Jump to content


Photo

Broj u uglu ekrana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 16 August 2007 - 00:19

Imao sam prilike pre par godina da primetim na nekim stranim programima da se za vreme određenih filmova i serija pojavljuje određeni broj u gornjem uglu ekrana,uglavnom broj 12.U poslednjih nekoliko meseci sam primetio da je to počelo i kod nas,pre svega na FOX-u,b92 i Studiju B.Pre nekih 2-3 sata je na b92 pisao broj 14,a sada vidim da je broj 16.Dali bi neko bio ljubazan da mi objasni za šta služe ti brojevi?
Ja sam u početku mislio da zabrana za određen broj godina,ali mi nekako nije logično blink.gif



#2 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 16 August 2007 - 00:23

I ja sam pomislio da se odnosi na godine ali onda bi verovatno stajalo +16 ili >16, a i video sam to danas u sred dana, kad nije bilo nekog eksplicitnog sadrzaja.
Bas me zanima sta su ti brojevi.Ne bi me iznenadilo ni da je neka reklamna fora u pitanju, ali ne verujem...

Edited by mr@ki, 16 August 2007 - 00:24.


#3 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 16 August 2007 - 00:28

QUOTE(mr@ki @ 16 Aug 2007, 01:23) <{POST_SNAPBACK}>
I ja sam pomislio da se odnosi na godine ali onda bi verovatno stajalo +16 ili >16, a i video sam to danas u sred dana, kad nije bilo nekog eksplicitnog sadrzaja.
Bas me zanima sta su ti brojevi.Ne bi me iznenadilo ni da je neka reklamna fora u pitanju, ali ne verujem...



Izgleda da ipak jesu godine.Evo sada je počeo neki film i bilo je upozorenje da nije za mlađe od 12.Baš bzvze blink.gif

#4 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 16 August 2007 - 01:55

Sta da vam kazem. Dobrodosli u globalno selo.

#5 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 16 August 2007 - 04:07

jeste za godine,a i ima fora sa bojom kruga,samo sto ne mogu sada da se setim tacno.

#6 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 16 August 2007 - 06:56

Parental advisory

#7 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 16 August 2007 - 08:16

Ajd setite se pljuvacine po RRA zbog uputstva o pustanju odredjenih sadrzaja na TV-u... blablabla...

#8 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 16 August 2007 - 08:38

E i ja imam tripove od tih brojeva! Samo što se na SBB-u pojavljuje plava linija i broj?
blink.gif

#9 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 16 August 2007 - 09:48

jutros je npr bilo obavestenje pre serije da program nije namenjen mladjima od 16 god...ne mogu da se setim da li je bio broj ili ne ^^

#10 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 16 August 2007 - 10:20

To je nevidjeni kretenizam. Pogledajte dokumentarac " the film is not yet rated". Debilizam te vrste je nesto sto me izludjuje. Kada su se pojavili prvi stripovi, odmah su poceli da se javljaju frikovi koji su govorili da ce to da unisti omladinu i da dovede svet do propasti. Zatim se pojavio R'N'R i slicni frikovi su pricali slicne stvari. Kada je svet i to preziveo, poceli su da kenjaju po akcionim filmovima i igricama, a mi i dalje zivi i zdravi. B92 me sve vise i vise iznenadjuje, negativno naravno.

#11 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 16 August 2007 - 11:09

U Grckoj na Rodosu stoji krug i kvadrat razlicite boje i pre svake serije/filma ima obavestenje sta je sta i glasovno i pisano, tako da to nije nasa izmisljotina. To sto mi po definiciji ne volimo pravila i zakon, to je nas problem. Red mora od negde da krene. Bio glup ili ne, promenice se, ali neki red mora da postoji.
NPR. 2 godine zabrane za voznju bez pojasa pa da vidim ko ce da vozi bez pojasa ili ista kazna za voznju u pijanom stanju ili za prekoracenje brzine vece od 20 km/h pa da vidim ko ce da krsi propise...

#12 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 16 August 2007 - 11:51

QUOTE(Milosh76 @ 16 Aug 2007, 10:09) <{POST_SNAPBACK}>
U Grckoj na Rodosu stoji krug i kvadrat razlicite boje i pre svake serije/filma ima obavestenje sta je sta i glasovno i pisano, tako da to nije nasa izmisljotina. To sto mi po definiciji ne volimo pravila i zakon, to je nas problem. Red mora od negde da krene. Bio glup ili ne, promenice se, ali neki red mora da postoji.
NPR. 2 godine zabrane za voznju bez pojasa pa da vidim ko ce da vozi bez pojasa ili ista kazna za voznju u pijanom stanju ili za prekoracenje brzine vece od 20 km/h pa da vidim ko ce da krsi propise...

Poredjenje je glupo. Kakav red o cemu ti pricas? Ja govorim o cenzuri kao takvoj. Zasto zabranjuju mladjima od 16 godina da gledaju onu debilnu seriju o korumpiranim policajcima? Ili mora da je gledaju u prisustvu roditelja?! Kakve budalastine i to u 21. veku laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 16 August 2007 - 12:50

QUOTE(Parliament @ 16 Aug 2007, 11:20) <{POST_SNAPBACK}>
To je nevidjeni kretenizam. Pogledajte dokumentarac " the film is not yet rated". Debilizam te vrste je nesto sto me izludjuje. Kada su se pojavili prvi stripovi, odmah su poceli da se javljaju frikovi koji su govorili da ce to da unisti omladinu i da dovede svet do propasti. Zatim se pojavio R'N'R i slicni frikovi su pricali slicne stvari. Kada je svet i to preziveo, poceli su da kenjaju po akcionim filmovima i igricama, a mi i dalje zivi i zdravi. B92 me sve vise i vise iznenadjuje, negativno naravno.


QUOTE(Parliament @ 16 Aug 2007, 12:51) <{POST_SNAPBACK}>
Poredjenje je glupo. Kakav red o cemu ti pricas? Ja govorim o cenzuri kao takvoj. Zasto zabranjuju mladjima od 16 godina da gledaju onu debilnu seriju o korumpiranim policajcima? Ili mora da je gledaju u prisustvu roditelja?! Kakve budalastine i to u 21. veku laugh.gif laugh.gif laugh.gif


A o kakvoj zabrani i cenzuri sad ti pričaš? blink.gif

To je preporuka. "Nije preporučljivo za mlađe od..." Ne može niko da ti zabrani da pustiš svoje dete da gleda nasilje, krv i leševe, ako ti to želiš.

Ne kapiram ni šta su ti televizije krive (B92) što poštuju zakon i pravila RRA. Možemo da pričamo o kvalitetu ili debilizmu zakona i pravila, ali televizije to moraju da poštuju.

#14 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 August 2007 - 13:02

koji broj stoji na vestima?

#15 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 16 August 2007 - 13:05

QUOTE(Zabalujev @ 16 Aug 2007, 14:02) <{POST_SNAPBACK}>
koji broj stoji na vestima?


Nema! U nacionalnom je interesu da se svakom detetu preko PTC-a usadi u mozak da je Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije. sleep.gif

Šalu na stranu, postoji obaveza da se, kad god su neke potresne slike, gledaoci unapred moraju upozoriti.

Nažalost, to se ne podrazumeva kad se puštaju slike i izajve Velje Ilića. dry.gif