Jump to content


Photo

Rodos


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 14 August 2007 - 12:56

Za nedelju dana odoh na more na Rodos, u sam grad Rodos...
Osnovne stvari znam, vise me zanimaju necije impresije i korisni saveti...
Znaci™, trazim dobre plaze, povoljan soping, kvalitetan provod, adekvatne restorane etc.

Tnx in advance... smile.gif

#2 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 August 2007 - 14:15

QUOTE(Brazilac @ 14 Aug 2007, 13:56) <{POST_SNAPBACK}>
Za nedelju dana odoh na more na Rodos, u sam grad Rodos...
Osnovne stvari znam, vise me zanimaju necije impresije i korisni saveti...
Znaci™, trazim dobre plaze, povoljan soping, kvalitetan provod, adekvatne restorane etc.

Tnx in advance... smile.gif
kolko se ja secam, u samom gradu rodosu nema bogznakakve plaze *. grad je na samom vrhu ostrva, na shpicu na severu, imash zapadnu stranu grada na kojoj neprekidno duva neverovatan vetar i odma duboko more, gadno za plivanje, i istochnu, na kojoj nema vetra, al mislim da tamo nema mnogo za kupanje, tamo je stari grad i grad uopshte. nisam mnogo gledala plaze na istochoj strani, ne znam da li ih ima... hlada nema, vetar opasan, ali indirektno, poshto mozesh da izgorish na suncu ko nishta, a da nemash pojma... sunce vec u 10 sati nepodnoshljivo.

stari grad sjajan, imash neshto zanimljivih muzeja, chini mi se jedan istorijski, sa iskopinama, jedan sa grncharijom i rukotvorinama, i templarsku tvrdjavu i dvorac obavezno da pogledash...

o shopingu i provodu nemam pojma, nisam bila pri kinti u tom trenutku. na menjachnice da obratish paznju, poshto je provizija sharena, kako kod koga i oce da zavrnu vishe nego leba da jedu.

sto se tiche izleta, ima ona leptirovska dolina, ne znam kad joj je sezona (il je stalno, al to ce tamo da ti kazu) i bilo kakav izlet brodom do nechega, ja sam ishla do lindosa, to je selendra na istochnoj strani ostrva, negde pri sredini, jako lepa uvala, peshchana plaza, zivopisno seoce sa krdom magaraca (valjda se magarci organizuju u krda unsure.gif ), restorani i tako to... i antichka rushevina na brdu. al je "krstarenje" skroz prijatno...

cu se setim josh neshto...


* ne da nema plaze uopshte. ima ih, nego nisu neke.

Edited by thermal bug, 14 August 2007 - 14:16.


#3 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 August 2007 - 14:17

QUOTE(thermal bug @ 14 Aug 2007, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
odma duboko more, gadno za plivanje,


a što gadno? unsure.gif

#4 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 August 2007 - 14:23

QUOTE(Amélie @ 14 Aug 2007, 15:17) <{POST_SNAPBACK}>
a što gadno? unsure.gif
ok, nisam se bash izrazila - talasi neverovatni, sa pojachavanjem kako odmiche dan. znachi ujutro i nekako, al popodne skandal... ja neshto plivanje dozivljavam kao prijatnu rekreativnu radnju, ne bash kao prezivljavanje u prirodi...

mada bi na istochnoj strani, gde je novi grad, prema turskoj, gde nema vetra i gde je more (relativno) plice trebalo da ima boljih plaza...

Edited by thermal bug, 14 August 2007 - 14:56.


#5 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 August 2007 - 14:27

a to, ok smile.gif
što se mene tiče zavisi od talasa, ako su baš baš veliki je bzvz inače bolje da ih ima nego da ih nema biggrin.gif


nego učinilo mi se da je problem što je oma duboko more
a ja takve plaže tražim i tražim al teško naći ....

#6 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 August 2007 - 14:40

e, sad, utom lindosu, glavna atrakcija za strance sa severa (chitaj engleze i vikinge, koji su josh malo pa rezident laugh.gif) je da na vrhu brda sednu na magarce, i da se onda sa sve zivotinjama zdrndaju niz ulichice do obale.
tokom tog procesa uglavnom vrishte ko da su na toboganu niz kanjon kolordo laugh.gif

ako poranish, npr, u gradu rodosu, onda mozesh da vidish masu vikinga raznog uzrasta kako sede ili leze po ulicama i spavaju, poshto se toliko iznapijaju tokom noci da ujutro ili ne mogu da nadju gde treba da odu ili uopshte ne mogu da odu. tolko pijanog naroda ja u zivotu nisam videla. iz chega bi mozda moglo da se zakljuchi da je provod dobar (ili nije, ja o tome neam pojam tongue.gif)

isto interesantnos, oni imaju nekoliko kishnih dana u godini, reda 3-4, negde u februaru, ali svaka druga prodavnica prodaje - kishobrane u neverovatnim kolichinama blink.gif

iznajmljivanje motorica & biciklova itd i shnjuvarenje po ostrvu za svoj rachun je bilo po prihvatljivim cenama, chini mi se. ne znam kako je sad...

Edited by thermal bug, 14 August 2007 - 14:44.


#7 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 August 2007 - 14:51

lindos, hram i obala. lepo, smirujuce mesto...

Attached Files



#8 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 August 2007 - 14:55

stari grad fotografije

#9 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 16 August 2007 - 14:47

TB, puno hvala za tvoje utiske. smile.gif
Ima na istocnoj strani pristojnih plaza...
Zapadna je preterano vetrovita, samo za surfing...

QUOTE(thermal bug @ 14 Aug 2007, 15:40) <{POST_SNAPBACK}>
isto interesantnos, oni imaju nekoliko kishnih dana u godini, reda 3-4, negde u februaru, ali svaka druga prodavnica prodaje - kishobrane u neverovatnim kolichinama blink.gif

Ta prica je prastara. Rodos ima najmanje kisnih dana u celoj Evropi pa je verovanje da ce se onaj ko kupi kisobran na Rodosu uvek njemu vracati...

#10 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 16 August 2007 - 15:23

meni je lindos bio lep (za jednodnevni izlet)
plaza fina, tvrdjava impozantna. jedino bih tukao ko volove one sto maltreritiraju jadne magarce. kad vidim bulju od 120 kila na sirotoj zivotinji po onom suncu... uhhh. natovario bih im magarca na ledja pa pet puta za kaznu gore dole. il bi crkli il bi smrsali

izlet na simi je bio isto ok. al ne ocekuj nesto bogznasta

ok restorancice imas na zapadnoj strani grada, imaju 2 vrlo popularne pesacke ulice, jedna s kaficima i klubovima (koji i nisu nesto. uostalom kao i uvek na moru) i jedna s restoranima. tu imas jedan gde se jede na krovu (javicu ako se setim), jako povoljno a klopa bila veoma dobra (opet - ne ocekuj neko neponovljivo kulinarsko iskustvo za 15ak evra po osobi, no za te pare sasvim zadovoljavajuce).

ako se setim ulica/kafana javljam

jednom sam se izgubio pa sam jeo na samom istoku grada, iza luke, najbolji saganaki od svih koje sam probao, al nit znam gde je nit kako se zove mesto. jos samo grci dolaze, nema turista nema guzve...

Attached Files



#11 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 16 August 2007 - 16:02

Tnx Zverko, to mi treba, neki fin, pristojan restorancic, vise lokalnog karaktera a ne samo neke turisticke mamipare...
Ako se setis konkretnih naziva, napisi ih...

#12 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 18 August 2007 - 07:47

Vratih se sa Rodosa 30/07 ove godine. Elem, imas svasta i cisto more i pristojnu plazu i jak vetar i slabiji vetar i brz ulazak u more i naplacivanje suncobrani 2 lezaljke 7e, a mozes i nabosti svoj suncobran, imas shoping za 10e i za 110e, imas rasprodaje koje su u toku, imas i lepe restorane i one sa nogu, imas obrok sa picem za 4e i slicno to za 10, imas jedi koliko hoces za 8 evra... Ma super ce ti biti, dozivljaj je samo tvoj. More je prelepo, cisto, nije bilo previse guzve na plazi, imas dosta nordijaca i engleza, nasih sve vise, mada ih ja nisam nesto previse vidjao. Kafa ti je oko 1,5e, sokovi do 2e, imas i flasice za 2e i neki put ti uvale tocenu coca colu za iste pare. Pivo ti je oko 3e, kokteli oko 5, imas bar street gde se ulaz placa, a dobijes i pice uz to. Tu imas svasta, pa nek te tvoja radoznalost vodi. Uzmi kola, ako mozes sa nekim cisto da vidis i druge plaze i OBAVEZNO poseti akvapark. Imas dzabe bus sa njihove autobuske stanice na 1h, 20e je ulaz i zaista je super. Sve sto vidis na kartama shvati kao prilicno malo, jer deo gde su turisti je skucen i svaka ulica je bukvalno kratka i sve mozes peske obici bez problema. Stari grad je super i tu ti je gro sopinga, ne racunajuci firmirane radne tipa ZARA, TERANOVA, MARK & SPENSER... sve sam to morao da obidjem zbog lepse polovine naravno smile.gif Imas i Mek ako ti se bas jede takva klopa. Videces super odmor. Na PM mozes dobiti slike, ako bas zelis smile.gif

#13 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 18 August 2007 - 08:49

I obavezno idi na Prasonisi. Sam jug ostrva, prevlaka sa onim cudnim talasima i vetrom, jos ako surfujes - provesces se ko bog.

#14 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 19 August 2007 - 00:22

@ Milosh76
Hvala na iscrpnom izvestaju, bas ce mi koristiti neke stvari koje si rekao.
Kupao se na gradskoj plazi ili skitao po ostalim plazama?
Pusti na PM neku zanimljivu fotku... smile.gif

@ Michelle
Nisam do sad surfovao, sem ovo po netu al ko zna, mozda tamo i probam... cool.gif

#15 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 20 August 2007 - 22:54

Ja bih dodao i ovo:

(Agios? Nešto?): Ogromna, dugačka, sjajna, neotkrivena (na mapi neobeležena!), pusta, sa sjajnim kafićem plaža koju smo otkrili gotovo slučajno (posle Lindosa, cca. 30km, tražite odvajanja ka moru, ne prva na koja naiđete). Mislim da na odvajanju ka super mestu stoji tabla tipa "Holiday Sun" ili tako neki bezvezan natpis, onda puteljak od 700metara - kilometar i eto raja! Žao mi je što ne mogu približnije da objasnim, ali zaista smo slučajno naišli na mesto, te smo se u naredna tri dana, dolazeći namerno na isto mesto, nekako dovijali da pogodimo pravi izlaz na more.

Pored toga što je plaža totalno pusta (i iskreno - voda hladnija i dosta brzo duboka), na istoj se nalazi fićka u kojem su macani, za svoju dušu, vrteli sjajan chillout ambient trip hop hip hura zvuk, sa ploče! Publike - gotovo da nema - jedva nekoliko parova u rasponu od kilometar, a iza njih - niko! Po ostacima na plaži onda kapiramo da je noću na ovom lokalitetu veoma zabavno.