Jump to content


Photo

Gospodar prstenova2 dve kule


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#31 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 08 November 2002 - 16:59

Neznam zasto osudjujes film posto su neke stvari odradjene fantasticno mnogo bolje nego sto sam zamisljao.

#32 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 November 2002 - 01:12

Ovaj, ovo je topik posvecen filmu 2 kule, koji jos niko nije video iz prostog razloga sto nije ni gotov... tako da sacekajmo malo pa cemo videti. Jos oko 40 dana do premijere u Wellingtonu :smile:

#33 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 November 2002 - 03:11

Indy:
Ovaj, ovo je topik posvecen filmu 2 kule, koji jos niko nije video iz prostog razloga sto nije ni gotov... tako da sacekajmo malo pa cemo videti. Jos oko 40 dana do premijere u Wellingtonu :smile:


I za koji unaprijed znamo da ce da bude kao prvi...
ljubavna splacina u cudnom ambijentu...ali jelte on nije vazan...vazna je prava ljubav koja je jaca od bilo cega...
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

_________________
War is a matter of vital importance to the state; a matter of life or death, the road either to survival or to ruin. Hence, it is imperative that it be studied thoroughly.

[ Izmena poruke: Jr na dan 2002-11-09 03:22 ]

#34 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 09 November 2002 - 03:56

Šta se bre buniš Jr - ima svega: čojstvo, junaštvo, planine...

#35 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 November 2002 - 04:17

Sister:
Šta se bre buniš Jr - ima svega: čojstvo, junaštvo, planine... 


Bunim se protiv uvodjenja zenskih tamo dje im nije mjesto :smile:
Sala.
Skoro.

krenuo sam da pisem protiv cega se bunim... pa odustao... premnogo... vise stvari no sto bih zamjerio bivsem predsjedniku okruga i sadasnjem upravljacu zajedno...
manje se nerviram oko politike...

#36 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 November 2002 - 06:56

Za mene u LOTR (bilo knjizi, bilo prvom filmu) nema nista splacinasto. Sto je valjda i jasno iz mojih dosadasnjih priloga na temu. :smile: Ovde u Australiji se za nekoga ko uspe kaze: "toliko je uspesan da moze da osnuje svoje hate-club". Mislim da to prilicno govori i o reakcijama kao sto je JR-ova. Nema argumenata, ali plenty of povracke.... :roll:

#37 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 November 2002 - 11:25

slazem se da scenaristu treba okovati na Kavkazu.

1.u Rivendalu rasprava izmedju Gandalfa i Elronda prikazuje Gandalfa kao nekog ko zeli da prsten ostane u Rivendalu
2.pred kapijama Morije, Frodo je taj koji uspeva da odgonetne "the riddle"
3.fajta izmedju Sarumana i Gandalfa

ma tona stvari je izmishljena
a shto je najgore, efekat filma bi bio isti da su se drzali knjige

#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 November 2002 - 12:33

DUNADAN:
ma tona stvari je izmishljena

So? Pa Middle Earth je ceo izmisljen? ...voleo bih vas kriticare da vidim, kakav bi ste film vi napravili (a da bude i dobar film i da ispostuje knjigu do slova).

#39 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 09 November 2002 - 14:14

Vas "hendikep" je to sto ste procitali knjigu pa onda gledali film. Mislim da vam je to uskratilo da potpuno uzivate u filmu.

#40 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 November 2002 - 15:32

Ovako...
Ajd da pocnemo...
Dodavacu po jednu stvar svakog dana...
Prvi tenrutak kad sam htio da izadjem je na

Three Rings for the elven-kings under the sky

Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone

Nine for Mortal Men doomed to die

One for the Dark Lord on his dark throne

In the Land of Mordor where the Shadows lie.

One Ring to rule them all, One Ring to fing them,

One Ring to bring them all and in the darkness bind them

In the Land of Mordor where the Shadows lie.

U koje je neko iz nepoznatih razloga ubacio dopune? Dovraga imas dvije opcije Ili ces da izdas gorski vijenac bez komentara ili ces da imas 200 strana komentara. Sredine nema. Ne mozes rase srednjeg svijeta opisati sa 10 rijeci.


I jedno mi je drago... Sto sam godinama zivio tamo (znace svi koji su ikad bacili dvadesetostranu kockicu) pa tek onda vidio film... da sam obnuto nikad nebih imao pet gopdina najbolje zabave na svijetu...

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 November 2002 - 00:43

Jr:
I jedno mi je drago... Sto sam godinama zivio tamo (znace svi koji su ikad bacili dvadesetostranu kockicu) pa tek onda vidio film... da sam obnuto nikad nebih imao pet gopdina najbolje zabave na svijetu...

JR (a I GG): moz' da bidne, al' ne mora da znaci: Ja sam Hobbit i LOTR prvi put citao pre 25 godina (i to na originalu, sto bi rek'o Kinik). I to mi uopste nije pokvarilo uzivanje u filmu, niti obratno; ponovno citanje knjige, posle gledanja "Fellowshipa" prosle godine, bilo je trip kao i uvek. Mislim da dobro razumem kako jedan kiwi-hobbit misli :smile:

http://www.tolkienonline.com

#42 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 10 November 2002 - 00:51

Indy:
JR (a I GG): moz' da bidne, al' ne mora da znaci: Ja sam Hobbit i LOTR prvi put citao pre 25 godina (i to na originalu, sto bi rek'o Kinik). I to mi uopste nije pokvarilo uzivanje u filmu, niti obratno; ponovno citanje knjige, posle gledanja "Fellowshipa" prosle godine, bilo je trip kao i uvek. Mislim da dobro razumem kako jedan kiwi-hobbit misli :smile:


E sad razumijem zasto se ne bunis... ti tvoji zabusanti su jedini napravljeni kako treba. E kad sam vec poceo sa hvalama i da zavrsim.
Juruk je FFFEEEENNNNOOOOMMMMEEEENNNNAAAAALLLLLAAAAANNN.

Nazalost to je tacka.

Danasnja mana.
Lici li vam Gandalf na nekog Ujaka-Pijanicu?

#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 November 2002 - 00:54

hm. od pijanice do carobnjaka nije dalek put :razz:

#44 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 November 2002 - 01:32

"You shouldn't think of these movies as being The Lord of the Rings. The Lord of the Rings is, and always will be, a wonderful book - one of the greatest ever written. Any films will only ever be an interpretation of the book. In this case my interpretation."

Peter Jackson

#45 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 10 November 2002 - 01:34

Indy:
"You shouldn't think of these movies as being The Lord of the Rings. The Lord of the Rings is, and always will be, a wonderful book - one of the greatest ever written. Any films will only ever be an interpretation of the book. In this case my interpretation."

Peter Jackson


Znaci vec je preuzeo odgovornost za bombaski napad?