Jump to content


Photo

particije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 00:59

disk je 80gb, ranije sam podelio na particiju C od 5gb, primarna sa win XP, i F od 75gb. Obe fat32

Posto u zadnje vreme stalno javlja da nema dovoljno memorije (tj nema prostora na C), danas sam probao da ih mergujem, ali je nastao neki kurslus. Partition magic 8 ih je navodno spojio, ali kada se strartuje, vidi se samo particija C, a bezimena F je sada PqRP.

Kada se pokrene PM kaze da detektuje markere za restore, ali posle iskoci neki error i kaze da ne moze.

sta sada?

naravno, najveci deo podataka nije bekapovan...

#2 tosha®

tosha®
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 August 2007 - 09:37

QUOTE(_Pile_ @ 29 Aug 2007, 01:59) <{POST_SNAPBACK}>
disk je 80gb, ranije sam podelio na particiju C od 5gb, primarna sa win XP, i F od 75gb. Obe fat32

Posto u zadnje vreme stalno javlja da nema dovoljno memorije (tj nema prostora na C), danas sam probao da ih mergujem, ali je nastao neki kurslus. Partition magic 8 ih je navodno spojio, ali kada se strartuje, vidi se samo particija C, a bezimena F je sada PqRP.

Kada se pokrene PM kaze da detektuje markere za restore, ali posle iskoci neki error i kaze da ne moze.

sta sada?

naravno, najveci deo podataka nije bekapovan...


Predpostavljam da na drugoj particiji su ti podaci koji nisu bekapovani?Ako ne moze i dalje da se odradi restore,ne preostaje ti nishta nego da ga formatirash skroz,i ispocetka napravish Primary Partition C (stavi je 15 GB),i jednu Extended Partition od ostatka,na kojoj cesh staviti 2 Logical Drives particije(po pola).Poshto su fat32,mozes,ako imash win98 instalacioni cd,uz pomoc fdisk-a da odradish to,ili kako vec umesh i znash.
To shto si cackao PM-om tako,to se nikad ne radi bash zbog toga shto se tebi desilo!!!!!

#3 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 09:42

sad.gif

#4 tosha®

tosha®
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 August 2007 - 09:45

QUOTE(_Pile_ @ 29 Aug 2007, 10:42) <{POST_SNAPBACK}>
sad.gif

verujem.......

#5 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 29 August 2007 - 09:48

Imas Ovde u vezi tvog problema i nadam se da ces naci neki help.

#6 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 09:52

QUOTE(Massive_Attack @ 29 Aug 2007, 10:48) <{POST_SNAPBACK}>
Imas Ovde u vezi tvog problema i nadam se da ces naci neki help.


ma gledao sam i kazu da mogu da se vade podaci ok, ako je fat32. Al'...

stos je sto je izgleda nestalo mesta na disku dok je on radio prebacivanje podataka.

Edited by _Pile_, 29 August 2007 - 10:05.


#7 tosha®

tosha®
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 August 2007 - 09:56

probaj taj PowerQuest ako mozes da oporavish to shto je ostalo od particije,pa javi shta je bilo.Imash tutoriale kako to da odradish gore

Edited by tosha®, 29 August 2007 - 09:58.


#8 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 10:18

kad proba PM da spoji, javlja error 117, partition drive letter cannot be identified

#9 tosha®

tosha®
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 August 2007 - 10:25

QUOTE(_Pile_ @ 29 Aug 2007, 11:18) <{POST_SNAPBACK}>
kad proba PM da spoji, javlja error 117, partition drive letter cannot be identified

Kad je PM radio to oduzimanje particije i dodavanje mesta particiji C,on je "oduzeo"ime particiji,trazio restart,i onda zaglupeo i nije dodelio ime toj particiji,tako da je sad bezimena,probaj nekim programom ako mozes da vratish nekako podatke,i lepo odradi reformat celog diska,kako bog zapoveda,mada mislim da je mrka kapa shto se tice bekapa,jer iz iskustva znam da shto PM zabrlja,niko vishe ne ispravi....

#10 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 29 August 2007 - 10:27

QUOTE(_Pile_ @ 29 Aug 2007, 10:52) <{POST_SNAPBACK}>
ma gledao sam i kazu da mogu da se vade podaci ok, ako je fat32. Al'...

Mislim da ti jedina varijanta za spasavanje tih podataka ostaje neki program poput Recover My Files . Imao sam davno problem sa vracanjem istih i to na hardu koji je bio skoro apsolutno mrtav, video se samo iz BIOS-a iz windoze nikako! Uz pomoc tog programa vratio sam skoro sve smile.gif . Kasnije sam koristio isti program i na formatiranim hardovima i vracao je podatke sa prethodnog OS. Ako budes skidao program vazno je da po kriticnom HD odnosno particiji vise nista ne zapisujes! Sto ga vise budes koristio, sve su manje sanse da podatke vratis!
Na Recover My Files, ako program vidi kriticnu particiju upotrebi opciju Complete File Search. Ako ni tako ne uspes da vratis podatke imas jos jednu opciju koju bih ja uradio, a to je da ponovo formatiras tu particiju i onda na istom programu upotrebis opciju Complete Format Recover. Ovo zadnje je ono sto bi ja uradio. I imaj obavezno u vidu ono sto sam ti vec rekao da sto vise koristis taj hard da ce sanse za vracanje data biti sve manje! Cak i surfanje netom smanjuje sanse za back-up.

#11 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 10:32

QUOTE(Massive_Attack @ 29 Aug 2007, 11:27) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da ti jedina varijanta za spasavanje tih podataka ostaje neki program poput Recover My Files . Imao sam davno problem sa vracanjem istih i to na hardu koji je bio skoro apsolutno mrtav, video se samo iz BIOS-a iz windoze nikako! Uz pomoc tog programa vratio sam skoro sve smile.gif . Kasnije sam koristio isti program i na formatiranim hardovima i vracao je podatke sa prethodnog OS. Ako budes skidao program vazno je da po kriticnom HD odnosno particiji vise nista ne zapisujes! Sto ga vise budes koristio, sve su manje sanse da podatke vratis!
Na Recover My Files, ako program vidi kriticnu particiju upotrebi opciju Complete File Search. Ako ni tako ne uspes da vratis podatke imas jos jednu opciju koju bih ja uradio, a to je da ponovo formatiras tu particiju i onda na istom programu upotrebis opciju Complete Format Recover. Ovo zadnje je ono sto bi ja uradio. I imaj obavezno u vidu ono sto sam ti vec rekao da sto vise koristis taj hard da ce sanse za vracanje data biti sve manje! Cak i surfanje netom smanjuje sanse za back-up.


cek, kada pokrenem complete file search i ako on to nadje, je l' vraca staru podelu particija ili kako? nije mi jasno sta ce sa tim da bude.

ok, nista se tamo ne upisuje, sve je na ovoj aktivnoj sada

a je l bih mogao da odragim ghost na neki drugi hdd?

Edited by _Pile_, 29 August 2007 - 10:35.


#12 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 29 August 2007 - 10:51

E chek samo polako sa formatiranjem.

Davno beshe ali sam imao identichnu situaciju. Meni machka pochupala strujni kabl dok sam particionisao. Pokusacu da se setim kako beshe.

Mislim da je bitno sa kojom verrzijom Part. Magica si radio. Moja je bila stara a novije su imale opciju za vadjenje iz takvih situacija npr. nestanka struje u toku rada i sl. U svakom slucaju proveri po forumima i na njihovom sajtu. Znachi obavezno probaj tu neshto da izbunarish sa tom PqRP paricijom.

Fajlove sam skoro sve vratio osim neshto skinutih html strana i mp3 muzike koja se vratila u vrlo smeshnom obliku tj. u okviru jedne pesme su se nalazili delovi vishe pesama po random sluchaju. Imash besplatnih programa za recovery kolko hocesh.

#13 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 29 August 2007 - 10:52

QUOTE(_Pile_ @ 29 Aug 2007, 11:32) <{POST_SNAPBACK}>
cek, kada pokrenem complete file search i ako on to nadje, je l' vraca staru podelu particija ili kako? nije mi jasno sta ce sa tim da bude.

ok, nista se tamo ne upisuje, sve je na ovoj aktivnoj sada

Ne. Ne vraca staru podelu particija nego trazi izgubljene files. Videces u programu mozes da obelezis koje vrste files da trazi. E sad imaces jos jedan problem a to je bas ovo drugo sto si napisao, " Gde ce on ponovo da sacuva te fajlove?"! Program ce morati da napravi jedan folder na mestu koje ti izaberes za Lost Files a on iziskuje prostor jel? Ako obelezis da to bude na C a na njoj nema dovoljno mesta, onda je logicno da tu ne moze da backupuje, jer su izgubljeni fajlovi veci nego sto ti imas mesta. Na kriticnu particiju nemoj ni da pomisljas da upisujes bilo sta!!!
Moj ti je savet da za upotrebu ovog programa kriticni hard vise ne koristis nego da Recover My Files instaliras na nekom drugom kompu, ili jos bolje ako imas jos jedan HD na kojem ce Lost Files biti sacuvani.
U suprotnom 99% doci ce do LOW MEMORY HD i program ce blokirati!

Dakle ako nemas drugi HD onda install program na drugoj masini, a ako imas jos jedan HD za backup onda Recover mozes da radis i na tom kompu.

Edited by Massive_Attack, 29 August 2007 - 10:58.


#14 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2007 - 10:59

na pqrp bi trebalo da ima mesta nekih par gb, ali pise da ima 0mb free. Izgleda da je on kopirao C do negde, izbrisao label za F, pa kad je trebalo da uradi merge, ostao bez prostora ili tako nesto..

Uf, jbt. Ma nije mi za programe, mogu opet da skinem, ali neke slike i tako to.

#15 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 29 August 2007 - 11:06

Partition Magic je poznat po tome sto zna da napravi lom.