Jump to content


Photo

Мyмиje...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 15 August 2007 - 19:32

...Тутанкамона, Рамзеса и Тутмеса су ми се указале усред поподневног цркавања и наложиле да дођем у Египат до краја октобра, како бих извршио мисију спасења света од древне фараонске клетве - чађаве краставости која неће штедети ни растиње, ни људе, ни звери. Садржај мисије је, наравно, тајна, како ме Јахвине слугерање не би омеле у извршењу племенитог циља.

Уколико испуним задатак, ви ћете наставити своје бедне животе и клањати се мојим споменицима на сваком иоле већем тргу, а ја ћу на даљу употребу добити још пет стотина година живота, садржај свих швицарских трезора, Израел за прћију, деструкцију интернета и свих конзола за игре, укидање организованих монотеизама, поновно спајање континената у Пангеу, Чеду Јовановића као цара Туркменистана, јавне гароте над појединим блогерима Б92 уз живи пренос "Си Ен Ена", харем филован резервама џенетских девица, дозволу за медицинске експерименте над посланицима скупштине Србије, Џорџ Буша Млађег конвертованог у јапанску клозетску шољу, Вељу Илића у пљуваоницу, Војислава Коштуницу и Бориса Тадића у албино двоглавог сокола за лов и привезак за кључеве с логом "Слејера" који светли у мраку и виче "Ејнџел оф дет!" када звизнеш да га нађеш.

Због овог последњег сам решио да прихватим задатак спасења људске врсте, али ми ипак треба савет оних који су већ били у тој постојбини ове тројице фараонских дркаџија. Шта би од туристичких "занимљивости"ваљало видети у интермецу између акционих секвенци, које агенције би ваљало наградити подметањем антракса у пословне просторије, а које напојницом због искрености и испуњења услова наведених у понуди аранжмана?

Такође, ако је неко у Абу Симбелу случајно приметио јебена тајна врата која воде у Подсвет, може да ми јави на ПМ.

Хвала.

Edited by ..., 15 August 2007 - 19:33.


#2 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 15 August 2007 - 19:38

A esi pono dvijetri presvlake i cetkicu za zube i patofne, da oni tamo ne pomisli da smo mi
bilo ko. huh.gif

Aj, pa, srecan put i pisi nam. biggrin.gif

#3 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 15 August 2007 - 19:46

Питао сам којој би агенцији ваљало да поверим транспорт своје екселенције и верне љубе која ће ми у паузама међ рундама прислањати лед на лишце и мазати ми посекотине стипсом, а не за избор оружја за шибање с подземним боговима.

Edited by ..., 15 August 2007 - 19:47.


#4 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 15 August 2007 - 21:01

Ej, setila sam se!
Mogla bi da ti pomogne Ruska Jakic. Cula sa da je ona rodjena sestra bliznakinja Tutankamona, bezjajcana.

#5 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 19 August 2007 - 23:19

izgleda da te niko ozbiljno ne shvata otkako si promenio ime.

ja cu nesto, a ti posle pitaj ako ima nejasnoca. nisam objektivna nimalo, idem tamo zbog ronjenja a volim i da krkam sve one lebove i falafele i humuse i kolacice i tako.

agencije:
nuzno zlo, prvenstveno zbog aviona, jer je jako tesko naci jeftinu kartu za kairo odavde, mada je mnogo lepo svrckati se po egiptu po svojoj volji. a ti mozda mozes i nekim drugim prevoznim sredstvom, sigurno ima neki podzemni tunel.

do pred kraj septembra, biraj izmedju kontikija (profi, dobri hoteli, vodici, malo skuplji), jolly toursa (malcice neozbiljniji, ali vise hotela u ponudi) i follow me (manje hotela, ali se ionako svi prilepljuju jedni za druge, a ovi, pored ostalog, nude diners na milion rata za placanje, pa mozes da se kurcis nekim silnim zvezdicama:))

posle 1.oktobra, samo kontiki radi aranzmane, ne kapiram zasto, i zbog toga malo dize cene.

hoteli:
za more - nikako ispod cetiri zvezdice, ne zato sto si snob, vec zato sto su slabije rangirani hoteli obicno bez plaze, ili se prolazi kroz hadove da bi se nozica umocila u more. a razlika u ceni je do sto jurosa izmedju tri i cetiri zvezdice (evropske dve ili tri), tako da se treba otvoriti.
mada, egipat je pravo mesto da se za male pare dobije relativni luksuz, all incl i slicne mamiparske fore, dakle hilton, marriott, intercontinental i ostali u koje inace ne bismo ni prismrdeli.

hoteli bolji sa manje soba i nikako megalomanski resorti. vidis koji ti se svidja u ponudi, pa onda pravac na tripadvisor.com, da pogledas sta truli kapitalisti misle o tome, odbacis njihovu kuknjavu o nemanju inglis brekfasta i dzin fiza, a bogu fala svi imaju digitalce pa lepe slike do besvesti svojih labudova od carsava i poljubaca sa omarom kamilovodjcem.

more:
hurgada ili sarm el seik, vecna dilema. preferiram hurgadu, jer ponekad dune vetric sa nila, a pored toga sto je i previse modernizovana, ipak ima neke delove koji lice na nekadasnje selo, dok je sarm vestacki izgradjen grad. more je prelepo i u jednom i u drugom mestu, s tim sto je u sarmu obala silom pripitomljena, te u vecini hotela nema brckanja u plicaku nego pravac na ponton od 30 metara, pa u vodu, korali dolaze do samog peska. i u hurgadi ima korala i vise nego sto ces, ako nisi ronilac, zeleti da vidis, ali je nekako pitomije.

hotel u kairu ionako ne mozes da biras ako si sa agencijom, a i svejedno je jer ces samo prespavljivati.

more je ono zbog cega se ide u egipat. prelepo je, toplo, ima talasa, ali ne previse, ribice i ostale zivuljke svuda okolo, a moze se kupati 24 sata bez ikakve frke. svaki od hotela ima bar jedan bazen, ali ih ja nikad nisam probala, koji ce mi kad je tu crvendac. i neverovatno je kako se ne muljavi uopste, i pored peska i turisticke stoke koja pere dupeta gde stigne.

svrckanje:
kairo, luksor, ras mohamed i eventualno dzip po pustinji, mada je meni to malo dosadno. sve te izlete mozes i preko agencije s kojom si dosao, a mozes i sam, treba samo potraziti engleskog vodica i mnogo je bolje. za kairo nije dovoljno ni dve nedelje, a ako je u kombinaciji sa morem, agencijski izleti nude piramide, muzej i jos ponesto, sto je vise nego dovoljno za "obicnog" turistu. kairo je moguce uraditi i sam, ali je jeftinije sa grupom, a lako je pobeci gnusobnim saputnicima. luksor, malo teze, jer je sekuritate obavezna, kolone i kolone buseva se skuplja da bi policija vodila do tamo.

malo komplikovaniji, tj skuplji i duzi izleti: port said, prelepa luka i danas kao u doba kolonizatora. aleksandrija, ofucana ali sarmantna da pozelis da ostanes mesecima. krstarenje nilom, ali nema krokodila a biti na brodu tri do pet dana sa nepoznatim saputnicima bojim se da bi u meni probudilo g.mensona. asuan. neopisivo.

ras muhamed je, pored kariba, verovatno najblize raju na zemlji. jedina je steta sto je ljudima dozvoljen pristup. ako ne ronis, ima onih brodica sa staklenim dnom da se gleda dno.

zabava:
ne znam. ja nosim cepice za usi da ne slusam hotelski bend, portabl dvd plejer da odgledam zanemarene serije, a ima dva emiratska kanala koji emituju filmove bez naha, tako da ne znam za bolje. a ionako posle dvanaest sati u vodi nemam zelju da se znojim na suvom. kazu da gru ima ficka negde.

mane:
rusi. srbi. cenjkanje. vacarenje. gusenje. "udji kod mene da kupis nargile, ramzes ih je pusio", "spa centar najbolji", "moja kamila je najbrza", ali sve moze da se izbegne. vrucina, mnogo velika. nema svinjetine. u piramidama smrdi, ali od ljudi, ne od mumija u zidovima. (sfinga mi je mnogo simpaticnija, totalna je buda)

vrline:
more. ljudi su uglavnom divni, jednom se osmehnes i hvala i imas prijatelja do kraja zivota. nas relativno jos i vole, nezaboravan je drug tito. jeftinoca. more. ronjenje, makar i snorkling. "pharaoh massage" obavezno, bar jednom.

voda samo iz flase. voce ocisceno ili oprano iz flase. loperamid za svaki slucaj. faktor 35 i vise ako si arijevskog tena. alkohol kupiti u fri sopu, inace preskup. nikako ilegalne supstance, sem u slucaju potpunog poverenja, a i tad, riski.

pomiriti se sa dva i po sata leta sa uglavnom stokom, povremenim kratkotrajnim susretima sa stokom, u povratku guranjem sa kamilama, nargilama, tepisima i koznim kompletima i stokom. jer, more, more, more.

ovo je trebalo da bude kratko, jbg.
honorar ocekujem.

dr Elza Snajder

#6 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 20 August 2007 - 00:21

Posle ovog izvesca, i polarni meda bi spakovao kofere.

#7 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 22 August 2007 - 23:56

QUOTE(BG restorani @ 20 Aug 2007, 01:21) <{POST_SNAPBACK}>
Posle ovog izvesca, i polarni meda bi spakovao kofere.


mogu ja jos tri toma o crvenom moru, ali vidis da ni hellu ne zanima. sigurno je nasao neku underworld vezu do sinajske gore, pa ce kao otpisani da urusi vlast iznutra.

#8 neko_kao_ja

neko_kao_ja
  • Members
  • 8 posts

Posted 23 August 2007 - 11:37

QUOTE(luba @ 23 Aug 2007, 00:56) <{POST_SNAPBACK}>
mogu ja jos tri toma o crvenom moru, ali vidis da ni hellu ne zanima. sigurno je nasao neku underworld vezu do sinajske gore, pa ce kao otpisani da urusi vlast iznutra.


moram priznati da je sve pokriveno ovim pregledom
naravno ja imam jos neko pitanje: sta su saveti za samostalne obilaske kaira i kad vec imas iskustva gde jesti tamo i sta sve probati a da je provereno dobro?( takodje ljubiteljka falafela, humusa....)
hvala

#9 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 24 August 2007 - 13:27

QUOTE(luba @ 23 Aug 2007, 00:56) <{POST_SNAPBACK}>
mogu ja jos tri toma o crvenom moru, ali vidis da ni hellu ne zanima. sigurno je nasao neku underworld vezu do sinajske gore, pa ce kao otpisani da urusi vlast iznutra.

Занима, али не стиже да прати пошто не може да гледа у екран од алергије која му приређује привремене излете у клиничку смрт. Гледаћу да ти се захвалим мумијом неке мачкетине или каменом одваљеним од сфинге. Дотле, хвала ти на овом тексту, скоро да ми и не треба годишњи након читања. biggrin.gif

#10 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 24 August 2007 - 15:52

QUOTE(luba @ 20 Aug 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
agencije:
nuzno zlo, prvenstveno zbog aviona, jer je jako tesko naci jeftinu kartu za kairo odavde, mada je mnogo lepo svrckati se po egiptu po svojoj volji. a ti mozda mozes i nekim drugim prevoznim sredstvom, sigurno ima neki podzemni tunel.

do pred kraj septembra, biraj izmedju kontikija (profi, dobri hoteli, vodici, malo skuplji), jolly toursa (malcice neozbiljniji, ali vise hotela u ponudi) i follow me (manje hotela, ali se ionako svi prilepljuju jedni za druge, a ovi, pored ostalog, nude diners na milion rata za placanje, pa mozes da se kurcis nekim silnim zvezdicama:))

posle 1.oktobra, samo kontiki radi aranzmane, ne kapiram zasto, i zbog toga malo dize cene.


Toplo preporučujem Matico. Preko njih išla u Hurgadu i na Krf. Oba puta jako sam bila jako zadovoljna. Ono što su nudili su i ispunili.

Eve i sajta njihova pa šacni.

http://www.matico.co...c...ge&Itemid=1


QUOTE(luba @ 20 Aug 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
hoteli:
za more - nikako ispod cetiri zvezdice, ne zato sto si snob, vec zato sto su slabije rangirani hoteli obicno bez plaze, ili se prolazi kroz hadove da bi se nozica umocila u more. a razlika u ceni je do sto jurosa izmedju tri i cetiri zvezdice (evropske dve ili tri), tako da se treba otvoriti.
mada, egipat je pravo mesto da se za male pare dobije relativni luksuz, all incl i slicne mamiparske fore, dakle hilton, marriott, intercontinental i ostali u koje inace ne bismo ni prismrdeli.

hoteli bolji sa manje soba i nikako megalomanski resorti. vidis koji ti se svidja u ponudi, pa onda pravac na tripadvisor.com, da pogledas sta truli kapitalisti misle o tome, odbacis njihovu kuknjavu o nemanju inglis brekfasta i dzin fiza, a bogu fala svi imaju digitalce pa lepe slike do besvesti svojih labudova od carsava i poljubaca sa omarom kamilovodjcem.


Hotel Magawish je prelep i od srceta ga predlažem. Ima 4 zvezdaje. On je na foru bungalova, tj. pravih malih kuća i koji ima ubedljivo najlepšu plažu od svih hotela u Hurgadi. Ljudi iz naše grupe koji su bili smešteni po hotelima zvučnijeg imena su dolazili mini busevima na našu plažu, jer se na svojoj nisu mogli kupati. Njihovi hoteli su bili blizu luke, gde brodovi ispuštaju ulje, tako da su mogli samo u bazenu da budu. ph34r.gif
Naravno postoji i deo hotela sa klasičnim sobama, ali je on prilično udaljen od plaže. Bungalovi su ipak bolji. Izađeš napolje i u roku od 3 minuta si na plaži.
Kad stigneš tamo odmah uzmi sef koji hotel naravno ima, da ne razmišljaš o kinti i pasošima.
Sobe i bungalovi se čiste svaki dan, a svaki drugi dan dobijaš čiste peškire. Napojnicu ostaviš na krevetu.
Što se sigurnosti stvari u sobama tiče, budi miran. Nema teorije da ti nešto nestane.
Tamo sam saznala da je Magawish jedini državni hotel u Egiptu, i da se baš zbog toga toliko trude da usluga bude dobra. A usluga je više nego dobra. Ljubazni su, uslužni do te mere da ti prosto bude neprijatno i jako lepo vladaju engleskim jezikom.
Klopa u hotelu je sasvim ok. Svakog dana je na "repertoaru" klopa iz druge zemlje. Italijanska klopa, španska, grčka i naravno njihova, domaća.
U okviru hotela imaš supremarkete, što je idealno zbog kupovine vode.
Ležaljke i peškiri za plažu su za goste hotela free. Na recepciji zajedno sa ključevima dobiješ i "towel card". To po dolasku na plažu daš likovima koji tamo rade i dobiješ peškire. Kada vraćaš peškire oni ti vrate karticu. smile.gif
Ležaljki ima koliko hoćeš, a iste su poprilično udaljene jedna od druge. Milina. I privatnost.
Vizualizacija:




Evo ti i sajt Magawisha pa pogledaj.

Magawish wub.gif

I još jedna jako bitna stvar: lek za stomak. Ove naše nemoj uopšte da nosiš jer ne rade posa'.
Čim stignete tamo pravac apoteka i tražite lekić za stomačne probleme. Prevencije radi. Ja sam vala jedan zgutala just in case i hvala bogu nikakvih neprijatnosti nisam imala.

QUOTE(luba @ 20 Aug 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
more:
hurgada ili sarm el seik, vecna dilema. preferiram hurgadu, jer ponekad dune vetric sa nila, a pored toga sto je i previse modernizovana, ipak ima neke delove koji lice na nekadasnje selo, dok je sarm vestacki izgradjen grad. more je prelepo i u jednom i u drugom mestu, s tim sto je u sarmu obala silom pripitomljena, te u vecini hotela nema brckanja u plicaku nego pravac na ponton od 30 metara, pa u vodu, korali dolaze do samog peska. i u hurgadi ima korala i vise nego sto ces, ako nisi ronilac, zeleti da vidis, ali je nekako pitomije.


Hurgada je idealna. Kada sam ja bila, bilo je u proseku 40 stepeni, ali zahvaljujući suvom vazduhu i tom vetriću koji stalno pirka, imala sam utisak kao da je 25 stepeni. Plaža hotela Magawish je divna. Peščana, 2 km. Na kraju jednog dela se nalazi koralni greben.
Evo sličke:



Naravno put na Rajsko ostrvo nikako ne propustiti. Vidi ga samo!



Pogledaj i ovaj 4um, tu možeš naći dosta informacija.

http://www.putovanja...ex.php?&CODE=01

Nadam se da će ti ovo biti od pomoći i da ćeš se lepo odmoriti.
A ja idem da subijem što ove godine nisam išla opet u Hurgadu kako sam planirala. dry.gif

Edited by Linda Lee, 24 August 2007 - 18:05.


#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 30 August 2007 - 00:36

Vratila se pre dva dana.

Hurgada, svi izleti sem jebene podmornice koja nije ni za qratz a dere kožu sa ledja, izleti na Giftun (Paradise island) i u pustinju vrh. ali VRH! za pustinju sesti kod što ludjeg vozača, da ne piči utabanim trasama nego preko dina i usput ga ložiti "speed, speed"... adrenalin pršti na sve strane.

kontiki je keva za sve ostale, ne bacaj pare za hotele tipa hilton ili štajgenberger. hostmark grandseas resort - idealan odnos cene i kvaliteta.

ako ti treba veza kod lokalnih, samo javi. juniorka ostavila tragove u pesku... rolleyes.gif



i da, vratiću se ponovo. kud ćeš bolji dokaz koliko nam je bilo dobro. wub.gif

*na fotki je bazen Hostmarka

#12 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 30 August 2007 - 03:53

ima li tamo neko drvo ili moras da cucnes ispod deve zbog hlada?

#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 30 August 2007 - 08:30

preporučujem banane. spojiš ukusno i korisno.

#14 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 30 August 2007 - 09:11

QUOTE(luba @ 20 Aug 2007, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
izgleda da te niko ozbiljno ne shvata otkako si promenio ime.

ja cu nesto, a ti posle pitaj ako ima nejasnoca. nisam objektivna nimalo, idem tamo zbog ronjenja a volim i da krkam sve one lebove i falafele i humuse i kolacice i tako.

agencije:
nuzno zlo, prvenstveno zbog aviona, jer je jako tesko naci jeftinu kartu za kairo odavde, mada je mnogo lepo svrckati se po egiptu po svojoj volji. a ti mozda mozes i nekim drugim prevoznim sredstvom, sigurno ima neki podzemni tunel.

do pred kraj septembra, biraj izmedju kontikija (profi, dobri hoteli, vodici, malo skuplji), jolly toursa (malcice neozbiljniji, ali vise hotela u ponudi) i follow me (manje hotela, ali se ionako svi prilepljuju jedni za druge, a ovi, pored ostalog, nude diners na milion rata za placanje, pa mozes da se kurcis nekim silnim zvezdicama:))

posle 1.oktobra, samo kontiki radi aranzmane, ne kapiram zasto, i zbog toga malo dize cene.

hoteli:
za more - nikako ispod cetiri zvezdice, ne zato sto si snob, vec zato sto su slabije rangirani hoteli obicno bez plaze, ili se prolazi kroz hadove da bi se nozica umocila u more. a razlika u ceni je do sto jurosa izmedju tri i cetiri zvezdice (evropske dve ili tri), tako da se treba otvoriti.
mada, egipat je pravo mesto da se za male pare dobije relativni luksuz, all incl i slicne mamiparske fore, dakle hilton, marriott, intercontinental i ostali u koje inace ne bismo ni prismrdeli.

hoteli bolji sa manje soba i nikako megalomanski resorti. vidis koji ti se svidja u ponudi, pa onda pravac na tripadvisor.com, da pogledas sta truli kapitalisti misle o tome, odbacis njihovu kuknjavu o nemanju inglis brekfasta i dzin fiza, a bogu fala svi imaju digitalce pa lepe slike do besvesti svojih labudova od carsava i poljubaca sa omarom kamilovodjcem.

more:
hurgada ili sarm el seik, vecna dilema. preferiram hurgadu, jer ponekad dune vetric sa nila, a pored toga sto je i previse modernizovana, ipak ima neke delove koji lice na nekadasnje selo, dok je sarm vestacki izgradjen grad. more je prelepo i u jednom i u drugom mestu, s tim sto je u sarmu obala silom pripitomljena, te u vecini hotela nema brckanja u plicaku nego pravac na ponton od 30 metara, pa u vodu, korali dolaze do samog peska. i u hurgadi ima korala i vise nego sto ces, ako nisi ronilac, zeleti da vidis, ali je nekako pitomije.

hotel u kairu ionako ne mozes da biras ako si sa agencijom, a i svejedno je jer ces samo prespavljivati.

more je ono zbog cega se ide u egipat. prelepo je, toplo, ima talasa, ali ne previse, ribice i ostale zivuljke svuda okolo, a moze se kupati 24 sata bez ikakve frke. svaki od hotela ima bar jedan bazen, ali ih ja nikad nisam probala, koji ce mi kad je tu crvendac. i neverovatno je kako se ne muljavi uopste, i pored peska i turisticke stoke koja pere dupeta gde stigne.

svrckanje:
kairo, luksor, ras mohamed i eventualno dzip po pustinji, mada je meni to malo dosadno. sve te izlete mozes i preko agencije s kojom si dosao, a mozes i sam, treba samo potraziti engleskog vodica i mnogo je bolje. za kairo nije dovoljno ni dve nedelje, a ako je u kombinaciji sa morem, agencijski izleti nude piramide, muzej i jos ponesto, sto je vise nego dovoljno za "obicnog" turistu. kairo je moguce uraditi i sam, ali je jeftinije sa grupom, a lako je pobeci gnusobnim saputnicima. luksor, malo teze, jer je sekuritate obavezna, kolone i kolone buseva se skuplja da bi policija vodila do tamo.

malo komplikovaniji, tj skuplji i duzi izleti: port said, prelepa luka i danas kao u doba kolonizatora. aleksandrija, ofucana ali sarmantna da pozelis da ostanes mesecima. krstarenje nilom, ali nema krokodila a biti na brodu tri do pet dana sa nepoznatim saputnicima bojim se da bi u meni probudilo g.mensona. asuan. neopisivo.

ras muhamed je, pored kariba, verovatno najblize raju na zemlji. jedina je steta sto je ljudima dozvoljen pristup. ako ne ronis, ima onih brodica sa staklenim dnom da se gleda dno.

zabava:
ne znam. ja nosim cepice za usi da ne slusam hotelski bend, portabl dvd plejer da odgledam zanemarene serije, a ima dva emiratska kanala koji emituju filmove bez naha, tako da ne znam za bolje. a ionako posle dvanaest sati u vodi nemam zelju da se znojim na suvom. kazu da gru ima ficka negde.

mane:
rusi. srbi. cenjkanje. vacarenje. gusenje. "udji kod mene da kupis nargile, ramzes ih je pusio", "spa centar najbolji", "moja kamila je najbrza", ali sve moze da se izbegne. vrucina, mnogo velika. nema svinjetine. u piramidama smrdi, ali od ljudi, ne od mumija u zidovima. (sfinga mi je mnogo simpaticnija, totalna je buda)

vrline:
more. ljudi su uglavnom divni, jednom se osmehnes i hvala i imas prijatelja do kraja zivota. nas relativno jos i vole, nezaboravan je drug tito. jeftinoca. more. ronjenje, makar i snorkling. "pharaoh massage" obavezno, bar jednom.

voda samo iz flase. voce ocisceno ili oprano iz flase. loperamid za svaki slucaj. faktor 35 i vise ako si arijevskog tena. alkohol kupiti u fri sopu, inace preskup. nikako ilegalne supstance, sem u slucaju potpunog poverenja, a i tad, riski.

pomiriti se sa dva i po sata leta sa uglavnom stokom, povremenim kratkotrajnim susretima sa stokom, u povratku guranjem sa kamilama, nargilama, tepisima i koznim kompletima i stokom. jer, more, more, more.

ovo je trebalo da bude kratko, jbg.
honorar ocekujem.

dr Elza Snajder


svaka čast biggrin.gif biggrin.gif lol sve je istina

bio sam prošle godine u hurghadi i poludeo sam od zveranja u moju privatnu plavušu sa ogromnom zadnjicom (to im ne znam kako podstiče kolutanje očima i povišen pritisak), hteo sam da je dam za 50 kamila i 2 kile hašiša (najbolja ponuda), ali ona nije htela da malčice produži letovanje....

za muzej u kairu je premalo dva dana, tamo ima za egiptologe i zaljubljenike materijala za makar 2 nedelje! preporučujem kupovinu knjige koja će vas uvesti u osnove (namerno kažem osnove) egipatske istorije, a mumije imam slikane na kvarno mobilnim telefonom, ako neko poželi dobiće na mail.. drop dead security! mislim da sam samo jednu mumiju preskočio u slikanju