz njegove price ? Covek nije ni jednog trenutka spomenuo da bi nekog "usmrtio", "roknuo", "skenjao".....
Da nije smesno bilo bi tuzno!


Da li nije ?!

QUOTE
Vigilantisam...
.
.
.
Ne impliciram da je naslov topica rešenje svih problema


+

QUOTE
VIGILANCE -(vidžilans) : Građani koji uzmaju izvršenje zakona u svoje ruke (smrtna kazna) i održavanje javnog reda jer institucije sistema čiji je to posao (policija,tužilaštvo sudstvo) to ne rade.


#15 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 03 September 2007 - 17:29

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, COVEK NIJE NI JEDNOM RECI TAKO NESTO NAPISAO !!!
Najlakse je nesto izokrenuti, mnogo je teze to razumeti, izgleda.