Jump to content


Photo

Naucna analiza pada zgrade WTC7


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#16 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 24 August 2007 - 23:02

QUOTE(invisible @ 24 Aug 2007, 20:43) <{POST_SNAPBACK}>
WTC 1, WTC 2 i WTC 7 - isti razlog. Prikrivanje dokaza.

Za kule - prikrivanje korišćenih letelica za operaciju jer se požar ubrzano gasio, drugi razlog je povećanje efekta šoka i ogorčenja. Avioni i nekoliko demoliranih gornjih spratova ne bi postigli efekat. Osim toga, povećava se rizik razotkrivanja operacije.

Za WTC7 nemam pojma. U toj zgradi su kancelarije imali između ostalih CIA, DoD, tajna služba, INS. Verovatno je i tu uništeno nešto što nije smelo da bude pronađeno posle 9/11.
Ali ja stvarno ne razumem taj vaš stav. I to se ponavlja u ove dve teme. Ukratko - po vama koji verujete u zvaničnu teoriju zavere, ako ne možemo da iz rukava izvučemo tačan razlog/motiv zašto je WTC 7 uništena u kontrolisanom rušenju onda je nebitno to što sve ukazuje da je u pitanju kontrolisano rušenje? Kako bi neko ko nije insajder mogao da zna šta je bilo u toj zgradi i zašto je morala da se sravni sa zemljom?

Poenta je u sledećem - ako je ta zgrada kontrolisano uništena (eksploziv je morao biti postavljen ranije), onda su i kule.
If WTC7 = CD then 9/11 = inside job



QUOTE(WTC @ 24 Aug 2007, 21:48) <{POST_SNAPBACK}>
Potreban i dovoljan dokaz za CD (controlled demolition) je nacin na koji je zgrada pala...

Da li je to uradio Bin Laden ili Bush nema uticaja na cinjenicu, da na planeti zemlji zgrada ne moze simetricno da padne brzinom slobodnog pada samo od vatre. Nikad nije, niti ce u buducnosti.

To je fizicka realnost koja se ne mijenja u zavisnosti od necije politicke sklonosti.

Kada se slozimo oko toga kako je zgrada pala ( a to nebi trebalo da bude tesko jer zivimo na istoj planeti i isti fizicki zakoni vaze za sve) onda cemo razgovarati o tome da li je to uradio Bin Laden (ili Saudijska Arabija) ili Izrael ili Bush ili Klinton...ili Cetnici..


Tema je bila WTC7 a ne blizanci, to je sasvim druga prica, i nisam dobio nijedan logican odgovor zasto je trebalo biti srusen WTC7, vecina ni ne zna da je ta zgrada uopste i postojala.
Za blizance, ako je bilo CD-a, zasto su im onda trebali avioni, zar ne bi bilo lakse napuniti zgrade sa eksplozivom i srusiti ih, bez ikakvih aviona, i optuziti Osamu, bilo bi mnogo lakse i niko ne bi sumnjao.

#17 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 25 August 2007 - 00:20

QUOTE(WTC @ 23 Aug 2007, 22:32) <{POST_SNAPBACK}>
... Medjutim ja mislim da je ovoj temi mjesto ovdje.


Vaistinu.

#18 zorb

zorb
  • Banned
  • 98 posts

Posted 25 August 2007 - 08:43

QUOTE(COMMANDANTE @ 25 Aug 2007, 00:02) <{POST_SNAPBACK}>
Tema je bila WTC7 a ne blizanci, to je sasvim druga prica, i nisam dobio nijedan logican odgovor zasto je trebalo biti srusen WTC7, vecina ni ne zna da je ta zgrada uopste i postojala.
Za blizance, ako je bilo CD-a, zasto su im onda trebali avioni, zar ne bi bilo lakse napuniti zgrade sa eksplozivom i srusiti ih, bez ikakvih aviona, i optuziti Osamu, bilo bi mnogo lakse i niko ne bi sumnjao.


Evo, posto si uporan da ti odgovrim na tvoje pitanje ne postoji nikakav razlog, niko nije imao razlog da srusi WTC7, ni Bin Laden ni Bush ni Cetnici ni Albanska mafija...apsolutno niko...

E, sad "something totally different"...mislis li ti da jedna velikacka zgrada od 47 spratova moze da se simetricno sruci za 6,5 sekundi u svoju osnovu zato sto je "strasan" pozar bjesnio u njoj?

Ja sam na tvoje "prosto" pitanje odgovrio, red je da i ti odgovois na moje..mislim, obicna forumska pristojnost..

#19 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 09:34

QUOTE(COMMANDANTE @ 25 Aug 2007, 00:02) <{POST_SNAPBACK}>
Tema je bila WTC7 a ne blizanci, to je sasvim druga prica, i nisam dobio nijedan logican odgovor zasto je trebalo biti srusen WTC7, vecina ni ne zna da je ta zgrada uopste i postojala.
Za blizance, ako je bilo CD-a, zasto su im onda trebali avioni, zar ne bi bilo lakse napuniti zgrade sa eksplozivom i srusiti ih, bez ikakvih aviona, i optuziti Osamu, bilo bi mnogo lakse i niko ne bi sumnjao.


Ali kako bi Osamini ljudi mogli da napune zgrade eksplozivom? smile.gif

Zapravo, to nije sasvim druga priča već ista. Sve tri zgrade su srušene putem CD. U slučaju WTC7 to je bila klasična CD, kule su rušene odozgo na dole. Obrati pažnju kako gornji spratovi eksplodiraju, a donji deo strukture ne pruža nikakav otpor. Ako računamo da bi svaki sprat pružao otpor makar 0,5 sekundi dolazimo do brzine urušavanja koja bi bila znatno veća od brzine slobodnog pada. Onoliki broj simultanih strukturnih propusta nije moguć bez delovanja nekih pomoćnih sredstava za razaranje.

Posle bombaškog napada iz 1993. u Njujorku je oformljen Centar za vanredne situacije koji je služio za koordinaciju gradskih službi i državnih agencija u slučaju katastrofe. Međutim, umesto da bude smešten u nekom dobro utvrđenom bunkeru, bio je smešten na 23. spratu zgrade 7. Izgrađen je tamo 1998. po nalogu Rudija Đulijanija. Pretpostavljam da se u WTC7 nalazilo nešto što je imalo direktne veze sa izvođenjem operacije 9/11. Neko je pre kolapsa sabotirao sve pokušaje da se vatra u zgradi ugasi kako bi unutrašnjost što više stradala u požaru.

Edited by invisible, 25 August 2007 - 09:35.


#20 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 09:58

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 01:20) <{POST_SNAPBACK}>
Vaistinu.


Neznanje je blagoslov. smile.gif

Edukuj se
http://en.wikipedia....wiki/False_flag

Edited by invisible, 25 August 2007 - 10:01.


#21 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 25 August 2007 - 10:59

QUOTE(invisible @ 25 Aug 2007, 10:58) <{POST_SNAPBACK}>
Neznanje je blagoslov. smile.gif


... tvoja zivotna prica:)


Zgrade koje padaju na gore, CIA koja umesto operativnih planova pravi holivudske scenarije, arapi koji su genetski sprecheni da nauce da pilotiraju, postari koji postavljaju par desetina tona eksploziva u zgrade u lanch pauzama ... sve mozete da prihvatite, ali istinu koja vam kopa oci ne vidite: da dvadesetak majmuna bez problema mogu da sjebu americke simbole - cisto iz zezanja.

#22 zorb

zorb
  • Banned
  • 98 posts

Posted 25 August 2007 - 11:21

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 11:59) <{POST_SNAPBACK}>
... tvoja zivotna prica:)
Zgrade koje padaju na gore, CIA koja umesto operativnih planova pravi holivudske scenarije, arapi koji su genetski sprecheni da nauce da pilotiraju, postari koji postavljaju par desetina tona eksploziva u zgrade u lanch pauzama ... sve mozete da prihvatite, ali istinu koja vam kopa oci ne vidite: da dvadesetak majmuna bez problema mogu da sjebu americke simbole - cisto iz zezanja.



...zamisli da nema CIA-e, nema Bin Ladena, nema nicega izuzev WTC7...mozes li ti to da zamislis?
..jel' tebe strah da mislis?

...i 'ajmo ponvo ...zgrada od 47 spratova simetricno padne za 6,5 sec...

...mozes li ti to ponoviti (bez exploziva naravno)...moze li to iko ponoviti? Npr. americka vlada ili Bin Laden? Nista drugo nije potrebno nego da to cudo ponovite na sljedecoj velikoj zgradi. Ponovljivost nekog fenomena je jedan od osnovnih zahtjeva naucnog pristupa..

...'ajde decko suoci se sa realnoscu...kasike se ne mogu savijati telekinezom...niti zgrade padaju k'o kule do karata...

#23 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 11:51

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 11:59) <{POST_SNAPBACK}>
sve mozete da prihvatite, ali istinu koja vam kopa oci ne vidite: da dvadesetak majmuna bez problema mogu da sjebu americke simbole - cisto iz zezanja.


Naravno da je to istina, a ja mogu da dobijem sedmicu na lotou četiri nedelje za redom. Tolike su otprilike bile šanse i za 19 terorista da urade ono što su uradili. laugh.gif

Ne zanima tebe istina, zvanična priča se uklapa u tvoje viđenje sveta i nikakva količina argumenata, nelogičnosti i prevelikih slučajnosti ti neće pomoći da promeniš mišljenje i odlepiš se od stereotipa. Pametni ljudi postavljaju pitanja, glupi se pretvaraju da sve znaju.

Ajde isključi predrasude za trenutak i odgovori WTC-u za zgradu 7. Zaboravi Al-kaidu, CIU, Buša i ostalo.

Dakle, kako je zgrada 7 pala tako savršeno?
Znam šta ćeš reći... pala je na dole. Dva puta ništa je ništa, crva nije ni bilo. smile.gif

#24 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 25 August 2007 - 12:44

Zgradu WTC je minirao Bushov pashenog - jer je njegov deverichic imao neki manjak u magacinu a tamo je dokumentacija bila cuvana. I dok si reko keks - od kafanche poljanche.

Dopisujte se sami sad malo i slazite se medjusobno.

A ja se odjavljujem i odavde:)

edit: razgovarao ja sa jednim pilotom (vozi putnicke komercijalne letove) potpuno nevezano za temu - kaze, skoro isto kao da upravljas autom, ne koristis puno komandi, navigacija takodje - lako pratis put do lokacija. Ali je takodje rekao - ono sto je zaista pilotski posao (za koji je potrebno puno znanja i iskustva) je let u razlicitim vremenskim uslovima, kratke piste za sletanje, snalazenje sa letelicom kada su sitni kvarovi u pitanju (retki doduse ali se dogode nekoliko puta svakom pilotu u toku karijere) ... dakle, arapima ovo posebno znanje za jednokratni let nije bilo potrebno. Ali, dzaba ja pricam fanaticima da se malo opuste i uzivaju u sitnim stvarima, spasavanje SAD-a je mnogo veci izazov ...

Edited by CowBoy, 25 August 2007 - 13:31.


#25 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 13:45

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 13:44) <{POST_SNAPBACK}>
Zgradu WTC je minirao Bushov pashenog - jer je njegov deverichic imao neki manjak u magacinu a tamo je dokumentacija bila cuvana. I dok si reko keks - od kafanche poljanche.

Dopisujte se sami sad malo i slazite se medjusobno.

A ja se odjavljujem i odavde:)

edit: razgovarao ja sa jednim pilotom (vozi putnicke komercijalne letove) potpuno nevezano za temu - kaze, skoro isto kao da upravljas autom, ne koristis puno komandi, navigacija takodje - lako pratis put do lokacija. Ali je takodje rekao - ono sto je zaista pilotski posao (za koji je potrebno puno znanja i iskustva) je let u razlicitim vremenskim uslovima, kratke piste za sletanje, snalazenje sa letelicom kada su sitni kvarovi u pitanju (retki doduse ali se dogode nekoliko puta svakom pilotu u toku karijere) ... dakle, arapima ovo posebno znanje za jednokratni let nije bilo potrebno. Ali, dzaba ja pricam fanaticima da se malo opuste i uzivaju u sitnim stvarima, spasavanje SAD-a je mnogo veci izazov ...


Nego šta, sa Flight Simulatora možeš pravo u Boing 757. Obuka je ionako precenjena stvar. Jesi li ga možda pitao da li bi mogao da uspešno izbegne sudar sa drugom letelicom u američkom vazdušnom prostoru bez pomoći kontrole leta ili da li bi mogao da ponovi Hanđurov manevar iznad Pentagona? Ili da li bi neko ko nije mogao da upravlja cesnom mogao da precizno upravlja velikim putničkim avionom.

I ja bih se odjavio da sam na tvom mestu. Toliko teksta si otkucao u dve teme, a ništa smisleno nisi rekao. Samo si ponavljao fraze kao papagaj. smile.gif

Sa glavom u pesku je mnogo lakše. Uživaj. smile.gif

PS. Ajde što neko veruje u nešto, ali da odbija da pomisli da je drugačiji scenario moguć samo zato što mu onaj u koji veruje deluje najjednostavnije, iako nema uporište u realnosti, to nikako ne mogu da shvatim.

Edited by invisible, 25 August 2007 - 13:54.


#26 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 25 August 2007 - 21:22

QUOTE(WTC @ 25 Aug 2007, 09:43) <{POST_SNAPBACK}>
Evo, posto si uporan da ti odgovrim na tvoje pitanje ne postoji nikakav razlog, niko nije imao razlog da srusi WTC7, ni Bin Laden ni Bush ni Cetnici ni Albanska mafija...apsolutno niko...

E, sad "something totally different"...mislis li ti da jedna velikacka zgrada od 47 spratova moze da se simetricno sruci za 6,5 sekundi u svoju osnovu zato sto je "strasan" pozar bjesnio u njoj?

Ja sam na tvoje "prosto" pitanje odgovrio, red je da i ti odgovois na moje..mislim, obicna forumska pristojnost..


Pa otopio se celik i nije imao sta da drzi tu zgradu na noge, od tog momenta kada popusta celik do srusenja 6.5 sekundi i nije mnogo.

btw nisi odgovorio na pitanje smile.gif



QUOTE(invisible @ 25 Aug 2007, 10:34) <{POST_SNAPBACK}>
Ali kako bi Osamini ljudi mogli da napune zgrade eksplozivom? smile.gif

Zapravo, to nije sasvim druga priča već ista. Sve tri zgrade su srušene putem CD. U slučaju WTC7 to je bila klasična CD, kule su rušene odozgo na dole. Obrati pažnju kako gornji spratovi eksplodiraju, a donji deo strukture ne pruža nikakav otpor. Ako računamo da bi svaki sprat pružao otpor makar 0,5 sekundi dolazimo do brzine urušavanja koja bi bila znatno veća od brzine slobodnog pada. Onoliki broj simultanih strukturnih propusta nije moguć bez delovanja nekih pomoćnih sredstava za razaranje.

Posle bombaškog napada iz 1993. u Njujorku je oformljen Centar za vanredne situacije koji je služio za koordinaciju gradskih službi i državnih agencija u slučaju katastrofe. Međutim, umesto da bude smešten u nekom dobro utvrđenom bunkeru, bio je smešten na 23. spratu zgrade 7. Izgrađen je tamo 1998. po nalogu Rudija Đulijanija. Pretpostavljam da se u WTC7 nalazilo nešto što je imalo direktne veze sa izvođenjem operacije 9/11. Neko je pre kolapsa sabotirao sve pokušaje da se vatra u zgradi ugasi kako bi unutrašnjost što više stradala u požaru.


Kad su mogli '93 sto ne bi i 2001!?

Edited by COMMANDANTE, 25 August 2007 - 21:23.


#27 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 21:45

QUOTE(COMMANDANTE @ 25 Aug 2007, 22:22) <{POST_SNAPBACK}>
Pa otopio se celik i nije imao sta da drzi tu zgradu na noge, od tog momenta kada popusta celik do srusenja 6.5 sekundi i nije mnogo.

Hm.... teško. To je bila prvobitna teorija koju su vrlo brzo napustili zbog njene izuzetne imbecilonosti. Topljenje čelika na tim temperaturama nije moguće.

QUOTE(COMMANDANTE @ 25 Aug 2007, 22:22) <{POST_SNAPBACK}>
Kad su mogli '93 sto ne bi i 2001!?

Nope, '93 je u pitanju bila auto bomba. Dakle, nisu imali pristup zgradi pre napada
http://en.wikipedia...._Center_bombing

I taj napad je mogao da bude sprečen, jer je FBI imao insajdera u grupi koja je izvela napad. Prvobitni plan je bio da insajder zameni eksploziv bezopasnim prahom, međutim FBI je odustao od tog plana (?!?!)
http://www.whatreall...OK/wtcbomb.html

#28 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 25 August 2007 - 22:33

QUOTE(invisible @ 25 Aug 2007, 22:45) <{POST_SNAPBACK}>
Nope, '93 je u pitanju bila auto bomba. Dakle, nisu imali pristup zgradi pre napada
http://en.wikipedia...._Center_bombing

I taj napad je mogao da bude sprečen, jer je FBI imao insajdera u grupi koja je izvela napad. Prvobitni plan je bio da insajder zameni eksploziv bezopasnim prahom, međutim FBI je odustao od tog plana (?!?!)
http://www.whatreall...OK/wtcbomb.html


Znam da je bila autobomba, nisi razumeo poentu, da te pitam ovako, mislis li ti da ne bi americka publika progutala bilo koju pricu sa eksplozivima, bila autobomba ili postavljen eksploziv, ionako ne bi ostali nikakvi dokazi.

#29 zorb

zorb
  • Banned
  • 98 posts

Posted 25 August 2007 - 22:35

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 13:44) <{POST_SNAPBACK}>
Zgradu WTC je minirao Bushov pashenog - jer je njegov deverichic imao neki manjak u magacinu a tamo je dokumentacija bila cuvana. I dok si reko keks - od kafanche poljanche.


Vec smo se slozili da nije bilo nikakvog razloga da se srusi WTC7.
Bushov pasenog i njegov djeveric su pokazali ispravnu dokumentaciju i manjka upste nije bilo, to su samo neki zlobnici pricali..

..nego ti nikako da odgovis mozes li ti ili Bin Laden srusiti zgradu za 6,5 sec paljenjem nafte?

QUOTE(CowBoy @ 25 Aug 2007, 13:44) <{POST_SNAPBACK}>
Dopisujte se sami sad malo i slazite se medjusobno.

A ja se odjavljujem i odavde:)


..mozda se ti i odjavljujes odavde medjutim od WTC7 se ti nemozes otkaciti...svaku noc ces je sanjati i pitati se kako li pade?

#30 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 25 August 2007 - 22:46

QUOTE(COMMANDANTE @ 25 Aug 2007, 23:33) <{POST_SNAPBACK}>
Znam da je bila autobomba, nisi razumeo poentu, da te pitam ovako, mislis li ti da ne bi americka publika progutala bilo koju pricu sa eksplozivima, bila autobomba ili postavljen eksploziv, ionako ne bi ostali nikakvi dokazi.


Pa teško da bi čak i američka publika progutala priču da su Bin Ladenovi ljudi mogli da postave ogromne količine eksploziva i/ili termita na različitim spratovima zgrade tako da se veći deo zgrada pretvori u prah. Ali neko ko je imao nesmetan pristup zgradama je to vrlo lako mogao da uradi. smile.gif

Marvin Bush bi možda mogao da zna nešto o ovome. smile.gif