Jump to content


Photo

Italijanski rechnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 14 August 2007 - 02:03

Sporadichno se dopisujem sa izvesnom Italijankom i pretpostavljam da zvuchim gotovo kao Tarzan sa ogranichenim fondom rechi kojim raspolazhem(o gramatici da ne govorim).

Koje su vashe preporuke? Nemam preterano mnogo novca pa je to jedan od presudnih faktora za kupovinu rechnika. Kada bi isti imao i neku gramatikicu to bi bilo sjupa!

Hvala na vremenu!

Edited by Aule@, 14 August 2007 - 02:16.


#2 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 14 August 2007 - 03:11

Pa možeš si nabavit jedan tzv. džepni riječnik.
Koliko znam, nisu pretjerano skupi, a imaju sasvim pristojan fond riječi i pregled osnova gramatike.

#3 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 14 August 2007 - 03:15

A mozda da probas na netu. whistling.gif

Garzanti Linguistica

Ovaj sajt je fenomenalan. Imas online recnik (italijanski-ital. (sa sve brzom pretragom sinonima i antonima, promenom glagola kroz vremena i jezickih problema), zatim ital-eng. (and vice versa) i ital-franc. (& vv)



Insert the word (or the first few letters of the word) you are looking for:

Verb conjugations
Synonyms and antonyms ITAL.
Language problems


Verb conjugations
False Friends ENG.
Pronunciation


Verb conjugations
Pronunciation FRA.



Mozda je suvisno da napomenem da postoji italijanska, engleska i francuska verzija sajta tako da nema problema oko snalazenja ako ti je italijanski 'klimav'.

Osim toga, imas rubriku Word by word gde imas opcije: pronalazenje reci, razumevanje znacenja, pravilan izgovor i pravopis i poznavanje jezika. U okviru ovog dela mozes se informisati o osnovama jezika ali i raditi vezbe.

Po istom principu funkcionise i GrammaWeb (dakle, online gramatika italijanskog jezika sa testovima).

Registracija je obavezna ali je jednostavna i traje dva minuta. Nadam se da ce ti koristiti. Ja italijanski jako dobro govorim pa mozda ne umem da ocenim da li bi ovaj sajt zaista bio od tako velike koristi za pocetnike kako se meni cini.

In bocca al lupo! wink.gif

#4 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 20 August 2007 - 17:53

QUOTE(dunno @ 14 Aug 2007, 04:15) <{POST_SNAPBACK}>
A mozda da probas na netu. whistling.gif

Garzanti Linguistica

Ovaj sajt je fenomenalan. Imas online recnik (italijanski-ital. (sa sve brzom pretragom sinonima i antonima, promenom glagola kroz vremena i jezickih problema), zatim ital-eng. (and vice versa) i ital-franc. (& vv)
Insert the word (or the first few letters of the word) you are looking for:

Verb conjugations
Synonyms and antonyms ITAL.
Language problems


Verb conjugations
False Friends ENG.
Pronunciation


Verb conjugations
Pronunciation FRA.
Mozda je suvisno da napomenem da postoji italijanska, engleska i francuska verzija sajta tako da nema problema oko snalazenja ako ti je italijanski 'klimav'.

Osim toga, imas rubriku Word by word gde imas opcije: pronalazenje reci, razumevanje znacenja, pravilan izgovor i pravopis i poznavanje jezika. U okviru ovog dela mozes se informisati o osnovama jezika ali i raditi vezbe.

Po istom principu funkcionise i GrammaWeb (dakle, online gramatika italijanskog jezika sa testovima).

Registracija je obavezna ali je jednostavna i traje dva minuta. Nadam se da ce ti koristiti. Ja italijanski jako dobro govorim pa mozda ne umem da ocenim da li bi ovaj sajt zaista bio od tako velike koristi za pocetnike kako se meni cini.

In bocca al lupo! wink.gif


Mnogo ti je dobar ovaj sajt. Skidam kapu!!

#5 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 20 August 2007 - 22:10

Drago mi je ako ti je od koristi. smile.gif